Czyszczenie po pożarze Chorzów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie ścian po pożarze Chorzów. Od czego zacząć sprzątanie domu po pożarze?

Pożar w domu na Śląsku? To nie koniec świata. Wiemy, że doświadczenie pożaru w domu lub siedzibie firmy to traumatyczne przeżycie, z którym wiąże się stres i konieczność szybkiego działania. Jesteśmy tu, aby Ci w tym pomóc i zdjąć z Twoich barków ciężar sprzątania po pożarowego.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Rodzinna firma Kastelnik to najlepsi specjaliści w całym województwie zajmujący się fachowym sprzątaniem po pożarach. Od wielu lat współpracujemy z mieszkańcami województwa śląskiego, którzy ucierpieli w pożarze. Każdego dnia o dowolnej porze możesz zamówić u nas czyszczenie ścian po pożarze w Chorzowie i ościennych miastach.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Sprzątanie pomieszczenia po pożarze to proces wieloetapowy. Warto go zacząć od uprzątnięcia pogorzeliska i wyniesienia z budynku spalonych przedmiotów. Oczywiście wykonujemy to w ramach naszych usług. Ekipa firmy Kastelnik wyposażona jest w cały potrzebny sprzęt, to jest: maszyny do czyszczenia suchym lodem, jakościowe środki chemiczne, generatory ozonu i wiele innych. Bez trudu możemy dla ciebie wymyć:

 • ścianę po pożarze;
 • sufity z sadzy;
 • maszyny i urządzenia przemysłowe;
 • sprzęty gospodarstwa domowego.
Mycie ścian po pożarze w Chorzowie

Zdjęcie: czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem © 2023 Kastelnik

Nie martw się dłużej, bez względu na siłę rażenia ognia i wielkość szkód, będziemy w stanie pomóc ci w kłopotliwej sytuacji. Warto dodać, że jesteśmy liderem na rynku i posiadamy liczne certyfikaty poświadczające udział w międzynarodowych szkoleniach i kursach doskonalących. Nasi technicy to ludzie z pasją, których cechuje empatia, dokładność i skrupulatność. Posiadają odpowiednie przeszkolenie z zasad BHP, profesjonalny strój ochronny i najwyższej jakości narzędzia do pracy.

Sprzątanie po pożarze w Chorzowie w domu, garażu

Skuteczne sprzątanie domu po pożarze to wiele różnych etapów pracy. Oferujemy kompletne rozwiązania dla wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, od sadzy poprzez trujące toksyny, które powstają po pożarze. Staramy się, aby nasze usługi sprzątania po pożarach były kompleksowe i dostosowane do potrzeb klientów. Poza sprzątaniem skutków pożaru oferujemy także pomoc w pracach remontowych i naprawczych. Mamy spore doświadczenie w odnawianiu ścian i sufitów zarówno w dużych obiektach przemysłowych, jak i mniejszych lokalach osób prywatnych. Po odebraniu zgłoszenia od klienta niezwłocznie dokonujemy bezpłatnej wyceny i oszacowujemy czas realizacji zadania. Usuwanie szkód po pożarze z Firmą Kastelnik to gwarancja otrzymania najwyższej jakości usług.

cZyszczenie ścian po pożarze Chorzów

Wybierz jedną z naszych usług w ramach dekontaminacji budynku

 • czyszczenie pomieszczeń po pożarze w miastach woj. śląskiego;
 • mycie ścian po pożarze w budynku mieszkalnym;
 • oczyszczenie sufitu  z sadzy;
 • mycie ścian po pożarze, województwo śląskie – wszystkie powiaty;
 • usuwanie szkód po pożarze mieszkaniu;
 • likwidacja zapachu dymu;
 • dezynfekcja sadzy na ścianie;
 • dekontaminacja trujących toksyn
 • restytucja mienia po pożarach;
 • czyszczenie kanałów wentylacyjnych;
 • ozonowanie lub zamgławianie suchą mgłą w nieruchomości;
 • dekontaminacja skażonych powierzchni.

Co więcej, nasza firma posiada też doświadczenie w oczyszczaniu sprzętów elektronicznych uszkodzonych w pożarze. Wbrew pozorom elektronikę pokrytą sadzą czy pyłem można oczyścić i przywrócić do użyteczności. Wszystko to można zrobić za pomocą suchego lodu. Ta ekologiczna i bezinwazyjna metoda czyszczenia nie wymaga użycia wody, jest więc bezpieczna dla urządzeń elektrycznych i nie powoduje korozji. Czyszczenie sprzętów RTV i AGD po pożarze jest więc możliwe i bardzo skuteczne. Wystarczy tylko mieć ku temu odpowiednie narzędzia.

Sprzątnie po pożarach Chorzów

Czyścimy i zabezpieczamy miejsca po pożarach, aby nie stanowiły już zagrożenia.

Czyszczenie suchym lodem po pożarze w woj. śląskim — na czym polega?

Mycie suchym lodem to wyjątkowo efektowny sposób na walkę z sadzą i innymi zabrudzeniami występującymi w lokalu po przejściu żywiołu ognia. W województwie śląskim, czyszczenie suchym lodem po pożarze można zamówić w lokalnym przedsiębiorstwie tj. firma sprzątająca po pożarach — Kastelnik obsługuje klientów w Twoim mieście przez całą dobę. Usługa ta polega na pracach takich jak: mycie ścian po pożarze w budynku granulkami suchego lodu. Suchy lód to zestalony dwutlenek węgla, który generowany jest w specjalnych urządzeniach pod dużym ciśnieniem. Osiąga temperaturę minus 80 stopni C i podczas sprzątania wypuszczany jest na brudne powierzchnie pod bardzo dużym ciśnieniem. Granulki suchego lodu z impetem uderzają w bród, rozbijając go na drobne cząsteczki, łatwe do usunięcia. Metoda sprzątania suchym lodem jest uważana za najskuteczniejszą w walce z zabrudzeniami. Co więcej, suchy lód jest w pełni bezpieczny dla zdrowia ludzi i dla środowiska. Działa błyskawicznie, nie generuje efektów ubocznych ani przykrych zapachów. Sprzątanie tą metodą to najlepszy sposób na szybkie uporanie się ze skutkami pożaru.

Usługi sprzątania po pożarach

Ozonowanie domu po pożarze — dekontaminacja toksyn

Pożar w domu to niestety także utrzymujący się w powietrzu smród spalenizny w każdym pomieszczeniu. Jak sobie z nimi skutecznie i szybko poradzić? Jest na to sposób — ozonowanie domu po pożarze. Jest to jedna z najlepszych metod dekontaminacji budynku i eliminacji toksyn. Te czynności są ważne, ze względu na zdrowie osób użytkujących budynek, który został zniszczony przez ogień. Podczas pożaru spaleniu mogą ulec elementy plastikowe, kleje, farby i tkaniny syntetyczne. Dochodzi wtedy do ulatniania się niebezpiecznych związków, które mogą być groźne dla zdrowia człowieka. Warto więc zadbać o to, aby na miejscu zdarzenia przeprowadzona została dekontaminacja. Ozonowanie pozwoli na usunięcie wszelkich toksyn z powietrza, a dodatkowo uwolni Twój lokal od wszelkich przykrych zapachów. Ozon zabija nawet wyjątkowo trudne do usunięcia wonie takie jak swąd spalenizny. Nie wierzysz? Przekonaj się sam, wybierając zabieg ozonowania w firmie Kastelnik.

Pozostałe usługi opróżnianie mieszkań Chorzów

Jakie są najczęstsze przyczyny pożarów?

W naszym kraju dochodzi co roku do ponad 6 tys. pożarów od spięcia w instalacji elektrycznej. Wadliwa instalacja jest przyczyną większości pożarów, których skutki bywają naprawdę przerażające. Wielu z nich można by uniknąć, gdyby ludzie przestrzegali przepisów BHP i uważnie korzystali ze sprzętów elektrycznych. Niestety czynnik ludzki jest trudny do okiełznania i wciąż zmagamy się z licznymi pożarami, a następnie z ich skutkami. Aby jak najszybciej powrócić do normalności, firma Kastelnik oferuje profesjonalną pomoc i wspiera swoich klientów w procesie ubiegania się o odszkodowanie. W trakcie współpracy nie tylko wykonamy dla Ciebie specjalistyczne sprzątanie po pożarze, ale również doradzimy Ci, co należy zrobić, aby w przyszłości uniknąć pożaru.

Pytanie: Jak posprzątać dom po pożarze?

Usuwanie sadzy ze ścian oraz mycie sufitów z osadów

Kastelnik Chorzów, to firma, która świadczy profesjonalne usługi w zakresie usuwania szkód po pożarze, czyszczenia sadzy oraz mycia podłóg i sufitów  z osadu po wybuchu ognia. Pierwszym etapem jest bezpłatna wycena sprzątania, a dalej sprawdzenie wszystkich elementów konstrukcyjnych budynku. Następnie przechodzimy do usunięcia spalonych przedmiotów i przygotowujemy lokal do sprzątania specjalistycznego. Wykonujemy wybrane usługi takie jak: czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem; dekontaminacja powierzchni nadpalonych i uszkodzonych przez ogień; osuszanie pomieszczeń; ozonowanie pomieszczeń po pożarze inne prace remontowe. Na koniec wystawiamy protokół odbioru i certyfikat dekontaminacji dla klienta.

Malowanie ścian po pożarze budynku

Jeśli dotknął Cię pożar domu, firmy lub innego lokalu, nie czekaj, już dziś skontaktuj się z liderem na rynku usług sprzątania specjalistycznego, firmą Kastelnik. Działamy na całym Śląsku i w okolicy. Nasi specjaliści są dostępni przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jeżeli chcesz poznać ceny czyszczenia po pożarze, zadzwoń do nas. Oferujemy bezpłatną wstępną wycenę, już po przesłaniu zdjęć. Zadzwoń lub napisz do nas.

Firma sprzątająca po pożarach w Chorzowie

Zdjęcie: certyfikat dekontaminacji budynku po pożarze © 2023 Kastelnik

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

FAQ pytania i odpowiedzi na temat sprzątania po pożarze

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Cena sprzątania mieszkania po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie, po wizji lokalnej u klienta. Na całkowity koszt sprzątania domu po pożarze może wpływać np. Ilość ścian do wyczyszczenia, ilość przedmiotów do utylizacji oraz ilość szkód w budynku. Średnio koszt sprzątania wacha się od 5000 zł do 20.000 zł.

Jak wymyć sadzę ze ściany po pożarze w domu?

Sądzę ze ściany najlepiej umyć przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych lub suchego lodu. Wybór metody zależy od rodzaju zanieczyszczeń. Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem to nowoczesny sposób na usuwanie silnych zabrudzeń, sadzy i toksyn.

 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%