Czyszczenie po pożarze Chełmno

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Chełmnie. Usługi mycia sadzy na ścianie suchym lodem

Pożar niszczy ściany, dachy, a nawet całe konstrukcje – te najbardziej wytrzymałe również. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów to tylko jedna z niezbędnych usług, przez co czyszczenie po pożarze Chełmno w woj. kujawsko-pomorskim może być wymagające i kosztowne.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

W tak trudnym procesie sprzątania niezbędne są:

 • odpowiednie przygotowanie,
 • doświadczenie przy usuwaniu szkód pożarowych,
 • innowacyjne narzędzia.
Czyszczenie ścian po pożarze Chełmno

Osmolone ściany po pożarze wymagają dokładnego wymycia przez specjalistyczne zespół

Czyszczenie ścian po pożarach Chełmno i okolica

Czyszczenie ścian po pożarach można śmiało wykonać za pomocą maszyny z suchym lodem. Osoba, której nieruchomość wymaga czyszczenia, nie musi rzucać się na głęboką wodę, kupować specjalistycznej chemii czy uczyć się niezbędnych technik sprzątania po pożarze – wystarczy zatrudnić odpowiednią firmę. Zanim jednak to nastąpi, warto zapoznać się z całym procesem czyszczenia i wiedzieć, jakie czynności są niezbędne, aby szybko wrócić do normalności. Usuwanie zapachu po pożarze to czynność, na której zależy wielu poszkodowanym przez ogień. Ozonowanie pomieszczeń po pożarze wymaga dużego stężenia i nie wolno o tym zapominać w trakcie profesjonalnego sprzątania.

Sprzątanie mieszkania po pożarze Chełmno

Gdzie zutylizować spalone rzeczy?

Są takie zanieczyszczenia, których nie da się domyć. Wyjątkowo tłusta sadza nie zejdzie z mebli – nawet przy wykorzystaniu wszystkich możliwości. Przedmioty, które uległy spaleniu lub mocnemu zniszczeniu podczas pożaru należy skutecznie zlikwidować. Nie można ot, tak wyrzucić ich do kosza, czy wystawić przed dom, aby zabrała je śmieciarka. Utylizacja spalonych przedmiotów regulowana jest prawem.

Sprzątanie po pożarze w Chełmnie – dezynfekcja toksyn

Sprzątanie po pożarze w Chełmnie to również opróżnianie mieszkań ze spalonych rzeczy. Meble, ubrania czy inne przedmioty, które zostały zniszczone na skutek pożaru, mogą być niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ wydobywają się z nich różne toksyny. Firma sprzątająca po pożarze zadba o odpowiednią utylizację spalonych rzeczy – dostarczy je w miejsce przeznaczone do tego celu.

Mycie sadzy na podłodze

Po pożarze na podłodze zostaje sadza, którą zmywa się za pomocą profesjonalnych maszyn

Ozonowanie pomieszczeń po pożarach – zaufaj specjalistom

W naszej firmie priorytetem jest, indywidualne podejście do każdego zdarzenia i zakresu prac nie określamy przed wizytą u klienta. Firmy zajmujące się sprzątaniem po pożarach w zakładach produkcyjnych muszą mieć do dyspozycji przemysłowe generatory ozonu, Wynika to z faktu, że hale produkcyjne są wysokie, a ich kubatura jest duża. Usuwanie szkód pożarowych w takich pomieszczeniach wymaga dużego stężenia ozonu, a to zapewnić mogą jedynie przemysłowe ozonatory powietrza.

Usuwanie szkód pożarowych dla zakładów produkcyjnych

Usuwanie szkód ogniowych w zakładach produkcyjnych to zbiór określonych czynności, które należy wykonać krok po kroku. Część prac da się zrealizować bez użycia środków chemicznych, a jedynie za pomocą suchego lodu. Usługi sprzątania warto zlecić zewnętrznej firmie, która wykona za nas całą brudną robotę. Zmywanie sadzy ze ścian nie ma nic wspólnego z utrzymaniem czystości. Tradycyjne środki czystości i mydło malarskie do zmywania tłustych osadów nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty. Jest to główny powód dlaczego, wiele osób decyduje się na czyszczenie po pożarze suchym lodem.

Te toksyczne osady należy szybko zneutralizować i dopiero po tym wszystkim można rozpocząć remont w spalonym budynku. Każdego dnia wykorzystujemy nowoczesny sprzęt do mycia ścian po pożarze suchym lodem marki Karcher lub Cold Jet. Taki park maszynowy umożliwia szybkie usuwanie toksyn pożarowych ze ścian i sufitów. Z firmą Kastelnik profesjonalne sprzątanie to realna oszczędność finansowa. Dla osób indywidualnych wystawiamy paragon, a dla klienta instytucjonalnego fakturę VAT. Każdy zamawiający otrzymuje od nas certyfikat dekontaminacji w budynku po pożarze.

Zauważyłeś ogień zadzwoń po pomoc Kastelnik

Mycie ścian po pożarze – jak zrobić to prawidłowo?

Mycie ścian po pożarze przy użyciu gąbki i domowych środków czystości? To nie przejdzie. Czyszczenie tłustej sadzy wymaga sięgnięcia po suchy lód, czyli dwutlenek węgla w formie granulatu, który wypuszczany jest pod wyjątkowo wysokim ciśnieniem. Skutecznie rozrywa on brud na kawałki. Suchy lód zmyje nie tylko sadzę, ale również inne zanieczyszczenia, na przykład czarne smugi, które często pojawiają się na podłogach i ścianach. Warto wspomnieć, że technika czyszczenia suchym lodem nie wymaga użycia wody, a więc nieruchomość nie jest narażona na wilgoć czy pleśń.

Inne usługi dostępne w firmie Kastelnik: sprzątanie po zmarłych w Łodzi

Oczyszczanie ścian tą metodą, chwali większość osób, które skorzystały z tej usługi. Dla klientów, którzy stracili dużą część majątku po zwarciu w instalacji elektrycznej szybki kontakt to nadzieja na sprawne usunięcie skutków nieszczęścia. W czyszczeniu pomaga zespół firmy Kastelnik, który jest przygotowany do utylizacji ze ścian nawet najgorszych osadów. Na sam koniec wykonujemy pomiar wilgoci ścian i osuszanie posadzek. Umiejętności naszego zespołu w tym zakresie zostały docenione przez zespół Oferteo, gdzie zostaliśmy my wyróżnieni jako lider usług osuszania budynków po pożarze.

Neutralizacja zapachów po pożarze

Zastanawiasz się, jak usunąć zapach spalenizny? Po pożarze jest on wyjątkowo intensywny i może doprowadzić do zawrotów głowy czy młodości. Mieszkanie w budynku, w którym woń utrzymuje się nawet po użyciu wszelkich środków niwelujących brzydki zapach, może doprowadzać do frustracji – dlatego sprzątanie to również ozonowanie po pożarze. Ozon usuwa nie tylko toksyny, pleśń czy zarodniki grzybów, ale również neutralizuje powietrze. Likwidowanie zapachu spalenizny nie musi być męczące i nieskuteczne. Zadzwoń po firmę sprzątającą, która wyposażona jest w specjalne ozonatory techniczne.

Dlaczego warto wykonać ozonowanie po pożarze?

Ozonowanie po pożarze przeprowadza się, kiedy tylko uprzątnięte zostanie pogorzelisko, a sadza skutecznie zlikwidowana. Uważa się, że ozonowanie to najskuteczniejsza i najszybsza metoda dekontaminacji. Cały proces przebiega sprawnie – nie potrzeba nakładu siły, wystarczy użyć ozonatorów o dużej mocy i obserwować stężenie, czy ich działanie jest skuteczne. Miernik stężenia ozonu jest tutaj bardzo przydatnym urządzeniem pomiarowym. Generatory przemysłowe mają zazwyczaj moc od 40 g/h do 240 g/h. Taki sprzęt daje możliwość ozonowania do 9000 m3 na godzinę, a to już usługa dla najbardziej wymagających klientów.

Usługi sprzątania w ofercie firmy Kastelnik

Szukasz pomocy po pożarze w domu na terenie powiatu chełmińskiego? Kastelnik oferuje nie tylko sprzątanie mieszkań po pożarach, ale również czyszczenie ścian i sufitów w garażach i piwnicach. Jesteśmy ekspertami w doczyszczaniu posadzek z tłustej sadzu i efektywnie zarządzamy środkami do dezynfekcji. W mieszkaniu gdzie doszło do wybuchu ognia, należy szybko usunąć szkodliwe dioksyny i furany, a potem przejść do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Mieszkanie wolne od trujących toksyn pożarowych to Twoje bezpieczeństwo, więc nie ma co zwlekać ze sprzątaniem.
Znajdziesz nas także w:

Chełmno firma sprzątająca

Zaufaj specjalistom z firmy sprzątającej Kastelnik!

 

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Kastelnik to polska firma oferująca profesjonalne usługi sprzątania pomieszczeń gospodarczych i mieszkań po pożarach. Rozumiemy, że możesz czuć się przytłoczony ilością toksyn i nie wiedzieć, od czego zacząć dekontaminację budynku. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci we wszystkim, od czyszczenia, aż po utylizację.

Sprzątanie Chełmno

Czy mydło malarskie zmyje sadze po pożarze?

Zmywanie sadzy po pożarze mydłem malarskim to stary sposób usuwania tłustych osadów po ogniu. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie suchego lodu , który w temperaturze -79 stopni Celsjusza błyskawicznie usuwa sadze i inne nieczystości.

Jakie zagrożenia występują w spalonym budynku?

W nieruchomości po pożarze występuje wiele różnych zagrożeń. Zaliczyć do nich można tłuste osady pożarowe na ścianach, sadze na suficie oraz toksyny znajdujące się w powietrzu. Wszystkie te rzeczy należy eliminować przed malowaniem ścian.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%