Czyszczenie po pożarze Dąbrowa Tarnowska

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie ścian z sadzy w Dąbrowie Tarnowskiej. Wyjaśniamy, na czym polega usuwanie skutków pożaru

Twoja nieruchomość została zniszczona przez ogień? Borykasz się z przykrymi skutkami pożaru?

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Wiemy, że wybuch ognia jest nieszczęśliwym wypadkiem, który potrafi wywołać złość, łzy, a nawet skrajne emocje. Nie oznacza to jednak, że Twój dom lub miejsce pracy będzie skazane na wyburzenie, lub nigdy więcej do niego nie wrócisz.

Czyszczenie ściany po pożarze Dąbrowa Tarnowska

Do usuwania skutków pożarów niezbędne jest posiadanie profesjonalnego sprzętu.

Wystarczy kompleksowe czyszczenie po pożarze w Dąbrowie Tarnowskiej woj. małopolskie, aby skutki pożaru nie przeszkadzały Ci w codziennym życiu. Powinieneś jednak działać szybko; każda godzina sprawia, że przywrócenie mienia do użytku będzie trudniejsze. Nie czekaj. Dowiedz się, jak przebiega czyszczenie po pożarze i zleć cały proces sprzątania profesjonalistom. Telefon kontaktowy +48 735-960-510 czynny jest całą dobę.

Jak przebiega usuwanie skutków pożaru?

Ciężko opisać cały proces w kilku zdaniach, ponieważ każdy etap jest niezwykle ważny i wymaga omówienia. Warto jednak, abyś wiedział, że sprzątanie po pożarze zaczyna się od razu, kiedy tylko rzeczoznawca ds. usuwania szkód ogniowych wyda oświadczenie, iż budynek nie grozi zawaleniem. To właśnie wtedy technicy wchodzą do budynku i zaczynają od uprzątnięcia pogorzeliska, utylizacji spalonych mebli i oczyszczeniu zniszczonych powierzchni, aby czyszczenie szło szybko i sprawnie.

Sprzątanie po pożarze Dąbrowa Tarnowska

Następnie dokładnie myte są ściany i podłogi – najczęściej do tego celu używa się suchego lodu, ale można sięgnąć również po specjalistyczną chemię. Zaraz po dokładnym czyszczeniu odbywa się ozonowanie po pożarze i remontowanie.

W jaki sposób pozbyć się tłustej sadzy po pożarze?

Nieuniknionym skutkiem pożaru jest tłusta sadza. Atakuje ona nie tylko powierzchnie, takie jak ściany czy podłogi, ale również przedmioty codziennego użytku, książki, ścienne dekoracje i tekstylia. W zakładach przemysłowych są to maszyny produkcyjne oraz wyprodukowane części maszyn. Wszystkie elementy pokryte sadzą muszą zostać dokładanie wymyte. Suchy lód jest świetnym środkiem czyszczącym i warto sięgnąć po tę unikalną technologię.

Ozonowanie pomieszczeń z toksyn

Ozon skutecznie usuwa zapach spalenizny z pomieszczeń objętych ogniem.

Utylizacja spalonego mienia – gdzie to się robi?

Niektóre elementy domowej przestrzeni należy zutylizować w odpowiednim miejscu, bo ich stan nie pozwala na ponowne użytkowanie. Takie miejsce utylizacji odpadów po pożarze najczęściej wyznacza wojewoda. Ze ścianami i podłogami jest trochę gorzej, bo nie da się ich ot tak wymienić lub zutylizować – wymagają one dokładnego oczyszczenia, zanim przystąpi się do remontowania. Do tego celu stosuje się suchy lód lub środki chemiczne. Ta pierwsza możliwość jest najczęściej wybierana, ponieważ cechuje ją ekologiczność i łatwość w użyciu. Czym tak właściwie jest suchy lód?

Dezynfekcja pomieszczeń z popiołem

Czyszczenie suchym lodem po pożarze – co warto wiedzieć?

Metod sprzątania po pożarze jest wiele, ale tylko innowacyjna technologia sprawi, że skutki pożarowe nie będą widoczne, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie firmy, która wyposażona jest w dobry sprzęt, na przykład Cold Jet Aero 40FP. Takie zaplecze sprzętowe pozwala technikom generować suchy lód i przenosić go w dowolne miejsce, aby w każdej chwili móc wypuścić CO2 pod dużym ciśnieniem i skutecznie usunąć brud.

Suchy lód sprawia, że tłusta sadza rozpada się na miliony kawałków i odpada od ściany lub innej powierzchni. Ta metoda czyszczenia nie wymaga wody, a więc za pomocą suchego lodu można usunąć nie tylko zabrudzenia ze ścian czy podłóg, ale również z książek czy innych przedmiotów uszkodzonych przez ogień.

Znajdziesz nas także w:

Sprzątanie po pożarze certyfikat

Wyczyścimy Twój dom po wybuchu ognia!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów przy użyciu suchego lodu to jeden z etapów dekontaminacji pomieszczenia zniszczonego po wybuchu ognia. Warto jednak podkreślić, że eliminacja swądu spalenizny nie jest możliwa wyłączenie przy użyciu zestalonego dwutlenku węgla. Kluczowym elementem jest też wysokie stężenie ozonu, które należy wytworzyć przy użyciu profesjonalnych ozonatorów.

FAQ pożar Dąbrowa Tarnowska

Każda nieruchomość powinna zostać wyceniana indywidualnie, ponieważ ogień nigdy nie działa w taki sam sposób – jedno mieszkanie będzie wymagało tylko stylistycznych poprawek, a w drugim konieczne będzie gruntowne sprzątanie razem z remontem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje mycie ścian suchym lodem, to zadzwoń do firmy sprzątającej i umów się na niezobowiązujące oględziny. Technicy przyjadą na miejsce, aby oszacować straty i określić, jakie czynności będą konieczne. Na podstawie oględzin wyceniany jest cały proces.

Ile kosztuje mycie ścian suchym lodem?

Cena czyszczenia ścian suchym lodem wynosi 800 zł za 1/h, a czas niezbędny do wyczyszczenia sadzy zależy od wielkości pomieszczenia. Po dokładnej inspekcji na miejscu zdarzenia, wybrane przez Ciebie firma będzie w stanie podać dokładną wycenę.

Co oznacza dekontaminacja mieszkania po pożarze?

Dekontaminacja po pożarze to proces czyszczenia i dezynfekcji w nieruchomości, która została uszkodzona przez pożar. Zazwyczaj obejmuje to usuwanie sadzy i uszkodzeń spowodowanych dymem. Usuwanie toksyn z powietrza jest procesem czasochłonnym, ale warto je przeprowadzić we wszystkich pomieszczeniach mieszkania i na klatce schodowej.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%