Czyszczenie po pożarze Bolesławiec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Bolesławcu – metody i etapy usuwania szkód powstałych od ognia

Firma Kastelnik stosuje i innowacyjne metody czyszczenia po pożarze w Bolesławcu oraz rozwiązuje problemy np. usuwanie zapachu spalenizny, do jakiego dochodzi wskutek pożaru w budynku mieszkalnym. Do usunięcia szkód powstałych w wyniku pożaru, niezbędna jest wysoce specjalistyczna wiedza oraz duże doświadczenie ekipy sprzątającej.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Aby skutecznie przygotować pomieszczenie po pożarze do bezpiecznego użytkowania, zlikwidować zapach spalenizny niezbędne jest wykonywanie określonych czynności krok po kroku, w odpowiedniej kolejności.

całodobowe czyszczenie po pożarach infolinia

Nasi technicy od lat ukierunkowani są na szkolenia w zakresie innowacyjnych rozwiązań, jakie możemy zaoferować: np. usuwanie skutków pożaru. Oferujemy przy tym wiele wysokospecjalistycznych usług dodatkowych m. in takich jak dekontaminacja pomieszczeń, w których doszło do pożaru, ozonowanie pomieszczeń po pożarze, restytucja mienia po pożarze, brzydki zapach zostanie zlikwidowany.

Prace czyszczące oraz sprzątające oferujemy nie tylko dla mieszkań, ale i dla budynków wielkopowierzchniowych i hal produkcyjnych. Nowoczesne metody radzenia sobie ze stratami po pożarze, pozwalają w maksymalnie krótkim czasie przywrócić spalony dom do jego pierwotnych funkcji.

czyszczenie dachu po pożarze bolesławiec

Etapy sprzątania po pożarach – co zawiera usuwanie skutków pożaru?

Usuwanie ogromnych strat po pożarach i zapach spalenizny to działania składające się z wielu etapów. Co zrobić by było bezpieczne, skuteczne oraz kompleksowo? Ogień to jeden z najbardziej tragicznych żywiołów, w którego skutkach może pojawić się pożar.

Niestety dochodzi do nich często a statystyki Państwowej Straży Pożarnej, dowodzą, że w sezonie jesienno-zimowym, jesteśmy szczególnie narażeni na ryzyko wybuchu pożaru. Po tym nieszczęśliwym zdarzeniu należy ustalić jego przyczyny – do tego mamy kompetentne służby Policji i Straży Pożarnej.

Za likwidację skutków po pożarze, odpowiedzialne są odpowiednio wykwalifikowane specjalistyczne firmy. Technicy odpowiedzialni za usuwanie szkód po pożarach i przygotowanie pomieszczeń do czynności remontowych często oferują swoje usługi przez całą dobę. Usunąć zapach spalenizny to dla nich nie problem.

Ich działania są niezbędne do ponownego użytkowania pomieszczenia mieszkalnego w bezpieczny dla zdrowia sposób. Aby wyeliminować trujące dioksyny, należy widzieć wszystko o etapach sprzątania po pożarze, by niczego nie przeoczyć, należy wykonać określone czynności krok po kroku.

Bolesławiec firma sprzątająca po pożarach

Porada fachowca czyszczącego mieszkania po pożarach w Bolesławcu

Aby do zagadnienia podejść kompleksowo, należy na wstępie:

 • dokonać oględzin na miejscu zdarzenia i wykonać dokumentację fotograficzną szkód po pożarze;
 • ustalić metody usuwania skutków pożaru;
 • przygotować kosztorys KNR “Katalog Nakładów Rzeczowych” np. dotyczący usunięcia wszystkich zaistniałych szkód po pożarze w zakładzie produkcyjnym;
 • zabezpieczyć pomieszczenia i maszyny przemysłowe przed dalszą korozją;
 • wyznaczyć podmiot odpowiedzialny za likwidację skutków pożaru ze ścian, sufitów i podłóg.
 • Zapewnić bezpieczeństwa na każdym z etapów prac czyszcząco — remontowych.

Kastelnik Bolesławiec gwarantuje indywidualne i fachowe podejście do każdej realizacji związanej ze sprzątanie po pożarze – niezależnie od jej zakresu. Postaw na usługi sprawdzonej firmy i przekonaj się, jak skuteczne jest nasze oczyszczanie ścian z sadzy po pożarach wraz z pełną dezynfekcją powierzchni. Oferujemy specjalistyczne prace związane z kompleksowym remontem po pożarze na terenie miasta Bolesławiec.

pracownik firmy Bolesławiec

Prawdą jest, że o skutkach pożaru nie wiele wiemy – dopóki nie dotknie nas osobiście to dramatyczne zdarzenie. Naturalne jest, że bezpośrednio po zaistniałym pożarze, nie wiele wiemy o zagrożeniu np. toksynach osadzonych na spalonej powierzchni czy innych ukrytych problemach konstrukcyjnych.

Choć chcielibyśmy bardzo uniknąć pożaru, niestety – dochodzi do nich często i dochodzić będzie w przyszłości. Zawsze w jego okolicznościach – poszkodowani – nie zdają sobie sprawy ze złożoności problemu. Warto mieć ubezpieczenie mienia od ognia.

Dlatego stoimy frontem, aby pomóc, bo wiemy jak to zrobić szybko i profesjonalnie. Jesteśmy przygotowani, by stosować najnowocześniejsze metody i techniki czyszczenia po pożarach nie tylko wyposażenia budynku, ale również powierzchni płaskich. Jeśli nieszczęśliwie doszło do pożaru, oferujemy pomoc w zakresie między innymi:

 • czyszczenie ścian  po pożarze Bolesławiec;
 • mycie sufitów i podłóg z sadzy po pożarowej w Bolesławcu;
 • usuwanie zapachu spalenizny po pożarze;
 • usuwanie skutków nadpalenia ścian ogniem;
 • dezynfekcja powierzchni wraz z usuwaniem dioksyn;
 • utylizacja spalonych przedmiotów codziennego użytku i nadpalonych elementów konstrukcyjnych.

pożar w domu bolesławiec

Metoda usuwania szkód po pożarach suchym lodem gwarantuje:

 • szybsze w porównaniu z tradycyjnymi metodami usuwania skutków po pożarowych;
 • tańsze w porównaniu z dotychczas stosowanymi metody;
 • wysoką skuteczność;
 • ekologiczne dla środowiska rozwiązania.

W wyniku spalanie dochodzi do tworzenia się dużej ilości sadzy. Wiedz, że poza nią – wskutek pożaru – dochodzi także do powstawania wielu szkodliwych dla zdrowia toksyn i substancji. Nie ma możliwości przeprowadzenia remontu bez gruntownego przeprowadzenia usunięcia skutków po pożarze.

W tym przypadku – czyszczenie suchym lodem nabiera zupełnie innego, specjalistycznego znaczenia. Sprzątanie po pożarze – jakie oferujemy – to pierwszy etap, jakiego nie można uniknąć przed przygotowywaniem prac remontowych i adaptacyjnych pomieszczenie do ponownego użytkowania.

usuwanie toksyn po pożarze

Bez dokonania np. dekontaminacji mającej na celu skutecznego usunięcie toksyn z pomieszczenia, nie będziesz mógł być spokojny. Tylko Dekontaminacja doprowadzi do etapu możliwego myślenia o pomieszczeniu po pożarze jak o bezpiecznym do zamieszkania. Suchy lód to idealna technologia, która daje nam gwarancję wysokiej skuteczności, przy niskich kosztach.

Możemy zapewnić, iż pozbędziemy się wszystkich dioksyn i innych zabrudzeń powstałych podczas trawienia ogniem budynku. Przed remontem możemy oczyścić równie dobrze cały spalony budynek, a także pojedyncze pomieszczenia trawione ogniem. Skontaktuj się z nami oraz dobierz potrzebny Ci zakres usług!

Dekontaminacja pomieszczeń spalonych i uszkodzonych przez pożar

Dekontaminacja – czym tak naprawdę jest? Czemu służy osobom poszkodowanym po pożarze? Do pożarów dochodzi i – niestety – dochodzić będzie. Statystyki są zatrważające. Przygotowanie mieszkań, czy powierzchni handlowych po wybuchu pożaru będzie zawsze nieuniknione. Dekontaminacja jest etapem, jakiego nie można uniknąć.

Dzięki przeprowadzeniu dekontaminacji doprowadzamy do sytuacji, w której można ostatecznie nazwać powierzchnię uległą skutkom po pożarowym – bezpieczną do ponownego dostosowania do użytku. Bez stosowania dekontaminacji, nie można mówić o czynnościach zmierzających do usunięcia niebezpiecznych dla zdrowia  i niewidocznych gołym okiem toksyn.

Remont mieszkania po pożarze to dopiero następny etap, do którego nie można przystąpić bez fachowej pomocy firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik. Taką pomoc oferujemy w wielu regionach całej Polski, w tym między innymi usuwamy szkody po pożarach w miastach tj. Dąbrowie Bolesławieckiej, Bolesławcu, Żaganiu, Przemkowie.

całodobowe czyszczenie po pożarach infolinia

Dzięki naszemu profesjonalnemu działaniu niebezpieczne toksyny, jakie wywołuje pożar, są eliminowane w całości. Wiedz, że są one bardzo niebezpieczne dla zdrowia i wykazują działanie rakotwórcze. Substancje rakotwórcze takie jak: furany, dioksyny czy węglowodory policykliczne są niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego ich trwałe usunięcie, jest niezbędne by ponownie zamieszkanie w bezpiecznym mieszkaniu.

W procesie wykonywanej dekontaminacji zachodzą reakcji z udziałem kwasu solnego skutecznie oddziałującego na tworzywa PCV. Tych materiałów w naszych pomieszczeniach jest cała masa. Usuwanie toksyn z mebli, urządzeń produkcyjnych i przemysłowych, będzie również skutecznym sposobem przygotowania ich do ponownego uruchomienia.

Czy masz pytania dotyczące pożaru do profesjonalnej firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik? Zadzwoń do nas!

Usługi czyszczenia po pożarze dostępne w woj. dolnośląskie w miastach:

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

W firmie sprzątającej Kastelnik możesz zamówić wiele usług, od czyszczenia ścian z sadzy do pełnej dekontaminacji pomieszczeń po pożarze. Jednym z najważniejszych etapów usuwania szkód po pożarze jest eliminacja groźnych dla zdrowia toksyn unoszących się w powietrzu. Te toksyny to przede wszystkim dioksyny i furany, które mogą powodować zatrucia.

Usługi sprzątania Bolesławiec

Eksperci z branży DDD przekonują, że nie warto sprzątać samodzielnie po pożarze, a najlepiej skorzystać z fachowego wsparcia specjalistów. Prezentujemy najczęściej zadawane pytania o czyszczenie ścian po pożarze w Bolesławcu.

Ile kosztuje czyszczenie sufitów po pożarze?

Cena za czyszczenie sufitów po pożarze ustalana jest z klientem indywidualnie, a wpływ na jej wysokość ma ilość i wysokość sufitów do umycia. Zazwyczaj koszt ten oscyluje w granicach od 50 zł za m/2.

Czy dekontaminacja ozonem po pożarze jest skuteczna?

Dekontaminacja przy pomocy ozonowania to skuteczna metoda dezynfekcji, która pozwala nie tylko wyeliminować wszelkie toksyny z mieszkania, ale i trwale zlikwidować nieprzyjemny zapach spalenizny. 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%