Czyszczenie po pożarze
Jaworzno

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Jaworzno, ustalenie przyczyn powstania pożaru i usuwanie jego skutków. Kastelnik – czas na sprzątanie 

Kastelnik to profesjonalna firma sprzątająca po pożarach, która oferuje usługę czyszczenia po pożarach w Jaworznie, w jego okolicach oraz całym województwie śląskim. Pożar nie należy do najprzyjemniejszych wspomnień w życiu człowieka. Pozostawia za sobą także wiele kosztownych zniszczeń.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Wiemy, że naszym klientom zależy również na czasie, dlatego oferujemy swoje usługi przez 365 dni w roku. Miejsce dotknięte pożarem należy profesjonalnie posprzątać. Tylko środki dezynfekujące i technologia, której używa profesjonalna firma sprzątająca po pożarach, sprawią, że trwale usunięte zostaną niebezpieczne związki toksyczne, a Państwa lokal szybko nada się do ponownego użytkowania.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Od dawana wiadomo, iż lepiej samemu nie zajmować się tzw. odgórnym sprzątaniem np. nadpalonych przedmiotów na miejscu zdarzenia, ponieważ może to utrudnić rzeczoznawcom oraz służbom porządkowym ustalenie przyczyn powstania pożaru. Pozostawienie ww. rzeczy biegłym- specjalistom zajmującym się czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi ułatwi w dalszej drodze postępowania odzyskaniu odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dom sprzątany po pożarze w Jaworznie

Sprzątanie spalonego dachu po pożarze w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

Czyszczenie po pożarze Jaworzno

Technicy firmy Kastelnik mogą wejść na miejsce po pożarze, wyłącznie wtedy, kiedy dostaną zielone światło od rzeczoznawcy o braku zagrożenia życia związanego z zawaleniem się budynku. Czyszczenie po pożarze w Jaworznie to wieloetapowy proces. Szczególnie zwracamy uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa BHP podczas prac sprzątających po pożarach.

Nasza kadra jest wyposażana w specjalistyczną odzież ochronną oraz maski pełnotwarzowe. Mają one na celu ochronę pracowników przed skutkami zatrucia, po pożarowymi toksynami. Dopiero tak przygotowany zespół rusza z usuwaniem szkód po pożarze, tj. utylizacją spalonego mienia. Część wyposażenia może być poddana restytucji mienia po pożarze, a kolejna część zutylizowana, wszystko zależy od stopnia zniszczenia.

Sprzątanie po pożarze

Sprzątanie po pożarze w Jaworznie – metodyka pracy

W pustych przestrzeniach możemy ruszyć do czyszczenia zadymionych ścian, czy pokrytych sadzą sufitów. Nastawiamy nacisk na dokładność i docieramy do najmniejszych zakamarków pomieszczeń. Wszystko dzięki zastosowanej technologii sprzątania suchym lodem. Następnie osuszamy lokal, który niestety podczas pożaru bardzo często podlega zalaniu.

Na życzenie klienta przeprowadzamy także dekontaminację, ozonowanie, czy dezynfekcję lokalu. Czyścimy także kominy oraz przewody i instalacje. Oferujemy także usługę remontową, która obejmuje m.in. malowanie ścian, gipsowanie, czy nadbudowę ścianek w mieszkaniu. Wszystkie usługi szyte są na miarę potrzeb klienta.

Usuwanie sadzy ze ściany po pożarach

Sadzę ze ścian w Jaworznie, które dotknął ogień, możemy usuwać za pomocą usługi czyszczenia suchym lodem po pożarze. Ta bezinwazyjna technologia, jest całkowicie nieszkodliwa dla środowiska oraz ludzi, którzy zamieszkują później tak wyczyszczone powierzchnie. Dzięki czyszczeniu suchym lodem jesteśmy w stanie pozbyć się szkodliwych substancji, które powstały w wyniku np. stopienia się plastiku, czy gum, poprzez ich dokładne wyczyszczenie.

Pozbywamy się także toksycznych osadów po pożarach w budynkach mieszkalnych. Mycie ścian po pożarze tą metodą pozwala w pełni pozbyć się substancji smolistych z osmolonych powierzchni. Tłusta sadza jest bardzo trudna do usunięcia bez posiadania specjalistycznych urządzeń do likwidacji zniszczeń po pożarach.

Kastelnik robi to bez pozostawienia dodatkowych śladów, brud i resztki sadzy dosłownie znikają w powietrzu. Warto nam zaufać, oferujemy usługi sprzątania po pożarze, usuwanie zapachów oraz ozonowanie po pożarze już od 2013 roku.

Czyszczenie po pożarze w Jaworznie specjalistycznym sprzętem

Nasza firma sprzątająca jest w pełni wyposażona do czyszczenia po pożarach nawet w trudnych warunkach.

Statystyki pożarów w Jaworznie, woj. śląskie

Statystyka Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie pokazuje, że w tym mieście dochodzi do pożarów najczęściej w domach prywatnych z powodu zapalenia się instalacji odpowiadającej za ogrzewanie. Pod koniec 2020 roku głośno było o pożarze kotłowni w jedynym z domów wolnostojących, w którym wystąpiło silne zadymienie.

Na miejscu był brak widocznego płomienia, co jest bardzo złudne, ponieważ taki pożar potrafi szybko rozwinąć się do monstrualnych rozmiarów. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ mieszkańcy nie spodziewają się wybuchu. Na szczęście, po ugaszeniu pożaru, pomiar urządzeniem na obecność gazów wykazał, że nie doszło do rozszczelnienia instalacji.

Sezon grzewczy bardzo często skutkuje w tragedie spowodowane niewyczuwalnym oraz niewidocznym czadem. Pamiętaj o regularnej konserwacji urządzeń grzewczych w domu i przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pozostałe usługi jakie świadczymy Opróżnianie mieszkań Jaworzno

Usuwanie szkód po pożarze – Kastelnik kontakt 7/24

Definicji pożarów w literaturze, występuje kilkadziesiąt. Bolesława Kurzępa określa to zdarzenie w następujący sposób: ” […] pożar to samorzutne, niekontrolowane rozprzestrzenianie się ognia, powodujące straty”. Misją firmy Kastelnik jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań w zakresie specjalistycznego usuwania szkód po pożarach nie tylko w Jaworznie na Śląsku, ale również w pozostałych częściach naszego kraju.

Wierzymy, że nasza doświadczona kadra sprosta każdemu wyzwaniu. Jeżeli masz pytania – zadzwoń do nas lub wyślij e-mail ze zdjęciami pomieszczeń po pożarze. Jesteśmy dostępni przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Zadzwoń!

Pożar w mieszkaniu

Kastelnik świadczy czyszczenie po pożarze w Jaworznie oraz w miastach:

Jaworzno: ogónopolska firma sprzątająca po pożarach

Często zadawane pytania w Jaworznie (FAQ)

Generalne sprzątanie w Jaworznie to nie tylko mycie sadzy, ale również dekontaminacja budynku. Jakość kompleksowego sprzątania od Kastelnik nie ma sobie równych, a ceny usuwania szkód pożarowych są zawsze konkurencyjne. Oferujemy szeroki zakres usług, od dekontaminacji powietrza, po usuwanie sadzy suchym lodem.
FAQ: Sprzątanie Jaworzno

Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Usuwanie skutków pożaru zaczyna się w większości przypadków od wysprzątania pogorzeliska i segregacji odpadów. Spalone przedmioty oddzielamy od tych, które da się jeszcze uratować. Kolejnym etapem jest wymycie sadzy na ścianach i sufitach, a na koniec przeprowadza się dekontaminację wszystkich pomieszczeń. Usuwanie trujących związków chemicznych, dioksyn i tłustych osadów pożarowych to najważniejszy cel specjalistycznego sprzątania.

Czym usunąć trujące toksyny po pożarze?

Trujące toksyny po wybuchu ognia należy usunąć za pomocą suchego lodu lub specjalnego środka chemicznego. Warunek konieczny, by poprawnie zlikwidować szkody pożarowe, jest wyniesienie spalonych przedmiotów i ich utylizacja. Mycie  ścian po pożarze za pomocą suchego lodu najlepiej wykonać  maszynami Cold Jet, a ozonowanie, sprzętem do odkażania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 4 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%