Czyszczenie po pożarze
w Ełku

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Ełku – mieszkania, hale przemysłowe. Usuwanie sadzy ze ścian suchym lodem

Kompleksowe i w 100% bezpieczne czyszczenie po pożarach na terenie miasta Ełk to zadanie, które  firma sprzątająca suchym lodem Kastelnik przeprowadza w  sposób staranny, bardzo dokładny oraz z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa BHP. Dzięki temu, że istnieją takie firmy, można liczyć na profesjonalną pomoc poszkodowanym zmuszonym do usuwania skutków ognia.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Usługi świadczone są zarówno w stosunku do firm, jak i osób prywatnych w spalonych domach i pomieszczeniach przemysłowych na halach magazynowych.

Dom po pożarze. Konieczne jest sprzątanie

Mieszkanie po ugaszonym pożarze. Zaplanowane jest sprzątanie całego domu i usuwanie sadzy.

Doświadczenie nieszczęśliwego pożaru nie jest niczym przyjemnym i wiąże się z wieloma przykrymi sytuacjami. Z tym problemem trzeba jednak się zmierzyć stosunkowo szybko, nie ma innego wyjścia. Z obszernymi skutkami pożaru można poradzić sobie tylko wtedy, gdy ma się do pomocy profesjonalną firmę zajmującą się usuwaniem szkód po pożarach. Profesjonalne firmy sprzątające dokładnie wiedzą co zrobić i jak pomóc na wszystkich etapach likwidacji skutków pożaru.

Usuwanie skutków zniszczeń po pożarowych w Ełku

Prace sprzątające, jakie oferujemy, są związane nie tylko z usuwaniem szkód po pożarze, ale także zmierzają do wyeliminowania wszystkich skutków, których nawet nie widać gołym okiem. Podstawowym zadaniem jest przede wszystkim usunięcie trujących toksyn, szkodliwych dla ludzi oraz środowiska naturalnego. Oczywiście zadania te nie należą do najłatwiejszych, wiążą się z rozległymi i fachowymi działaniami związanymi z likwidacją szkód. Zaprószenie ognia przez dzieci czy też zwarcie w instalacji elektrycznych to najczęstsze przyczyny wybuchów pożarów.

Co robić, w takich przypadkach? Zawsze trzeba podjąć staranne działania, aby usunąć skutki pożaru. Należy kompleksowo oszacować straty, które powstały w miejscu wybuchu pożaru. Na pewno, jednak jeżeli wszystkie działania będą profesjonalne, można będzie uzyskać wysokie korzyści z tego, jak zostaną przeprowadzone. Możemy zyskać oczyszczone pomieszczenia i żyć w nich zdrowo przez kolejne lata.

Sprzątanie domu po pożarze w Ełku

Kompleksowo opracowany protokół dla firmy ubezpieczeniowej

Likwidacja skutków pożaru, czyli sadzy i innych toksycznych substancji to nie wszystko, na czym polega fachowa pomoc firm sprzątających po pożarze, które tym się zajmują. Muszą one podjąć działania w sposób fachowy i kompleksowy. Gruntownie przeprowadzona analiza szkód po pożarze, sporządzenie kosztorysu i usunięcie sadzy ze ścian po pożarze to nie są zwykłe usługi czyszczące. Usuwanie skutków zniszczenia w mieszkaniu pochłoniętym przez ogień nie jest proste, ale korzystając z usług fachowych firm sprzątających po pożarach w woj. warmińsko-mazurskim, uda się osiągnąć spodziewane rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Przede wszystkim, oprócz czynności związanych z doczyszczeniem ścian, ozonowaniem i usuwaniem zapachu spalenizny należy również pamiętać o sporządzeniu protokołu dla firmy ubezpieczeniowej – kosztorysu KNR. Przeprowadzone fachowe czynności usuwania skutków pożaru pozwolą na doprowadzenie pomieszczeń mieszkalnych pierwotnych funkcji użytkowych.

Jakie są etapy sprzątania pomieszczenia po pożarze

Etapy sprzątania po pożarze przed remontem

Pierwszym etapem czyszczenia po pożarze, jest oszacowanie realnych strat, jakie wynikły w wyniku pożaru w spalonym domu lub zakładzie produkcyjnym. Należy więc opracować kosztorys, który pozwoli na wycenę prac, jakie firma przeprowadzi, aby doprowadzić pomieszczenia, jak i całe budynki do funkcjonalności sprzed pożaru. Należy przy tym zabezpieczyć zewnętrzne elementy budynku, aby można było w nim przebywać w sposób bezpieczny i bezproblemowy. Zabezpieczeniu muszą ulec wszystkie przedmioty, które mogą ulec ponownemu zapaleniu, szczególnie jeżeli czynności wykonywane są w magazynach lub halach produkcyjnych. Dopiero po wykonaniu wszystkich tych czynności może dojść do przygotowania do specjalistycznego sprzątania. Jest to niezwykle ważny, a jednocześnie trudny proces poprzedzający remont pomieszczeń.

Kolejną rzeczą do sprawdzenia, jest pomiar wilgotności pomieszczenia po zalaniu wodą w momencie gaszenia pożaru. Następnie przystępuje się do czyszczenia ścian po pożarze suchym lodem, co uważane jest za najskuteczniejszą metodę usuwania sadzy ze ścian. Następnym etapem jest dekontaminacja pomieszczenia, czyli usuwanie szkodliwych dla zdrowia toksyn. Na koniec, firma sprzątająca może opracować dokumenty dla firmy ubezpieczeniowej w taki sposób, aby właściciel mógł ubiegać się o odszkodowanie.

Pozostałe usługi odgrzybianie ścian Ełk, opróżnianie mieszkań Ełk

Czyszczenie osadu ze ściany

Osad na ścianie czyszczony przez firmę sprzątającą Kastelnik.

Czyszczenie mieszkań po pożarze Ełk woj. warmińsko-mazurskie

Oferujemy sprzątanie i oczyszczenie pomieszczeń mieszkalnych po pożarach w Ełku, składające się z szeregu specjalistycznych czynności, dzięki którym możliwe jest doprowadzenie pomieszczenia do jego pierwotnych funkcji sprzed pożaru. Profesjonalna firma sprzątająca po pożarze Kastelnik gwarantuje neutralizację nieprzyjemnych zapachów oraz oględziny pomieszczenia w taki sposób, że wykrywane są wszelkie usterki, jak i usuwane zniszczenia wynikłe po pożarze. Specjaliści przygotowują również dokumenty dla towarzystwa ubezpieczeniowego, co jest niezwykle ważne w procesie ubiegania się o odszkodowanie.

Czyszczenie ścian po pożarze Ełk

Skutki finansowe wybuchu ognia

Na terenie miasta Ełk wydarzyło się wiele pożarów w ciągu ostatnich lat 2015 – 2020. Rozległe pożary miały miejsce zarówno w domach prywatnych, jak i firmach produkcyjnych czy usługowych. Niektóre okazały się tragiczne w skutkach, ponieważ w ich wyniku zginęli ludzie. Wiązały się również z ogromnymi stratami finansowymi.

W takich przypadkach najważniejsze jest jednak, że poszkodowani mogli liczyć na fachową pomoc straży pożarnej, jak i firm sprzątających, które zajmują się usuwaniem skutków pożaru. Dzięki temu, że działania ww. przypadkach zostały podjęte w sposób profesjonalny, możliwe było zminimalizowanie szkód pożarowych. Zdecydowanie, najważniejsze jest jednak to, że wiele osób mogło odzyskać swoje domy, które nie uległy doszczętnemu zniszczeniu. Po generalnym usunięciu szkód pożarowych oraz przeprowadzonym remoncie, w wielu przypadkach mogli oni wrócić do swoich mieszkań.

Znajdziesz nas także w:

Ełk. Ogólnopolska firma sprzątająca

Kontakt całodobowy 7 / 24 h

Choć przyczyny wielu zdarzeń nie są oficjalnie potwierdzone, najważniejsza jest możliwość pomocy właścicielom w usuwaniu szkód po pożarze. Kastelnik – firma sprzątająca po pożarach w Ełku oraz w pozostałych miastach w północno-wschodniej Polsce. Jesteśmy do dyspozycji i oferujemy Państwu czyszczenia po pożarze suchym lodem przez całą dobę – 7/24 h. Zadzwoń do nas!

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Pełna  lista naszych spraw związanych z usuwanie szkód po pożarach może doprowadzić do prawdziwego zawrotu głowy. Sadza na ścianie, tłuste osady pożarowe na suficie czy trujące związki chemiczne w powietrzu — wszystkie te rzeczy wymagają fachowca od specjalistycznego sprzątania. Czy chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat usług profesjonalnego czyszczenia? Witamy w naszym dziale pytań i odpowiedzi.

Kastelnik, firma sprzątająca spalone domy w całej Polsce

Ile kosztuje czyszczenie ścian po pożarze?

Cena na czyszczenie ścian po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie i zależy od ilości sadzy oraz miejsca jej wystąpienia. Wysokie sufity są droższe niż ściany. Cenowe są zróżnicowane, a koszt czyszczenia ścian po pożarze waha się od 15 zł do 100 zł. Suchy lód to jedna z najdroższych i zarazem najszybszych metod sprzątania po pożarach.

Jak wymyć sadzę ze ściany po pożarze w domu?

Sądzę ze ściany najlepiej umyć przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych lub suchego lodu. Wybór metody zależy od rodzaju zanieczyszczeń. Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem to nowoczesny sposób na usuwanie silnych zabrudzeń, sadzy i toksyn.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%