Czyszczenie po pożarze
Dąbrowa Górnicza

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Dąbrowie Górniczej. Jakie są etapy sprzątania mieszkania po pożarze?

Interwencyjne czyszczenie po pożarze Dąbrowa Górnicza oznacza kompleksowe usuwanie szkód pożarowych. Eliminacja toksycznych związków chemicznych to jeden z etapów czyszczenia powierzchni po pożarze w specjalistycznym języku nazywany dekontaminacją.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Ogień w mieszkaniu  może spowodować ogromne zniszczenia materialne i zniszczyć dobytek całego życia. Nieruchomość może czasem nadawać się wyłącznie do rozbiórki, ale w tych szczęśliwszych przypadkach po uśnięciu szkód pożarowych będzie nadawał się do ponownego zamieszkania.

Przewody wentylacyjne - sprzątanie po pożarze Dąbrowa Górnicza

Spalone przewody wentylacyjne. Sprzątanie takich miejsc wymaga sporo pracy.

Sprzątanie po pożarze w Dąbrowie Górniczej- jak przebiega?

Podczas pożaru domu może ucierpieć wiele przedmiotów, które w jego trakcie znajdowały się w pomieszczeniu. Skutki pożaru i zadymienia mogą być opłakane. Na szczęście już dziś osobiście możesz zdecydować się na profesjonalne czyszczenie po pożarze Dąbrowa Górnicza, które wykona dla ciebie firma Kastelnik. Powierzchowne szkody zostaną usunięte w mgnieniu oka poprzez właściwe działania, jakie wykona ta firma sprzątająca. Po oszacowaniu strat i uprzątnięciu pogorzeliska, z pomocą specjalistów szybko doprowadzisz dom do stanu sprzed pożaru. Dzięki restytucji mienia po pożarze oraz sprawnej dekontaminacji pomieszczeń będziesz mógł  wykonać remont i ponownie się do niego wprowadzić. Specjaliści, dzięki którym uda się zrealizować mycie ścian po pożarze, mają doświadczenie i wiedzę w usuwaniu zniszczeń po pożarowych. To właśnie dzięki ich szybkiej interwencji, likwidacja szkód przebiega w bezpieczny sposób. Twoja nieruchomość nabierze takiego samego, a może i lepszego wyglądu niż przed pożarem, co niewątpliwie będzie bardzo pozytywnym aspektem całej tej sytuacji.

Czyszczenie po pożarze Dąbrowa Górnicza

Usuwanie szkód wywołanych przez pożar, likwidacja zniszczeń

Uszkodzenia muru, które powstają w wyniku pożaru, najczęściej są nieodwracalne, szczególnie jeżeli doszło do uszkodzenia konstrukcji dachu  budynku. Według polskiego prawa budowlanego konieczna jest wtedy rozbiórka i postawienie nowego budynku. Zniszczenia wewnątrz można jednak spróbować naprawić poprzez właściwe usuwanie szkód po pożarze przy pomocy specjalistów z firmy Kastelnik. Trudne do wyczyszczenia zabrudzenia, które powstają w wyniku osiadania na powierzchniach sadzy, można bardzo szybko usunąć, co jak najbardziej zagwarantuje osiągnięcie nie tylko czystej wizualnie powierzchni, ale również zapewni bezpieczeństwo toksykologiczne.

Czyszczenie po pożarze w Dąbrowie Górniczej – usuwanie toksyn

Większość z nas nie byłaby w stanie przebywać w pomieszczeniach po pożarze, ze względu na dużą zawartość substancji toksycznych w powietrzu. Związki chemiczne, które wydzielają się w trakcie spalania, pochodzą zwykle z lakierów farb oraz plastików, których mamy niezliczoną ilość w mieszkaniu. Czyszczenie ścian po pożarze w Dąbrowie Górniczej w woj. śląskim polega między innymi na eliminacji trujących toksyn i dezynfekcji po pożarze. W takim przypadku konieczne jest ozonowanie pomieszczeń. Usługi takie realizuje się przede wszystkim po to, aby móc przebywać w pomieszczeniach bez większych problemów, bez szkód dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Substancje chemiczne, które powstają w pomieszczeniu podczas pożaru np. furany i dioksyny, są silnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Dlatego, każda profesjonalna firma sprzątająca po pożarach w Dąbrowie Górniczej zawsze powinna pracować w specjalnych strojach ochronnych tj. maskach i kombinezonach. Kastelnik zapewnia odzież ochronną podczas sprzątania mieszkań po pożarze, którą technicy mają zawsze na sobie, kiedy tylko wymaga tego sytuacja toksykologiczna. W tym przypadku widać wyraźnie, iż przepisy BHP są wyłącznie po to, by nie narażać na szwank zdrowia osób przebywających w skażonym toksynami pomieszczeniu, warto więc je przestrzegać.

Ozonowanie pomieszczenia po pożarze Dąbrowa Górnicza

Ozonowanie pomieszczeń jest jedną z metod oczyszczania powierzchni i zapachu pożaru.

Jakie są etapy sprzątania mieszkania po pożarze na terenie Zagłębia?

Usuwanie skutków pożaru należy rozpocząć od usunięcia spalonych przedmiotów i ich wywozie do utylizacji. Dalszym krokiem zmierzającym do  oczyszczenia powietrza będzie dogłębne czyszczenie ścian po pożarze oraz mycie przewodów wentylacyjnych. Dzięki temu dalszy zakres prac porządkowych można będzie zrealizować już w bezpieczny sposób, bez większych problemów, co jak najbardziej przełoży się na osiągnięcie bardzo dobrych końcowych rezultatów.

Jak wygląda czyszczenie spalonych powierzchni?

Bardzo dużą uwagę przykłada się do usuwania sadzy z sufitu, myciu podłóg oraz czyszczeniu ścian. W skład kompleksowego usuwania skutków pożaru wchodzi również restytucja mienia po pożarze, czyli próba odzyskania jak największej ilości przedmiotów, maszyn i urządzeń. Usługa ta jest możliwa to wykonania, gdyż często nie w każdym pomieszczeni jest ogień, a tylko pył. Osad po pożarze może znaleźć się zarówno na sprzętach AGD, jak i na urządzeniach przemysłowych w zakładzie produkcyjnym. Dzięki technologii czyszczenia suchym lodem po pożarze możemy kompleksowo wyczyścić nie tylko spalone ściany i sufity, ale również maszyny produkcyjne i urządzenia ogrodnicze.

Jedną z metod sprzątania po pożarze w Dąbrowie Górniczej tj. mycie spalonych powierzchni za pomocą suchego lodu, to technologia, z jakiej obecnie korzysta firma sprzątająca po pożarach- Kastelnik. Gwarantuje ona osiągnięcie bardzo pozytywnych rezultatów w zakresie przeprowadzenia kompleksowego sprzątania wszystkich pomieszczeń, które zostały dotknięte pożarem. Niezbędne jest tutaj podjęcie szybkich działań, których celem jest usunięcie zabrudzeń ze wszystkich powierzchni, ale przede wszystkim także usunięcie szkodliwych i toksycznych zanieczyszczeń. Nie można pominąć żadnego miejsca, które zostało dotknięte pożarem, aby efekt finalny był zadowalający.

Neutralizacja zapachów w pomieszczeniu dotkniętym pożarem

Ozonowanie po pożarze, jeżeli tylko zostanie wykonane poprawnie, da dobre rezultaty i sprawi, że zapach spalenizny zniknie. Tu niezbędne są przemysłowe generatory ozonu o mocy 240 g/h, które wytworzą stężenie na poziomie 40 ppm. Cały zabieg musi być ściśle kontrolowany przez technika wykonującego ozonowanie, tak by sprzęt znajdujący się w pomieszczeniu nie uległ trwałemu zniszczeniu. Ozonowanie po pożarze należy kilkukrotnie powtórzyć, aby całkowicie usunąć niechciane zapachy.

Pożar w domu

Firma sprzątająca po pożarach Kastelnik- kontakt 24h/7

Dzięki usłudze czyszczenia po pożarze Kastelnik gwarantuje skuteczną neutralizację zapachów w mieszkaniach dotkniętych pożarem, a na zrealizowane prace sprzątające daje gwarancję jakości. Należy jednak pamiętać i usuwanie zapachu spalenizny,  to proces bardzo złożony i możliwy do wykonania tylko i wyłącznie wczesnym etapie pracy. Konsekwentne postępowanie gwarantuje przeprowadzenie działań dekontaminacji, które na pewno przyczynią się do osiągnięcia ustalonych przez obie strony efektów.

Jeżeli masz dodatkowe pytania związane z usuwaniem skutków pożaru w mieście Dąbrowa Górnicza, skontaktuj się z naszą całodobową infolinią telefoniczną. Gwarantujemy bezpłatną wycenę sprzątanie po pożarze Dąbrowa Górnicza na drugi dzień od otrzymania zgłoszenia na terenie wszystkich dzielnic miasta tj. Gołonóg, Reden, Strzemieszyce oraz Mydlice. Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Dąbrowa Górnicza ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Wiemy, jak trudno jest uporać się ze spalonymi ścianami po pożarze, dlatego suchy lód sprawdzi się w trakcie mycia sadzy w spalonym budynku. Dodatkowo zapewniamy usługę dekontaminacji pomieszczeń i usuwanie zapachów. Co należy wykonać przed remontem? Mycie suchym lodem jest najlepszą techniką na usuwanie tłustej sadzy ze spalonych ścian.

FAQ usługi sprzątające Dąbrowa Górnicza

Jak usunąć trujące toksyny po pożarze?

Trujące toksyny po pożarze można usunąć za pomocą suchego lodu lub specjalnego środka chemicznego. Warunkiem, by poprawnie usunąć szkody pożarowe, jest wysprzątanie pogorzeliska i utylizacja spalonych przedmiotów. Czyszczenie ścian po pożarze za pomocą suchego lodu plus ozonowanie to świetny sposób na usuwanie dioksyny i furanów.

Gdzie można utylizować rzeczy po pożarze?

Utylizacja skalnych przedmiotów po pożarze powinna być przeprowadzana w miejscach specjalnego przeznaczenie. Opróżnianie rzeczy po pożarze to zadanie dla profesjonalnych firm sprzątających, które posiadają odpowiedni wpis do BDO.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%