Czyszczenie po pożarze Końskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne czyszczenie po pożarze w Końskich. Jak wyglądanie usuwanie skutków pożaru w domu?

Pożar w domu i co dalej? Budynek, w którym doszło do wybuchu ognia, powinien przejść kompleksowe sprzątanie po pożarze. Ozonowanie po pożarze czy mycie ścian z sadzy może wydawać się z pozoru proste, ale kompleksowe czyszczenie po pożarze Końskie woj. świętokrzyskie to również oszacowanie strat po wybuchu ognia i  wyliczenie kosztów całego procesu oraz wiele czynności m.in.:

  • usuwanie tłustej sadzy suchym lodem,
  • dekontaminacja pomieszczeń mająca na celu likwidacje niebezpiecznych toksyn,
  • wywóz i utylizacja spalonych mebli.

Dowiedz się, jak wyglądanie usuwanie skutków pożaru, a następnie zadzwoń po specjalistów z rzetelnej firmy sprzątającej, która działa na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

Mycie ścian z sadzy po pożarze Końskie.

Czyszczenie sadzy ze ściany po pożarze w Końskie. Spalony dom do remontu.

Jak usunąć zapach spalenizny po pożarze?

Nieprzyjemny zapach spalenizny można łatwo usunąć. Wystarczy wykonać ozonowanie po pożarze. Jest to sprawdzona metoda neutralizacji powietrza stosowana od lat podczas usuwania skutków pożarowych. Ozon nie wpływa negatywnie na organizm człowieka – wręcz przeciwnie skutecznie usuwa niebezpieczne toksyny wydzielające się podczas spalania różnego rodzaju przedmiotów znajdujących się w domu. Ozonowanie po pożarze wykonywane jest przez firmy sprzątające po pożarze posiadające odpowiednie generatory ozonu.

Domowy sprzęt zakupiony w internecie nie sprawdzi się przy walce z tak silnym zapachem. Warto dodać, że usuwanie szkód po pożarze należy zlecić firmie, która ma stanie urządzenia do mycia sadzy suchym lodem. Tylko usunięcie źródła powstania nieprzyjemnego zapachu da gwarancję na wyeliminowanie brzydkiego zapachu, a mydło malarskie nie za bardzo się sprawdzi. Należy postawić na suchy lód i pozbyć się problemu spalenizny.

Sprężarka powietrza do suchego lodu

Sprężarka powietrza jest niezbędna podczas mycia ścian suchym lodem.

Czy małe stężenie ozonu usunie zapach po pożarze?

W internecie kupisz tzw. domowe ozonatory – możesz je wykorzystać na kilka sposobów, ale nie podczas usuwania zapachu spalenizny. Są one za słabe do zadań specjalnych. Tylko zastosowanie stężenia uderzeniowego powyżej 40 ppm pozwoli Ci uwolnić się od nieprzyjemnej woni spalenizny. O etapach sprzątania po pożarach pisaliśmy więcej na blogu firmy Kastelnik.

Usługi sprzątania Końskie

Takie stężenie generowane jest przez przemysłowe ozonatory o mocy powyżej 80 gramów /h.  W taki sprzęt wyposażone są firmy sprzątające po pożarze. Zakup własnego ozonatora nie będzie dla Ciebie tanim i najlepszym rozwiązaniem – o wiele korzystniej wyjdziesz na sprzątaniu po wybuchu ognia, kiedy skorzystasz z usług oferowanych przez specjalistów.

Jedno jest pewne, nieprzyjemnych zapachów nie usuniesz sprzętem z lokalnego serwisu aukcyjnego!

Sprzątanie po pożarze Końskie i okolice. Jak wygląda praca firmy sprzątającej?

Myślisz, że usuwanie szkód pożarowych to tylko mycie ścian lub utylizacja spalonych mebli? Oczywiście, że nie! Sprzątanie po pożarze w Końskich to również dekontaminacja pomieszczeń. Technicy zaczynają od oszacowania strat po pożarze i stworzenia indywidualnego planu działania oraz kosztorysu, dzięki czemu z góry wiesz, ile kosztować będzie usuwanie skutków pożaru.

Przed samym czyszczeniem odbywa się zabezpieczenie budynku, przedmiotów oraz maszyn – w przypadku, kiedy ogień wybuchł na hali produkcyjnej lub magazynie. Na samym końcu odbywa się kompleksowe sprzątanie po pożarze. Cały proces od A do Z wymaga wiedzy, odpowiedniego przygotowania i innowacyjnego sprzętu. Właśnie dlatego postawienie na profesjonalistów jest tak ważne.

Utylizacja spalonych mebli po pożarze – jak powinna przebiegać?

Kiedy sofa lub inny mebel ulega zniszczeniu, wystarczy wynieść go na śmieci;  na osiedlach są specjalne miejsca przeznaczone na gabaryty. To nic skomplikowanego. W przypadku, kiedy wyposażenie wnętrza zostało spalone, nie można ot, tak wyrzucić go razem z uszkodzonymi lub starymi meblami. Jest to zabronione, ponieważ z przedmiotów strawionych przez ogień mogą wydobywać się niebezpieczne toksyny. Profesjonalne czyszczenie obejmuje również opróżnianie mieszkań ze spalonych przedmiotów.

Spalone akcesoria, ozdoby i stare meble należy zutylizować w przeznaczonym do tego celu miejscu – nie martw się, że nie wiesz, gdzie takowe się znajduje. Do usuwania sadzy ze ścian Kastelnik stosuje maszyny z suchym lodem. Taki sprzęt jest ekologiczny i ekonomiczny, a to oznacza brak odpadów wtórnych.

Końskie, firma sprzątająca

Końskie – usługi firmy Kastelnik są dostępne przez całą dobę.

 

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%