Czyszczenie po pożarze Grójec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Grójcu. Czym usunąć nieprzyjemny zapach spalenizny?

Ogień pojawia się niezapowiedzianie, a kiedy już się rozkręci to ciężko go zatrzymać – wtedy niezbędna jest pomoc straży pożarnej. Strażacy ugaszą pożar, ale nie sprawią, że budynek wróci do swojego poprzedniego stanu, a zapach spalenizny zniknie – tak działa tylko magia.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Profesjonalne czyszczenie po pożarze Grójec woj. mazowieckie powinno zostać przeprowadzone przez doświadczoną firmę sprzątającą po wybuchu ognia, która wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, taki jak generatory suchego lodu i ozonatory do usuwania nieprzyjemnego zapachu spalenizny. Proces czyszczenia ścian po pożarze jest dość skomplikowany i wymaga wiedzy. Oferujemy profesjonalne sprzątanie w miastach: Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Warka, a do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Jakie czynności składają się na poszczególne etapy sprzątania?

Pierwszym etapem sprzątania po pożarze jest ocena zniszczeń. Jest to ważne, aby określić rodzaj i ilość pracy, która musi być wykonana, a także jaki sprzęt i materiały będą potrzebne. Drugi etap to usunięcie sadzy ze wszystkich powierzchni – robi się to za pomocą specjalnej maszyny do zmywania zabrudzeń suchym lodem.

Czyszczenie mieszkania po pożarze Grójec

Prace podczas usuwania skutków pożaru dachu powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalistów.

Jak wygląda czyszczenie ścian po pożarze?

Strażacy ugasili ogień w budynku, a rzeczoznawca po oględzinach wydał oświadczenie, że nieruchomość nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia – jeśli tak, to teraz można zabrać się za sprzątanie po pożarze w Grójcu. Profesjonalne firmy czyszczące swoją pracę zaczynają od dokładnego planu działania. Technicy po oględzinach miejsca zdarzenia ustalają, jakie czynności należy wykonać w pierwszej kolejności i jakie środki czystości zostaną użyte.

Zaraz po ułożeniu planu działania wynoszone są wszelkie spalone przedmioty znajdujące się w nieruchomości, takie jak meble, dekoracje i sprzęty codziennego użytku. Jeśli zostały one spalone, to należy zutylizować je w spalarni. Po oczyszczeniu powierzchni nadchodzi czas na właściwe działanie, czyli osuszanie po pożarze, ozonowanie po pożarze i mycie przy pomocy suchego lodu. Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem to ważny element naszej pracy.

Sprzątanie po pożarze Grójec

Usługi firmy sprzątającej Kastelnik

 • usuwanie szkód po pożarze lodem suchym w powiecie grójeckim w miastach: Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Warka;
 • zmywanie sadzy ze ścian w woj. mazowieckim;
 • dezynfekcja mieszkań z dioksyn i furanów w całej Polsce;
 • ozonowanie mieszkania po pożarze;
 • osuszanie ścian i sufitów ze skutków pożaru;
 • czyszczenie dywanów i mebli tapicerowanych;
 • dezynfekcja pomieszczeń z toksyn;
 • mycie okien z sadzy w domach jednorodzinnych;
 • usuwanie zapachu spalenizny za pomocą specjalistycznego sprzętu.
Czyszczenie sadzy ze ścian po pożarze

Podczas dekontaminacji pomieszczeń należy zabezpieczyć się za pomocą środków ochrony osobistej.

Sprzątanie po pożarze w Grójcu wraz z pomiarem stężenia ozonu

Na terenie województwa mazowieckiego sprzątanie po pożarze w Grójcu to nie tylko czyszczenie wspomnianej sadzy ze spalonych powierzchni, ale także usuwanie nieprzyjemnego zapachu spalenizny. Dezodoryzacje pomieszczenia świadczy się za pomocą ozonu o wysokim stężeniu, który skutecznie usuwa wszelkie brzydkie zapachy. Należy jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja mieszkania ozonem powinna być monitorowana za pomocą miernika stężenia ozonu np. firmy Dräger.

Sprzątanie mieszkania – mycie ścian po pożarze a suchy lód

Brud powstający na skutek pożaru osadza się na ścianach, podłogach i innych powierzchniach. Tłusta sadza atakuje również książki i inne przedmioty codziennego użytku. Takie zanieczyszczenia należy szybko i sprawnie wyczyścić. Co najlepiej sprawdzi się do tego celu? Odpowiedź jest łatwa, a jest nią suchy lód, czyli innowacyjna metoda mająca na celu szybką i sprawną likwidację zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Przedsiębiorstwo Kastelnik oferuje mycie ścian suchym lodem, które jest niezawodne. Jednak jak działa ten zabieg?

Usuwanie furanów przez wyspecjalizowaną firmę

Granulki suchego lodu generowane w przeznaczonym do tego celu urządzeniu trafiają w sadzę, powodując jej rozpad. Prędkość CO2 potrafi osiągnąć 500 km/h. Suchy lód jest ekologiczną metodą walki z brudem powstającym po pożarze. W dezynfekcji związków chemicznych oczywiście pomaga duże ciśnienie środka biobójczego.

Ozonowanie pomieszczeń z trujących związków chemicznych

Ogień niesie ze sobą straty materialne. Jakby jednak tego było mało, pożar powoduje powstawanie trujących związków chemicznych. Są one wyjątkowo niebezpieczne i stanowią potencjalne zagrożenie dla organizmu człowieka. Dezynfekcja mieszkania jest wówczas konieczna.

Przebywanie w pomieszczeniu pełnym furanów i dioksyn przyczynia się m.in: do rozwoju nowotworów. Sprzątanie mieszkania rodzi jednak wiele pytań. Czy powinieneś zrobić samodzielnie ozonowanie pomieszczeń, czy zatrudnić profesjonalną firmę?

Profesjonalne sprzątanie – baza wiedzy Kastelnik oferuje odpowiedzi na liczne pytania odnośnie mycia ścian

Najważniejsze to wiedzieć, jak zrobić gruntowne sprzątanie. Ogień pozostawia po sobie nie tylko sadzę, ale także wilgoć i często silne zapachy. Dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o kompleksowe osuszenie. Proces ten powinien być przeprowadzony z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń do usuwania wilgoci. Usługę sprzątania po pożarze suchym lodem wykonuje się, jak ściany są suche.

Znajdziesz nas także w:

Sprzątanie po ogniu od firmy Kastelnik

Działamy na rynku sprzątającym od 10 lat!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Co jeszcze można spotkać w domu po pożarze? Czując nieprzyjemny zapach, często sięga się po odświeżacze powietrza, czy otwiera okna na całą szerokość. W przypadku spalenizny nie będą to najlepsze rozwiązania. Woń pozostała po wybuchu ognia wsiąka w podłogi, ścian i różnego rodzaju przedmioty. O co pytają klienci firmy Kastelnik?

FAQ sprzątanie śladów pożaru w Grójcu. Odpowiedzi

Jak pozbyć się zapachu spalenizny po pożarze?

Chcąc pozbyć się zapachu spalenizny, należy usunąć jego źródło i przeprowadzić ozonowanie po pożarze. Ozon skutecznie walczy z zapachem i neutralizuje powietrze. Metoda ta sprawdzi się dobrze nie tylko w domu, ale również na większej przestrzeni, na przykład hali produkcyjnej.

Toksyny po pożarze – jak się ich pozbyć?

Zanim, spalony budynek zostanie ponownie przekazany do użytku, należy niezwłocznie przeprowadzić dekontaminację po pożarze, czyli proces mający na celu dezaktywację wszelkich toksyn po pożarze i szkodliwych związków chemicznych. Dekontaminacja składa się z kilku czynności, takich jak: ozonowanie po pożarze i mycie suchym lodem po pożarze.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%