Czyszczenie po pożarze
Gliwice, woj. Śląskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Gliwice

Kastelnik oferuje kompleksowe usługi związane z czyszczeniem suchym lodem po pożarach na terenie śląskich miast: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Rybnik, Racibórz, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko-Biała. Wycena usuwania szkód po pożarowych oraz sprzątania po pożarze i zalaniu w w/w lokalizacjach w czasie do 24 godzin..

Czyszczenie po pożarze suchym lodem Gliwice Śródmieście

Innowacyjna technika mycia, czyszczenia ścian po pożarowe suchym lodem sprawdza się bardzo dobrze, podczas likwidowania szkód po pożarze w spalonym budynku lub jego części. Technologia już dostępna na w Gliwicach na Śląsku, gwarantuje efekty, nieosiągalne podczas mycia ścian tradycyjną chemią.

Ozonowanie po pożarowe, jaka cena za m3 dezynfekcji?

Błyskawicznie zlikwiduj zapach spalenizny, który często możemy spotkać w spalonym domu. Ozonowanie gliwickich pomieszczeń, np. w domach, to cześć wieloetapowego oczyszczania obiektu uszkodzonego przez pożar lub zalanie. Mamy najlepsze ceny za ozonowanie pomieszczeń na Śląsku. Zadzwoń do nas!

Usuwanie szkód po pożarze, oczyszczanie ścian Śląskie

Sprzątanie po pożarze, to zawsze element gruntownego sprzątania mieszkań po pożarze. Nasze usługi świadczymy na śląsku i w innych województwach. W ramach likwidowania szkód po pożarowych, oczyszczenie ścian z sadzy to jeden z najważniejszych elementów.

sprzątanie po pożarze gliwice

Czyszczenie po pożarze

Specjaliści z firmy Kastelnik, już od 2013 r. świadczą
usługi związane z oczyszczeniem spalonych ścian suchym lodem. Szybko i bezpiecznie myjemy zabrudzone ściany i podłogi spalonego domu. Ozonujemy pomieszczenia, nadpalone przewody wentylacyjne i kominowe. Sprzątanie po pożarach to przede wszystkim wybór technologii oraz skutecznej metody i odpowiedniej chemii czyszczącej. Od 2018 r. na rynku jest dostępny niezwykle skuteczny środek do czyszczenia ścian po pożarze. Zapraszamy do kontaktu z naszym telefonicznym działem obsługi klienta.

Sprzątanie po pożarach 24h

Po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego wyceny szkód spowodowanych pożarem, technicy firmy Kastelnik Gliwice udają się na miejsce zdarzenia w celu przeprowadzenia bezpłatnej wyceny związanej z oszacowaniem kosztów usunięcia szkody pożarowej. Sprzątamy po pożarach zakłady przemysłowe, czyścimy ściany hal produkcyjnych oraz domy klienta indywidualnego.

Kosztorys szkody pożarowej

Na Państwa życzenie, możemy wykonać kosztorys KNR dla firmy ubezpieczeniowej, z którą nasz klient ma zawartą umowę. Opracowujemy dokumentację z procesu czyszczenia po pożarach czy zalaniach. Dostarczamy protokołu i pomiary z zalanych mieszkań oraz dokumentacje fotograficzną. Dla ułatwienia współpracy istnieje możliwość rozliczenia bezgotówkowo usługi związanej z usuwaniem szkód po pożarze mieszkania czy też firmy.

Likwidacja skutków zalania i pożaru

Często pożarom towarzyszy zalanie ścian, podłóg oraz sufitów, uszkadzając tym samym wrażliwą tkankę budynku oraz jego fundamenty. Ważną kwestią jest oszacowanie, czy zalanie z jakim mamy do czynienia jest powierzchowne czy też głębokie.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Nasza firma Kastelnik, dysponuje technologią osuszania pod posadzkowego. Najważniejsze to dokonanie odpowiednich pomiarów wilgotności i przeprowadzenie odpowiedniego procesu osuszania budynku.

Usuwanie szkód po pożarze Gliwice

Technologia jaką stosujemy podczas czyszczenie suchym lodem „performance cold jet” 40 pp jest całkowicie bezpieczna i stosowana z powodzeniem  przy świadczeniu zleceń  dotyczących likwidowania skutków pożaru oraz usuwaniem szkód pożarowych na terenie całego woj. Śląskiego. Innowacyjna metoda pozwala nam oczyszczać zadymione sufity suchym lodem w kompleksowy sposób. Nasze unikalne, wypracowane przez lata doświadczeń techniki czyszczenia po pożarze  gwarantują skuteczne w 100% rezultaty zarówno przy sprzątaniu po pożarach w przypadkach delikatnego oczyszczenia tynków pod roboczym ciśnieniem 20 psi (1,4 bara).  Silne zabrudzenia po mocnym pożarze, możemy oczyszczać inwazyjną siłą gdzie ciśnienie robocze wynosi 300 psi (5,5 bara). Idealnie sprawdza się przy oczyszczaniu betonowych stropów. Unikamy możliwości uszkodzenia delikatnych tynków. Szukasz porady specjalistów w temacie zlikwidowania szkody pożarowej, skontaktuj się z firmą Kastelnik.

Czyszczenie po pożarze w Gliwicach

Usuwanie skutków pożaru na dachu budynku mieszkalnego w Gliwicach.

Jak usunąć zapach spalenizny po pożarze?

Oczyszczone suchym lodem ściany spalonego budynku, powinny zostać poddane dekontaminacji, tak jak i całe pomieszczenia remontowanego budynku. Jest to niezwykle istotne przy usuwaniu skutków spalonych powierzchni. Kolejnym etapem będzie usuwanie nieprzyjemnego zapachu spalenizny pożarowej. Profesjonalnie przeprowadzone ozonowanie po pożarze, to niezmiernie istotny etap oczyszczania mieszkania po pożarze. Usuwanie zapachu spalenizny z poddasza, piwnicy lub salonu Twojego domu to sprawa istotna dla zdrowia Twojego i twojej całej rodziny. Jest to również etap niezbędny by pracownicy zakładu produkcyjnego, którym zarządzasz mogli bezpiecznie wrócić do pracy. Po skończonym zabiegu ozonowania wystawiamy stosowny certyfikat ozonowania, który może być przedstawiony w Państwowym Inspektoracie Sanitarnym.

Co czyścimy za pomocą suchego lodu?

Kastelnik oferuje sprzątanie po pożarach, osuszenie budynków po zalaniach oraz kompleksowe remonty związane z usługą usuwania szkód zdarzeniach losowych. Nasze techniki umożliwiają pozbycie się sadzy, osadów po pożarowych w tym silnie trujących dioksyn. Oferujemy malowanie ścian na wysokości, malowanie i gruntowanie sufitów, naprawa i montaż instalacji elektrycznej uszkodzonej pożarem. Jesteśmy na rynku specjalistycznych usług sprzątających nieprzerwanie od 2013 roku. Działamy na terenie południowej Polski, oferując czyszczenie po pożarach w woj. śląskim w takich miastach jak: Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Rybnik, Racibórz, Żory, Cieszyn, Bielsko-Biała Żywiec oraz Katowice. Nasi technicy dostępni są 365 dni w roku, a infolinia telefoniczna obsługuje zgłoszenia całodobowo. Jeżeli masz pytania związane z pożarem, zadzwoń do nas!

Ozonowanie mieszkania po pożarze - infolinia

Dlaczego suchy lód, jest tak skuteczny?

Suchy lód (CO2) pojawia się przez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla w niezwykle krótkim okresie czasowym – podczas tego zjawiska, temp. dwu tlenku węgla  błyskawicznie spada, następnie zamarza on przy temperaturze -78.5°C. Kruchy granulat suchego lodu, przekazywany jest z podajnika do pistoletu, pod wysokim ciśnieniem. Cały zestaw podłączony jest do profesjonalnego kompresora. Przy czyszczeniu ścian po pożarach na zanieczyszczoną powierzchnię, ze ogromną prędkością -150 m/s, uderza granulat niszcząc spaloną strukturę osmolonej ściany. Struktura zanieczyszczenia nie jest w stanie utrzymać swej elastyczność i pękając odpada. Następne uderzenie suchego lodu wdzierają się w szczeliny, sublimują, czyli przechodzą natychmiastowo ze stanu stałego w stan gazowy.  Prowadzi to do odspajania zanieczyszczonej sadzy. Suchy lód nie niszczy przy tym czyszczonej powierzchni, podczas czyszczenia po pożarach, nie produkujemy wilgoci.  To idealne rozwiązanie i unikalna technologia do oczyszczania wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję i kontakt z wodą. Sprzątanie fabryk, zakładów produkcyjnych po pożarach to niezwykle skomplikowany proces, a prace te należy powierzyć specjalistom. Dzięki naszym skutecznym działaniom, Twoja firma powróci do pracy na pełnych obrotach w możliwe najkrótszym czasie. Możesz zabezpieczyć się przed utratą zleceń i zminimalizować straty spowodowane pożarem w Twojej firmie. Wiemy, jak ważny jest czas. Dlatego jesteśmy gotowi to usuwania szkód po pożarach przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Pracujemy w systemie zmianowym, na kilka ekip. Z nami oszczędzisz swój czas i środki finansowe.

Korzyści w sprzątaniu specjalistycznym pożarów przy użyciu  CO2

Niezwykle popularna na zachodzie Europy metoda czyszczenia za pomocą suchego lodu, od kilku lat dostępna jest również w Polsce. Za sprawą specjalistów z firmy Kastelnik można wykonywać prace związane z remontem, ale również ze sprzątaniem mieszkań, zakładów produkcyjnych po pożarach a także w budynkach przemysłowych, czyli  wszędzie tam, gdzie zabronione jest używanie wody i środków chemicznych. Oferowana przez nas technologia, nie angażuje dużych środków – suchy lód bezpiecznie dociera we wszystkie zakamarki spalonych powierzchni. Błyskawiczny czas zlikwidowania  szkody oznacza, iż całkowity koszt czyszczenia po pożarze tą metodą, jest dużo niższy,  porównują ją do czyszczenia przy użyciu silnej i często toksycznej chemii. Mycie suchym lodem, idealnie sprawdza się podczas remontów po pożarach, oczyszczania okoconych pożarem ścian budynku. Co2 jest niekorozyjny a przy tym erozyjny w niewielkim stopniu. Po zastosowaniu specjalistycznych elementów mamy możliwość czyścić powierzchownie  elektronikę, która mogła zostać pokryta sadzą podczas pożaru.

Czy wiesz, że czyszczenie suchym lodem po pożarze jest w całkowicie w 100% bezpieczne dla środowiska? Suchy lód, który używamy podczas czyszczenia, jest z tzw. odzysku. To jedyna technologia sprzątania pożarowego, gdzie możemy mówić o bezpiecznym recyklingu czyściwa. W metodzie tej, nie używamy absolutnie żadnych rozpuszczalników oraz chemii. Podczas naszych realizacji, nie powstają żadne toksyczne opary, zagrażające życiu osób przebywających w pobliżu. Co więcej, nasze zadanie to wyeliminowanie, pozbycie się dioksyn – silnie trujących związków, które wydzielają się podczas pożaru, a następnie wnikają w strukturę ścian. Na koniec należy dodać, iż w efekcie naszych prac związanych z czyszczeniem suchym lodem, nie mamy żadnych odpadów wtórnych. Nie mamy więc co zutylizować, gdyż lód przeszedł bezpośrednio do powietrza, jako gazowe CO2 – zmienił stan skupienia. Jedyne co należy wykonać to sprzątnąć resztki odspojonego brudu, które spadły na posadzkę w spalonym budynku.

Mycie ścian po pożarze Gliwce

Pracownik firmy sprzątającej Kastelnik w Gliwicach podczas czyszczenia ścian po pożarze.

Usuwanie szkód po pożarze suchym lodem Gliwice

Suchy lód (CO2) to technologia, która stosowana jest od wielu lat przy czyszczeniu silnych zabrudzeń w przemyśle ciężkim ale również w branży motoryzacyjnej, czy też przemyśle elektro energetycznym. Przy usuwaniu szkód pożarowych, suchy lód niezwykle często wykorzystywany jest podczas wykonywania czynności w dzielnicach:

 • mycia ścian po pożarach np. Gliwice Sośnica;
 • mycie spalonych sufitów po pożarze Gliwice Wilcze Gardło; 
 • doczyszczania podłóg po po spaleniu Gliwice Przyszówka;
 • czyszczenia ścian po pożarze wraz z usuwaniem dioksyn Gliwice Stare Łabędy; 
 • czyszczenie nadpalonego wyposażenia z mieszkania w Gliwicach Bojków Górny i Dolny;
 • czyszczenia elektroniki i urządzeń małego AGD Gliwice Brzezina;
 • oczyszczania i doczyszczania posadzek wraz ze sprzątaniem po pożarach;
 • czyszczenia elementów drewnianych w domu Ligota Zabrska;
 • sprzątania po pożarach wraz z utylizacją spalonych przedmiotów;
 • ozonowania pomieszczeń po pożarze Ostropa;
 • kompleksowego czyszczenie kanałów wentylacyjnych po spaleniu mieszkania Sobiszowice.

pożar ogień w domu

Firma Kastelnik oferuje również czyszczenie hal produkcyjnych oraz magazynów przemysłowych. Zapraszamy do współpracy!
Pozostałe miasta:

gliwice firma sprzątająca po pożarach

FAQ — o co pytają mieszkańcy Gliwic

Zespół Kastelnik tworzą certyfikowani specjaliści w zakresie mycia ścian po pożarze. Dla Twojej wygody oferujemy różne pakiety specjalistycznego sprzątania. Z naszą pomocą nie będziesz przejmować się toksynami w powietrzu, zajmiemy się wszystkim od A do Z.

Usługi sprzątania Gliwice. FAQ z pytaniami

W jakie sposób usunąć szkody po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze należy wykonać krok po kroku wg. procedury, która zalecana jest w trakcie sprzątania po pożarach. Najlepiej zacząć od wyniesienia z pomieszczenia spalonych przedmiotów, a następnie należy wymyć sadzę i usunąć tłuste osady. Ostatnim etapem będzie dekontaminacja pomieszczeń i eliminacja trujących toksyn.

Czym zmyć sadzę ze ściany?

Sadzę ze ściany najlepiej zmyć za pomocą suchego lodu. Mycie osadów po pożarze za pomocą suchego lodu jest metodą nie tylko ekologiczną, ale również najszybszą. Dużo lepiej sprawdza się do usuwania tłustych plam niż mydło malarskie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,8
  Rated 4,8 out of 5
  4,8 out of 5 stars (based on 13 reviews)
  Excellent85%
  Very good15%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%