Czyszczenie po pożarze Kraków

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Krakowie. Jak wygląda usuwanie szkód po pożarach w spalonych pomieszczeniach w woj. małopolskim?

Kastelnik, ogólnopolski lider w branży sprzątającej oferuje najtańsze na rynku czyszczenie ścian po pożarze Kraków. Na terenie całej Małopolski świadczymy profesjonalne usługi związane z myciem ścian z sadzy za pomocą suchego lodu. Wchodząc z nami we współpracę, zyskujesz nasze wieloletnie doświadczenie w procesie sprzątania specjalistycznego.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Świadczymy usługi czyszczenia po pożarze w różnych miejscach w Krakowie w każdej z 18 dzielnic miasta. Przeprowadziliśmy dekontaminację po pożarach w kilku domach przy Alei Jana Pawła II i zabytkowych kamienicach przy Barbakanie wzdłuż ulicy Basztowej, w Kurdwanowie, Borku Fałęckim, Zwierzyńcu, Mistrzejowicach i Czyżynach.

Oferujemy wiele innowacyjnych metod usuwania zniszczeń po pożarach i likwidacji przykrych zapachów spalenizny. W pracy wykorzystujemy ozon oraz suchy lód do technicznego sprzątania, nawet po poważnym pożarze. Stosujemy specjalistyczne  środki chemiczne i sprzęt z najwyższej półki.  Co więcej, w naszej ofercie znajdziesz też usługę bezpiecznego wywiezienia i zneutralizowania spalonych elementów wyposażenia domu, biura czy innego lokalu.

firma sprzątająca po pożarach Kraków

Zdjęcie: sprzątanie po pożarze w Krakowie © 2023 Kastelnik

Czyszczenie po pożarze Kraków – szybki i skutecznie

Zostałeś ofiarą pożaru i nie wiesz gdzie zgłosić się po pomoc w usuwaniu szkód po żywiole? Właśnie trafiłeś w odpowiednie ręce. Fachowcy z firmy Kastelnik są gotowi 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku, by szybko i skutecznie pomóc Ci usunąć wszelkie szkody po spaleniu. Jak na najlepszych specjalistów w branży przystało, reagujemy błyskawicznie na zgłoszenie klientów, a skutki pożarów usuwamy ekspresowo. Dostosowujemy się do próśb i zaleceń klienta, wykorzystując przy tym nasze doświadczenie i służąc radą.

Czy wiesz, że mycie suchym lodem stosowane jest do usuwania sadzy ze ścian, ale też sufitów i podłóg? Ta innowacyjna technologia czyszczenia ma uniwersalne zastosowanie – twierdzi Mieszko Kastelnik.

Na rynku działamy od 2013 roku i specjalizujemy się w różnych gałęziach sprzątania specjalistycznego, w tym w czyszczeniu mieszkań po pożarach w Krakowie. Gwarantujemy, że często wieloetapowe prace za każdym razem wykonane są precyzyjnie i profesjonalnie, a jednocześnie bez narażania klienta na zbędne wydatki. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztowała likwidacja szkody po pożarze, zadzwoń do nas. Po oględzinach i krótkim wywiadzie powiemy Ci wprost, ile wyniesie Cię usunięcie skutków pożaru.

czyszczenie ścian po pożarze Kraków

Dekontaminacja pomieszczeń po pożarach w Małopolsce

Ogień to potężny żywioł, który nieokiełznany często powoduje wielkie, wręcz doszczętne zniszczenia. Jeśli już do nich doszło, trzeba te szkody usunąć. Poszkodowanym na skutek nieszczęśliwego zdarzenia wydaje się często, że aby wykonać remont pomieszczeń strawionych przez ogień, wystarczy tylko pozbyć się szkód widocznych gołym okiem. Niestety – nic bardziej mylnego!

Inne usługi firmy Kastelnik dostępne w woj. małopolskim: dezynfekcja pomieszczeń Kraków

Jako doświadczeni eksperci w swojej dziedzinie wiemy, że zniszczenia po pożarowe są znacznie większe, niż nam się z początku wydaje. Poza zniszczeniami namacalnymi i oczywistymi problemami takimi jak smród spalenizny, sadza na ścianach, czy uszkodzone sprzęty, pojawia się wiele innych mniej ewidentnych kwestii.

Kastelnik – ozonowanie po pożarze – potwierdzone certyfikatem

Na szczęście nasi specjaliści świetnie wiedzą, jak wyeliminować wszystkie, nawet te ukryte skutki działania ognia. Powierzając nam prace, masz pewność, ze szybko wykluczymy wszelkie ryzyko prowadzące do zatrucia toksycznymi substancjami.

usuwanie szkód po pożarze w woj. małopolskim

Bez względu na przyczyny pożarów, które spowodowały zaprószenie ognia, przeprowadzamy dekontaminację. Usługa ta to najprościej mówiąc, usuwanie i neutralizowanie szkodliwych substancji, które mogą zagrozić zdrowiu i życiu.

Nigdy w procesie czyszczenia lokali po pożarach nie pomijamy tej usługi, gdyż od niej zależy bezpieczeństwo i zdrowie osób korzystających z budynku dotkniętego żywiołem. Mało kto wie, że podczas spalania się przedmiotów, w pomieszczeniach powstają liczne bardzo groźne i trujące toksyny. Utrzymują się długo po ugaszeniu ognia. Ich likwidacja jest niezbędna przed przystąpieniem do kompleksowego sprzątania po remoncie.

mycie ściany po pożarze

Proces dekontaminacji pomieszczeń jest ważny, ale trzeba przeprowadzić go rozważnie i w stosunkowo szybkim czasie. Dobrze wiemy, że neutralizacja szkód po pożarze wymaga nie tylko doświadczenia oraz wiedzy. Dlatego zawsze w przy dekontaminacji stosujemy jakościowe i dedykowane środki chemiczne.

Działamy w pełnym zakresie, gdyż toksyczne substancje znajdują się dosłownie wszędzie: na spalonych przedmiotach, na urządzeniach przemysłowych i produkcyjnych, na sufitach, podłogach i ścianach.  Na szczęście wiemy jak je skutecznie usunąć.

Usuwanie szkód po pożarach w Małopolsce zawiera usługi:

 • Czyszczenie ścian po pożarze w województwie małopolskim;
 • mycie sufitów suchym lodem – dotyczy powierzchni z betonu;
 • likwidacja spalonych przedmiotów;
 • utylizacja mebli i wyposażenia;
 • usuwanie sadzy z sufitów i innych powierzchni płaskich w budynku;
 • ozonowanie mieszkań i domów po pożarze;
 • restytucja mienia po pożarach;
 • pozbywanie się zapachu spalenizny z piwnic, garaży i innych pomieszczeń;
 • mycie ścian suchym lodem po pożarze domu.

usuwanie zapachu spalenizny

Od wielu lat skutecznie pomagamy poszkodowanym w pożarach, toteż wiemy, jak wielkim szokiem jest dla klientów zniszczenie mienia przez ogień. Chcąc złagodzić stres i szybko pomóc poszkodowanym działamy bez zwłoki, ale dokładnie i metodycznie. Precyzja w trakcie sprzątania strawionych przez ogień pomieszczeń to podstawa skutecznej pracy. Dlatego wspomagamy się najnowszymi zdobyczami techniki, aby przyspieszyć nasze działania i zwiększyć zadowolenie klienta.  Jedną z najnowszych i wyjątkowo cenionych metod, które wprowadziliśmy, jest metoda czyszczenia suchym lodem. Gwarantuje wysoki poziom precyzji czyszczenia pokrytych sadzą ścian, podłóg czy sufitów.

Jakie mamy korzyści z  mycia ścian po pożarze suchym lodem?

 • Oszczędzamy czas w porównaniu do tradycyjnych metod;
 • Zmniejszamy koszt całkowity remontu po pożarze;
 • Stosujemy metodę ekologiczną, bez użycia środków chemicznych;
 • Eliminujemy problem odpadów wtórnych;
 • Usuwamy całkowicie przykry zapach po pożarze;
 • Sięgamy po metodę o zwiększonym poziomie precyzji w odświeżaniu osmolonych powierzchni.

Inne usługi dostępne w województwie małopolskim: sprzątanie mieszkań po zgonach w Chrzanowie

Sprzątanie po pożarze Kraków – specjalistyczne prace (porządkowe)

Kompleksowe sprzątanie po pożarze w Krakowie to prace porządkowe, które polegają na wyniesieniu z budynku spalonych przedmiotów oraz wykonaniu szeregu specjalistycznych prac. Zaliczyć do nich można np. zeskrobywanie nadpalonego tynku, mycie ściany z sadzy i tłustego osadu pożarowego, czyszczenie sufitu suchym lodem, a na zakończenie pracy wykonuje się najczęściej dezynfekcje wszystkich pomieszczeń z furanów i dioksyn.

Kastelnik – czyszczenie ścian – kontak 7 dni w tygodniu

Warto dodać, że dekontaminacja pomieszczeń po pożarze w woj. małopolskim to wiele różnych czynności oferowanych osobom poszkodowanym przez ogień w spalonej nieruchomości. Nie jest tajemnicą, że w Krakowie znajduje się wiele budynków ze starą instalacją elektryczną, która często ulega samozapłonowi. Zwarcie instalacji elektrycznej to właśnie najczęstsza przyczyna pożaru w tym mieście. Warto więc zadbać o usunięcie toksyn pożarowych z budynku i wykonać usługę czyszczenia ścian suchym lodem, która będzie połączona z zamgławianiem suchą mgłą i ozonowanie pomieszczeń.

Statystyki pożarów z miasta Kraków

Pożar to niewątpliwie niebezpieczny żywioł, który poza kontrolą gwałtownie rozprzestrzenia się i powoduje zniszczenia. Często jest to zdarzenie losowe, niezależne od woli człowieka, w którego skutek może dojść do sporego uszczerbku na mieniu właściciela budynku. Statystycznie w Polsce wybucha około 12.000 pożarów w ciągu roku. Aż 6.000 pożarów spowodowanych jest przez zwarcie w instalacji elektrycznej.

W Krakowie pożarów jest wciąż o wiele za dużo. W kwietniu 2021, głośno było o pożarze pustostanu w Krakowie przy ul. Łowińskiego, w którego gaszeniu brało udział aż 35 strażaków. Ze względu na trudności w dopływie wody gaszenie pożaru trwało kilka godzin. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Kontakt do firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik

Jeżeli potrzebujesz pomocy w odnowieniu budynku po pożarze, czy pragniesz pozbyć się jego niechcianych skutków, chętnie pomożemy. Oferujemy sprzątanie po pożarach w Krakowie i okolicy. Sprzątamy po pożarach w budynkach mieszkalnych, biurowcach, fabrykach, jak i w obiektach użyteczności publicznej.  Jako nieliczni na rynku, jesteśmy do dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Oferujemy również usuwanie szkód po pożarach w miastach:

Usługa tj. mycia sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Najczęściej zadawane pytanie o sprzątanie w Krakowie — FAQ

Kastelnik jest firmą, która specjalizuje się usuwaniu skutków pożaru w Krakowie i okolicy. Mamy w tej dziedzinie 10 lat doświadczenia i jako jedna z pierwszych firm w Polsce oferowaliśmy czyszczenie ścian po pożarach suchym lodem. Osoby poszkodowane przez ogień na dachu często pytają o następujące kwestie.

Usługi sprzątania Kraków

Jak pozbyć się zapachu po pożarze?

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu po pożarze można wykonać za pomocą generatora ozonu o dużej mocy. Ważne, by w trackie ozonowania monitorować stężenie, które powinno osiągnąć wartość 40 ppm. Najlepsze efekty można uzyskać po 3 godzinach ozonowania.

Na co zwrócić uwagę po pożarze w domu?

Po pożarze domu warto zwrócić uwagę na dokładne wymycie sadzy ze ścian oraz wykonanie dekontaminacji wszystkich okopconych pomieszczeń. Zaleca się usunięcie toksyn np. dioksyn i furanów przed malowaniem ścian.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%