Czyszczenie po pożarze
Jastrzębie-Zdrój

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Jastrzębie-Zdrój. Usuwanie szkód po pożarach na składowiskach makulatury w zakładach przemysłowych, mieszkaniach

Szukasz odpowiedniej firmy, która zajmie się sprzątaniem mieszkania, czy domu po pożarze? Kastelnik oferuje profesjonalne usługi czyszczenie po pożarze w Jastrzębiu-Zdroju i okolicach w województwie śląskim. Nasza firma posiada wiele lata doświadczenia. Działamy od 2013 roku, obsługując od tego czasu setki zadowolonych klientów. To, co nas odróżnia od innych, to przede wszystkim świetnie wykwalifikowana kadra specjalistów oraz zastosowanie najnowszej technologii w branży. Nasze maszyny są w 100% przyjazne środowisku. Po naszym sprzątaniu nie pozostaje osad, czy inne widoczne zanieczyszczenia.

Sprzątanie po pożarze

Oferujemy usługę czyszczenia suchym lodem, ozonowanie, zamgławianie, restytucje mienia, a na życzenie nawet prace remontowo-naprawcze. Wszystko w zależności od Państwa potrzeb. Wykonujemy swoje usługi w lokalach prywatnych, warsztatach, fabrykach, garażach, piwnicach, czy nawet domach wolnostojących, które jeszcze nie zostały zamieszkałe. Tak, przypadki, kiedy dochodzi do zwarcia instalacji elektrycznych, czy pożaru na budowie są równie częste, co pożary w już zamieszkałych lokalach. Tak czy inaczej, jesteśmy tu dla Was przez 7 dni w tygodniu!

jastrzębie zdrój firma sprzątająca po pożarach

Jakie są etapy czyszczenia po pożarze?

Czyszczenie po pożarach w Jastrzębiu-Zdroju składa się z kilku etapów. Najpierw oczywiście po skontaktowaniu się z nami oraz przesłaniu mailem zdjęć z miejsca zdarzenia, sporządzamy kosztorys prac, które zostaną przeprowadzone w lokalu. Wszystko jest transparentne. Taka usługa jest także oczywiście bezpłatna. Po ustaleniu terminu nasi pracownicy jadą na miejsce zlecenia dotyczącego usuwania szkód po pożarze. Pierwszym krokiem oczyszczania jest sprawdzenie stanu konstrukcji budynku.

Kastelnik dba o najwyższe standardy bezpieczeństwa BHP podczas wykonywanych prac. Gdy możemy już ruszyć do prac czyszczenia po pożarze, najpierw opróżniamy mieszkanie z całego wyposażenia. Część, jak np. meble, czy zadymiony sprzęt AGD i RTV, jesteśmy w stanie poddać restytucji. Rozumiemy, że koszta po takiej tragedii, jaką jest pożar, mogą być ogromne i chcemy, żeby Państwo mieli jak najmniejsze powody do zmartwień. Utrata mienia dotyka kieszenie każdego z nas. Jednak dzięki naszym technikom i niestosowaniu wody, sprzęt będzie z powrotem nadawał się do użytku.

Następną fazą jest czyszczenie suchym lodem ścian, podłóg i sufitów. Pozbywamy się z nich sadzy oraz zadymienia. Osuszamy budynek oraz go ozonujemy po pożarze. Ma to na celu zapobiec nie tylko rozwojowi grzybów, wirusów i bakterii, ale także usunięcie trujących dioksyn. Każde zlecenie kończymy wystawieniem dokumentów odbiorczych, a opcjonalnie dostarczamy kosztorys prac wg. norm KNR. Pomożemy także Państwu w dalszym kontakcie z ubezpieczycielem. Wierzymy, że taka kompleksowa usługa czyszczenia ścian po pożarze w 100% pomoże wrócić Państwa budynek do stanu sprzed pożaru.

zabezpieczenia strychu

Usuwanie zapachu spalenizny po pożarze

Zapach spalenizny po pożarze potrafi być wyczuwalny jeszcze przez kilka miesięcy od zdarzenia. Niestety jest to jeden z najbardziej uciążliwych zapachów do wyeliminowania. Substancje, które powstały w wyniku wybuchu ognia, wnikają w strukturę jego budynku, tworząc przy okazji zagrożenie dla zdrowia. Co więcej, jeżeli budynek nie zostanie prawidłowo osuszony, dochodzi zapach stęchlizny oraz pleśni i grzybów. Taka mieszanka potrafi zdecydowanie uprzykrzyć codzienne życie w każdym lokalu. Jest również niebezpieczny dla naszego zdrowia. Kastelnik oferuje usługę, która raz na zawsze pozbędzie się tego po zapachu spalenizny po pożarze. Stosowane przez nas skuteczne metody likwidacji zapachu po pożarze, rozbijają jego cząsteczki, a nie ukrywają go, jak np. w przypadku ogólnodostępnych odświeżaczy powietrza dostępnych w drogeriach. Ozonowanie to metoda usuwania zapachów po pożarze, która pozwala na ich całkowitą eliminację.

Sprzątanie po pożarach w Jastrzębiu Zdroju

Statystyki pożarów w Jastrzębiu-Zdroju

Pożar występuje nagle, najczęściej z bardzo nieprzewidzianych przyczyn. Szczególnie niebezpieczne są pożary na składowiskach opon w składach makulatury, a także w budynkach wielorodzinnych, zamieszkiwanych przez ludzi. Najgroźniejsze są jednak pożary w wysokościowcach. Pamiętajmy, że podczas wystąpienia pożaru w takim budynku, kategorycznie zabrania się używania wind. Do takiego groźnego pożaru w Jastrzębiu-Zdroju doszło w sierpniu 2019 roku.

W nocy zapaliło się mieszkanie na ostatnim piętrze w bloku, w którym przebywał lokator. Lokum w wysokim wieżowcu kompletnie spłonęło. Prawie 100 osób musiało się z niego ewakuować. Część z nich uciekało na balkony, żeby uchronić się przed ogniem. Straż pożarna próbowała ugasić pożar przez kilka godzin. Udało się to dopiero po 5 godzinach od przyjazdu na miejsce. Niestety finał zdarzenia okazał się tragiczny dla jednego z lokatorów. Takie wydarzenie pokazuje, że nie znamy dnia ani godziny, kiedy może wystąpić niebezpieczeństwo pożarowe. W Polsce nie ma obowiązku zakupu gaśnicy, czy czujników dymu do prywatnego mieszkania, jednak jeżeli chcesz w pełni zadbać o bezpieczeństwo, warto się w nie zaopatrzyć. Nieraz potrafią uratować komuś życie.

pożar zwarcie instalacji

Kastelnik profesjonalne usługi sprzątania po pożarach 7/24

Jeżeli potrzebujesz profesjonalistów, którzy zajmą się Twoim mieszkaniem po pożarze, Kastelnik jest do dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Rozumiemy, że usługa sprzątania po pożarze powinna być wykonana w jak najszybszym czasie. Dlatego prosimy o telefon, niezależnie od dnia tygodnia i godziny. Zapraszamy do całodobowego kontaktu 7/24.

Kastelnik – profesjonalna firma likwidująca skutki pożarów na Śląsku!
Pozostałe miasta: Bytom, Bielsko-Biała, Cieszyn, Częstochowa, Gliwice, Jaworzno, Mikołów, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Tychy, Wodzisław Śląski.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.6
4,6 rating
4.6 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 5)
Doskonale60%
Bardzo dobrze40%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%