Czyszczenie po pożarze
Kędzierzyn-Koźle

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Kędzierzynie-Koźle w województwie opolskim – przygotowanie pomieszczenia, etapowe czyszczenie, profesjonalne usługi sprzątania

Jak każda siła wyższa, tak samo ogień może spowodować poważne straty w naszym mieszkaniu lub domu. Trzeba jednak po takiej traumie jakoś żyć i koniecznie przywrócić pierwotny stan nieruchomości, aby móc się do niej ponownie wprowadzić. Jeżeli wszystko nie uległo spaleniu, należy umówić usługę czyszczenia po pożarze, aby przywrócić dawny stan naszej nieruchomości.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Co ważne, należy działać szybko, aby uratować jak najwięcej dobytku, który niszczeje w skażonych przez substancje chemiczne pomieszczeniach. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, która ma w tym zakresie ogromne doświadczenie i wiedzę na temat środków i narzędzi, które można do takich działań zastosować.

Sprzątanie domu po pożarze Kędzierzyn-Koźle

Pracownik firmy sprzątającej na dachu usuwa resztki przedmiotów spalonych przez pożar.

Skuteczne usuwanie skutków pożaru

Od razu należy zaznaczyć, że nie każda firma sprzątająca poradzi sobie z usunięciem skutków pożaru. Musi to być specjalistyczna firma sprzątająca po pożarach w Kędzierzynie-Koźle woj. opolskie, która zajmuje się dotkliwymi skutkami pożaru. Wiele materiałów w procesie spalania topi się, wydzielając przy tym szkodliwe dla zdrowia i ludzkiego życia substancje.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie zapachów

Nowoczesne materiały syntetyczne wydzielają korozyjną sadzę, która powoduje niszczenie wszelkiego rodzaju powierzchni. W rezultacie sprzęt po pożarze może nadawać się jedynie do wyrzucenia, jeżeli nie zadziałamy odpowiednio szybko. W tej sytuacji każda godzina i każdy dzień mają znaczenie. Trzeba pamiętać, że, nawet jeżeli zmyje się z powierzchni sadze, jeżeli doszło już do uszkodzeń wewnętrznych, nie da się uratować sprzętu lub będzie to po prostu nieopłacalne.

Czyszczenie po pożarze w Kędzierzyn-Koźle

Firma sprzątająca z odpowiednim sprzętem i specjalnymi środkami chemicznymi oraz wyszkolonymi pracownikami poradzi sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami, jakie powstają po pożarze. Profesjonalne czyszczenie po pożarach na terenie miasta Kędzierzyn-Koźle powinno odbyć się od razu po wydaniu orzeczenia przez firmę ubezpieczeniową oraz rzeczoznawcę. Im wcześniej się to stanie, tym lepiej. Uda się dzięki temu bardzo dokładnie oczyścić każde pomieszczenie.

Etapy czyszczenia po pożarze Kędzierzyn-Koźle

Specjalistyczna firma sprzątająca, która dokonuje wyceny usług, dokładnie ocenia miejsce, w którym ma je przeprowadzić. Sprawdza stan szkód, jak i zniszczeń, a dzięki temu jest w stanie określić, jak duży zakres obowiązków będzie w stanie wykonać.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Przede wszystkim na pewno trzeba będzie przeprowadzić dokładne czyszczenie mocno zanieczyszczonych pomieszczeń i przedmiotów, których nie brakuje w lokalu po pożarze. Wszystkie nieodwracalnie uszkodzone przedmioty są trwale usuwane i utylizowane, ponieważ stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Zbierane są również fragmenty gruzu i innych zanieczyszczeń powstałych w wyniku pożaru. Jeżeli istnieje możliwość uratowania mebli lub rzeczy, są one poddawane profesjonalnemu oczyszczaniu.

Wszystkie powierzchnie w pomieszczeniu dotkniętym pożarem są dokładnie czyszczone z sadz i zanieczyszczeń. Wszędzie tam, gdzie znajduje się sadza, trzeba użyć specjalistycznych narzędzi oraz preparatów. Po zakończeniu prac pomieszczenia są ozonowane i wysuszane. Dzięki temu udaje się usunąć nawet najmniejsze zapachy po pożarze.

Usuwanie sadzy po pożarze

Urządzenie do usuwania sadzy na posadzce w parkingu podziemnym.

Pozostałe usługi porządkowe opróżnianie mieszkań Kędzierzyn-Koźle

Zalety profesjonalnego sprzątania po pożarach

Bardzo trudno jest usunąć skutki pożaru z pomieszczeń, a poza tym zajmuje się bardzo dużo czasu, jeżeli nie ma się w tym wprawy, ani dostępu do profesjonalnych narzędzi i preparatów. Zwykłe osoby po prostu nie dadzą sobie rady. Firma sprzątająca mająca w tym zakresie doświadczenie znacząco skróci czas usuwania szkód po pożarze, jednocześnie przygotuje pomieszczenie we właściwy sposób. Będzie dało się w nim bez trudu zamieszkać. Nie będzie ani śladu pożaru.

Do czyszczenia sadz i innych zanieczyszczeń po pożarze przeznaczone są profesjonalne preparaty, które działają na wszystkie powierzchnie dotknięte przez pożar. Usuwają produkty spalania z podłóg, ścian, ale także z mebli i sprzętów RTV i AGD. Cały proces sprzątania kończy ozonowanie. Po sprzątaniu należy je przeprowadzić, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu spalenizny, który występuje zawsze po pożarze.

Sprzątanie po pożarze Kędzierzyn-Koźle

Specjalne chemikalia do usuwania szkód po pożarze

Specjalne chemikalia są bardzo często używane do usuwania szkód po pożarze z różnych powierzchni. Zdaniem specjalistów jest ich doczyszczenie nie tylko z brudu i sadzy, ale także z substancji chemicznych, które wydzieliły się podczas pożaru. Wiele powierzchni wymaga specjalnej uwagi np. tapicerki skórzane, panele z drewna oraz cenne przedmioty, o które Klient obawia się, że je całkowicie straci.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Ważne jest, że firma sprzątająca starannie wybierze detergenty, dostosuje je do przedmiotów i powierzchni, a dzięki temu na pewno nie zostaną uszkodzone. Wyglądem będą przypominały stan przed pożarem, co jest bardzo ważnym efektem do osiągnięcia. Do tego, jak najbardziej warto dążyć.

Specjalistyczne usługi czyszczenia po pożarze dostępne są także w:

Kędzierzyn-Koźle firma sprzątająca po pożarach

Baza wiedzy dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźle

Zastanawiasz się, jak usunąć zapach spalenizny z mieszkania po pożarze? W ramach usługi czyszczenie po pożarze w Kędzierzynie Koźle zlecisz nie tylko usuwanie zapachu spalenizny, ale i profesjonalną dekontaminację pomieszczeń po pożarze przy pomocy specjalistycznych technik jak ozonowanie i mikrodyfuzja. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Kędzierzyna-Koźle.

sprzątanie Kędzierzyn-Koźle

Czy dekontaminacja po pożarze jest konieczna?

Tak, dekontaminacja po pożarze to niezbędny proces w usuwaniu szkód po wybuchu ognia. Dezynfekcja po pożarze polega na neutralizacji groźnych dla zdrowia toksyn, takich jak dioksyny i furany. Z reguły spalone pomieszczenia odkaża się przy pomocy ozonu i nadtlenku wodoru.

Co zrobić ze spalonymi meblami po pożarze?

Spalone meble nie nadają się do wyrzucenia do śmietnika, ponieważ emitują groźne dla zdrowia dioksyny i furany. Najlepiej przekazać je specjalistycznej firmie sprzątającej, która zawiezie je do spalarni i tam podda utylizacji termicznej. Wywóz zniszczonych rzeczy po pożarze do spalarni termicznej to bezpieczny i legalny sposób.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%