Czyszczenie po pożarze Kłobuck

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie ścian po pożarze w Kłobucku. Jakie środki pomogą skutecznie pozbyć się sadzy?

Ankieta firmy Kastelnik wśród poszkodowanych po wybuchu ognia w mieszkaniu jasno pokazuje, że większość poszkodowanych nie ma zielonego pojęcia, w jaki sposób pozbyć się tłustej sadzy ze ścian.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Wiele osób próbuje czyszczenie po pożarze Kłobuck wykonać samodzielnie, ale po jednym dniu usuwania sadzy z przewodów wentylacyjnych rezygnuje. I nie ma się co dziwić, gdyż jest to bardzo trudne i specjalistyczne sprzątanie, a do czyszczenia sadzy niezbędne są odpowiednie maszyny.

Czyszczenie mieszkania po pożarze Kłobuck

Po pożarze domu możemy mieć do czynienia ze zniszczonym dachem.

Kilka oczywistych faktów na temat pożaru w domu

Pożar pojawia się zazwyczaj niespodziewanie i mało kto jest na niego gotowy. Oczywiście są teraz bardzo dobre zabezpieczenia, ale nie oznacza to, że nieszczęśliwy wypadek, jakim jest wybuch ognia, nie pozostawi po sobie żadnych skutków.

Sprzątanie po pożarze Kłobuck

Na terenie całego województwa śląskiego mamy kilkadziesiąt tego typu zdarzeń w każdym miesiącu. Nie każdego incydentu da się uniknąć i nie każde mieszkanie może być wysprzątane za pomocą środków chemicznych do mycia szyb w kominkach. Należy wyraźnie i głośno powiedzieć, metody czyszczenia są dobierane indywidualnie, a firma, która tego nie robi, nie jest profesjonalna.

Zwarcie w instalacji elektrycznej w urządzeniu AGD

Wciąż mało osób wie, że w większości przypadków do pożaru dochodzi na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej. Nie mówimy tu o podpaleniu czy nieostrożnym obchodzeniu się z ogniem, ale o spięciu instalacji elektrycznej w domu. Najbardziej niebezpieczne są stare i nigdy nieserwisowane urządzenia AGD. Pożar pralki w pomieszczeniu gospodarczym to kilkaset zdarzeń tego typu, co roku na terenie całego kraju. Sadza przenika wszędzie: do wnętrza ściany, mebli, dywanów itp. i niezaprzeczalnym faktem jest, że bardzo trudno jest się jej pozbyć.

Czyszczenie sadzy ze ścian

Dekontaminacja pomieszczeń po pożarze odbywa się m.in. za pomocą ozonowania.

Kiedy zacząć sprzątać dom po pożarze?

Niezależnie czy pożar pojawił się w domu, miejscu pracy czy hali produkcyjnej należy szybko rozpocząć sprzątanie po pożarze Kłobuck i wrócić do normalnego życia, jakie prowadziłeś przed wybuchem ognia. Czy działanie na własną rękę to najlepsze rozwiązanie? Niestety nie. Nieprzyjemny zapach spalenizny będzie wymagał przynajmniej kilkunastu ozonatorów i dużego stężenia ozonu, ale o tym przeczytasz za chwilę.

Dekontaminacja pokoju

Nie każdy jest przygotowany na usuwanie tłustej sadzy, czy walkę z nieprzyjemnym zapachem spalenizny, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy sprzątającej. Jak wygląda czyszczenie po pożarze? Co warto wiedzieć o całym procesie? Gruntowne czyszczenie ścian obecnie najlepiej wykonać za pomocą suchego lodu. Usuwanie szkód spowodowane przez pożar skrzynki z bezpiecznikami w garażu można zacząć najwcześniej po wizycie rzeczoznawcy ds. likwidacji szkód pożarowych. Taka procedura obowiązuje dziś w większości firm ubezpieczeniowych.

Do czego potrzebny jest agent ubezpieczeniowy?

Nie powinno więc nikogo dziwić, że pierwszym krokiem jest ocena zniszczeń. Powinna to zrobić osoba, która nie jest emocjonalnie zaangażowana w zdarzenie i będzie mogła spokojnie ocenić, co wymaga naprawy lub wymiany. Może to być pracownik firmy sprzątającej lub agent z ubezpieczalni. Po dokonaniu oceny należy rozpocząć przygotowania do prac naprawczych i remont budynku.

Czy warto samodzielnie próbować usunąć szkody po pożarze?

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne usuwanie sadzy, warto wiedzieć, że praca ta wymaga sporo czasu i cierpliwości. Ponadto musisz posiadać odpowiedni sprzęt do sprzątania w miejscu po wybuchu ognia i środki czyszczące do zmywania sadzy. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem prac konieczne jest zamówienie odpowiedniej ilości płatków suchego lodu, ponieważ podczas czyszczenia osmolonych ścian będzie potrzebna spora ilość tego czyściwa.

Spalone przedmioty po pożarze – jak je zutylizować?

Zanim rozpoczną się czynności sprzątające, niezbędne będzie usunięcie przeszkadzających elementów i oczyszczenie powierzchni, by uzyskać miejsce do pracy. Tak, jak przedmioty codziennego użytku wystarczy spakować do odpowiednich pojemników i zutylizować lub oczyścić, tak meble stanowią o wiele większy problem. Czyszczenie wyposażenia po pożarze w mieszkaniu to usługa, która interesuje 94% osób, które ucierpiały po wybuchu ognia w domu.

Czyszczenie po pożarze suchym lodem

Zapach spalenizny jest możliwy do usunięcia dzięki czyszczeniu suchym lodem.

Spalone wyposażenie wnętrza nie może ot tak trafić do kosza na śmieci czy zostać postawione przy śmietnikowej altance – jest to nie tylko nielegalne, ale również niebezpieczne dla mieszkańców całego osiedla. Spalone meble utylizuje się w wyznaczonych do tego celu miejscach. Jest to niezwykle ważne, ponieważ mogą one wydzielać toksyny niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

Restytucja mienia – czy warto?

Restytucja mienia to jeden z etapów sprzątania. W firmie Kastelnik bezpiecznie neutralizujemy nieprzyjemne zapachy za pomocą ozonu, ale wcześniej wszystkie przedmioty muszą zostać dokładanie oczyszczone. Profesjonalne czyszczenie suchym lodem to najnowsza technologia na usuwanie szkód po pożarze nie tylko w województwie śląskim, ale i na terenie całego kraju. Sprzątanie po pożarze za pomocą zestalonego dwutlenku węgla w krajach Europy Zachodniej było już praktykowane od końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Czyszczenie suchym lodem po pożarze – zaufaj specjalistom

W miejscu zdarzenia mamy wiele problemów do rozwiązania. Spalone meble i przedmioty codziennego użytku należy zutylizować w odpowiednim miejscu, ale co z przedmiotami, które zostały zabrudzone lub delikatnie zniszczone i nie ma potrzeby pozbywania się ich? Podczas wybuchu ognia często cierpią książki i sprzęty RTV i AGD w domach osób prywatnych, a w halach przemysłowych nie będą to ozdoby znajdujące się na ścianach, ale ciężkie maszyny przemysłowe.

Jeśli nie zostały one zniszczone, nie ma konieczności utylizacji – firma sprzątająca oczyści je, aby mogły być dalej używane. Ma to ogromne znaczenie w przypadku urządzeń przemysłowych, które zostały wyprodukowane na specjalne życzenie klienta. To właśnie dlatego, do tego celu używa się suchego lodu. Jest to ekologiczna, nowoczesna metoda usuwania tłustej sadzy oraz zadymienia. Przy jej pomocy czyści się nawet książki lub delikatne przedmioty podatne na działanie wody, ponieważ CO2 nie wymaga żadnej cieczy.

Mycie ścian suchym lodem, czyli sprawne usuwanie skutków pożaru

Suchy lód poradzi sobie bez problemu z tłustą sadzą znajdującą się nie tylko na przedmiotach codziennego użytku, ale również na ścianach i sufitach. Ta nowoczesna metoda sprawia, że brud dosłownie rozpada się na małe kawałeczki i odpada z powierzchni. CO2 wypuszczane ze specjalnej maszyny pod dużym ciśnieniem dostanie się w szczeliny i skutecznie je oczyści. Ciężko wyobrazić sobie cały proces czyszczenia ścian i sufitów bez suchego lody, choć firmy sprzątające sięgają również po specjalistyczną chemię przeznaczoną do najsilniejszych zabrudzeń. To, jaki sposób walki z brudem zostanie wybrany, omawiany jest na oględzinach i zależy od stanu nieruchomości.

Znajdziesz nas także w:

Posprzątaj z nami swój dom

Zadzwoń do nas po pomoc w usuwaniu skutków pożaru!

Baza wiedzy, czyli odpowiedzi na częste pytania (FAQ)

Gruntowne czyszczenie ścian po pożarze generuje nie tylko dużo kosztów, ale również całą masę nieścisłości. W ramach kompleksowego usuwania szkód po pożarze wiele amatorskich firm proponuje np. zmywanie sadzy mydłem malarskim, a to nie jest nowoczesna metoda sprzątania.

Sprzątanie Kłobuck

Dziś tego typu prace realizuje się przy użyciu suchego lodu. Usuwanie szkód pożarowych ze pomocą zestalanego dwutlenku węgla, to nie tylko nowa technologia czyszczenia, ale i oszczędna metoda na pozbycie się tłustych osadów. Czy wiesz, że w firmie sprzątającej Kastelnik wszystkie usługi wykonujemy całodobowo? Oznacza to, że kompleksowe sprzątanie możesz zamówić o dowolnej porze dnia. To tylko jeden z wielu argumentów, przemawiających za wyborem naszej firmy. Pracujemy na terenie całego województwa śląskiego, więc śmiało zadzwoń i zamów bezpłatną wycenę. Jakie są często zadawane przez naszych klientów pytania?

W jaki sposób zmyć tłustą sadzę ze ściany?

Pierwszym krokiem jest wybór środka do usunięcia sadzy ze ściany. Jeśli zdecydowałeś się na suchy lód, to pierwszym krokiem będzie zakup odpowiedniej ilości zmrożonego CO2. Następnie należy podłączyć maszynę z lodem do sprężonego powietrza i dobrać grubość peletu. 3 mm suchy lód sprawdzi się do usuwania sadzy ze ścian wykonanych z betonu i nie wymaga użycia wody.

Czym usunąć woń spalenizny po pożarze?

Dla wielu osób, po pożarze zapach dymu może być przytłaczający. Ozonowanie jest sprawdzonym sposobem na usunięcie śmierdzących zapachów z powietrza. Stężenie ozonu potrzebne do wyeliminowania zapachu spalenizny powinno wynosić od 40 ppm do 60 ppm i tylko kilka firm w Polsce ma odpowiedni sprzęt do wytworzenia tak dużej ilości ozonu. Usuwanie nieprzyjemnego zapachu ozonem, warto wykonać w całym budynku, nie wykluczając trudno dostępnych miejsc.

Ile kosztuje mycie ścian po pożarze?

Nie da się ustalić jednej ceny mycia ścian po pożarze, a to dlatego, że każda nieruchomość zupełnie inaczej wygląda po wybuchu ognia. Niektóre pomieszczenia są całkowicie zniszczone, a inne mają tylko delikatnie widoczne skutki pożaru. Najskuteczniejszym sposobem poznania kwoty, którą zapłacisz za mycie ścian po pożarze, jest umówienie się na oględziny. Jeśli jednak chcesz, choć na chwilę zaspokoić swoją ciekawość, to możemy powiedzieć, że widełki cenowe są niezwykle duże i zaczynają się od 15 zł za mkw., a kończą na 100 zł za mkw.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%