Czyszczenie po pożarze Jasło

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Jasło. Jak profesjonalnie zacząć usuwanie szkód po pożarowych?

Skutki pożaru są w pewien sposób odwracalne. Być może Twoja nieruchomość nie będzie wyglądała tak, jak prezentowała się przed wybuchem ognia – natomiast nie musisz skazywać jej na stracenie. Usługi tj. czyszczenie po pożarze Jasło woj. podkarpackie i usuwanie zapachu spalenizny, śmiało, można zacząć od wysprzątania pogorzeliska i zutylizowania spalonych przedmiotów.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Do najważniejszych spraw, o których nie wolno zapomnieć po pożarze w domu zaliczamy:

 • profesjonalne usunięcie sadzy ze ścian;
 • przygotowanie wymytych powierzchnie do malowania;
 • przeprowadzenie ozonowania na stężeniu powyżej 40 ppm;
 • wyeliminowania zagrożenia toksykologicznego;
 • restytucję spalonego mienia;
 • remont ścian i renowację sufitów za pomocą suchego lodu.

Oferujemy również usuwanie szkód po pożarze suchym lodem w powiecie jasielskim w mieście tj. Kołaczyce.

Sprzątanie po pożarze w domu

Sprzątanie po pożarze obejmuje każdy element budynku, który został zniszczony przez ogień.

Gdzie szukać pomocy po pożarze w domu?

Wystarczy skorzystać z profesjonalnej firmy sprzątającej domy po pożarze, aby dalej móc korzystać ze swojej przytulnej powierzchni. Każde mieszkanie ma swój urok i warto zrobić wszystko, by przywrócić mu dawny blask. Niezależnie, czy pożar pojawił się w Twoim domu, mieszkaniu czy w miejscu pracy, to z pewnością chcesz, jak najszybciej wrócić do codzienności. Jest to możliwe nie tylko przy zamówieniu usługi tj. czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem, ale i za pomocą specjalistycznej chemii do zmywania tłustej sadzy. Pamiętaj, że im dłużej czekasz, tym ciężej usunąć skutki ognia. Zadzwoń po fachowców i wspólnie ustalcie najlepszy plan działania. Warto dodać, że wycena na sprzątanie po pożarze jest w większości firm oferowana całkowicie bezpłatnie.

Czyszczenie ścian po pożarze Jasło i okolice

Sprzątanie po pożarze Jasło – woj. podkarpackie i inne miasta

Sprzątanie mieszkania po pożarze w Jaśle najlepiej przekazać w ręce fachowców. Usuwanie sutków pożaru można zacząć od wezwania rzeczoznawcy do likwidacji szkód pożarowych. Co jest ważne? Po wybuchu pożaru w budynku liczy się czas. Jest on kluczowy o tyle, że im prędzej ogień zostanie ugaszony, tym więcej przedmiotów można ocalić. Kiedy straż pożarna zakończy wszelkie czynności gaśnicze, a rzeczoznawca oceni stan Twojej nieruchomości, nadchodzi czas sprzątania po pożarze w zniszczonej przez żywioł nieruchomości.

Restytucja mienia zniszczonego przez ogień – wyniesienie mebli

Pierwszym etapem sprzątania jest wyniesienie wszelkich mebli, sprzętów i innych spalonych rzeczy z pomieszczeń objętych wybuchem ognia. Niezależnie, czy przedmioty zostały uszkodzone przez ogień, powinny zostać wyniesione, a w najbliższym czasie odpowiednio zutylizowane. Nie musisz martwić się o szukanie miejsca, w którym oddasz meble do zniszczenia, specjalistyczna firma sprzątająca zajmie się tym za Ciebie. Szkodliwe odpady znikną z Twojej przestrzeni, aby nie wpływać na Twój stan zdrowia. Legalna utylizacja zniszczonych przez ogień, to sprawa na którą coraz więcej osób zwraca uwagę.

Usuwanie zapachów dymu

Zapach dymu jest szkodliwy dla zdrowia. Ozonowanie pozwala na wyczyszczenie domu z takich zapachów.

Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem – oczyszczanie sufitów z sadzy to dobry krok w kierunku pozbycia się trujących związków

Kiedy pomieszczenia są już zupełnie puste, można wziąć się do pracy. Praca w takiej firmie sprzątającej jest trudna i odpowiedzialna. Warto wspomnieć, że firmy sprzątającej zaczynają oczyszczać ściany i podłogę w najmniej kosztowny sposób. Najbardziej znaczące jest usunięcie tłustej sadzy, która może osadzać się na różnych przedmiotach. Cały proces czyszczenia przebiega przy użyciu suchego lodu lub innych, dobranych do danego budynku chemikaliów. W międzyczasie przeprowadzany jest proces  neutralizacji zapachów oraz dekontaminacji. Są to czynności mające na celu wstępne pozbycie się szkodliwych związków chemicznych, które zostały uwolnione na skutek działania wysokiej temperatury. Po tym etapie przychodzi czas na ozonowanie pomieszczeń – jest to szybki proces, a więc nawet przy dużych powierzchniach idzie on sprawnie.

Likwidowanie zapachu spalenizny  to również odświeżanie powietrza

Skutki pożaru mogą być odczuwane przez długi czas, jeśli nie podejmie się odpowiednich kroków, aby doprowadzić nieruchomość do stanu używalności. Jednym z ważnych etapów sprzątania po pożarze jest usuwanie woni spalenizny. Jest wiele dostępnych metod na pozbycie się przykrych zapachów. Warto jednak pamiętać, że najpierw musimy pozbyć się źródła. Wybór odpowiedniej technik dezynfekcji domu po pożarze to już kwestia wtórna. Do wyboru mamy ozonowanie lub zamgławianie pomieszczeń z nadtlenkiem wodoru.

Od kilku lat, panuje jednak przekonanie, że najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się tego przykrego zapachu jest skorzystanie z ozonowania. Dezynfekcja ozonem to metoda , która jest uznawana za najbezpieczniejsze odkażanie powietrza. Mało osób zdaje sobie sprawę, że ozon nie tylko neutralizuje aromaty, ale również usuwa wszelkie drobnoustroje, takie jak: wirusy, bakterie, zarodniki grzybów czy pleśń. Ozonowanie jest więc nie tylko polecane, ale konieczne nie tylko by usunąć zapach spalenizny, ale i stęchlizny. Warto mieć na uwadze, że ozon jest uznawany za gaz drażniący dla człowieka, dlatego nie usuwaj przykrego zapachu, za jego pomocą, na własną rękę. Możesz uszkodzić swoje błony biologiczne. Zaufaj ekspertom i skorzystaj z profesjonalnych usług.

Usługi specjalistyczne sprzątania

Usuwanie szkód pożarowych – realna pomoc 7/24

Wiele firm sprzątających po pożarach musiało wyrobić sobie wewnętrzne procedury pracy. Rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony zdrowia w trakcie usuwania skutków pożaru nie pozostawiają złudzeń. Te specjalistyczne prace warto zlecić zawodowej ekipie sprzątaczy. Jakie pomocy możesz oczekiwać od profesjonalistów?

 • gruntowane sprzątanie po pożarze w powiecie jasielskim w lokalizacji Kołaczyce;
 • mycie ścian z sadzy i innych nieczystości;
 • usuwanie spalonych przedmiotów z pogorzeliska;
 • wywóz śmieci to miejsca gospodarowania odpadami;
 • restytucję mienia zniszczonego przez ogień;
 • pomoc w przygotowaniu dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej;
 • dezynfekcja pomieszczeń po pożarze tj. zamgławianie lub ozonowanie;
 • doczyszczenie mebli;
 • usuwanie tłustej sadzy ze sprzętów AGD, RTV.
 • utylizację toksycznych przedmiotów;
 • usuwanie zapachów i odświeżanie powietrza;
 • remont spalonych ścian;
 • czyszczenie kanałów wentylacyjnych.

Najlepsze sposoby na usunięcie sadzy. Specjalistyczne mycie w Twoim zasięgu!

Usuwanie sadzy wymaga odpowiednich chemikaliów, ponieważ płyny i preparaty, które znaleźć można pod kuchennym zlewem, mogą nie sprostać tej tłustej, bardzo trudnej do usunięcia substancji. Każda solidna firma sprzątająca po pożarze wyposażona jest nie tylko w specjalistyczny sprzęt, który raz-dwa upora się z sadzą znajdującą się na podłodze czy ścianie, ale również w wysokiej jakości środki chemiczne. Wybór odpowiedniej metody to tylko kwestia jednej bezpłatnej wizyty w nieruchomości objętej pożarem.

Kastelnik od 2013 roku stawia na jakość w trakcie sprzątania. Oferowane przez nas usługi czyszczenia suchym lodem są obecnie najnowocześniejszą metodą usuwania silnych zabrudzeń tego typu. Skruszona sadza rozpada się na kawałki w momencie, w którym CO2 w formie granulatu styka się z nią. Suchy lód używany do czyszczenia osiąga temperaturę -78 stopni Celsjusza i generowany jest w przeznaczonym do tego celu, specjalnym urządzeniu. Warto więc, przy wyborze firmy sprawdzić zaplecze sprzętowe, referencję oraz porównać ceny. Solidne prace porządkowe w spalonym mieszkaniu nie muszą wydrenować Twojego portfela, a wybór partnera godnego zaufania jest sprawą kluczową.

Kastelnik – czas na sprzątanie po pożarze w Jaśle!

Ogólnopolska firma sprzątająca w miejscowości Jasło

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Podkarpackie FAQ, w tym Jasło

Jaki jest koszt czyszczenia suchym lodem po pożarze?

Czyszczenie ścian po pożarze za pomocą suchego lodu to koszt 700 zł netto za jedną roboczo godzinę pracy urządzenia. Warto dodać, że przed oszacowaniem ostatecznej ceny wykonywane jest mycie testowe na wybranej powierzchni. Opisana kolejność daje gwarancję na skuteczne pozbycie się tłustej sadzy ze ścian i jest to najlepszy sprawdzian skuteczności tej metody.

Jaka jest alternatywa do mycia ścian suchym lodem?

Tłustą sadzę na osmolonej powierzchni najlepiej wymyć z pomocą suchego lodu. Jeżeli nie mam jednak możliwości podłączenia specjalistycznego urządzenia można spróbować zastosować czyszczenie ręczne za pomocą specjalistycznych środków chemicznych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%