Czyszczenie po pożarze Dolnośląskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Dolnośląskie

Przeprowadzamy kompleksowe  czyszczenie po pożarach Dolny Śląsk i inne województwa. Specjalistyczne prace z  wykorzystaniem nowoczesnej technologii mycia suchym lodem. Oferujemy również profesjonalną dekontaminację po pożarową czy nadpaleniach, jak również  po zwarciach instalacji elektrycznych lub zapaleniu sadzy w kominach i przewodach wentylacyjnych. Wykonujemy usługę sprzątania po pożarze 24/7 w całym woj. dolnośląskim.

Czyszczenie ścian przy użyciu suchego lodu

W trakcie czyszczenia silnych zabrudzeń warto zastosować maszyny z suchym lodem. W ramach kompleksowego usuwania szkód po pożarach Kastelnik oferuje usuwanie sadzy ze ścian, czyszczenie wyposażenia oraz sprzątanie po pożarze osmolonych ścian. Specjalistyczny sprzęt ma ogromne znaczenie.

Likwidacja zapachów ozonem

Mamy 100% skuteczności w eliminacji nieprzyjemnych zapachów po pożarze lub po wybuchu sadzy w kominie. Ozonowanie pomieszczeń to stały element naszej usługi czyszczenia po pożarze w miastach województwa dolnośląskiego.

Raport z miejsca pożaru

Po ustaleniu terminu wykonywania usługi  sprzątania po pożarach nasi specjaliści delegowani są na miejsce zdarzenia, gdzie przeprowadzają dokładne oględziny, wykonując przy tym kompleksową dokumentację zarówno fotograficzną, jak i opisową. W tym czasie przeprowadzana jest bezpłatna wycena dotycząca prac porządkowych po pożarze.

czyszczenie suchym lodem dolnośląskie

Usuwanie skutków po pożarze

Przeprowadzamy czyszczenie ścian i sufitów oraz usuwanie skutków po pożarze suchym lodem w woj. dolnośląskim. Oczyszczamy przewody wentylacyjne oraz kominowe. W zależności od zastanych szkód po pożarze każdorazowo dobieramy odpowiednie środki czyszczące. Łączymy technologie, co gwarantuje 100% sukcesu. Likwidujemy niebezpieczne dla zdrowia substancje z zadymionych i pokrytych sadzą powierzchni ścian, sufitów, a także podłóg. Całość prac porządkowych po pożarach uzupełniamy kompleksową dezynfekcją pomieszczeń materacy i środków transportu.

Damowa wycena i bezpłatny dojazd

Naszą usługę czyszczenia po pożarze na Dolnym Śląsku poprzedzamy wykonaniem szczegółowej bezpłatnej wyceny na miejscu zdarzenia. Wykorzystując mycie suchym lodem, likwidujemy z otoczenia 99,9% niebezpiecznych drobnoustrojów. Ta ekologiczna metoda sprzątania po pożarach pozwala na prawie 6 razy szybsze usuwanie powstałych szkód po pożarze. Powyższy opis dotyczy porównania do tradycyjnej metody mycia ścian z użyciem zwykłej chemii.

Bezpośredni kontakt z ubezpieczycielem

Usuwanie szkód po pożarze wykonywane przez naszą firmę jest kompleksowe i ma być jak największym ułatwieniem dla osób poszkodowanych w pożarze. To właśnie dlatego, na zlecenie osób ubezpieczonych, wykonujemy dokumentację na miejscu zdarzenia, protokoły pomiarowe, wyceny, a także inne czynności niezbędne w procesie odszkodowawczym. Oferujemy również możliwość rozliczenia w formie bezgotówkowej.

Czyszczenie po pożarze w województwie dolnośląskim, usuwanie szkód po pożarze i likwidacja zapachów

Tylko w 2019 roku na terenie województwa dolnośląskiego miało miejsce 15,5 tys. pożarów. Pożar to wielka tragedia, która wywraca nasze życie do góry nogami. Z myślą o osobach poszkodowanych w takich sytuacjach, wykonujemy usługę gruntownego sprzątania i czyszczenia po pożarach we wszystkich miastach na Dolnym Śląsku oraz na terenie całego kraju. Są to czynności wstępne, które poprzedzają remont budynku po pożarze.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Na Dolnym Śląsku znajdziesz nas w:

dolnośląskie firma sprzątająca po pożarach

Usuwanie szkód po pożarze na Dolnym Śląsku realizujemy, korzystając ze sprawdzonych i nowoczesnych urządzeń Serii Performance Cold Jet, które pozwalają zastosować mycie ścian suchym lodem po pożarach, niemal w każdych warunkach.  Zastosowanie tej innowacyjnej technologii podczas sprzątania obiektu po pożarze to nowa jakość w usłudze usuwanie szkód po pożarach.

To jedyna tak bezpieczna i efektywna metoda, która pozwala na mycie zadymionych ścian po pożarze bez użycia wody.  Co więcej, czyszczenie suchym lodem może zostać wykonane w każdej sytuacji, od czyszczenia tynków pod ciśnieniem 20 psi (1,4 bara), po silne wydmuchiwanie pod ciśnieniem 300 psi (5,5 bara).

pożar w mieszkaniu dolnośląskie

Gdzie stosować suchy lód w czyszczeniu po pożarze?

Zastosowanie odpowiedniego sprzętu w usłudze sprzątanie po pożarach to gwarancja dobrze wykonanej pracy. Czyszczenie suchym lodem to świetny sposób na mycie sufitów, podłóg oraz ścian po pożarze, a to wszystko bez odpadów i użycia wody. Niekonwencjonalna metoda suchego lodu sprawdzi się m.in. w mniejszych przestrzeniach jak prywatne mieszkania, domy czy niewielkie powierzchnie sklepowe.

Dzięki wyjątkowej wydajności i dużej mocy czyszczenia, technologia ta może być z powodzeniem stosowana także w dużych obiektach jak np. magazyny, hale przemysłowe czy statki, które ucierpiały w pożarach na terenie całego kraju.

Czy wiesz, że suchy lód, jak wskazuje jego nazwa, jest całkowicie suchy? To dzięki temu mycie suchym lodem odbywa się bez użycia wody i dzięki temu nadaje się do czyszczenia sadzy powierzchni narażonych na korozję – twierdzi Mieszko Kastelnik.

Suchy lód skutecznie usuwa wszystkie trudne zabrudzenia ze ścian po pożarach. Sprzątanie po pożarach suchym lodem to sposób na zabrudzenia z sadzy, dymu oraz innych tłustych substancji. Dodatkowo świetnie radzi sobie m.in. z sadzą, dymem, oraz wszystkimi tłustymi nalotami.

O wyjątkowej mocy czyszczenia może świadczyć również fakt, że metoda ta jest wykorzystywana w przemyśle np. podczas konserwacji taśm produkcyjnych czy maszyn drukarskich. Suchy lód rewelacyjnie usuwa zabrudzenia ze smarów, olejów, cementów, tłuszczy, klejów czy farb. To tylko potwierdza, że nie ma drugiej tak skutecznej i wydajnej metody usuwania szkód po pożarze w woj. dolnośląskim.

Jak wygląda czyszczenie suchym lodem po pożarach?

Suchy lód to zamrożony dwutlenek węgla o bardzo niskiej temperaturze aż -78,5. Suchy lód w postaci granulatu wystrzeliwany jest przez specjalną dyszę w zabrudzone powierzchnie z prędkością prawie 500 km/h. Zabrudzonymi powierzchniami mogą być między innymi zadymione ściany, pokryte sadzą sufity czy zabrudzone w trakcie pożaru meble i sprzęty RTV AGD.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Rodzaj powierzchni czyszczonej suchym lodem nie ma tak naprawdę znaczenia, ponieważ technologia ta nie powoduje uszkodzeń na czyszczonych obiektach.  Po tym, jak granulki zostają wyrzucone w kierunku zabrudzeń, zaczynają one wyrządzać mikrouszkodzenia w zewnętrznej warstwie brudu.

Dzięki tym uszkodzeniom kolejne porcje suchego lodu mają łatwiejszy dostęp do wnętrza brudu, co powoduje finalnie jego odspajanie od czyszczonej powierzchni.

malowanie ścian po pożarze w garażu

Jakie są zalety czyszczenia po pożarze suchym lodem

Usuwanie śladów po pożarze suchym lodem to dobry pomysł wszędzie tam, gdzie nie jest wskazane stosowanie silnych środków chemicznych lub technik na bazie wody. Pożar nierozłącznie wiąże się z akcją gaśniczą, a ta z dużymi ilości wody.

Metoda czyszczenia po pożarze, która wyklucza konieczność użycia wody, jest więc strzałem w 10. Dzięki temu, że dwutlenek potrzebny do produkcji suchego lodu jest odzyskiwany z innych procesów chemicznych w przemyśle, metodę te można uznać za wyjątkowo przyjazną środowisku.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Co więcej, suchy lód pozwala czyścić sprzęty i powierzchnie po pożarze bez ryzyka ich uszkodzenia. Zamrożony dwutlenek węgla w postaci suchego lodu nadaje się zarówno do czyszczenia zadymionych ścian, jak i sufitów, ale także do usuwania zabrudzeń z zabytkowych balustrad, pomników, elewacji czy szklanych powierzchni.

Nie ma na rynku drugiej tak ekologicznej i uniwersalnej w zastosowaniu techniki sprzątania po pożarach. Niesamowity jest również fakt, że dzięki zainstalowaniu specjalnej końcówki suchy lód możemy wykorzystać do czyszczenia sprzętów RTV AGD, i to nawet pod napięciem.

Usuwanie szkód po pożarze suchym lodem – Dolny Śląsk i okolica

Usuwanie szkód po pożarze suchym lodem, to gwarancja ekonomicznego, szybkiego, a przede wszystkim skutecznego pozbycia się zabrudzeń z sadzy i dymu z naszych ścian i sufitów. Nie można zapomnieć również o tym, że w pożarze sadza i dym to nie jedyne zabrudzenia. Stosowane przez nas w domach i mieszkaniach wyposażenie i meble zbudowane są z różnych substancji. Od plastików, przez różnego rodzaju tkaniny, farby i oleje.

Wszystkie te materiały pod wpływem wysokiej temperatury ulegają stopieniu, zanieczyszczając tym samym powierzchnie w domu. Na szczęście suchy lód radzi sobie świetnie nie tylko z dymem i sadzą, ale również z usuwaniem klejów, smarów, tłuszczy i innych trudnych substancji. A wszystko to w bardzo krótkim czasie bez użycia wody.

firma sprzątająca dolnośląskie

W jakich sytuacjach sprawdzi się czyszczenie po pożarze suchym lodem?

Rosnąca świadomość i chęć dbania o dobro planety, to sposobność do rozwoju ekologicznych metod czyszczenia. Czyszczenie po pożarze suchym lodem, nie tylko nie wymaga użycia wody, ale także nie pozostawia po sobie odpadów. Dzięki temu można powiedzieć, że metoda ta jest przyjazna środowisko. Dodatkowo jest bardzo uniwersalna i efektywna, dzięki czemu sprawdzi się m.in. w:

 • czyszczeniu ścian po pożarach;
 • myciu sufitu po pożarach;
 • czyszczeniu zadymionych podłóg;
 • czyszczeniu wyposażenia pokrytego sadzą;
 • czyszczeniu sprzętów AGD po pożarze;

Technika mycia suchym lodem sprawdzi się także podczas usług:

 • oczyszczania sprzętów RTV;
 • mycia i czyszczenia posadzek;
 • czyszczenia cennych książek, antyków i dokumentów, które ucierpiały w pożarze (łączymy kilka technologii)
 • usuwania śladów pożaru z elementów drewnianych;
 • czyszczenia przewodów wentylacyjnych;

dolny śląsk sprzątanie po pożarach

Od czego zacząć prace porządkowe po pożarze?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że pożar w firmie czy własnym domu to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć w życiu człowieka. Właśnie dlatego nasi technicy zajmujący się usuwaniem szkód po pożarach na Dolnym Śląsku przygotowali listę porad, które mogą ułatwić uporanie się z tą trudną sytuacją.

Nie ukrywamy jednak, że najlepszym sposobem na szybkie przywrócenie naszej nieruchomości do stanu sprzed pożaru, jest wybranie do usuwania śladów po ogniu, firmy, która ma doświadczenie w tego typu zleceniach. Fachowa wiedza i doświadczenie w sprzątaniu po pożarach jest nieocenione i pozwala na szybkie uporanie się z trudnymi przeżyciami.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Nie ma nic ważniejszego od szybkiego powrotu do normalności po przeżytym pożarze. Firma Kastelnik oferuje nie tylko profesjonalne czyszczenie po pożarze, ale także kompleksową dezynfekcję. Dla osób chętnych przewidujemy również rozszerzenie usługi sprzątania po pożarze o wykonanie prac naprawczych po pożarze.

Ile kosztuje mycie ścian po pożarze?

Cena mycia ścian po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie i zależy od rodzaju zanieczyszczeń i miejsca ich wystąpienia. Widełki cenowe są bardzo duże, koszt mycia ścian po pożarze wacha się od 15 zł do 100 zł.

Czy ozonowanie po pożarze jest skuteczne?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to sprawdzona przez lata technika na usuwanie zapachu spalenizny oraz na dekontaminację budynków. Jest jednym z ważniejszych procesów, który odpowiada za bezpieczne usuwanie szkód pożarowych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%