Czyszczenie po pożarze Konstantynów Łódzki

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarach w Konstantynowie Łódzkim. Jak usunąć plamy z sadzy na ścianie?

Pożar to jedna z najgorszych katastrof, jakie mogą przydarzyć się w domu. Szczególnie trudne jest poradzenie sobie z pożarem w odniesieniu do czyszczenia ścian, które są narażone na trwałe uszkodzenia.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Z pomocą specjalisty z firmy Kastelnik dowiesz się, jak skutecznie oczyścić ściany z sadzy po zwarciu instalacji elektrycznej i przywrócić im pierwotny wygląd. Oferujemy czyszczenie po pożarze Konstantynów Łódzki w województwie łódzkim, a usuwanie szkód realizujemy suchym lodem.

Sprzątanie mieszkania po pożarze w Konstantynów Łódzki.

Sprzątanie mieszkania po pożarze w Konstantynowie Łódzkim, ul. Piłsudskiego.

Usuwanie skutków pożaru – ile mamy pożarów w Polsce?

Rocznie w Polsce wybucha od 120 do nawet 180 tys. pożarów. Liczba ta oznacza, że statystycznie na obszarze Polski co kilka minut wybucha pożar. Część pożarów spowodowana jest przez nieuwagę, inne przez wadliwą instalację elektryczną czy urządzenia podłączone do prądu.

Te dziesiątki tysięcy pożarów generują ogromne straty materialne, a firma, która realizuje sprzątanie po pożarze mieszkań ma pełne ręce roboty.

Myśli, które towarzyszą poszkodowanym po pożarze

Jednak bez względu na przyczynę, pożar zawsze jest trudnym doświadczeniem. Rodzą się pytania o usuwanie sadzy, pojawiają wątpliwości, a proces czyszczenia ścian generuje mnóstwo niespokojnych myśli. Jak uporać się ze skutkami pożaru – to główne pytanie.

Sprzątanie po pożarze Konstantynów Łódzki.

Czyszczenie sadzy najlepiej przeprowadzić za pomocą suchego lodu, a nieprzyjemnego zapachu spalenizny pozbędziemy się podczas kilku godzin pracy maszyny Cold Jet. Usuwanie szkód po pożarze można próbować realizować samodzielnie, ale toksyny na ścianie i substancje szkodliwe w powietrzu to duże zagrożenie dla zdrowia i lepiej nie robić tego na własną rękę.

Popularny artykuł na blogu: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Od kilkunastu lat usługi czyszczenia po pożarze oferuje firma Kastelnik. To, co wyróżnia na spośród innych firm tego typu, to nowoczesne podejście do sprzątania po pożarze, a także innowacyjna technologia i wysokociśnieniowy sprzęt myjący, dzięki któremu możliwe jest usunięcie nawet dużych szkód pożarowych w Konstantynowie Łódzkim.

Kastelnik oferuje kompleksowe usługi czyszczenia po pożarze na terenie całego kraju. Pomagamy w załatwianiu formalności związanych z likwidacją szkód pożarowych w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Co robić po pożarze?

Po pożarze należy podjąć kilka istotnych kroków w celu dezynfekcji pomieszczeń z toksyny powstałych po spaleniu instalacji elektrycznych. Przede wszystkim trzeba upewnić się, że budynek nie stanowi zagrożenia dla ludzi, a następnie powiadomić rzeczoznawcę z towarzystwa ubezpieczeniowego, który oszacuje straty i sprawdzi polisę ubezpieczeniową.

Po załatwieniu tych formalności można rozpocząć specjalistyczne sprzątanie po pożarze. W przypadku poważnych uszkodzeń ścian czy podłóg konieczne będzie skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy zajmą się ich renowacją. Warto postawić na suchy lód i nie brać się za samodzielne mycie sadzy za pomocą mydła malarskiego.

Warto sprawdzić wentylację pomieszczeń, aby usunąć z kanałów wentylacyjnych toksyczne opary. Pamiętajmy, że czyszczenie po pożarze to czasochłonny proces, który wymaga profesjonalnych narzędzi. Kompleksowe sprzątanie po pożarze to nie tylko utylizacja odpadów, ale również dekontaminacja pomieszczeń. Usługę czyszczenia warto więc zlecić ekspertom, którzy mają duże doświadczenie w pracy w skażonym dioksynami środowisku.

Jak wygląda sprzątanie po pożarze?

Sprzątanie po pożarze zazwyczaj składa się z kilku etapów i lepiej nie pominąć żadnego z nich. Pierwszym krokiem jest wyniesienie spalonych przedmiotów i dokładne oczyszczenie pomieszczeń z tłustej sadzy. Następnie należy wymyć meble za pomocą specjalnych środków chemicznych.

Usuwanie szkód po pożarach.

Usuwanie szkód po pożarze za pomocą maszyny do dokładnego mycia podłóg.

W przypadku silnych zapachów i zabrudzeń konieczne może być również zastosowanie przemysłowego generatora ozonu. W przypadku poważnych uszkodzeń ścian konieczna będzie ich renowacja lub wymiana.

Ważne jest, by mieć świadomość, że specjalistyczne sprzątanie po pożarach to proces, który przygotowuje nieruchomość do remontu. Dlatego w przypadku poważnych szkód zawsze warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Samodzielne usuwanie sadzy ze ścian

Samodzielnie usuwanie sadzy ze ścian jest niebezpieczne dla zdrowia. W powietrzu prawie zawsze unoszą się toksyczne związki. Osiadają one na powierzchniach mebli, ścian i sufitów. Dlatego praca w takich pomieszczeniach wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale również stroju ochronnego oraz maski, która będzie chronić drogi oddechowe.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – potwierdzone certyfikatem

Pracownicy firmy Kastelnik posiadają odpowiednie stroje ochronne, maski oraz rękawice, które zabezpieczają ciało przed wdychaniem niebezpiecznych dla zdrowia toksyn. Dokładane sprzątanie to praca, która przebiega w kilku etapach:

 • Wycena usługi na miejscu zdarzenia;
 • Wynoszenie spalonego wyposażenia na zewnątrz budynku;
 • Czyszczenie ścian z sadzy po pożarze;
 • Ozonowanie pomieszczeń po zadymieniu;
 • Czyszczenie ścian z czarnego dymu;
 • Dekontaminacja pomieszczenia po wybuchu ognia.

Dlaczego warto przeprowadzić dekontaminację po pożarze?

Dekontaminacja to szerokie pojęcie, obejmujące kilka etapów prac realizowanych w trakcie usuwania szkód po pożarze. W ofercie firmy Kastelnik dekontaminacja pomieszczeń obejmuje kompleksowe przywracanie przedmiotów do życia np. poprzez ich czyszczenie i dokładne sprzątanie w całym pomieszczeniu.

Dzięki dekontaminacji ścian, które objął pożar, znikają ślady sadzy oraz usunięty zostanie zapach spalenizny. W powietrzu nie będą unosić się trujące toksyny, które zagrażają zdrowiu mieszkańców. Dekontaminacji podlegają wszelkie powierzchnie, a Kastelnik używa wyłącznie nowoczesnych metod. Każdy właściciel domu powinien po pożarze przeprowadzić tego typu sprzątanie.

Jakie są najskuteczniejsze metody usuwania sadzy ze ścian?

Najlepszą metodą usuwania szkód po wybuchu ognia jest suchy lód. Czyszczenie suchym lodem to niezwykle precyzyjna metoda na oczyszczanie silnych zabrudzeń pożarowych. Wśród usług profesjonalnej firmy Kastelnik jest to wciąż najczęściej zamawiana metoda. Kiedy dom grozi zawaleniem, niestety nawet suchy lód nie będzie potrzebny.

Kastelnik – czyszczenie suchym lodem – potwierdzone certyfikatem

Warto dodać, iż suchy lód bardzo dobrze radzi sobie nie tylko z sadzą na suficie, ale również z różnymi innymi plamami, które są efektem działania służb gaszących pożar. Świetnie usuwa tłuste plamy i ślady po gaszeniu ognia wodą.

Jak twierdzi wielu specjalistów z branży specjalistycznych usług porządkowych, czyszczenie po pożarze suchym lodem jest szybsze i skuteczniejsze w porównaniu z najlepszą chemią dostępną na rynku. W ofercie firmy Kastelnik – sprzątanie po pożarze w Konstantynowie Łódzkim realizowane jest właśnie z użyciem suchego lodu.

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest w miastach:

Certyfikat dezynfekcji pomieszczenia.

Wystawiamy certyfikat dezynfekcji pomieszczenia dla mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego.

Najczęściej zadawane pytania- FAQ

Pożar może spowodować różne rodzaje szkód, w tym szkody w konstrukcjach budowlanych, meblach, sprzęcie elektronicznym i na ścianach. Kiedy można sprzątać po pożarze i od czego zacząć? To tylko jedne z wielu pytań, które pojawiają się po pożarze. Inne ważne kwestie to np. weryfikacja stanu instalacji elektrycznych po pożarze, a także kwestia restytucji spalonego mienia.

FAQ pożar Konstantynów Łódzki.

Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie po pożarze?

Szkody spowodowane przez ogień mają kilka obliczy, a jednym z nich jest oblicze finansowe. Czyszczenie ścian po pożarze za pomocą suchego lodu to koszt 800 zł za jedną roboczo godzinę. Finalny koszt zależy od różnych czynników. Jest to między innymi wielkość zniszczeń, z jakim należy się uporać po wybuchu ognia.

Czym usunąć przykry zapach spalenizny?

Przykry zapach spalenizny można usunąć za pomocą wysokiego stężenia ozony, ale jedno jest pewne. Nie ma sensu wietrzyć pomieszczenia w celu pozbycia się smrodu pożaru. W przypadku trudnych do usunięcia zapachów warto usunąć źródło nieprzyjemnego odoru lub skonsultować się z fachowcem, który pomoże nam je zlokalizować.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%