Czyszczenie po pożarze
Cieszyn

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Cieszyn. Likwidacja szkód pożarowych od urządzeń grzewczych oraz od zwarcia w instalacji elektrycznej

Zagrożenia pożarowe to wciąż poważny problem dla wielu z nas. Kastelnik oferuje czyszczenie po pożarze Cieszyn oraz innych okolicznych miejscowościach w powiecie cieszyńskim na terenie województwa śląskiego.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Jesteśmy profesjonalną firmą, która zajmuje się usuwaniem szkód po pożarach w miejscach dotkniętych pożarem w powiecie cieszyńskim. Dodatkowo oferujemy usuwanie zapachu spalenizny po pożarze oraz mycie ścian po pożarze suchym lodem. Swoją obecność na rynku zaznaczamy już od 2013 roku, przeprowadzając od tamtej pory setki zleceń u klientów z całej Polski. Świadczą o tym liczne pozytywne komentarze i referencje z naszej współpracy. Cieszymy się bardzo z Waszego wieloletniego zaufania.

Sprzątanie domu po pożarze Cieszyn

Zdjęcie przedstawia pracownika na dachu, który sprząta skutki pożaru w domu dwupiętrowym.

Jeżeli więc szukasz profesjonalistów, którzy pomogą Ci z Twoim mieszkaniem, domem wolnostojącym, warsztatem, czy inną powierzchnią użytkową po pożarze – dobrze trafiłeś. Wystarczy, że do nas zadzwonisz i później wyślesz wiadomość mailową ze zdjęciami spalonych pomieszczeń. Jest to bezkontaktowa wersja oceny zniszczeń. Oczywiście usługa wykonania kosztorysu jest całkowicie bezpłatna. Jeżeli także chciałbyś poznać nasz cennik sprzątania po pożarze w Cieszynie lub masz jakieś inne zapytanie – nie zwlekaj, zadzwoń do nas. Działamy przez cały rok, 7 dni w tygodniu.

Sprzątanie po pożarze

Jakie są etapy sprzątania po pożarze w powiecie cieszyńskim?

Odnawianie mieszkania po pożarze i zajmowanie się papirologią po zdarzeniu losowym, nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Zdajemy sobie sprawę, przez jaki stres przechodzą nasi klienci oraz rozumiemy ich rozdrażnienie spowodowane tą całą sytuacją. Dlatego Kastelnik oferuje kompaktowe usługi, które sprawią, że Twoje lokum po pożarowe szybko wróci do stanu używalności.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Pierwszym elementem naszej współpracy po zamówieniu terminu realizacji naszej usługi jest oczywiście sprawdzenie stanu konstrukcji budynku. Naciskamy szczególny nacisk na bezpieczeństwo BHP naszych pracowników. Kiedy mamy zielone światło, możemy zająć się wyniesieniem z lokalizacji spalonego wyposażenia.

Oferujemy również możliwość restytucji mienia, jeżeli jest ono w stanie nadającym się ponownego użycia. Nasi pracownicy są w stanie oczyścić z dymu nadpalone meble, czy sprzęt kuchenny i RTV. Wszystko zależy od potrzeb naszych klientów. Bardzo ważne jest, by wcześniej rzeczoznawca zebrał dokumentację dotyczącą zniszczeń po pożarowych. Powinna ona zawierać określenie miejsca pożaru, datę zdarzenia, dokładny raport zniszczonego mienia, a także inne okoliczności, które będzie wymagał od nas ubezpieczyciel.

Czyszczenie po pożarze Cieszyn

W przygotowanym do sprzątania mieszkaniu możemy przeprowadzić profesjonalne czyszczenie suchym lodem ścian po pożarze. Następnie usuwamy możliwe miejsca rozwoju grzybni oraz pleśni – miejsca dotknięte przez wodę.  Jest to bardzo ważny etap, który pozwoli w pełni cieszyć się w bezpieczny sposób z oczyszczonego pomieszczenia.

Niestety powietrze, które wdychamy, a które pochodzi z miejsc, w których rozwijają się takie wylęgarnie pleśni, są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Kastelnik wedle życzenia dokonuje także ozonowania po pożarze. Wszystkie wyżej wymienione czynności wchodzą w skład złożonego procesu dekontaminacji budynku po pożarze.

Czyszczenie sufitu po pożarze w Cieszynie

Wykwalifikowany personel firmy sprzątającej w Cieszynie w trakcie czyszczenia pomieszczenia po pożarze.

Sprzątanie po pożarze w Cieszynie – całodobowo 7/24

Ozonowanie po pożarze jest idealnym sposobem na pozbycie się zapachu spalenizny po pożarze. Jesteśmy w stanie także przeprowadzić prace rekonstrukcyjno-remontowe. Włączamy do nich: gipsowanie, wstawianie ścianek działowych, dosztukowywanie ich, malowanie ścian, sufitów, czy kładzenie podłóg.

Dzięki temu, kiedy odbierają Państwo klucze do odświeżonego mieszkania, to od razu nadaje się do ponownego zamieszkania. Na zakończenie swoich prac przedstawiamy oczywiście protokół odbioru z listą przeprowadzonych prac związanych z usunięciem szkód po pożarze w Waszym domu.

Osuszanie pomieszczeń zniszczonych przez ogień

Skuteczne osuszanie pomieszczeń zniszczonych przez ogień, jest bardzo ważnym elementem sprzątania po pożarze, to dzięki niemu w mieszkaniu nie rozwiną się substancje niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia jak grzybnia, pleśń, bakterie i wirusy. Podczas akcji gaśniczej straż pożarna używa tysięcy litrów wody, która wnika w najmniejsze zakamarki lokum.

Niestety jest to niezbędne do całkowitego ugaszenia ognia. Osuszanie budynków po zalaniu jest więc fazą, której nie da się ominąć. Najlepiej zrobić to najszybciej od zdarzenia. Dzięki temu woda nie zdąży wniknąć w głęboką strukturę budynku i instalacji. Wilgotność murów to realne zagrożenie życia dla mieszkających tam osób. Kastelnik posiada najnowocześniejszy na rynku sprzęt firmy Trotec®, który bardzo dobrze sprawdza się przy likwidacji zniszczeń po pożarze.

Statystyki pożarowe w mieście Cieszyn

Według statystyk Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie w 2020 roku na terenie całego powiatu cieszyńskiego było łącznie 3503 zdarzeń z udziałem zastępów straży pożarnej. Z nich, aż 345 odnotowanych zdarzeń to były pożary. W samym mieście Cieszyn było łącznie 50 pożarów.

Jest to tym samym miejsce w największą liczbą zdarzeń pożarowych w powiecie. Najaktywniejsza była jednostka OSP Bobrek, po niej OSP Cieszyn Pastwiska oraz OSP Cieszyn Mnisztwo. Niestety w porównaniu z 2019 rokiem, liczba interwencji straży ma tendencję wzrostową. W 2019 roku zarejestrowano 3265 interwencji KP PPSP w Cieszynie.

Gdzie najczęściej zdarzają się pożary? Często dochodzi do pożarów budynków jednorodzinnych w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej, pożarów na halach warsztatowych i w zakładach produkcyjnych. Część z nich to celowe podpalenia. Usuwanie szkód po pożarach to niechciana czynność, której nie da się pominąć, gdy chcemy przywrócić pierwotne funkcje budynku.

Pożar w mieszkaniu - pomoc firmy sprzątającej

Czas na sprzątanie – Kastelnik szybki kontakt 7/24

Kastelnik to profesjonaliści oferujący sprzątanie po pożarze w Cieszynie, woj. śląskie. Jeżeli się jeszcze zastanawiasz, czy do nas zadzwonić, nie zwlekaj. Przyjmujemy zlecenia przez cały rok, 7 dni w tygodniu. Wierzymy, że jesteśmy w stanie pomóc doprowadzić Twój lokal do stanu używalności przed zdarzeniem. Jesteśmy świadomi tej odpowiedzialności i z chęcią jej się podejmiemy!

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

 

Cieszyn firma sprzątająca po pożarach

Czas na sprzątanie – Kastelnik bezpłatna wycena czyszczenia po pożarze w Cieszynie. 

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Zastanawiasz się, co zrobić po pożarze domu? Zlecić czyszczenie po pożarze w Cieszynie profesjonalistom z zakresu usuwania szkód po pożarach. Technicy wykonują kompleksowe etapy sprzątania pogorzeliska, zaczynając od wywozu odpadów i gruzu, przez mycie ścian po pożarze suchym lodem i usuwanie trudnych zabrudzeń z powierzchni, aż po dekontaminację lokalu.

Usługi sprzątania Cieszyn - FAQ pytania i odpowiedzi

W usuwaniu toksyn po pożarze, takich jak dioksyny i furany doskonale sprawdza się ozonowanie pomieszczeń. Technicy sprzątania po pożarach realizują również restytucję mienia po pożarze oraz zabezpieczenie elementów nośnych i konstrukcyjnych po pożarze w budynku. Co warto wiedzieć na temat usługi tj. sprzątanie po pożarze w Cieszynie?

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Cena za sprzątanie po pożarze to indywidualna kwestia zależna od konkretnego przypadku. Ustalana jest podczas wyceny na miejscu zdarzenia i wpływ na jej wysokość ma ilość szkód po pożarze czy ilość ścian do umycia. Zazwyczaj koszt ten zamyka się w granicach od 5000 zł do 50.000 zł.

Jakie są sposoby na mycie ścian po pożarze?

Mycie ścian po pożarze można wykonać przy pomocy dedykowanych środków do usuwania sadzy albo mydła malarskiego. W czyszczeniu okopconych ścian doskonale sprawdza się także mycie suchym lodem. Obie techniki zalecane są jako pierwszy etap usuwania szkód po pożarze i przygotowuje powierzchnie do malowania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%