Czyszczenie po pożarze Gorlice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Gorlice. Czym usunąć zapach po pożarze?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, kiedy Twoja nieruchomość jest gaszona przez straż pożarną to znalezienie spokoju. Może to być niezwykle trudne, bo towarzyszy Ci wiele stresu i pytań stale pojawiających się w Twojej głowie.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Kiedy już zaczniesz spokojnie oddychać, to sięgnij po telefon i zadzwoń po firmę świadczącą kompleksowe usługi, takie jak czyszczenie po pożarze Gorlice woj. małopolskie. Oczywiście warto również zamówić usuwanie zapachów, które można wykonać za pomocą:

 • przemysłowych generatorów ozonu,
 • urządzeń do zamgławiania powietrza suchą mgłą,
 • tradycyjnych metod związanych z wielokrotnym wietrzeniem.
Mycie sadzy ze ścian suchym lodem

Zdjęcie: specjalista z firmy Kastelnik czyści ściany po pożarze © 2023 Kastelnik

Specjaliści mogą zacząć działać od razu, kiedy rzeczoznawca wyda oświadczenie, że budynek nie grozi zawaleniem. Sprzątanie po pożarze to usługa, z którą nie powinno się zwlekać.

Specjalistyczny zespół sprzątaczy usunie najpierw wszelkie nieczystości tj. skutki wybuchu ognia, a na końcu wyremontuje Twój dom zniszczony przez ogień. Wiele firm weźmie również na siebie kontakt z firmą ubezpieczeniową. Od teraz nie musisz się martwić, że wszystko zostało na Twojej głowie. Gdzie najczęściej wykonuje się sprzątanie po pożarze? Spaleniu często ulegają:

 • mieszkania prywatne,
 • pomieszczenia gospodarcze w domach jednorodzinnych,
 • piwnice w budynkach przemysłowych,
 • garaże,
 • kotłownie w hotelach i restauracjach.

Jakie są przyczyny pożarów?

Do pożaru bardzo często dochodzi na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej, a rzadziej na skutek podpalenia. Bez względu na przyczynę, ogień sieje zniszczenie, z którym ciężko się uporać samodzielnie. Czyszczenie po pożarze to oferta dla wszystkich poszkodowanych, którzy nie chcą sprzątać pogorzeliska samodzielnie.

Pożar w mieszkaniu pomoc sprzątająca

Usuwanie szkód pożarowych – jak to wygląda?

Wchodząc do nieruchomości, która świeżo, co została ugaszona, możesz się przestraszyć. Twoim oczom ukaże się niebezpieczne pogorzelisko, kałuże wody i przedmioty codziennego użytku, których już prawdopodobnie nigdy więcej nie użyjesz. Usuwanie szkód po pożarze warto zlecić specjalistom. Nie załamuj rąk, tylko oddaj swoją przestrzeń w ręce fachowców. Oni wiedzą, co dokładnie należy zrobić, aby budynek został przygotowany do ponownego użytkowania. Pracownicy firmy sprzątającej po pożarze zajmą się tym, na co Ty możesz nie mieć siły. Usuwanie szkód pożarowych – jak to wygląda? Wszystko zaczyna się od osuszenia mokrych ścian po akcji strażaków, uprzątnięcia pogorzeliska oraz wyniesienia nadpalonych przedmiotów, by móc zacząć działać. Następnie usuwana jest tłusta sadza i likwidowany jest brzydki zapach spalenizny. Na koniec trujące toksyny znajdujące się w powietrzu są ozonowane.

Mycie ściany i sufitu z sadzy suchym lodem – jakość sprzątania

Ogień niesie ze sobą fatalne skutki. Jednym z nich jest osadzanie się tłustego brudu na Twoich ścianach, podłogach, a nawet wystających elementach, na przykład skrzynce elektrycznej. Sadzę niezwykle ciężko jest zmyć przy pomocy chemii dostępnej w domu – jest ona zbyt słaba i nieprzeznaczona do tego celu. Firmy sprzątające radzą sobie z brudem w inny sposób. Mycie ściany i sufitu z sadzy odbywa się przy pomocy suchego lodu. Czyszczenie suchym lodem to nowa jakość na rynku sprzątana. Jest to nowatorska metoda – niezwykle skuteczna i ciężka do zastąpienia. Nie wymaga ona użycia wody, jest ekologiczna i co najważniejsze – suchy lód dostaje się wszędzie tam, gdzie trudno byłoby wsadzić szczotkę czy inny tradycyjny przyrząd służący do sprzątania.

Wymyty suchym lodem czarny osad

Zdjęcie: czarny osad po ogniu © 2023 Kastelnik

Usuwanie dioksyn i furanów po pożarze – czyste powietrze

Czy wiesz, że podczas pożaru do powietrza wydostają się niebezpieczne toksyny? Powstają one na skutek spalania różnych materiałów i przedmiotów codziennego użytku. Farby, lakiery czy też kosmetyki w swoim składzie mają wiele związków chemicznych, które stają się trujące, kiedy w ich bliskim otoczeniu pojawia się ogień. Mowa tutaj o furanach i dioksynach. Należy je skutecznie usunąć, zanim postanowi się na nowo wprowadzić do domu, w którym wybuchł pożar. Wystarczy przeprowadzić dekontaminację, abyś czuł się bezpiecznie. Jest to proces polegający na unieszkodliwieniu groźnych substancji. Zaraz po dekontaminacji powinno wykonać się dezynfekcję, na przykład przy pomocy ozonu.

Pozostałe miasta:

Certyfikat dezynfekcji po pożarze

Firma wykonująca ozonowanie pomieszczeń po pożarze z certyfikatem

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Pożar w pomieszczeniach gospodarczych najczęściej jest spowodowany zwarciem urządzeń elektrycznych podłączonych do prądu. Pralki, zmywarki naczyń i inne sprzęty są często na stałe podłączone do sieci i w momencie awarii dają iskrę i doprowadzają do wybuchu ognia. W wyniku tego zdarzenia ściany i sufit ulegają nadpaleniu i wymagają dokładnego czyszczenia. Wiele osób, nie ma zielonego pojęcia, jak zabrać się za usuwanie szkód po pożarowych i szuka lokalnej firmy do pomocy. O co najczęściej pytają osoby, które dzwonią w sprawie usług sprzątania po pożarach. Są to zazwyczaj dwie kwestie, zapach po pożarze oraz cena czyszczenia.

Serwis sprzątający

Ile kosztuje ozonowanie po pożarze?

Ozonowanie to właściwy sposób nie tylko na pozbycie się niebezpiecznych furanów i dioksyn, ale również neutralizację powietrza. Ozon skutecznie walczy z przykrymi zapachami. Ceny zależą od pewnych czynników. Warto jednak mieć na uwadze, że kwota, którą zapłacić trzeba za ozonowanie jednego pomieszczenia, zaczyna się od 700 złotych.

Ile kosztuje czyszczenie ścian po pożarze?

Czyszczenie ścian po pożarze wącha się od 35 do 100 zł za jeden metr kwadratowy czyszczonej powierzchni. Cena zależy od metody, która zostanie zastosowana w trakcie specjalistycznego sprzątania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%