Czyszczenie po pożarze
Jelenia Góra

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Jeleniej Górze – innowacyjne metody usuwania szkód powstałych wskutek pożaru

Firm Kastelnik – od lat – specjalizuje się w innowacyjnych metodach usuwania szkód po pożarowych. Kompleksowe czyszczenie po pożarze Jelenia Góra i okolica to obszar naszego działania, dlatego jeśli Twoje mieszkanie, czy pomieszczenie handlowe, w którym prowadzisz biznes, uległo tragicznemu spaleniu, pomożemy Ci w całości usunąć skutki powstałe w wyniku pożaru.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Wiedz, że po pożarach, problemem są rozległe i trudne do usunięcia. Należą do nich nie tylko:

 • zapach spalenizny,
 • spalone urządzenia RTV i AGD
 • sadza na ścianie.

Doświadczony zespół specjalistów firmy Kastelnik poradzi sobie z każdym problemem, by Twoje pomieszczenie było pozbawione skutków pożaru i odpowiednio przygotowane do bezpiecznego remontowania i przystosowania do dalszego użycia. Odpowiednie czynności specjalistycznych prac usuwających skutki po pożarze, wymagają odpowiedniej wiedzy, sprzętu, ale też właściwej kolejności.

Wieloletnie doświadczenie a przede wszystkim kompetencje ekipy sprzątającej, powodują, że nasze prace przebiegają skutecznie i szybko. Do usunięcia skutków pożaru, trzeba odpowiedniej wiedzy, ale i nowoczesnej technologii tj.: usuwania skutków po pożarze suchym lodem, ozonowanie po pożarze i nie tylko.

czyszczenie dachu po pożarze jelenia góra

Co wchodzi w proces usuwania skutków pożaru?

Straty po pożarze są zawsze ogromne a pomieszczenia zniszczone wskutek spalenia, zawsze wymagają ingerencji profesjonalnej ekipy sprzątającej i specjalistów posiadających w tym zakresie wiedzę. Tylko oni wiedzą jak usunąć trudniejsze i niebezpieczne skutki po pożarowe. W tym przypadku podjęcie działań wpisanych w etapy czyszczenia i sprzątania po pożarze są niezwykle kluczowe.

Począwszy od dokonania starannych oględzin pomieszczenia po pożarowego, należy założyć, że całkowite przygotowanie pomieszczenia będzie wymagało: dekontaminacji po spaleniu, ozonowania, dezynfekcji po pożarze. Pożar to potężny żywioł z tragicznym w skutkach oddziaływaniem.

Najprawdopodobniej, pomieszczenia wymagać będą usunięcia szkodliwych dla zdrowia toksyn, pracy nad spaloną instalacją elektryczną, co dotyczy nie tylko mieszkań, ale i budynków wielkopowierzchniowych i hal produkcyjnych. Wykwalifikowani specjaliści Firmy Kastelnik, doskonale wiedzą jak poradzić sobie z tematem sprzątania po pożarze, z odpowiednim przeprowadzeniem oględzin i z podjęciem właściwych etapów usuwania skutków spalenia.

sprzątanie po pożarach infolinia

Zalecenia specjalisty w zakresie sprzątania i czyszczenia po pożarach w Jeleniej Górze.

Kompleksowe podejście do odpowiedniego sprzątania skutków pożaru wymaga między innymi:

 • Oględzin na miejscu po zdarzeniu pożarowym. W tym etapie należy dokonać starannego oszacowania strat wraz z dokumentacją fotograficzną.
 • Powyższy etap, będzie wstępem do precyzyjnego ustalenia metod usuwania pożaru, po jakie zdecydujemy się sięgnąć.
 • Metody usunięcia szkód po pożarze powinny być ujęte w kosztorysie KNR „Katalogu Nakładów Rzeczowych”.
 • Ustalenie metody usuwania metody skutków pożaru dojdzie, to niezwykle kluczowy etap. W tej kwestii nic nie dzieje się bez oględzin i przypadkowo.
 • Zabezpieczenie pomieszczenia oraz maszyn przemysłowych przed dalszą korozją – o tym trzeba pamiętać.
 • Podmiot odpowiedzialny za likwidację szkód pożaru to niezwykle istotna decyzja. Podjęcie decyzji o tym, kto odpowiedzialny będzie za likwidację skutków pożaru ze ścian, sufitów i podłóg będzie ważną decyzją.
 • Zapewnienie bezpieczeństwa na każdym z etapów prac czyszczenia po pożarze w Jeleniej Górze oraz świadczymy kompleksowo usuwanie skutków po pożarowych.

jelenia góra firma sprzątająca po pożarach

Firma Kastelnik oferuje w Jeleniej Górze oraz miastach takich jak Złotoryja, Kamienna Góra, Jawor indywidualne podejście do zaistniałej po spaleniu rzeczywistości. Każda realizacja związana ze sprzątaniem po pożarze – nie zależnie od jej zakresu – jest inna i wymaga szczególnego podejścia do każdej z osobna tragedii. Skutki po sytuacjach, w których dochodzi do pożaru, zawsze są tragiczne, jednak podchodzimy do nich zawsze indywidualnie.

Dlatego tak ważne jest dokonanie właściwego wyboru odpowiedniej, doświadczonej firmy świadczącej usługi sprzątania i czyszczenia po pożarze. Oczyszczanie ścian z sadzy po pożarach wraz z pełną dezynfekcją powierzchni, czy specjalistyczne prace związane z kompleksowym remontem po pożarze wymagają fachowej ingerencji doświadczonej firmy. Firma Kastelnik oferuje specjalistyczne prace związane z kompleksowym remontem po pożarze na terenie miasta Jeleniej Góry i nie tylko.

Tragicznych zdarzeń pragniemy uniknąć, niestety dzieją się one bez względu na to, czy tego chcemy. Wiemy doskonale, jak wiele trudnych emocji towarzyszy pożarom i okolicznościom po jego wygaszeniu. Tu często – poszkodowanym – towarzyszy trauma, niemała dezorientacja „od czego zacząć sprzątanie po pożarze w Jeleniej Górze. Świadczymy nasze usługi, np. czyszcząc po pożarach, we wszystkich dzielnicach miasta Jelenia Góra (Dąbrowa Bolesławiecka, Osiedle Skowronków, Malinnik, Osiedle Orzeszkowej).

Skutki po pożarowe należą do niezwykle złożonego problemu. Od lat skoncentrowani na zagadnieniu efektów spalenia, wiemy o tym doskonale. Jeśli doszło nieszczęśliwie do pożaru – bez względu na to, czy w pomieszczeniu mieszkalnym, czy hali, budynku handlowym, oferujemy innowacyjne metody usuwania skutków po pożarze i możemy Ci pomóc. Posiadane ubezpieczenie od mienia – o którym warto pamiętać – nie usunie nam skutków pożaru, jednakże na pewno pomoże w środkach, jakie będą potrzebne do tego procesu.

mycie sufitu

W zakresie świadczonych usług znajdziesz:

 • Kompleksowe czyszczenie po pożarze Jelenia Góra;
 • mycie sufitów i podłóg z sadzy po pożarowej Złotoryja;
 • usuwanie zapachu spalenizny po pożarze;
 • likwidacja skutków nadpalenia ścian ogniem Kamienna Góra, Jawor;
 • dezynfekcja powierzchni wraz z usuwaniem dioksyn;
 • utylizacja spalonych przedmiotów codziennego użytku i nadpalonych elementów konstrukcyjnych;
 • sprzątanie po pożarze W Jeleniej Górze i okolicznych miastach.

Metoda usuwania szkód po pożarach suchym lodem – jedna z innowacyjnych i skutecznych.

dezynfekcja domu po pożarze

Technologiczne rozwiązania usuwania skutków po pożarowych idą do przodu, dzięki czemu możemy się rozwijać w tym zakresie, by móc oferować rozwiązania szybkie, skuteczne, wydajne i innowacyjne. Jednym słowem – najlepsze. Jeśli nie słyszałeś o usuwaniu efektów spalenia suchym lodem, musisz wiedzieć, że:

 • Mycie suchym lodem jest szybsze w porównaniu z tradycyjnymi metodami usuwania skutków po pożarowych;
 • usuwanie skutków pożaru suchym lodem (CO2) jest tańsze w porównaniu z dotychczas stosowanymi metody;
 • suchy lód – daje wysoką skuteczność podczas oczyszczania;
 • doczyszczanie ścian tą metodą jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne dla środowiska – brak odpadów wtórnych.

Dekontaminacja po pożarach – co to właściwie jest?

Czy wiesz, że bez dekontaminacji nie ma mowy o profesjonalnym i bezpiecznym usuwaniu skutków pożaru? Najkrócej mówiąc, służy ona usunięciu z pomieszczenia po spaleniu szkodliwych i niewidocznych ‘gołym okiem’ toksyn.

Bez przeprowadzenia tego etapu, nie ma mowy o przejściu do prac remontowych. Stosowanie suchego lodu to sięgnięcie po technologię skuteczną i wydajną ekonomicznie. Bez względu na to, czy do pożaru doszło w Jeleniej Górze, czy w pobliskich miejscowościach takich jak: Kamienna Góra, Złotoryja, Jawor Jesteśmy gotowi Ci pomóc.

pożar w garażu jelenia gora

Dlaczego dekontaminacja pomieszczeń spalonych i uszkodzonych przez pożar, jest tak istotna?

W sytuacji, kiedy dochodzi do pożaru, zachodzą skutki, które jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem, ale i takie, których nie widzimy – a są niezwykle istotne i trzeba się nimi rzetelnie zająć. Tylko wtedy możemy mówić o usuwaniu skutków pożarowych, które zmierzają do stworzenia pomieszczeń ponownie funkcjonalnych do użytkowania, ale i bezpiecznych pod względem zdrowotnym.

Niebezpiecznych dla zdrowia  i niewidocznych gołym okiem toksyn, należy się pozbyć – czemu służy właśnie dekontaminacja. My w firmie Kastelnik, czyszcząc mieszkania po pożarach, wiemy jak ją przeprowadzić właściwie.

sprzątanie po pożarach infolinia

Remont po pożarze – od czego zacząć?

Remont mieszkania po pożarze będzie wyczekiwaną przez poszkodowanych chwilą, jednakże – zanim do niego dojdzie – musimy zadbać, by był on w ogóle możliwy. Do pożaru często dochodzi od przewodów kominowych lub od urządzeń elektrycznych. W tym miejscu nie ma mowy o działaniach bez profesjonalnej firmy Kastelnik. My dbamy o naszych klientów.

Firmy doświadczonej i fachowej w zakresie sprzątania po pożarze. Jeśli sytuacja zmusiła Cię do skorzystania z pomocy po pożarze, musisz skorzystać z pomocy fachowej firmy sprzątającej po pożarach w Jeleniej Górze, takiej, której doświadczenie i profesjonalna wiedza, posłuży temu, by zaradzić wszystkim trudnym problemom po spaleniu mieszkania.

Oferujemy profesjonalną pomoc w wielu regionach Polski, w tym usuwamy szkody po pożarze we wszystkich dzielnicach miasta Jelenia Góra: Osiedle XX Lecia, Orle, Pomorskie, Czarne i Widoki.

Kontakt z nami możliwy jest przez 7 dni w tygodniu. Zadzwoń, a pomożemy Ci rozwiązać problem i wyjść z trudnej sytuacji zniszczeń po pożarowych.

Oferta specjalistycznego czyszczenia w woj. dolnośląskie to nie tylko Jelenia Góra, ale także:

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Nie martw się o toksyny i trujące związki na osmolonych sadzą ścianach. Zajmujemy się szkodami pożarowymi kompleksowo, od usuwania dioksyn i furanów, po zmywanie tłustej sadzy. Dzięki naszej kompleksowej ofercie możesz bezpiecznie wrócić do codziennych obowiązków. O co pytają osoby, które szukają specjalistycznego sprzątania?

Usługi sprzątające Jelenia Góra

Ile kosztuje sprzątanie po pożarach?

Cena sprzątania w domu po pożarze ustalana jest w każdym przypadku indywidualnie, po wizji lokalnej na miejscu wybuchu ognia. Na całkowity koszt sprzątania nieruchomości po pożarze może wpływać np. ilość spalonych tynków do wyczyszczenia, ilość przedmiotów do utylizacji oraz wielkość szkód w całym budynku. Średnio koszt specjalistycznego sprzątania zaczyna się od 5000 zł.

Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze w spalonej nieruchomości to kilka etapów sprzątania. Zaliczyć do nich można uprzątnięcie pogorzeliska, czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem oraz usuwanie zapachu spalenizny. Na samym końcu wykonywana jest dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących związków chemicznych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%