Czyszczenie po pożarze
Chełm

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Profesjonalne usuwanie szkód po pożarach Chełm – firma Kastelnik przeprowadza restytucję mienia uszkodzonego przez ogień

Firma Kastelnik od kilkunastu lat oferuje skuteczne czyszczenie po pożarze Chełm i okolica Kraśnik, Biała Podlaska oraz usuwaniem szkód po zalaniach spowodowanych akacją gaśniczą straży pożarnej. Niemal każdego tygodnia usuwamy skutki po pożarach w miastach na terenie całego Lubelskiego. Ze skutkami spalenia mieszkań, jak i zakładów produkcyjnych, mamy do czynienia na co dzień. Jeśli doświadczył Cię wybuch ognia i jego skutki, skontaktuj się z fachowcami. Nasze doświadczenie to dla Ciebie gwarancja, szybkiego rozwiązania problemu usunięcia sadzy ze ścian oraz przeprowadzenia restytucji mienia po pożarze.

całodobowe czyszczenie po pożarach infolinia

Pamiętaj, że fachowe czyszczenie i sprzątanie po pożarze Chełm dla mieszkańców, poszkodowanych przez żywioł, jakim jest ogień, to nie tylko usuwanie szkód, które widzisz gołym okiem. Dzięki wiedzy zdobywanej latami, mamy dostęp do sprawdzonych metod i technik likwidacji szkód po pożarach. Ważne, aby nie pominąć żadnego z etapów procesu usuwania szkody związanej z pożarem lub z zalaniem po akcji przeprowadzonej przez straż pożarną. Nasze standardy oraz wypracowane przez lata procedury prowadzą do szybkiego rozwiązania problemu i rozpoczęciu remontu spalonego budynku.

Profesjonalne usługi, co wchodzi w zakres usuwania szkód po pożarze?

Dekontaminacja po pożarze to wiele czynności polegających na usunięciu ze spalonych powierzchni szkodliwych dla zdrowia toksyny oraz trujących związków chemicznych, jakie wydzieliły się w budynku podczas procesu pożaru.

Oferując specjalistyczne prace związane z czyszczeniem sadzy po pożarze na ternie miasta Chełm, zapewniamy bezpłatne przeprowadzenie oględzin na miejscu zdarzenia. Zanim pojawimy się na miejscu, możesz wysłać zdjęcia do wstępnej wyceny. Po ocenieniu skali zniszczeń po pożarowych, należy działać. Otrzymasz ofertę prac oczyszczających wraz z planem działania firmy usuwającej skutki wybuchu ognia. Wdrożymy bez zbędnej zwłoki działania, zmierzające do natychmiastowego ponownego uruchomienia zniszczonego sklepu lub fabryki. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Koncentrujemy się na tym, by nasze działania były skuteczne oraz w atrakcyjnej cenie. Do czynności usuwających skutki pożaru, należą między innymi:

 • Czyszczenie ścian po pożarze w Chełmie i okolicy;
 • Mycie spalonych ścian przy użyciu specjalistycznej chemii;
 • Usuwanie sadzy oraz brzydkich zapachów po pożarze;
 • Utylizacja spalonych przedmiotów po pożarowych (sprzęty RTV, AGD);
 • Zabezpieczenie maszyny produkcyjnych przed korozją;
 • Osuszanie zalanych wodą pomieszczeń mieszkania;
 • Czyszczenie nadpalonych sufitów oraz podłóg;
 • Ozonowanie i dezynfekcja powierzchni wraz z usuwaniem zapachów;
 • Zakończenie prac poprzez wystawienie protokołu odbioru oraz dokumentacji KNR;
 • Certyfikat dekontaminacji.

Oczyszczania ścian z sadzy Chełm i inne miasta

Wszystkie etapy specjalistycznego oczyszczania ścian z sadzy, jakie należy wykonać, wchodzą w zakres usług firmy sprzątającej po pożarach – i zmierzają do tego, abyśmy szybko i skutecznie przygotowali Twoje spalone mieszkanie do remontu. Telefon do fachowców z firmy Kastelnik to również gwarancja na przywrócenie wszystkich pierwotnych funkcji budynku. Na koniec jedna uwaga, mebli nie czyścimy po pożarze! Mogą one być pokryte trującym osadem po pożarowym. Pomieszczenia wolne od sadzy i nieprzyjemnego zapachu, to kluczowe zagadnienia dla naszych klientów.

sprzątanie po pożarze w chełmie

Pamiętaj, że wskutek działania ognia, podczas pożaru dochodzi do powstawania niebezpiecznych i trujących dla zdrowia człowieka substancji. W takim pomieszczeniu jest bezwzględny zakaz przebywania, a podczas przeprowadzania prac czyszczących wymagane jest stosowanie środków zabezpieczających górne drogi oddechowe. To ukryte zagrożenie, którego nie widzisz gołym okiem. W ramach świadczonych przez nas usług wykonujemy pełną dekontaminację po pożarach. Czy wiesz, że pożar zwykle rozprzestrzenia się błyskawicznie, powodując ogromne straty materialne? Podczas pożaru, spaleniu ulegają przedmioty z tworzyw o różnych właściwościach. Szczególnie niebezpieczne są materiały zawierające opóźniacze spalania, ale nie tylko. Często dochodzi do stopienia się plastiku, klejów oraz farb. Wskutek działania ognia, uwolnione zostają trujące i niezwykle niebezpieczne związki chemiczne. Dekontaminacja to zakres czynności mający na celu usunąć niebezpieczne toksyny z nadpalonych powierzchni.

Sprawdzone metody sprzątania po pożarach w Chełmie

Nasza firma dysponuje sprawdzonymi metodami usuwania szkód po pożarach np.:

 • czyszczenie suchym lodem;
 • mycie ścian środkami chemicznych;
 • ozonowanie pomieszczeń i usuwanie zapachu spalenizny po pożarze;
 • utylizacja nadpalonych elementów wyposażenia budynku.

Statystyki pożarów – miasto Chełm 2019 – Lubelskie

Statystyki Państwowej Straży Pożarnej pokazują, że pożar jest stale poważnym problemem w naszym regionie. Z ogólnie dostępnych danych, wyraźnie widać, iż dochodzi do niego częściej w sezonie jesienno – zimowym. W grudniu 2020 na terenie miasta Chełm mieliśmy do czynienia z tragicznym w skutkach pożarem domu mieszkalnego, do jakiego doszło 10 grudnia 2020 r.  W wyniku tego zdarzenia, zniszczeniu uległ dach, a mieszkający w nim mężczyzna poniósł śmierć. Jak podają media akcja gaśnicza strażaków trwałą ponad trzy godziny. To kolejne z tragicznych wydarzeń, jakie dopisało się do smutnych statystyk. Jedną z możliwych przyczyn wybuchu pożaru, było zwarcie w instalacji elektrycznej. W naszym kraju dochodzi rocznie do ponad 6000 pożarów spowodowanych awarią ładowarek elektrycznych, okablowania i innych urządzeń elektrycznych. Duża ich część jest w Lubelskim. Podsumowując w 2019 roku w Chełmie, doszło do 683 pożarów oraz 785 miejscowych zagrożeń. Niestety odnotowano też aż 77 fałszywych alarmów. To wciąż przerażające liczby.

całodobowe czyszczenie po pożarach infolinia

Kontakt z nami

Specjaliści firmy Kastelnik są dostępni przez całą dobę. Oferujemy bezpłatną wycenę i szybką pomoc w usuwaniu szkód po pożarach, już po przesłaniu kilku zdjęć. Działamy niezwykle skutecznie i szybko. Zadzwoń do nas! Profesjonalne sprzątanie po pożarze przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.6
4,6 rating
4.6 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 5)
Doskonale60%
Bardzo dobrze40%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%