Czyszczenie po pożarze Knurów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Knurów. Czym czyścić po pożarze?

Ogień w domu? Skutki pożaru są zazwyczaj naprawdę rozległe. Ciężko z nimi walczyć na własną rękę. W taki sposób nie doprowadzi się nieruchomości do stanu sprzed pożaru.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Kompleksowe czyszczenie po pożarze Knurów to sposób na usunięcie toksyn i sadzy. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest kontakt z profesjonalną firmą sprzątającą, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu poradzi sobie z nawet najbardziej wymagającym budynkiem.

Mycie ścian po pożarze, sprzątanie na dachu w Knurowie

Spalony dach w pożarze. Usuwanie szkód pożarowych suchym lodem – Kastelnik.

Jeśli rzeczoznawca ocenił stan budynku i wiesz, że nie grozi on zawaleniem, to właśnie nadszedł najlepszy moment, aby wykonać telefon do fachowców. Przyjadą oni pod Twój adres, ocenią straty i wybierają usługi najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Nie czekaj, aż Twoja nieruchomość będzie w stanie fatalnym. Zadzwoń i poproś o wycenę, a firma sprzątająca zajmie się już resztą.

Czyszczenie ścian po pożarze Knurów

Sprzątanie po pożarze w Knurowie — ekspertyza rzeczoznawcy

Pierwszym etapem współpracy z firmą Kastelnik jest oszacowanie strat i zniszczeń. Sprzątanie pomieszczenia po pożarze w Knurowie wymaga kosztorysu. Warto dodać, że wstępne oględziny powinny pomóc w wyborze odpowiednich maszyn czyszczących i chemikaliów do oczyszczenia sadzy ze spalonej powierzchni. Wtedy otrzymasz również wycenę i podejmiesz ostateczną decyzję. Jeśli zleceniodawca otrzyma zielone światło, to zacznie się proces sprzątania po pożarze.

Pierwszym krokiem jest wyniesienie wszelkich mebli i ozdób znajdujących się w domu – niezależnie czy dana rzecz została zniszczona przez ogień, czy nie, powinna ona zostać zabrana z miejsca pożaru. Wszelkie spalone lub nadpalone części elektroniki należy poddać procesowi utylizacji, w specjalnym miejscu. Firma sprzątająca po pożarach — Kastelnik zajmuje się utylizacją szkodliwych odpadów, abyś nie musiał się o to martwić.

Jakie są etapy sprzątania domów po pożarze na Śląsku?

W województwie śląskim ważnym etapem sprzątania jest nie tylko kosztorys. Skuteczne usuwanie sadzy ze ścian i podłóg może być wykonane za pomocą suchego lodu, a dokładne oczyszczenie może na sam koniec, można wykonać ręcznie. Zazwyczaj dzieje się to przy pomocy specjalistycznych środków do usuwania sadzy ze ścian.  Ważne jest również neutralizowanie zadymionych pomieszczeń. Nie można pominąć tego etapu, bo jest on bardzo ważny dla Twojego zdrowia oraz komfortu podczas przebywania w budynku.

Również istotny jest proces ozonowania, który zabija wszelkie toksyny, wirusy i bakterie z powietrza, a także usuwa nieprzyjemny zapach spalenizny. Nie możesz zapomnieć o końcowym, ważnym etapie, a mowa tu o odpowiednim przygotowaniu dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej. Profesjonalna firma sprzątająca zrobi to za Ciebie. Przygotuje ona kosztorys nakładów rzeczowych KNR – czyli dokument, który określa  jednostkowe nakłady rzeczowe robocizny, zużyty materiał oraz szczegółowy opis wykonanych prac czyszczących.

Spalony dach domu. Knurów woj. Śląskie koło Gliwic

Dach spalonego domu, zabezpieczony przed deszczem.

Czym jest dekontaminacja budynku po pożarze?

Dekontaminacja w budynku po pożarze jest niezwykle znaczącą częścią całego procesu sprzątania po pożarze. Dlaczego? Ponieważ podczas samoistnego spalania się Twojego budynku, doszło do wydzielania się pewnych substancji chemicznych, które oczywiście szkodliwe są dla Twojego zdrowia. Mowa tu o dwutlenku siarki, węgla i azotu.

Ponadto brak tlenu podczas procesu tlenia się niedogaszonych miejsc sprawia, że uwalniają się różne nie w pełni utlenione związki organiczne, takie jak: aceton, metan, aldehyd octowy i inne. Każdy z ich szkodzi organizmowi człowieka. Są one uznawane za zagrożenie dla życia i zdrowia. Proces dekontaminacji neutralizuje szkodliwe substancje i w pełni likwiduje trujące związki organiczne.

Pożar w domu i co dalej?

Oferta firmy Kastelnik

Po wybuchu ognia w mieszkaniu potrzebujesz kogoś, kto wymyje sufity z tłustej sadzy i wykona ozonowanie. W firmie Kastelnik — oferujemy kompleksowe  usuwanie szkód po pożarach w celu eliminacji toksyn i innych zagrożeń. Nasza pomoc obejmuje nie tylko profesjonalne usługi sprzątania, ale również najwyższej jakości dekontaminację. Wymienione poniżej usługi pozwalają na pozbycie się źródła potencjalnego zagrożenia.

 • czyszczenie ścian po pożarze w spalonej nieruchomości;
 • likwidacja zapachu spalenizny;
 • utylizację spalonych mebli;
 • remont mieszkania i malowanie ścian;
 • burzenie spalonych ścian lub skuwanie tynków;
 • skuteczna dezynfekcja powierzchni po pożarze;
 • mycie sadzy ze sufity za pomocą suchego lodu;

Całodobowe usługi sprzątania po pożarach zamówisz w miastach:

Kastelnik to ogólnopolska firma sprzątająca w Knurowie

Firma sprzątająca z certyfikatem. Czas na sprzątanie z ekipą Kastelnik.

FAQ, czyli kto pyta nie błądzi

Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta firmy Kastelnik jest całą dobę. Nasi konsultanci to wykwalifikowany personel, który  potrafi odpowiedzieć na różne pytania, co do usuwania szkód po pożarze w domu. Jak to się mówi, kto pyta, nie błądzi, stąd w dziale FAQ odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

FAQ sprzątanie Knurów, woj. śląskie

Jaka jest cena sprzątania po pożarze?

Ceny sprzątania nieruchomości po wybuchu ognia są ustalane indywidualnie – zaraz po wizycie u klienta. Jest wiele czynników, które wpływają na ostateczny koszt tj. usuwanie skutków pożaru. Średnio koszt sprzątania waha się od 5000 zł do 50.000 zł.

Jak wymyć sadzę ze ściany po pożarze w domu?

Sadzę usunąć można przy pomocy specjalistycznych chemikaliów oraz innowacyjnej technologii czyszczenia suchym lodem. Wybór metody zależny jest od rodzaju zanieczyszczeń. Suchy lód pozbędzie się nie tylko zabrudzeń i sadzy, ale również toksyn.

Jak wygląda mycie ścian z sadzy przy pomocy suchego lodu?

Suchy lód to niezastąpiony produkt, którego używa się przy czyszczeniu powierzchni dotkniętej ogniem. Dzięki unikalnej metodzie czyszczenia przy pomocy suchego lodu Twoje ściany oraz przedmioty codziennego użytku wrócą do kondycji sprzed pożaru. Ten sposób sprzątania po pożarze to nie tylko usuwanie sadzy i innych zabrudzeń, ale również zabijanie 99,9% zarodników pleśni.

Proces czyszczenia przy pomocy suchego lodu trwa 6 razy krócej niż w przypadku tradycyjnych metod czyszczenia przy użyciu ogólnie dostępnych środków chemicznych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%