Czyszczenie po pożarze
Brzeg Dolny

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Brzegu Dolnym. Kompleksowa usługa mycie ścian po pożarze oraz usuwanie skutków zniszczeń od ognia

Kastelnik jest firmą oferującą usługi specjalistyczne sprzątanie i czyszczenie po pożarze Brzeg Dolny oraz jego okolicach w województwie dolnośląskim. Obsługujemy klientów od 2013 roku, oferując najwyższą jakość usług sprzątania po pożarowego. Wierzymy, że to klienci są naszą największą wizytówką. Świadczą o tym setki pozytywnych recenzji.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Chcemy również, żeby ta jakość szła również w parze z przystępnymi cenami. Zastanawiasz się, ile kosztuje sprzątanie po pożarze? Zadzwoń do nas, a udzielimy Ci bardziej konkretnych szczegółów. Nasz cennik zależy również od powierzchni wymagającej czyszczenia po pożarze oraz zastosowanych metod. Inaczej sprząta się małe zadymione mieszkanie, a inaczej duży zakład produkcyjny dotknięty przez pożar spowodowany wybuchem substancji chemicznych.

Jesteśmy jednak elastyczni i do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Zapraszamy więc do kontaktu. Oferujemy pełen zakres prac związanych z dekontaminacją po pożarze: od utylizacji spalonych przedmiotów zaczynając, poprzez mycie spalonych ścian suchym lodem, a na usunięciu zapachu spalenizny po pożarze kończąc.

brzeg dolny firma sprzątajaca po pożarach

Sprzątanie po pożarze w Brzegu Dolnym – co obejmuje?

Jak wygląda współpraca z firmą Kastelnik? Jest ona bardzo łatwa. Wystarczy, że do nas zadzwonisz oraz wyślesz maila ze zdjęciami zniszczeń. Ważne są także dla nas informacje o przyczynach wybuchu pożaru. My ocenimy wtedy, które metody warto zastosować i przygotujemy kosztorys prac.

Taka usługa jest oczywiście bezpłatna. Oszacujemy także termin realizacji zlecenia. Dopasowujemy się indywidualnie do każdego klienta. Wierzymy, że jesteśmy sprostać Państwa oczekiwaniom. Chcemy, żeby każdy klient jak najsprawniej otrzymał czyste i zdatne do użytkowania lokum.

czyszczenie po pożarze

Etapy sprzątania po pożarze są następujące:

 • Najpierw oszacowujemy straty w pomieszczeniu, które zajął wcześniej ogień.
 • Sprawdzamy elementy konstrukcyjne w jego pomieszczeniach.
 • Usuwamy spalone i nadpalone wyposażenie obiektu. Część możemy również oczyścić, jak np. sprzęt RTV AGD.
 • Mając pustą przestrzeń do działania, możemy ruszyć z przygotowaniem do specjalistycznego czyszczenia.
 • Czyścimy ściany suchym lodem.
 • Czyścimy sufity i podłoże, pozbywając się wszelkich substancji smolistych, które powstały podczas pożaru.
 • Przeprowadzamy dekontaminację nadpalonych powierzchni.
 • Osuszamy pomieszczenia lokalu.
 • Kończymy usługę poprzez wystawienie odpowiedniej dokumentacji oraz kosztorys KNR (opcja dodatkowo płatna).

ozonowanie brzeg dolny

Osuszanie budynku mieszkalnego po pożarze

Podczas akcji gaśniczej powstaje wiele dodatkowych zagrożeń, które mogą przysporzyć problemów już po ugaszonym pożarze. Chodzi przede wszystkim o uszkodzenie warstw izolacyjnych ścian budynku. Ich zawilgocenie może spowodować rozwój niebezpiecznych dla zdrowia bakterii i pleśni. Szczególnie narażone są osoby z chorobami przewodu oddechowego, mające alergie oraz dzieci.

Nawet na pierwszy rzut oka czysty i odnowiony budynek mieszkalny po pożarze może okazać się siedliskiem rozwoju wielu chorób. Dlatego warto przy okazji sprzątania zadbać o odpowiednie osuszenie lokalu. Dzięki temu będą mogli Państwo spać spokojnie w wysprzątanym, ale także nieszkodzącym zdrowiu mieszkaniu.

malowanie ścian po pożarze domu

Statystyka pożarów w mieście Brzeg Dolny

Według statystyk w Brzegu Dolnym w ciągu kilku ostatnich lat doszło do kilku tragicznych w skutkach pożarów. Najczęściej dochodzi do nich podczas okresu grzewczego, czyli w miesiącach jesienno-zimowych. Urząd Miasta Brzegu Dolnego apeluje, żeby instalować ze swoich lokalach czujniki dymu oraz czadu. Te niejednokrotnie mogą uratować komuś życie, a ich koszty są niskie w porównaniu ze skutkami pożaru.

Władze miasta przypominają również o obowiązkowym, co trzymiesięcznym przeglądzie i usuwaniu zanieczyszczeń z przewodów kominowych w domach opalanych węglem, czy drewnem oraz co sześciomiesięcznym przeglądzie instalacji ogrzewania paliwem gazowym i ciekłym.

Informują także o corocznej obowiązkowej kontroli tych instalacji przez odpowiednie służby. Tylko dzięki takim odpowiedzialnym działaniom jesteśmy w stanie uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa, jakim jest pożar. Nawet niewielki pożar altany, domu, garażu, czy warsztatu może przerodzić się w ogromną tragedię.

pożar w domu brzeg dolny

Usługa sprzątania po pożarze kontakt 7/24

Kastelnik oferuje profesjonalne sprzątanie po pożarze w Brzegu Dolnym przez 365 dni w roku. Oferujemy również ozonowanie po pożarze i usuwanie szkód po pożarowych. Obsługujemy klientów przez siedem dni w tygodniu. Nasze metody są bezpieczne, zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Nie zostawiają także za sobą śladów. Potrzebujesz wyceny usługi czyszczenie po pożarze w Brzegu Dolnym? Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twoich usług.

Usuwanie skutków pożaru dostępne jest również w miastach:

Najczęściej zadawane pytania o sprzątanie w Brzegu Dolnym

Ogień na ścianie? Sprawne usuwanie sadzy ze ścian i sufitów umożliwia mycie suchym lodem, które nie wymaga stosowania wody i chemikaliów. Usuwanie szkód po pożarach to również wywóz odpadów toksycznych i gruzu oraz dekontaminacja pomieszczeń przy pomocy ozonu. Po tak przeprowadzonym czyszczeniu mieszkanie jest czyste, wolne od toksyn i nieprzyjemnego zapachu spalenizny. Prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o sprzątanie po pożarze w Brzegu Dolnym.

Ile kosztuje czyszczenie ścian po pożarze?

Kalkulacja kosztów za czyszczenie okopconych ścian po pożarach uzależniona jest od ilości sadzy oraz jej lokalizacji i ustalana jest z klientem na miejscu zdarzenia. Mycie wysokich sufitów jest większym wydatkiem od czyszczenia ścian do wysokości 1.5 metra. Ceny mogą być inne w każdym przypadku i wynoszą od 15 zł do 100 zł.

Jak usunąć trujące toksyny po pożarze?

Toksyny po pożarze można skutecznie wyeliminować za pomocą specjalnych preparatów chemicznych i suchego lodu. Konieczne jest, by w pierwszej kolejności usunąć wszystkie przedmioty z mieszkania i pogorzeliska, a na końcu wykonać dekontaminację pomieszczeń po pożarze. Ozon neutralizuje nie tylko dioksyny i furany, ale i nieprzyjemny zapach spalenizny jest więc skutecznym medium do dezynfekcji.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%