Czyszczenie po pożarze Koziegłowy

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po pożarze w Koziegłowach. Na co możesz liczyć w ramach kompleksowego usuwania szkód pożarowych?

Mycie ścian Cię przeraża? Patrząc na swoje mieszkanie, w którym doszło do wybuchu ognia, możesz czuć, że jest to koniec i nic nie da się już zrobić. To normalne – szargają Tobą różne emocje od złości po rozpacz. Nie oznacza to jednak, że dana nieruchomość nadaje się już tylko do wyburzenia.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Specjaliści z firmy sprzątającej Kastelnik rozwiązują przykre problemy, za pomocą najnowszej technologii, a to pozwoli Ci zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy.

Czyszczenie mieszkania po pożarze Koziegłowy

Prace naprawcze po pożarze dachu powinny być wykonywane przez specjalistyczny zespół sprzątający.

Szybko tłumaczymy, że profesjonalne czyszczenie po pożarze na terenie województwa śląskiego pozwala trwale rozwiązać problem trujących toksyn i zawiera:

 • ozonowanie pomieszczeń;
 • gruntowne czyszczenie ścian z sadzy;
 • usuwanie szkód pożarowych suchym lodem;
 • czyszczenie wyposażenia zniszczonego przez ogień;
 • zabezpieczenie konstrukcji po zalaniu wodą w akcji gaśniczej.

Profesjonalne sprzątanie po pożarze w Koziegłowach

O tym, oczywiście zdecyduje rzeczoznawca, a jeśli nie będzie miał zastrzeżeń do stanu konstrukcji, to najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm oferujących sprzątanie po pożarze w Koziegłowach. Technicy firmy Kastelnik działają szybko i sprawnie, a co najważniejsze – dokładnie i w przemyślany sposób przy użyciu suchego lodu eliminują sadzę ze ścian. Zobacz, jak wyglądają poszczególne etapy, które wykonywane są, aby nieruchomość wróciła do właściwego stanu.

 • Sprawdź, co uległo spaleniu.
 • Odłącz prąd w mieszkaniu.
 • Przygotuj pojemniki na brudne szmaty.
 • Wiadro z wodą nie będzie potrzebne, lepiej kup trochę suchego lodu.
 • Wypożycz maszynę do czyszczenia suchym lodem i zacznij zmywać sadzę.

Sprzątanie po pożarach Koziegłowy

Jak przebiega usuwanie skutków pożaru?

Zastanawiasz się, jak przebiega usuwanie skutków pożaru? Jak wyglądają poszczególne etapy i ile kosztuje czyszczenie po pożarze? Tak naprawdę wszystkich najważniejszych informacji dowiesz się na niezobowiązujących oględzinach. To właśnie od nich się wszystko zaczyna. Kiedy technicy ustalą plan działania, odbywa się oczyszczenie powierzchni, czyli uprzątnięcie pogorzeliska, wynoszenie przedmiotów codziennego użytku i utylizacja spalonych mebli.

Postaw na bezpieczną neutralizację nieprzyjemnych zapachów

W naszej firmie bezpiecznie neutralizujemy nieprzyjemne zapachy i wykorzystujemy dwutlenek węgla, z pomocą którego usuwanie szkód po pożarze przebiega sprawnie nie tylko w domach osób prywatnych, ale również w halach przemysłowych. Ścian po pożarze nie można myć mydłem malarskim, to amatorska metoda, gdzie skutki pożaru i trujące toksyny zostaną z Tobą na długie lata. Niezwykle skuteczna metoda sprzątania, jaką jest użycie zimnego lodu, sprawdza się u ponad 95% klientów na terenie całego kraju.

Ozonowanie pomieszczeń generatorem

Nieprzyjemny zapach spalenizny można w łatwy sposób usunąć ozonem.

Czy u każdego klienta schodzi tyle samo suchego lodu?

Zaraz po przygotowaniu pomieszczeń, pracownicy firmy sprzątającej myją ściany i sufity suchym lodem oraz specjalistyczną chemią czyszczącą. Na miejscu zdarzenia dobiera się ilość i siłę wydmuchu CO2. W lokalach użytkowych, gdzie ściany są dużo mocniej pokryte tłustą sadzą, potrzebne będzie 30% więcej suchego lodu niż w małym mieszkaniu osoby prywatnej. Mycie ścian po pożarze suchym lodem u każdego klienta wygląda więc inaczej, a wszystko zależy od struktury i powierzchni ścian. Do ponownego użytkowania lokal będzie gotowy po zakończeniu czyszczenia suchym lodem o przeprowadzeniu dezynfekcji ozonem.

Jaki jest ostatni etap sprzątania?

Na sam koniec zostaje więc dekontaminacja pomieszczeń, czyli ozonowanie po pożarze. Pamiętaj, że technicy nie tylko zadbają o Twoją nieruchomość, ale również pomogą w kontakcie z firmą ubezpieczeniową. Dokumentacja zdjęciowa to kluczowy element każdego zlecenia, a sprzątanie po pożarach w Koziegłowach musi być zakończone protokołem odbioru i fakturą VAT przekazaną klientowi.

Dezynfekcja pomieszczenia

Jak działają oszuści w tej branży?

Wiele oszustów w tej branży proponuje kompleksowe sprzątanie w spalonej nieruchomości, a wykonuje tylko ozonowanie i znika. Warto więc podpisywać umowę na wszystkie etapy usuwania skutków pożaru, a nie na samo ozonowanie. Pamiętaj też, że za wykonane usługi powinieneś otrzymać fakturę i certyfikat dekontaminacji. Sprzątanie po pożarach to bardzo specyficzna usługa i warto wybierać tylko sprawdzone i zaufane firmy. W województwie śląskim w samym tylko 2023 roku słyszeliśmy o kilkunastu przypadkach oszustwa, które polegało na ozonowaniu pomieszczeń, bez usunięcia źródła skażenia. Należy pamiętać, że specjalistyczny sprzęt to nie wszystko, a w tej branży, jak w każdej innej umowa pomiędzy stronami to podstawa.

Czyszczenie pomieszczeń przy pomocy suchego lodu

Tak naprawdę kompleksowe sprzątanie po pożarze nie byłoby efektywne, gdyby nie odpowiedni sprzęt, w który wyposażeni są technicy. Mowa tu m.in.: o generatorach ozonu czy suchym lodzie. To drugie to innowacyjna metoda stosowana podczas mycia, aby domyć powierzchnie, na których zebrała się tłusta sadza.

Profesjonalne czyszczenie po pożarze Koziegłowy, przy pomocy CO2, bo właśnie tym jest suchy lód, usuwa się zanieczyszczenia ze ścian, podłóg, a nawet przedmiotów codziennego użytku. Suchy lód nie wymaga użycia wody, a więc nawet akcesoria, ozdoby czy książki podatne na działanie cieczy nie zostaną zniszczone podczas sprzątania. Warto, abyś wiedział, że proces czyszczenia przy pomocy suchego lodu trwa 6 razy krócej niż tradycyjny.

Zniszczona przez ogień podłoga

Zniszczona podłoga jest efektem wybuchu ognia w domu.

Dekontaminacja po pożarze, czyli najlepszy sposób na toksyny

Dom po pożarze to miejsce wyjątkowo niebezpieczne. Nietrudno wpaść w dziurę powstałą w podłodze lub potknąć się o wystające, spalone elementy balustrady. Mało, kto jednak wie, że pogorzelisko to również niebezpieczne miejsce ze względu na występujące w nim toksyny – związki chemiczne nie są widoczne dla oczu, ale organizm poczuje je od razu, ponieważ przyczyniają się one do wielu chorób.

Właśnie dlatego niezwykle ważne jest przeprowadzenie dekontaminacji po pożarze, czyli procesu, na który składają się czynności takie jak: uprzątnięcie pogorzeliska, mycie ścian po pożarze, usuwanie sadzy suchym lodem czy ozonowanie po pożarze. Ta ostatnia czynność dodatkowo likwiduje wszelkie drobnoustroje.

Ozonowanie po pożarze – jak usunąć nieprzyjemny zapach spalenizny?

Przyjrzyj się bliżej ozonowaniu po pożarze. Jest to jedna z najpopularniejszych i z pewnością najlepszych metod dezynfekcji pomieszczeń po wybuchu ognia. Nie bez powodu cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem – jest bezpieczna dla ludzkiego organizmu.

Sprzątanie po pożarze nie byłoby kompleksowe, gdyby nie sięgnięcie po ozon. Ta odmiana tlenu usuwa wszelkie toksyny i drobnoustroje: wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, a nawet pleśń. To oczywiście niejedyny powód, dlaczego firmy sprzątające sięgają po ozon. Ozonowanie po pożarze usuwa również nieprzyjemny zapach spalenizny.

Znajdziesz nas także w:

Firma sprzątająca po pożarze

Usuń skutki pożaru z firmą Kastelnik!

Odpowiedzi na podstawowe pytania (FAQ)

Po zakończeniu akcji gaśniczej warto zadbać o kompleksowe oczyszczenie nieruchomości z toksyn, aby przywrócić ją do pierwotnego stanu. Pamiętaj, że powinna to zrobić profesjonalna firma specjalizująca się w świadczeniu usług związanych z usuwaniem szkód pożarowych. Umieszczamy poniżej podstawowe pytania, które może częściowo wyjaśnią liczne wątpliwości powstałe po wybuchu ognia w domu.

Sprzątanie Koziegłowy

Ile kosztuje usuwanie szkód pożarowych?

Koszty usuwania szkód po pożarze różnią się w zależności od ilości sadzy na ścianach, a także od wielkości szkód w spalonym budynku. W większości przypadków do czyszczenia ścian trzeba będzie wynająć profesjonalną firmę sprzątającą, a koszt usługi będzie uzależniony od ilości pracy. Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że sprzątanie po pożarze na terenie woj. śląskiego za pomocą suchego lodu to koszt w granicach 700 – 800 zł za roboczo godzinę.

Czym zmyć sadzę ze ściany?

Istnieją różne sposoby zmywania sadzy ze ścian po pożarze w domu. Jednym ze sposobów jest użycie specjalistycznych środków chemicznych. Innym sposobem jest użycie suchego lodu. Wybór metody zależy od rodzaju osadu na spalonej powierzchni. Na przykład, jeżeli ściana jest pokryta tynkiem, to środki chemiczne mogą działać lepiej niż suchy lód.

Czy ozonowanie po pożarze jest skuteczne?

Tak, ozonowanie po pożarze jest skuteczne w usuwaniu zapachu spalenizny oraz w odkażaniu w budynku różnego rodzaju szkodliwych mikroorganizmów. Należy jednak zaznaczyć, że dezynfekcja ozonem nie jest metodą czyszczenia sadzy ze ścian, a jedynie jednym z etapów dekontaminacji.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%