Czyszczenie po pożarze Brzesko

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Brzesku. Co rozpuszcza sadzę na spalonej ścianie?

Wchodząc do budynku, w którym doszło do pożaru, czuje się strach i niepokój – szczególnie widząc spalone meble, popękane ściany i tłustą sadzę na wszystkich powierzchniach.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Takie emocje są niezwykle silne, lecz nie należy dać im wygrać – trzeba myśleć racjonalnie i zadzwonić po firmę Kastelnik, która w województwie małopolskim oferującą czyszczenie po pożarze Brzesko.

Czyszczenie ścian po pożarze Brzesko

Pomoc profesjonalnej ekipy sprzątającej po wybuchu ognia w domu jest nieoceniona.

Taka fachowa pomoc pozwala szybko i sprawnie wrócić do poprzedniego życia i raz na zawsze zapomnieć o przykrych skutkach pożaru. Co warto wiedzieć o procesie czyszczenia? 

Pierwszą rzeczą w spalonej nieruchomości, która rzuca się w oczy, jest brud, a dokładnie tłusta sadza. Zbiera się ona nie tylko na ścianach, ale również podłodze i przedmiotach codziennego użytku. Ciężko ją usunąć, lecz nie jest to niemożliwe. Ściany pokryte tak silnymi zabrudzeniami czyści się na dwa sposoby:

 • suchym lodem w temperaturze -78,5 stopnia Celsjusza;
 • specjalistyczną chemią, ale nie zestawem od czyszczenia kominka.

Suchy lód jest świetnym środkiem chemicznym, który rozpuszcza każdy rodzaj sadzy. Jedyną jego wadą jest to, że proces czyszczenia trwa długo, a najdłużej zajmuje przygotowanie maszyny do czyszczenia suchym lodem i spięcie jej z kompresorem sprężonego powietrza. Z kolei specjalistyczne środki chemiczne nie są tak skuteczne i czyszczą znacznie wolniej. Dezynfekcja mieszkania suchym lodem wynosi 800 zł za roboczo – godzinę pracy maszyny.

Mycie ścian po pożarze suchym lodem w temperaturze -78,5 °C

Suchy lód otrzymywany jest poprzez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla. Nie jest to długotrwały proces – wystarczy odpowiednio schłodzić CO2 do temperatury -78,5 °C. Czyszczenie po pożarze z takim sprzętem jest po prostu niezwykle skuteczne, bezpieczne dla ludzi i środowiska, ponieważ suchy lód jest ekologiczną technologią niepozostawiającą po sobie żadnych odpadów wtórnych. Jak działa suchy lód?

Sprzątanie mieszkania po pożarze

Dwutlenek węgla uderza w bród, z niezwykle dużą prędkością powodując pękanie brudu i rozpadanie się go na wiele małych elementów. Małopolskie czyszczenie domu, w którym sprzątanie po pożarze odbywało się przy pomocy suchego lodu, nie powoduje wilgoci, ponieważ nie używamy wody.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Czyszczenie ścian po pożarze wsparte ozonem – o co chodzi?

Kompleksowe czyszczenie ścian po pożarze składa się z kilku etapów – każdy z nich jest istotny i niezbędny, aby nieruchomość została prawidłowo przygotowana na ponowne używanie zgodnie z przeznaczeniem. Czynności wpływające na końcowy efekt to przede wszystkim mycie ścian, z których usuwana jest tłusta sadza, osuszanie po akcji gaśniczej czy dekontaminacja po pożarze.

Sprzątanie po pożarze z BHP

Do usuwania skutków pożaru niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu.

Ta ostatnia czynność jest niezwykle ważna, ponieważ to od niej zależy, czy dane pomieszczenia będą wolne od toksyn. Dekontaminacja to nic innego, jak ozonowanie po pożarze, czyli generowanie ozonu przy pomocy przemysłowych generatorów – ich moc wynosi od 40 g/h do 240 g/h. Tylko tak silne urządzenia skutecznie usuną toksyny i zapach po pożarze.

Dezynfekcja po ogniu

Sprzątanie mieszkania po wybuchu ognia – zamów teraz!

Warto zaufać rodzinnemu przedsiębiorstwu Kastelnik, które usuwa skutki pożarów na terenie małopolskich domów już od dekady! Profesjonalne czyszczenie po pożarze w Brzesku można zamówić przy użyciu suchego lodu, dzwoniąc do nas, na całodobową infolinię alarmową. Usuwanie skutków pożaru a w tym usuwanie sadzy wykonujemy w jak najszybszym czasie. Zapraszamy serdecznie do kontaktu, a chętnie wykonamy sprzątanie po pożarze suchym lodem.

Znajdziesz nas także w:

Rodzinna firma sprzątająca

Zaufaj rodzinnej firmie sprzątającej Kastelnik!

Baza pytań i odpowiedzi - FAQ

Po pożarze w domu nierzadko pojawia się wiele wątpliwości – zwłaszcza wśród osób, które nigdy wcześniej nie spotkały się z problem czarnego nalotu na spalonych ścianach i sufitach. Do tego wszystkiego jeszcze smród i zapach spalenizny, który czuć w całym mieszkaniu. Usuwanie nieprzyjemnego zapachu spalonych plastików i mebli to obowiązkowy etap każdego oczyszczania mieszkania z toksyn.

Całkowite usunięcie mebli przesiąkniętych spalenizną, to pierwszy krok, do usunięcia nieprzyjemnego zapachu. O czym warto jeszcze pamiętać?

Usługi sprzątania Brzesko

Warto zaznaczyć, że proces usuwania sadzy po pożarze należy powierzyć profesjonalistom z doświadczeniem i certyfikatem. Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o przypadku sprzątania mieszkania po pożarze w województwie małopolskim, przygotowaliśmy dział FAQ, w którym odpowiadamy na najpopularniejsze pytania.

Jak usunąć sadzę ze spalonej ściany?

Suchy lód pozwala na usunięcie sadzy z nawet ciężko dostępnych miejsc. Ta innowacyjna metoda usunie tłustą sadzę ze ściany, a także pomoże w czyszczeniu zabrudzeń z książek, dekoracji naściennych i innych domowych akcesoriów, które ucierpiały po wybuchu ognia.

Jaki zapach występuje po ozonowaniu spalonego mieszkania?

Po pożarze występuje wyjątkowo nieprzyjemny zapach spalenizny. Trzeba się go pozbyć i to szybko – do tego celu używa się ozonu. Skutecznie likwiduje on drażniącą woń, ale w zamian zostawia swój własny zapach. Można porównać go do zapachu spotykanego po burzy – jest to całkowicie naturalna woń. Warto dodać, że, pomimo że się go da wyczuć, nie jest on szkodliwy dla zdrowia człowieka.

Czy ozonowanie po pożarze jest niebezpieczne dla człowieka?

Ozonowanie po pożarze nie jest niebezpieczne dla człowieka, a zapach, można łatwo usunąć poprzez wietrzenie pomieszczenia. Zanim jednak domownicy wrócą do swojej nieruchomości, powinni zaczekać odpowiednią ilość godzin wyznaczoną przez techników, którzy wykonują zabieg usuwania nieprzyjemnego zapachu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%