Czyszczenie po pożarze Jarocin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie szkód po pożarze w Jarocinie. Jaki jest najlepszy środek do czyszczenia sadzy?

W Twoim domu wybuchł pożar i nie do końca wiesz, od czego zacząć powrót do normalności? Przede wszystkim zachowaj spokój i poczekaj, aż straż pożarna ukończy działania gaśnicze; następnie sięgnij po telefon i zamów firmę sprzątającą Kastelnik, która oferuje sprzątanie po pożarze w Jarocinie w województwie wielkopolskim.

Czyszczenie ścian po pożarze Jarocin

Sadza, która zostaje na ścianach po pożarze, powinna być jak najszybciej usunięta.

Technicy pomogą Ci nie tylko usunąć skutki pożaru, ale również zadbają o kontakt z ubezpieczycielem i przygotują odpowiednią dokumentację. Czyszczenie po pożarze to najlepsze rozwiązanie – działanie na własną rękę nie przyniesie efektów, jakich oczekujesz.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zobacz, jak przebiega cały proces:

 • Ocena szkód na miejscu wybuchu ognia;
 • Usuwanie zniszczonych przedmiotów z mieszkania;
 • Sprzątanie pogorzeliska środkami biobójczymi;
 • Mycie ścian przy użyciu suchego lodu;
 • Doczyszczanie posadzek z czarnych nalotów;
 • Dekontaminacja pomieszczeń z toksyn po pożarze;
 • Wystawienie dokumentacji z dezynfekcji i utylizacji po pożarze.

Sprzątanie po pożarze – rozpoczęcie całego procesu

Sprzątanie po pożarze to kilka etapów, na które składa się wiele czynności, dlatego cały proces trwa pewien czas. Uprzątnięcie pogorzeliska, mycie ścian i innych powierzchni czy nawet ozonowanie po pożarze trwa kilka godzin, ale bez tego Twój dom nie będzie bezpieczny, a Ty trwale pozbędziesz się skutków pożaru.

Sprzątanie po pożarze Jarocin

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Pamiętaj o tym, dzwoniąc po firmę sprzątającą. Jak właściwie zaczyna się cały proces? Kiedy tylko rzeczoznawca wyda oświadczenie, iż budynek nie grozi zawaleniem, technicy przechodzą do pracy. Wynoszą oni spalone przedmioty, meble i inne pozostałości stanowiące zagrożenie dla Twojego zdrowia. Kiedy powierzchnia zostanie odpowiednio przygotowana, zaczyna się wielkie sprzątanie po pożarach specjalistycznym sprzętem.

Ozonowanie pomieszczeń Jarocin i okolice

Usuwanie szkód po pożarze nie może się odbyć bez profesjonalnej dezynfekcji. W trakcie spalarnia różnych materiałów jak guma czy plastik dochodzi do uwolnienia szkodliwych toksyn. Najskuteczniejszym sposobem na wyeliminowanie dioksyn i furanów na miejscu zdarzenia jest profesjonalna dezynfekcja powierzchni i kompleksowa dekontaminacja budynku.

Czyszczenie suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem jest zabiegiem, który skutecznie usuwa zabrudzenia po ogniu.

Skuteczną techniką neutralizacji oznak pożaru i dezynfekcji jest ozonowanie pomieszczeń. Ozon nie tylko usuwa toksyny po pożarze, ale dzięki niemu również bezpiecznie neutralizujemy nieprzyjemne zapachy spalenizny.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Utylizacja spalonych przedmiotów i mebli

Kiedy chcesz pozbyć się nieużywanych przedmiotów, które zagracają Twoje mieszkanie, to sprawa jest prosta – pakujesz je w worki i decydujesz, które trafią do oddania, a które prosto do kosza na śmieci. Niestety spalone przedmioty nie mogą być ani oddane, ani wyrzucone do osiedlowego śmietnika, bo stanowią potencjalne zagrożenie na zdrowia.

Takie przedmioty i meble należy odpowiednio zutylizować w miejscu, które jest przeznaczone do tego celu. Firma sprzątająca po pożarach wyniesie spalone akcesoria domowe i przewiezie do specjalnej spalarni termicznej.

Mycie powierzchni suchym lodem

Jeśli w Twoim domu doszło do wybuchu ognia, to z pewnością wiesz, jak wyglądają ściany i inne powierzchnie – prawdopodobnie zostały one całe pokryte tłustą sadzą i różnymi substancjami, które powstały na skutek spalania, na przykład plastykiem. Nie wygląda to estetycznie i z pewnością nie chciałbyś mieszkać w takiej nieruchomości.

Dezynfekcja po ogniu

Nie martw się, tłustą sadzę i inne substancje bardzo łatwo usunąć przy pomocy suchego lodu. Wystarczą specjalistyczne maszyny, duże ciśnienie i kilka godzin, aby ściany zostały odpowiednio przygotowane do remontu i ponownego malowania. Mycie po pożarze suchym lodem umożliwia nie tylko czyszczenie podłogi czy ściany, ale również innych powierzchni, a nawet przedmiotów. Wykorzystując zestalony dwutlenek węgla sprawnie i szybko przeprowadzamy usuwanie sadzy ze ścian i sufitów.

Czym jest suchy lód?

Czyszczenie suchym lodem polega na wyrzuceniu  granulatu ze specjalnego urządzenia czyszczącego. Duża prędkość – dokładnie 500 km/h i odpowiednie ciśnienie powodują, że powłoka sadzy, brud i inne zanieczyszczenia pękają i rozpadają się na małe kawałeczki. Tylko, czym tak właściwie jest ten suchy lód? Jest to CO2 w stanie stałym, które podczas zetknięcia się z daną powierzchnią sublimuje, czyli zmienia się w stan gazowy.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

W stanie stałym suchy lód osiąga temperaturę –  78,5 stopni Celsjusza. Ta metoda czyszczenia jest bezpieczna dla człowieka i środowiska, a ponadto można przy jej pomocy doczyścić również przedmioty podatne na działanie wody. Suchy lód dotrze dosłownie wszędzie – nawet tam, gdzie nie zmieściłaby się Twoja ręka i umożliwia sprawne usuwanie zanieczyszczeń.

Oferta firmy sprzątającej Kastelnik obejmuje

 • czyszczenie po pożarach zakładów produkcyjnych;
 • sprzątanie po pożarach na halach przemysłowych;
 • mycie suchym lodem ścian i sufitów;
 • restytucja mienia po pożarze domu;
 • usuwanie szkód i wywóz zniszczonych gabarytów do utylizacji;
 • dezynfekcja pomieszczeń przez ozonowanie;
 • osuszanie domu po akcji gaśniczej.

Usuwanie szkód po pożarowych zamówisz u nas przez całą dobę. Nasi technicy przyjadą na miejsce zdarzenia w krótkim czasie, by wyeliminować negatywny wpływ toksyn na zdrowie mieszkańców budynku. Zapraszamy do kontaktu z naszą całodobową infolinią.

Usuwanie szkód, sprzątanie po pożarze realizujemy w miastach:

Jarocińska firma sprzątająca

Zaufaj rodzinnej firmie sprzątającej po pożarach całodobowo!

Baza wiedzy dla mieszkańców Jarocina

Pożar to żywioł, który niszczy wszystko na swojej drodze. Jednak nie musisz się martwić o jego skutki w mieszkaniu, czyli niebezpieczne toksyny i czarną sadzę na ścianie. Profesjonalna firma sprzątająca po pożarach pomoże Ci uporać się z czyszczeniem i ograniczyć szkody do minimum. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Jarocina.

Sprzątanie Jarocin

Czym wykonać czyszczenie ścian z sadzy?

Zabieg czyszczenia ścian z sadzy najlepiej wykonać po pożarze suchym lodem. Suchy lód, czyli zestalony dwutlenek węgla doskonale usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia, doprowadzając do rozpadu ich struktury. Nie wymaga używania wody i jest o wiele szybszym sposobem na oczyszczanie niż standardowe techniki mycia.

Ile za metr sprzątania?

Cena za sprzątanie pomieszczeń po pożarach uzależniona jest od kilku czynników jak wielkość mieszkania, ilość sadzy na ścianach czy skala zniszczeń. Koszt za pełen zakres prac ustalamy indywidualnie z klientem. Zazwyczaj cena zaczyna się od 800 zł za czyszczenie i dezynfekcję całego pomieszczenia.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%