Czyszczenie po pożarze Gniezno

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne czyszczenie po pożarze w Gnieźnie w województwie wielkopolskim

Czyszczenie po pożarze Gniezno w województwie wielkopolskim – sprzątanie po pożarach, ozonowanie po pożarze i czyszczenie ścian z sadzy to usługi, do których warto zatrudnić firmę sprzątającą Kastelnik. Jej specjaliści od wielu lat, zajmują się gruntownym sprzątaniem pomieszczeń po pożarze i myciem sadzy ze spalonych ścian. Dzięki nim budynek jest oczyszczony ze wszystkich zanieczyszczeń i niebezpiecznych dla zdrowia substancji toksycznych. Specjaliści przy użyciu odpowiednich środków chemicznych i suchego lodu są w stanie usunąć groźne dla zdrowia toksyny – na zdrowiu nie ma co oszczędzać!

Dekontaminacja po pożarze to nie tylko dezynfekcja powietrza, ale także utylizacja mebli, sprzętów użytkowych, mycie ściany z sadzy oczyszczanie z trujących toksyn przedmiotów, jakie znajdowały się w pomieszczeniu podczas pożaru. Technicy firmy Kastelnik usuwają również wszystkie rzeczy, które w przyszłości mogłyby wywołać pożar. Jednak najważniejszy etap to czyszczenie przewodów wentylacyjnych po pożarze. Tylko jeżeli zostaną właściwie oczyszczone, mieszkańcy będą mogli wrócić do domu.

Czyszczenie po pożarze Gniezno

Usuwanie zapachu po pożarze, realizowane metodą, jaką stosuje firma sprzątająca po pożarach w Gnieźnie, to ozonowanie pomieszczeń. Dezynfekcja ozonem jest to proces, podczas którego do pomieszczenia wtłaczany jest ozon w dużej ilości, dezynfekuje on nie tylko cały budynek, ale i usuwa groźne dioksyny ze ścian. Gaz ten działa jak filtr, a dzięki niemu znajdujące się w pomieszczeniu powietrze jest czyste i zdrowe. Po niedługim czasie od ozonowania mieszkańcy mogą wrócić do domu. Pozwala to na uratowanie całej sytuacji i powrót do normalnego życia. Oczywiście, jedynie pod warunkiem, iż wcześniej zostało uprzątnięte pogorzelisko i pozbyliśmy się wszelkich zagrożeń. Tak wygląda skuteczne i kompleksowe czyszczenie po pożarach.

Przed ozonowaniem warto jednak przeprowadzić czyszczenie ścian po pożarze na terenie spalonych pomieszczeń. Należy pozbyć się sadzy z wszystkich powierzchni. Stosowane są do tego specjalne preparaty odtłuszczające, których celem jest likwidacja sadzy. Można używać ich zarówno na podłogach, ścianach, jak i przedmiotach pokrytych sadzą. Pamiętać należy również o bardzo dokładnym sprawdzeniu sprzętów RTV i AGD, zanim zostaną znów podłączone do sieci, aby nie wywołały ponownego zwarcia instalacji elektrycznej i kolejnego pożaru.

Usługi sprzątania budynków po pożarze

Kiedy wszystkie czynności związane ze sprzątaniem i czyszczeniem po pożarze zostaną przeprowadzone, można przystąpić do naprawy domu i remontu. W niektórych przypadkach wymagana jest gruntowna renowacja ścian, po której nie zostaje ani śladu jak tylko zrobimy to poprawnie. Kiedy nośność ścian została naruszona, niestety, ale konieczna jest całkowita rozbiórka budynku, lub wykonanie specjalistycznych obliczeń przez inżyniera konstruktora.

Firmy sprzątające oferują szeroki zakres usług, jeżeli chodzi o czyszczenie po pożarze. Wykonują ozonowanie, usuwają sadze ze wszystkich powierzchni maszyn przemysłowych, linii technologicznych, a także wykonują wszystkie czynności, których celem jest przywrócenie zakładu produkcyjnego do stanu używalności. Do każdego zlecenia firma Kastelnik podchodzi indywidualnie, ponieważ każda sytuacja związana z pożarem jest inna, a każdy budynek wymaga innych działań. Nasza firma sprzątająca gwarantuje świadczenie usług związanych z restytucją mienia po pożarze na najwyższym poziomie.

Usuwanie szkód po pożarze

Sprzątanie po pożarze powinno odbywać się w bezpieczny sposób z zachowaniem norm i przepisów prawa budowlanego i prawa pracy. Aby tak było, należy przystąpić do czyszczenia toksyn ze ścian w odpowiedniej maseczce ochronnej oraz stroju ochronnym. Dezynfekcję należy przeprowadzać wyłącznie przy użyciu specjalistycznych narzędzi z atestem oraz preparatów z dopuszczeniem do obrotu. Tylko one dają gwarancję na to, iż poradzą sobie z tłustymi zabrudzeniami, jakie powstały na ścianach i sufitach w wyniku pożaru. Dlatego właśnie czyszczenie po pożarze w powiecie gnieźnieński warto powierzyć profesjonalnej firmie Kastelnik, która ma w tym zakresie doświadczenie zdobyte na przestrzeni wielu lat – będąc na rynku od roku 2013 r.

Usuwanie zapachu spalenizny po pożarach

W trakcie realizacji usług związanych z dekontaminacją po pożarze należy przede wszystkim usunąć uciążliwy dioksyny oraz nieprzyjemny zapach spalenizny, który jest dla każdego z nas niezwykle uciążliwy. Jest to skomplikowany proces, ale nie niemożliwe do osiągnięcia. Należy użyć skutecznej metody, a niekoniecznie są to wyłącznie środki chemiczne do mycia szyby w kominku. Bardzo dobrze sprawdza się ozonowanie przeprowadzone urządzeniami o mocy 240 g/h.

Koniecznie należy oddzielić rzeczy, które można oczyścić i będą działały od tych, które należy poddać utylizacji, ponieważ nie nadają się do ponownego użytku. Wiele rzeczy uda się jeszcze uratować, jeżeli szybko podda się je czyszczeniu i suszeniu. Dla rzeczy, których nie da się uratować, warto zamówić kontener, w którym zostaną przetransportowane do miejsca utylizacji. Kolejnym krokiem będzie usunięcie wilgoć z całego budynku. Często to nie pożar, a woda użyta do jego gaszenia powoduje największe szkody w spalonym obiekcie. Następnym etapem, o jakim nie możemy zapomnieć, jest neutralizacja toksycznych substancji, których nie brakuje w domu po pożarze. Należy do tego użyć specjalistycznych metod związanych z usuwaniem szkód po pożarze.

Co dalej? Niezmiernie ważne  jest czyszczenie ścian po pożarze, a także mycie sadzy z podłóg i wszystkich innych powierzchni, dotkniętych przez ogień. Trzeba oczyścić sprzęty użytkowe, maszyny przemysłowe, linie produkcyjne i technologiczne, które nie uległy zniszczeniu, ale po ich naprawie nadają się do ponownego użytku.

Sprzątanie po pożarze Wielkopolska 7/24

Sprzątanie domów i zakładów produkcyjnych  po pożarach powinno odbyć się w profesjonalny sposób z zachowaniem określonych procedur. Trzeba dołożyć starań, aby uratować jak najwięcej rzeczy i wyczyścić jak najwięcej w stosunkowo krótkim czasie. Tu liczy się czas! Dzięki temu można będzie zminimalizować szkody i zoptymalizować koszty remontu. Dzięki temu, że firma Kastelnik dysponuje metodą czyszczenia ścian po pożarze suchym lodem oraz specjalistyczną wiedzą, dokładnie wie jak odzyskać mienie po pożarze i zminimalizować straty. Pozbycie się niebezpiecznych toksyn jest tutaj kluczowe. Mycie ścian po pożarze suchym lodem to technologia, która bardzo dobrze sprawdza się w dekontaminacji pomieszczeń po pożarze.

Kontakt do firmy sprzątającej po pożarach w Gnieźnie

Kastelnik oferuje usuwanie szkód po pożarze w całym powiecie gnieźnieńskim przez 365 dni w roku. Jesteśmy dostępni dla Państwa przez 7 dni w tygodniu. Jeżeli masz pytania jak usunąć sadzę ze ścian po pożarze i potrzebujesz pomocy – zadzwoń!

Czas na sprzątanie – Kastelnik bezpłatna wycena na czyszczenie po pożarze w Gnieźnie. 

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

3.8
3,8 rating
3.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 19)
Doskonale47%
Bardzo dobrze16%
Średnio11%
Słabo26%
Okropnie0%