Czyszczenie po pożarze Brodnica

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Brodnicy. Czym wykonać dekontaminację spalonych ścian?

Zaraz po ugaszeniu ognia przez straż pożarną, powinieneś zacząć działać. Profesjonalne czyszczenie po pożarze Brodnica woj. kujawsko-pomorskie to zadanie dla specjalistów – tylko jak ich wybrać?

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Warto zainwestować w firmę o ugruntowanej opinii na rynku usług sprzątania specjalistycznego, która w trakcie pracy ma następujące sprzęty:

 • urządzenia do mycia ścian suchym lodem,
 • środki do zmywania sadzy,
 • przemysłowe generatory ozonu do usuwania zapachów po pożarze,
 • zespół wykwalifikowanych sprzątaczek po szkoleni specjalistycznym.
Kastelnik ekipa sprzątająca w Brodnicy

Zdjęcie: prace na dachu po wybuchu ognia © 2023 Kastelnik

Usuwanie szkód pożarowych w Brodnicy

Co należy wiedzieć o usuwaniu skutków wybuchu ognia? Proces czyszczenia zniszczonej nieruchomości wymaga specjalistycznej wiedzy o pożarach, innowacyjnego sprzętu oraz doświadczenia. Usuwanie szkód po pożarze w Brodnicy warto zlecić lokalnej firmie, która ma dostęp do najnowszej technologii i suchego lodu.

Kiedy Ty będziesz dochodzić do pełni sił, pracownicy firmy Kastelnik będą działać, abyś szybko mógł wrócić do swojego domu – bezpiecznego, wolnego od toksyn, gdzie zapach spalenizny został właściwie zneutralizowany przez zestalony dwutlenek węgla. Usuwanie zapachów po pożarze to dość często zamawiana usługa przez osoby poszkodowane przez ogień i warto ją zamówić wraz z podstawowym sprzątaniem.

Usługi sprzątania

Sprzątanie po pożarze Brodnica i okolica

Ogień w budynku został ugaszony, a rzeczoznawca oszacował straty oraz wydał oświadczenie o prawidłowym stanie nieruchomości – co oznacza, że nie grozi ona zawaleniem. Teraz przychodzi czas na kompleksowe sprzątanie budynku po pożarze.

Wybrana przez Ciebie firma rozpoczyna pracę od wyniesienia sprzętów, mebli i innych przedmiotów, które zostały nadpalone i wymagają utylizacji w dozwolonym miejscu specjalnego przeznaczenia.

Mycie sadzy ze ścian suchym lodem

Zdjęcie: człowiek myjący ściany po pożarze © 2023 Kastelnik

Następnie zaczyna się właściwe działanie na miejscu zdarzenia, podczas którego używane są specjalne osuszacze, ozonatory i innowacyjny sprzęt do czyszczenia ścian przy użyciu suchego lodu. Fachowcy wykonają również dekontaminację, czyli dezaktywację szkodliwych związków chemicznych powstałych na skutek pożaru. Dioksyny i furany, które pojawiły się w powietrzu, są realnym zagrożeniem dla zdrowia.

Mycie ścian suchym lodem po pożarze – zaufaj specjalistom

Mycie spalonych ścian suchym lodem to jedna z najlepszych technik na usuwania tłustych osadów. Urządzenia Cold Jet są aktualnie najlepszymi sprzętami na rynku do usuwania silnych zabrudzeń pożarowych.

Urządzenia do zmywania sadzy Cold Jet Aero 40 fpp

Brud osadzający się na ścianie, podłodze czy też suficie wymaga szybkiego i sprawnego usunięcia. Co najlepiej sprawdzi się do tego celu? Będzie to właśnie suchy lód, czyli innowacyjna metoda oczyszczania ścian i sufitów. Czyszczenie po pożarze suchym lodem pozwala na skuteczną walkę z sadzą. Granulki suchego lodu wypuszczane są pod wysokim ciśnieniem ze specjalnego urządzenia z lodem.

Jak działa maszyna do czyszczenia suchym lodem?

Prędkość CO2 potrafi osiągnąć 500 km/h, co powoduje, że brud pęka i odpada ze ścian oraz innych nawierzchni. Mycie ścian po pożarze suchym lodem uznawane jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z sadzą. Nie wymaga on użycia wody i jest ekologiczny; a czyściwo używane do tego celu zamienia się w stan gazowy.

Usuwanie zapachu po pożarze – ozon w natarciu

Zapach spalenizny może wywołać zawroty głowy, duszności, a nawet problemy żołądkowe. Usuwanie zapachów po pożarach najlepiej zacząć od ozonowania. Urządzenia, które są w stanie, wytworzyć stężenie ozonu na poziomie 40 ppm sprawdzą się doskonale.

Smród spalenizny jest bardzo nieprzyjemny i wyjątkowo intensywny. Należy go skutecznie usunąć, zanim jego skutki zaczną dawać się we znaki. Usuwanie zapachu po pożarze w domu najlepiej przeprowadzić poprzez użycie skutecznego ozonu, który potrafi zneutralizować powietrze na każdej powierzchni – nawet dużym magazynie.

Ponadto ozon zabija groźne dioksyny, obecne w spalonym pomieszczeniu – otrzymujesz dwie korzyści w jednej usłudze. Ozonowanie pomieszczeń trwa zaledwie kilka godzin, a jego skutki widoczne są przez długi czas. Po pożarze nie jesteś skazany na zapach spalenizny – świeże powietrze, to kwestia skutecznego procesu dezynfekcji ozonem.

Nie daj się oszukać na ozonowanie i zamów wszystkie etapy sprzątania!

Jeśli masz do czynienia z nieprzyjemnym zapachem w domu po pożarze, możesz ulec pokusie podpisania umowy z pierwszą firmą, która obiecuje wyeliminować smrodu. Jednak ważne jest, by usługę usuwania zapachu wykonać na koniec sprzątania, jako ostatni jego etap.

W ostatnich miesiącach, wiele firm oferuje wyłącznie ozonowanie pomieszczeń po pożarze i nigdy nie realizuje pozostałych etapów sprzątania. To podstawowy błąd, który popełnia wielu amatorów z ozonatorem za parę złotych w ręku. Jeżeli chcesz profesjonalnie usunąć wszystkie zapachy, to musisz wykonać kompleksowe sprzątanie po pożarze, a to oznacza np. usunięcie sadzy ze ścian i pozbycie się nagromadzonych tam toksyn.

Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować usługi dekontaminacji pomieszczeń w następujących miastach:

 

Certyfikat dekontaminacji po pożarze

Firma sprzątająca wydająca certyfikat po dekontaminacji pomieszczeń

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Ogień powoduje nie tylko straty materialne, ale również przyczynia się do powstawania trujących związków chemicznych, które są niebezpieczne dla Twojego życia. Palące się plastiki powodują ogrom zniszczeń. Czyste powietrze to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowie. O co pytają ludzie, którzy ucierpieli po wybuchu ognia?

Serwis sprzątający

Jak pozbyć się toksyn po pożarze w budynku?

Toksyn po pożarze w budynku należy, pozbyć się najszybciej jak się tylko da, aby móc przebywać w budynku bez obaw o własne zdrowie. Sposobem na skuteczne zlikwidowanie toksyn jest dekontaminacja, czyli dezaktywacja wszelkich szkodliwych związków chemicznych. Jest ona konieczna i nie powinna być pomijana podczas kompleksowego sprzątania po pożarze.

Czym usunąć zapach po pożarze?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to najlepsza metoda na likwidację nieprzyjemnych zapachów spalenizny. Do usunięcia zapachu należy użyć generatora ozonu u dużej mocy. Specjalistyczne urządzenie powinno zostać włączone po usunięciu sadzy ze ścian.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%