Czyszczenie po pożarze Dzierżoniów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie szkód po pożarze Dzierżoniów – jakość Kastelnik

Pożar jest wyjątkowo smutnym wydarzeniem. Często palą się domy z całym dobytkiem, oszczędnościami i pamiątkami po rodzinie. Kompleksowe czyszczenie po pożarze Dzierżoniów jest często wykonywane w połączeniu z dekontaminacją spalonego budynku.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Oferujemy wszystkie etapy sprzątania, które zawierają następujące usługi:

 • usuwanie szkód pożarowych;
 • czyszczenie suchym lodem ściany z sadzy;
 • likwidacje nieprzyjemnych zapachów;
 • sprzątanie miejsca zdarzenia i utylizację spalonych przedmiotów.

czyszczenie ścian po pożarze Dzierżoniów

Czyszczenie ścian Dzierżoniów w powiecie dzierżoniowskim

Bardzo rzadko wybuch ognia zależny jest od domowników – zazwyczaj winą są zepsute kable, niesprawdzana od lat elektryka czy wyładowania elektroniczne. Niezależnie od przyczyny nie możesz usiąść i załamywać rąk. Trzeba szybko przystąpić do pracy, aby ocalić to, co nie zostało strawione przez ogień. W tym celu pomoże Ci profesjonalna firma sprzątająca, która nie tylko oczyści Twoją przestrzeń, ale również usunie wszelkie toksyny, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Na czym polega czyszczenie po pożarze Dzierżoniów? Co warto wiedzieć?

sadza na ścianie

Usuwanie szkód pożarowych w domu — od czego zacząć?

Bardzo często sprzątanie rozpoczynane jest przez domowników na własną rękę, co kończy się niepowodzeniem. Usuwanie szkód pożarowych za pomocą specjalistycznych środków chemicznych warto zlecić sprawdzonej ekipie. Tłusta sadza nie zejdzie od chemii gospodarczej dostępnej pod ręką. Niezbędny jest właściwie dopasowany sprzęt, a czasem i lata doświadczenia – dlatego pierwszy krok, to przede wszystkim znalezienie dobrej firmy sprzątającej.

pożar sprzątanie

Oferta firmy Kastelnik

Sprawdzona firma sprzątająca po pożarach będzie dokładnie wiedziała, w jaki sposób usunąć skutki pożaru i skupić się na przygotowaniu nieruchomości do ponownego użytkowania. Tak, więc odpowiadając na pytanie — usuwanie szkód po pożarze w domu — od czego zacząć? Najlepiej odpowiedzieć prostym zdaniem; od znalezienia profesjonalistów. Całodobowa infolinia telefoniczna dostępna jest w większości firm świadczących tego typu usługi. Kolejnym etapem na usuwanie skutków pożaru na terenie całego województwa dolnośląskiego będą usługi:

 • sprzątanie po pożarze w budynku mieszkalnym;
 • utylizacja przedmiotów z pogorzeliska;
 • dezynfekcja powietrza i usunięcie dioksyn;
 • remont ścian po pożarze;
 • mycie sadzy ze ściany.

sprzątanie po pożarach w Dzierżoniowie

Czym czyścić po pożarze?

Do sprzątania po pożarze potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Środki czyszczące dostępne w domu, nie pomogą w walce z tłustą sadzą – no, chyba że cały proces mycia będzie trwał godzinami. Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem to sprawdzona technika w zakresie dezynfekcji. Urządzenia marki Cold Jet i Kärcher sprawdzają się idealnie.

W celu szybkiego i efektywnego usunięcia smoły ze ścian i innych miejsc (nawet tych trudno dostępnych) używa się suchego lodu. Jest to CO2 generowane w przeznaczonych do tego urządzeniach, które łatwo przenieść można z miejsca na miejsce. Suchy lód przybiera formę granulatu i osiąga temperaturę -78 stopni Celsjusza. Wystarczy nakierować CO2 na sadzę, aby ta uległa całkowitemu zniszczeniu. Czym jeszcze czyścić po pożarze? Inną możliwością jest skorzystanie ze specjalistycznej chemii, lecz kupowanie jej na własną rękę nie będzie opłacalne.

Dekontaminacja pomieszczeń w nieruchomości po wybuchu ognia

Sprzątanie po pożarze nie opiera się tylko i wyłącznie na czyszczeniu osadów pożarowych. Oczywiście usunięcie tłustej sadzy jest niezwykle ważne, natomiast nie można zapominać o neutralizacji zadymienia i trujących toksyn z pomieszczeń czyli tzw. dekontaminacji. Polega ona na dezaktywacji groźnych związków chemicznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia osoby przebywającej w miejscu zdarzenia.

Znajdziesz nas w:

firma sprzątająca Kastelnik Dolny Śląsk

Sprzątanie po pożarze w Dzierżoniowie – zaufaj profesjonalistom

Działamy na terenie całego województwa dolnośląskiego, gdzie od 2013 roku oferujemy oczyszczenie sufitów z sadzy, mycie spalonych powierzchni oraz czyszczenie suchym lodem. Sprzątanie pomieszczeń po pożarze w Dzierżoniowie jest naszą podstawową usługą. Wszystkie nasze usługi są przyjazne dla środowiska, co ważne, nie produkujemy odpadów wtórnych. Miejsce zdarzenia objęte pożarem podlega całkowite bezpłatnej wycenie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z biurem obsługi klienta firmy Kastelnik.

Oferujemy również specjalistyczne sprzątanie po zgonach Dzierżoniów.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Nieprzyjemne zapachy po pożarze potrafią być utrapieniem nie tylko domowników, ale i sąsiadów. Jeśli choć raz źle odgrzałeś obiad, to wiesz dokładnie, jak pachnie spalenizna. Nie jest to przyjemny zapach, wręcz przeciwnie. Potrafi dusić i przyprawić o zawroty głowy. Zapach powstały na skutek pożaru potrafi utrzymywać się jeszcze długo po ugaszeniu ognia.

faq pytania klientów

Jak usunąć zapach po pożarze?

Na próżno walczyć z nim odświeżaczami powietrza. Jak usunąć zapach spalenizny po pożarze? Najlepszym sposobem na pozbycie się tej przykrej woni jest ozonowanie powietrza, na wysokim stężeniu. Wystarczy włączyć urządzenia, wytworzyć stężenie na poziomie 40 ppm i poczekać 4 godziny. Kolejnym etapem będzie wietrzenie przez 1 godzinę i powtórzenie tej operacji kilka razy, aż zapach spalenizny zniknie.

Co daje ozonowanie budynku po pożarze?

Ozonowanie budynków po pożarze usuwa nie tylko duszące zapachy, ale również wszelkie toksyny znajdujące się w powietrzu. Warto wcześniej pozbyć się źródła smrodu i zutylizować zniszczone przedmioty. Ozonowane po pożarze jest świetnym sposobem na odświeżenie mieszkania i wyeliminowanie grzybów, pleśni czy wirusów. Sprawdza się więc, na wielu płaszczyznach. Warto przy tej okazji, zlecić utylizację odpadów wtórnych, które powstały w procesie sprzątania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%