Czyszczenie po pożarze Gostyń

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Gostyniu, usuwanie zapachu spalenizny po pożarach w województwie wielkopolskim

Profesjonalna firma sprzątająca Kastelnik oferuje czyszczenie po pożarze w Gostyniu w województwie wielkopolskim – kompleksowe usuwanie skutków pożaru, zapachu spalenizny po pożarze oraz  dekontaminacja budynków i restytucja spalonego mienia. Po wystąpieniu szkody spowodowanej przez ognień następuje skażenie ścian toksynami,  które należy szybko i skutecznie usunąć. Warto powierzyć kompleksowe czyszczenie ścian po pożarze na terenie miasta Gostyń profesjonalnej firmie sprzątającej Kastelnik, aby uniknąć dalszych problemów w przyszłości.

Czyszczenie po pożarze Gostyń

Jeżeli chcesz mieszkać w zdrowym domu, w którym doszło do pożaru, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznych działań związanych z dekontaminacją po pożarze. W trakcie tych prac wykorzystywane są specjalistyczne środki chemiczne lub technologia suchego lodu. Metody te neutralizują niebezpieczne dla zdrowia substancje toksyczne. Po wykonaniu tych prac można przeprowadzić dalsze prace remontowo-budowlane, które są niezbędne do wykonania po pożarze. Zanieczyszczone sadzą wyposażenie jest w fachowy sposób przywracane do pełnej sprawności, czyszczone oraz odtłuszczane odpowiednimi preparatami chemicznymi .

Dekontaminacja pomieszczeń po pożarze – powiat gostyński

Pożary niosą poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. W wyniku zaniechania oczyszczania pomieszczenia po pożarze reakcje chemiczne mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie mieszkańców. Dla zdrowia człowieka niebezpieczne są substancje rakotwórcze takie jak dioksyny, furany, policykliczne węglowodory aromatyczne. Tylko użycie specjalistycznych środków chemicznych do neutralizacji osadów po pożarowych gwarantuje prawidłowe usunięcie skutków pożaru. W pierwszej kolejności należy jednak przeprowadzić bardzo dokładne oględziny miejsca szkody. Na ich podstawie można będzie zaplanować dalsze prace sprzątające i przeprowadzić usuwanie szkód po pożarze, np. usunięcie sadzy ze ścian, uśniecie osadów po pożarowych i zapachu spalenizny, a także prace remontowo-budowlane.

Dioksyny i furany po pożarowe w zakładzie przemysłowym

W wyniku pożaru dochodzi do zniszczenia elementów produkcyjnych w zakładzie przemysłowym, który ucierpiał w wyniku pożaru. Zanieczyszczenia te w większości składają się z sadz oraz produktów spalania PCV, takich jak kwas solny, PWA, dioksyny i furany. Tak zanieczyszczone maszyny produkcyjne i linie technologiczne bardzo szybko niszczeją, a jednocześnie zawarte w nich związki chemiczne powodują niebezpieczną sytuację dla pracowników. Kastelnik – firma sprzątająca po pożarze w Gostyniu posiada niezbędne urządzenia oraz środki chemiczne, dzięki którym czyszczenie wyposażenia mieszkania lub firmy jest możliwe w bardzo skuteczny sposób. Środki chemiczne i metoda mycia ścian po pożarze suchym lodem są gwarancją bezpiecznie przeprowadzonego procesu czyszczenia po pożarze. Można szybko i w skuteczny sposób usunąć wszystkie osady po pożarze oraz zneutralizować nieprzyjemny zapach spalenizny.

Czyszczenie dokumentów po pożarze

W wyniku pożaru dokumenty mogą ulec zanieczyszczeniu przez sadze oraz zalaniu przez wodę w wyniku gaszenia pożaru. W takim wypadku konieczne jest ich oczyszczenie i odnowienie. Można skutecznie usunąć spaleniznę, jak i jej zapach z dokumentów oraz książek. Dokumenty zwykle poddawane są suszeniu w ciągu 48 godzin poprzez ich zamrożenie w temperaturze -25 stopni Celsjusza. Dzięki temu niweluje się ryzyko rozwoju pleśni oraz bakterii.

Usuwanie zapachu po pożarze

Pewnie wiesz, że każdy obiekt po pożarze jest mocno pokryty sadzą i występuje w nim uciążliwy zapach spalenizny, który jest trudny do usunięcia bez specjalistycznego sprzętu. Profesjonalne firmy sprzątające po pożarach, posiadają jednak technologie, które skutecznie usuwają przykry zapach z mieszkań, w których doszło do pożaru. Usunięcie tego zapachu jest jednak skomplikowane i trzeba zastosować generatory ozonu od dużej mocy. Ważne, by osiągnąć stężenie ozonu na poziomie 40 ppm. Podstawą jest oczywiście prawidłowe wykonane usługi ozonowania. Na wstępie, ważne jest jednak usunięcie zalegającej sadzy na powierzchniach mieszkania. W momencie, gdy zostanie ona usunięta, można przystąpić do ozonowania po pożarze.

Likwidacja skutków pożarów

Usuwanie skutków pożarów wykonane w kompleksowy sposób i niezwłocznie po wystąpieniu szkody jest kluczowe. Dzięki temu użytkownik może ponownie powrócić do mieszkania i zacząć w nim normalnie mieszkać. Dzięki temu, że firmy sprzątające współpracują z najlepszymi producentami środków chemicznych, są w stanie wszystkie działania związane z usuwaniem szkód przeprowadzić w profesjonalny i szybki sposób. Skutecznie radzą sobie z usuwaniem zapachu pogorzeliska oraz substancji chemicznych, które wydzieliły się ze spalonych przedmiotów.

Dzięki temu, że firma sprzątająca Kastelnik, do każdego zlecenia podchodzi z dużą starannością, umożliwia przyszłym użytkownikom szybki i bezpieczny powrót do mieszkania, w którym doszło do pożaru. Oferuje szeroki zakres usług po pożarowych, w których skład wchodzi: oddymianie budynku, dekontaminacja pomieszczeń, a także dezynfekcja pozostałych po pożarze szkodliwych substancji, takich jak tlenek siarki czy tlenek węgla.

Całodobowy kontakt telefoniczny – Kastelnik 7/24

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy sprzątającej po pożarach w Gostyniu, zadzwoń do nas. Kastelnik chętnie pomoże rozwiązać problemy związane z czyszczeniem po pożarze w powiecie gostyńskim oraz usunąć skutki zniszczeń. Pamiętaj, obsługujemy całe woj. wielkopolskie. Zadzwoń do nas!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.7
4,7 rating
4.7 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 6)
Doskonale67%
Bardzo dobrze33%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%