Czyszczenie po pożarze Kęty

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Kętach w woj. małopolskim. Co zastosować do czyszczenia ścian?

Pożar nie oznacza, że nieruchomość nie będzie nadawała się już do mieszkania.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Jeśli rzeczoznawca oceni stan konstrukcji i uzna, że nie grozi ona zawaleniem, to wystarczy kompleksowe sprzątanie po pożarze suchym lodem. Fachowa pomoc oznacza usunięcie toksyn z pomieszczenia oraz oddanie zniszczonych przedmiotów do utylizacji. Gdzie najczęściej dochodzi do pożaru?

 • Piwnica,
 • Pomieszczenie gospodarcze ze sprzętem AGD,
 • Garaż,
 • Kuchnia w mieszkaniu.

Kilka czynności wykonanych przez firmę sprzątającą pozwoli Ci na szybki i sprawny powrót do domu lub miejsca pracy bez obawy o własne życie. Zanim jednak zdecydujesz się na usługę sprzątania po pożarze, poznaj cały proces usuwania szkód po wybuchu ognia od podszewki! Dowiedz się, jak wyglądają poszczególne działania i dlaczego są tak ważne.

Czyszczenie ścian po pożarze Kęty

Pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń ze ścian po pożarach to obowiązek każdej ekipy sprzątającej

Czyszczenie ścian po pożarach suchym lodem Kęty i okolice

Kastelnik oferuje profesjonalne czyszczenie po pożarze Kęty woj. małopolskie dla osób, które ucierpiały po zwarciu instalacji elektrycznej. Usuwanie skutków pożaru to nie tylko wynoszenie spalonych mebli, ale również mycie ścian po pożarze suchym lodem. Podstawowe elementy wyposażenia każdej rzetelnej firmy sprzątającej z tej branży to:

 • przemysłowe generatory ozonu, do usuwania nieprzyjemnych zapachów,
 • maszyny myjące do czyszczenia ścian z sadzy i tłustych osadów,
 • kompresor powietrza do urządzenia Cold Jet.

Sprzątanie mieszkania po pożarze Kęty

Czym zmyć sadzę ze spalonej ściany?

Ściany pokryte tłustą sadzą lub innymi zanieczyszczeniami przerażają na samą myśl. Nie oznacza to, że należy je wyburzać (często jest to nawet niemożliwe). Firmy sprzątające po pożarach mają swoje sprawdzone sposoby na szybkie i łatwe usuwanie brudnych powierzchni – mowa o suchym lodzie. Jest to środek czyszczący, który używany jest, aby domyć zadymione ściany i okopcone sufity. Czy to jedyny sposób? Niekiedy technicy sięgają po środki chemiczne przeznaczone do usuwania skutków pożaru. To, na jaką metodę padnie wybór, zależy od stanu nieruchomości, dlatego warto skorzystać z darmowych oględzin oferowanych przez specjalistów.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Oczywiście sprzątanie po pożarze można wykonać samodzielnie, ale wiele osób decyduje się na pomoc fachowca od dekontaminacji. Kastelnik oferuje usuwanie skutków pożarów na terenie miasta Kęty i w okolicy. Działamy w woj. małopolskim przez całą dobę i wiemy, że do usuwania sadzy najlepiej zastosować maszynę do suchego lodu, a do ozonowania np. przemysłowy generator ozonu.

Zmywanie sadzy

Idealnym sposobem na zmycie sadzy z podłogi po pożarze jest użycie specjalistycznych urządzeń czyszczących

Mycie ścian po pożarze – czym jest suchy lód?

Suchy lód to nic innego, jak efekt rozprężenia ciekłego dwutlenku węgla. Cały proces odbywa się w bardzo krótkim czasie, przez co temperatura spada do -79°C. Suchy lód jest innowacyjną metodą, która pozwala szybko i sprawnie pozbyć się zanieczyszczeń – w tym tłustej sadzy. CO2 skutecznie wciera się w brud, co sprawia, że zanieczyszczenia pękają, a następnie sublimują. Nie musisz martwić się o pojawienie się wilgoci w Twoim domu. Suchy lód nie wymaga użycia wody, dlatego spokojnie można wykorzystać go podczas czyszczenia przedmiotów podatnych na działanie wody.

Dezynfekcja pomieszczeń, które ucierpiały po wybuchu ognia, powinna zostać przeprowadzona przy użyciu suchego lodu w ujemnej temperaturze – 79 stopni Celsjusza. Czyszczenie suchym lodem to dziś najlepszy sposób na usuwanie sadzy z nadpalonych przedmiotów RTV i AGD oraz maszyn przemysłowych. Jeżeli nie jesteś przekonany do tej metody, warto zamówić czyszczenie testowe, na Twoim kawałku ściany.

Ważny etap czyszczenia po pożarze, czyli ozonowanie

Jest wiele czynności składających się na efektywne sprzątanie po pożarze. Do tych czynności zaliczyć można:

Nie należy jednak zapomnieć o dezynfekcji powietrza z dioksyn i furanów, a dokładnie mowa o ozonowaniu. Profesjonalne sprzątanie nie może odbyć się bez dekontaminacji nieruchomości.

Profesjonalna pomoc po wybuchu ognia

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze oferowane jest przez firmy sprzątające, które wyposażone są w przemysłowe generatory ozonu – powinny mieć one moc od 40 g/h do 240 g/h. Tylko taka specyfikacja pozwoli na usunięcie niebezpiecznych dioksyn po pożarze. Ozonowanie ma jeszcze jedno ważne zadanie, neutralizację powietrza – czyli usunięcie zapachu spalenizny. Niemiła woń powstająca po pożarze potrafi być niezwykle męcząca i drażniąca dla sąsiadów. Do dezynfekcji pomieszczeń dobrze wezwać ekipę o ugruntowanej pozycji na rynku.

Czy ozonowanie po pożarze zostawia zapach?

Ozon skutecznie neutralizuje powietrze. Sprawia on, że nawet najbardziej intensywny zapach spalenizny po prostu znika. W następstwie przykrej woni pozostaje ta charakterystyczna dla ozonu. Można porównać ją do zapachu spotykanego po burzy – dla niektórych jest to coś naturalnego. Zapach ten powstaje na skutek procesu rozpadu cząsteczek ozonu i wyładowań elektrostatycznych. Nie jest on niebezpieczny dla człowieka i nie wpływa negatywnie na zdrowie, jeżeli jest aplikowany przez przeszkolonego technika. Zapach po ozonowaniu możesz usunąć w łatwy sposób – wystarczy, że przewietrzysz pomieszczenie i zostawić otwarte okna na dłuższą chwilę. Zanim jednak wejdziesz do mieszkania lub budynku, w którym odbywało się ozonowanie po pożarze, odczekaj czas określony przez techników.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Usuwanie szkód pożarowych to jedna z usług Kastelnik

Miałeś pożar w mieszkaniu? Zadzwoń po specjalistów, którzy sprzątanie po pożarach wykonują z powodzeniem od 2013 roku. Zespół Kastelnik działa na terenie miast województwa małopolskiego, co gwarantuje dojazd na bezpłatną wycenę w dość szybkim czasie. Jeżeli szukasz rzetelnej firmy i stawiasz na bezpieczeństwo świadczonych usług, to zadzwoń do firmy Kastelnik.

Kęty firma sprzątająca

Zamów profesjonalne sprzątanie w Kętach od firmy Kastelnik!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Pożar domu? Czyszczenie garażu po pożarze w Kętach to kompleksowe usługi, których celem jest oczyszczenie mieszkania z sadzy i trujących toksyn. Nie każdy wie, że na skutek wybuchu ognia dochodzi do uwolnienia wielu szkodliwych dla zdrowia toksyn i oparów. Wdychanie ich może skutkować poważnym zatruciem układu oddechowego.

Usługi sprzątania Kęty

Dioksyny i furany powstające w procesach spalania powodują kaszel, duszności i bóle głowy. Jedną z pozostałości po pożarze jest także nieprzyjemny swąd spalenizny, który świadczy o tym, że lokal nie został prawidłowo wysprzątany. Mieszkanie po pożarze należy dokładnie oczyścić z tych toksyn, wykonując profesjonalną dekontaminację pomieszczeń przy pomocy dedykowanych preparatów i ozonowania. Wyeliminowanie zapachu spalenizny i groźnych związków należy przeprowadzić przy pomocy ozonu o stężeniu 40 ppm – 60 ppm. Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o sprzątanie po pożarze w Kętach.

Jak usunąć szkody po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze to wieloetapowy proces, w ramach którego technicy sprzątania miejsc po pożarach wykonują wywóz odpadów i mycie ścian z sadzy. Ważnym etapem jest także usuwanie zapachu spalenizny i dokładna dekontaminacja pomieszczeń przy zastosowaniu ozonowania.

Czy mydło malarskie nadaje się do zmycia sadzy po pożarze?

Mydło malarskie umożliwia zmycie niewielkich ilości sadzy. W przypadku wielu okopconych ścian i dużej ilości sadzy najlepiej sprawdza się mycie suchym lodem, które przebiega znacznie szybciej, jest metodą niezwykle precyzyjną, która w krótkim czasie przygotowuje ściany do malowania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%