Czyszczenie po pożarze Kostrzyn nad Odrą

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Kostrzynie nad Odrą. Od czego zacząć mycie ścian?

W życiu zdarzają się sytuacje, w których nieocenione jest wsparcie innych osób – tych, którzy są bardziej doświadczeni, mają lata praktyki i są chętni do działania. Tak jest w przypadku pożaru, a dokładnie usuwaniu jego skutków.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

W takich chwilach warto postawić na firmę sprzątającą Kastelnik, która usunie szkody po wybuchu ognia za pomocą suchego lodu i to bez użycia środków chemicznych z nieznanego źródła.

Czyszczenie ścian po pożarze Kostrzyn nad Odrą

Pogorzelisko po pożarze jest miejscem, gdzie nie powinny przebywać osoby bez odpowiedniego przeszkolenia.

Ten zespół pracuje na terenie całego kraju i dysponuje nie tylko wiedzą, jak krok po kroku przywrócić nieruchomości dawny blask, ale i jest odpowiednio wyposażony – sprzęt marki Cold Jet ułatwia pracę i daje bardzo zadowalające efekty. Zanim jednak zapadnie decyzja o podjęciu współpracy ze specjalistyczną firmą, warto poznać od podszewki proces sprzątania.

Czyszczenie ścian i etapy, o których nie wolno Ci zapomnieć

Profesjonalne czyszczenie po pożarze Kostrzyn nad Odrą w powiecie gorzowskim zawiera etapy sprzątania, których nie wolno pominąć:

 • Zabezpieczenie terenu i uprzątnięcie pogorzeliska.
 • Rozbiórka elementów konstrukcji i ścian, które mogą być niebezpieczne.
 • Czyszczenie ścian suchym lodem, a nie za pomocą mydła malarskiego.
 • Ozonowanie pomieszczeń i usuwanie zapachu spalenizny.
 • Dekontaminacja powietrza w kanałach wentylacyjnych.

Jak usunąć tłustą sadzę po pożarze?

Jednym z etapów składających się na sprzątanie po pożarze w Kostrzynie nad Odrą jest usuwanie tłustej sadzy. Pojawia się ona dosłownie wszędzie – podłogi, ściany, wyposażenie wnętrza, a nawet przedmioty codziennego użytku pokryte są zanieczyszczeniami trudnymi do usunięcia. W takich sytuacjach sięga się po suchy lód, czyli sprawdzoną metodę usuwania sadzy. Suchy lód to dwutlenek węgla schłodzony do -79 °C. Powoduje on, że struktura brudu pęka, a sadza rozpada się na miliony małych części, a dezynfekcja mieszkania to może być kolejny krok.

Sprzątanie mieszkań po pożarach Kostrzyn nad Odrą

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę sprzątającą?

Po pożarze, kiedy oceniony zostanie stan nieruchomości, właściciel ma dwie możliwości – zabrać się za usuwanie skutków pożaru na własną rękę lub zlecić ją fachowej firmie sprzątającej. Jeśli decyzja padła na opcję numer dwa, to warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zleceniem tak poważnego zadania. Warto dodać, iż Kastelnik oferuje usuwanie skutków wybuchu ognia w całym w województwie lubuskim w mieście Witnica.

Usuwanie skutków pożaru to skomplikowane zadanie bez odpowiedniego sprzętu

Sprzątanie po pożarze jest skomplikowanym zadaniem, jak nie ma się odpowiedniego sprzętu do mycia sadzy. Usuwanie zapachu bez ozonatora powietrza nie może się udać.

Czyszczenie ścian składa się z kilku etapów – niektóre wymagają sprzętu, takiego jak przemysłowe ozonatory czy mierniki. Inne zaś nie mogą zostać przeprowadzone prawidłowo bez wiedzy – mowa tu, na przykład o dezynfekcji przewodów wentylacyjnych.

Usługi sprzątania po pożarach w powiecie gorzowskim

Pożar na dzikim wysypisku śmieci — co dalej?

Zamawiając firmę sprzątającą, należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę sprzątania, ale również opinie i posiadanie wymaganych atestów dla chemii, którą czyszczony będzie dom lub spalona hala magazynowa. Często do pożarów dochodzi na nielegalnych wysypiskach śmieci, a tego typu sprzątanie, wymagać będzie dodatkowych pozwoleń z Urzędu Miasta.

Dekontaminacja sadzyDekontaminacja po pożarze za pomocą suchego lodu

Dekontaminacja po pożarze to właśnie nic innego uprzątnięcie pogorzeliska, wyczyszczenie ścian z sadzy i ozonowanie, warto jednak mieć na uwadze, że domowe ozonatory zakupione w Internecie za niską kwotę nie pomogą w usuwaniu skutków wybuchu ognia. Tutaj potrzebne są przemysłowe generatory ozonu przeznaczone do tego celu. Warto dodać, iż ozonowanie często przeprowadza się w miejscach, gdzie przebywali chorzy, aby skutecznie zlikwidować wirusy i bakterie. Usuwanie szkód po pożarze suchym lodem to najlepsza metoda dekontaminacji.
Znajdziesz nas także w:

Kostrzyn nad Odrą, firma sprzątająca

Zamów już teraz usługi firmy sprzątającej Kastelnik!

Najczęściej zadawane pytania — dział FAQ

Wchodząc do domu świeżo po pożarze, nie da się nie poczuć intensywnego zapachu spalenizny. Jest on nie do zniesienia – przyprawia o zawroty głowy i mdłości. Powinno się, jak najszybciej go usunąć, ale w przemyślany sposób. Domowe odświeżacze powietrza nie wystarczą, a mogą nawet bardziej zaszkodzić. Usuwanie szkód po pożarze suchym lodem rodzi zawsze wiele pytań. Od czego zacząć?

Usługi sprzątania Kostrzyn nad Odrą

Jak usunąć zapach spalenizny po pożarze?

Jest sposób na to, by usunąć zapach spalenizny po pożarze – ozonowanie. Nic tak nie neutralizuje powietrza, jak ozon, dlatego jest on najlepszą opcją, a w dodatku naturalną. Ozon zostawia po sobie zapach przypominający ten, który występuje po burzy, a kiedy jego stężenie opadnie do poziomu 0,01 ppm, jest bezpieczny dla zdrowia.

Czym jest dekontaminacja budynku po pożarze?

Dekontaminacja w budynku po pożarze jest to czynność mająca na celu dezynfekcję powietrza. Ozon nie tylko usuwa nieprzyjemny zapach spalenizny, ale również zabija toksyny niebezpieczne dla domowników. Można połączyć ozonowanie z zamgławianiem pomieszczeń suchą mgłą. Oba zabiegi należy wykonać po oczyszczeniu spalonych ścian. Zabieg ma na celu usunięcie dioksyn i furanów z zanieczyszczonego powietrza.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%