Czyszczenie po pożarze Kamienna Góra

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Kamiennej Górze. Jakie metody okazują się najskuteczniejsze?

Usuwanie skutków pożaru najlepiej jest zaplanować wraz z profesjonalną firmą sprzątającą. Profesjonalne czyszczenie po pożarze Kamienna Góra w województwie dolnośląskim to usługa dekontaminacji, która ma miejsce w spalonej nieruchomości.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Wybuch pożaru może doszczętnie zniszczyć mieszkanie, ale wiele szkód udaje się usunąć, jeżeli tylko zadziała się w odpowiednim momencie. Im szybciej rozpocznie się sprzątanie po pożarze, tym lepiej. Okazuje się, że do usunięcia skutków pożaru warto zatrudnić profesjonalną firmę. Z czym można spotkać się w spalonym budynku?

 • Sadza na ścianie.
 • Toksyny tj. dioksyny i furany.
 • Nieprzyjemny zapach.
Czyszczenie ścian po pożarze Kamienna Góra

Pracownik w specjalistycznym kombinezonie realizuje zdanie.

Usuwanie skutków pożaru suchym lodem — zaufaj specjalistom

Usuwanie szkód po pożarze pomaga zminimalizować straty, jakie wiążą się z remontem budynku po pożarze. Niektóre spalone powierzchnie oraz urządzenia można wyczyścić, stosując sprawdzone środki myjące.
Na pewno niezawodne w sprzątaniu po pożarze są suchy lód oraz ozon. Uda się z ich pomocą uratować wiele ścian oraz urządzeń przed doszczętnym zniszczeniem. Czyszczenie po pożarze w Kamiennej Górze realizowane przez firmę Kastelnik pozwala na wyczyszczenie wszystkich tłustych osadów i zabrudzeń na ścianach.

Sprzątanie pomieszczenia po pożarze Kamienna Góra

Sprzątanie po pożarze w Kamiennej Górze, czyszczenie ścian

Sprzątanie pomieszczeń po wybuchu ognia to wiele różnych czynności, które powinny być wykonane krok po kroku. Okazuje się, że do czyszczenia ścian z tłustej sadzy najlepiej zastosować maszynę z suchym lodem. Czy to będzie Karcher, czy Cold Jet, to już nie ma tak dużego znaczenia.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Dezynfekcja powierzchni za pomocą suchego lodu to jedna z najlepszych metod sprzątania, która dostępna jest obecnie na rynku. W woj. dolnośląskim kompleksowe sprzątanie suchym lodem oferuje firma Kastelnik. Tego typu usługi sprzątania wymagają nie tylko urządzenia do mycia suchym lodem, ale również dostępu do sprężonego powietrza. Okazuje się, że tylko taki zestaw jest w stanie wyczyścić kilkadziesiąt metrów kwadratowych osmolonej sadzy w ciągu jednej godziny.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Wśród podstawowych usług realizowanych w ramach sprzątania po pożarze wykonywane są:

 • sprzątanie pogorzeliska,
 • selekcja sprzętu, który nadaje się do naprawy od tego, który trzeba zutylizować,
 • utylizacja przedmiotów doszczętnie zniszczonych,
 • czyszczenie wszystkich powierzchni pokrytych sadzami,
 • ozonowanie pomieszczeń w celu usunięcia nieprzyjemnego zapachu spalenizny.

Co pomoże skutecznie wyczyścić ściany po pożarze?

Czyszczenie ścian po pożarze w województwie dolnośląskim najlepiej, jeśli jest zaplanowane z udziałem suchego lodu. Zestalony dwutlenek węgla ma temperaturę -79 stopni Celsjusza i skutecznie radzi sobie z największymi zabrudzeniami. Sadze z mieszkania znikają bez śladu chwilę po uruchomieniu dyszy rotacyjnej.

Z prędkością 500 km/h suchy lód dociera do wszystkich zakamarków, gdzie mogły się zagnieździć tłuste osady pożarowe. Czyszczenie sadzy tą metodą daje gwarancje, że w mieszkaniu nie będzie rozwijał się nieprzyjemny zapach spalenizny nawet po gruntownym sprzątaniu. Warto dodać, że sublimacja suchego lodu do stanu lotnego nie generuje odpadów wtórnych. To duży atut usuwania szkód pożarowych tą metodą.

Istotne jest to, aby usługa usuwania sadz ze spalonej powierzchni została zrealizowana do 72 godzin od rozpoczęcia prac związanych ze sprzątaniem. Dzięki temu zanieczyszczenia znikną bez śladu. Na koniec warto podkreślić, że suchy lód jest całkowicie bezpieczny, ekologiczny, a w dodatku bardzo skuteczny podczas usuwania wszelkich nieczystości, nie tylko tych po wybuchu ognia.

Usuwanie szkód po pożarowych  w woj. dolnośląskim

Sprzątanie mieszkania i czyszczenie przewodów kominowych to dla Kastelnik możliwość na oczyszczanie ścian suchym lodem. Tego typu prace to zazwyczaj profesjonalne usuwanie szkód po pożarze przy pomocy urządzeń czyszczących marki Cold Jet. W ramach tych usług wykonuje się czyszczenie ścian po pożarze oraz zmywanie tłustych osadów ze wszystkich powierzchni, na których znajdują się sadze.
Dzięki stosowaniu najlepszych dostępnych w woj. dolnośląskim metod Kastelnik gwarantuje wyeliminowanie tłustych osadów oraz innych zanieczyszczeń z całej nieruchomości w ciągu kilkunastu godzin. Na koniec klient otrzymuje certyfikat dekontaminacji.

W wyniku pożaru powstaje wiele niebezpiecznych dla zdrowia toksyn, a te udaje się usunąć tylko sprawdzonymi technikami. Jedną z nich jest ozonowanie powietrza o stężeniu powyżej 40 ppm, które skutecznie radzi sobie z nieprzyjemnym zapachem oraz neutralizuje trujące toksyny.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Transport maszyny z suchym lodem

Firma w trakcie przejazdu do spalonego domu.

Co potrzebne jest do usunięcia skutków pożaru?

O czym jeszcze nie wolno zapomnieć przy usuwaniu szkód pożarowych? Po pierwsze warto nawiązać kontakt z rzeczoznawcą ds. likwidacji zniszczeń ogniowych i skontaktować się z ubezpieczycielem. Po drugie należy zadzwonić do firmy sprzątającej i zamówić bezpłatną wycenę. Firmy z wieloletnim doświadczeniem oferują tego typu usługi poszkodowanym osobom po wybuchu ognia.

Sprzątanie po pożarach w domu lub zakładzie pracy to sprawa bezpieczeństwa z jednej strony, a cena z drugiej. Niewątpliwie, by wykonać profesjonalne sprzątanie mieszkania po pożarze, niezbędne są środki finansowe. Godzina czyszczenia suchym lodem kosztuje bowiem 850 zł netto.

Niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnych usług sprzątających po pożarze. Profesjonaliści mają wiedzę oraz doświadczenie niezbędne do osiągnięcia najlepszych efektów. Korzystają przede wszystkim z suchego lodu oraz ozonu, dzięki którym ślady pożaru znikają raz na zawsze.

Z pomocą firmy sprzątającej po pożarach uda się przywrócić właściwy stan mieszkania szybko i sprawnie. Trzeba jednak mieć świadomość, że sprzątanie po pożarze w Kamiennej Górze to długotrwały proces, z którym poradzą sobie wyłącznie profesjonaliści. Usuną toksyny oraz sadze z powierzchni, a to pozwoli na ponowne wprowadzenie się do mieszkania.

Znajdziesz na także w:

Najczęściej zadawane pytania w sprawie utylizacji i sprzątania

Kastelnik udziela profesjonalnego wsparcia, jeżeli chodzi o utylizację spalonych przedmiotów i sprzątanie po pożarze w Kamiennej Górze i to na każdym etapie pracy. Warto dodać, że chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, niezbędnym do usunięcia skutków wybuchu ognia. Mieszkanie po dezynfekcji wygląda nie tylko perfekcyjnie, ale nie ma również czysty i przyjemny zapach.

Usługi sprzątania Kamienna Góra FAQ

W czym pomaga ozonowanie po pożarze?

W mieszkaniu, w którym doszło do pożaru, niezbędne jest wykonanie ozonowania. Czynność ta polega na rozpyleniu w pomieszczeniach ozonu o stężeniu powyżej 40 ppm. Pozwala do zneutralizować toksyczne substancje krążące w powietrzu, a także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu spalenizny. Toksyny nie będą miały dzięki temu negatywnego wpływu na zdrowie mieszkańców.

Jak skutecznie wyczyścić spalone powierzchnie po pożarze?

Suchy lód wykazuje się największą skutecznością, jeżeli chodzi o czyszczenie spalonych powierzchni po pożarze. Preparat jest ekologiczny, bezpieczny i działa bardzo szybko. Skutecznie usuwa sadze z wszystkich zakamarków w mieszkaniu i jest dużo lepszym środkiem myjącym niż mydło malarskie. Aplikacja odbywa się przy pomocy nowoczesnego urządzenia do mycia sadzy suchym lodem.

Usuwanie szkód po pożarowych w województwie dolnośląskim – 7/24

Firma Kastelnik oferuje sprzątanie po pożarze przez siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Wystarczy zgłosić szkodę, a sprzątanie zostanie zaplanowane zgodnie z najlepszym harmonogramem. Pomoc udzielana jest na każdym etapie, w celu wyeliminowania skutków pożaru w najlepszy z możliwych sposobów.

firma sprzątająca po pożarach Kamienna Góra

Firma sprzątająca realizuje specjalistyczne usługi 7 dni w tygodniu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%