Czyszczenie po pożarze Bogatynia

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Bogatyni. Dlaczego warto skorzystać z usług najlepszej firmy sprzątającej?

Budynki mieszkalne, jak i  firmowe są narażone na działanie żywiołów, w tym ognia. Wystarczy lekkomyślne zachowanie, czasem chwila roztargnienia bądź przestarzała instalacja. Wszystkie te sytuacje wiążą się z możliwością powstania pożarów. Pożar jest trudnym doświadczeniem życiowym.

Żywioł zabiera poszczególne elementy majątku, dach nad głową bądź miejsce, które służyło do zarabiania pieniędzy. Najważniejsze jednak, co oczywiste, jest zachowanie i uratowanie życia. Nieruchomość zawsze można przywrócić do wcześniejszego stanu, dzięki usłudze sprzątania i usuwania skutków ognia.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Czyszczenie ścian po pożarze Bogatynia

Prace na pogorzelisku powinny być wykonywane wyłącznie z zachowaniem zasad BHP.

W minimalizacji kosztów remontu kluczową rolę odgrywa sprzątanie po pożarze Bogatynia i dekontaminacja. Samodzielne działanie jest niebezpieczne dla zdrowia i mało skuteczne. Skutki pożaru to między innymi nieprzyjemny zapach spalenizny, który ciężko wyeliminować bez odpowiednich narzędzi.

Czyszczenie po pożarze w Bogatyni to usługa oferowana przez firmę Kastelnik. Bazuje na nowoczesnej technologii, mówi „nie” dla chemii, stawiając na skuteczne i ekologiczne rozwiązania.

Efektywne sprzątanie po pożarze. Jakie czynności należy wykonać, sprzątając po pożarze?

Jako klient, bez względu na rodzaj usług, z pewnością chcesz być kompleksowo obsłużony. To firma powinna zająć się wszystkim, co wiążę się ze sprzątaniem po pożarze. Niestety ludzie, którzy przeżyli pożar, nie zawsze mają świadomość czym, jest kompleksowa usługa, która usuwa skutki pożaru.

Na przykładzie firmy Kastelnik czyszczenie po pożarze obejmuje szereg czynności. Są to m.in. usługi:

 • segregacja sprzętów/mebli,
 • utylizacja spalonych, niemożliwych od uratowania sprzętów,
 • czyszczenie po pożarze wszystkich powierzchni,
 • czyszczenie przewodów wentylacyjnych,
 • ozonowanie pomieszczeń,
 • dekontaminacja pomieszczenia po pożarze,
 • przygotowanie dokumentacji dla ubezpieczyciela.

Niestety skutki pożaru to również spalone, nadpalone bądź poniszczone dokumenty i książki. Kastelnik zajmuje się również tego typu rzeczami. Łączy różne technologie, by ratować to, co się jeszcze da.

Sprzątanie po pożarze Bogatynia

Wybierając firmę, warto sprawdzić nie tylko zakres oferowanych usług, ale również to, jakie ma doświadczenie w tym obszarze. Ważne jest też, jakimi metodami oferuje sprzątanie po pożarze, a w tym zakresie Kastelnik jest bezkonkurencyjny.

Profesjonalne usuwanie toksyn po pożarze. Co daje dekontaminacja po pożarze?

W ramach kompleksowego usuwania szkód powstałych podczas pożaru fachowe firmy sprzątające dokładają wszelkich starań, by pozbyć się ze spalonego pomieszczenia wszystkich substancji trujących. Dekontaminacja polega na usunięciu toksyn. Dzięki temu między innymi w pomieszczeniach nie jest wyczuwalna woń spalenizny. Dekontaminacja wiąże się bezpośrednio z usuwaniem sadzy z powierzchni ścian, sufitów, podłóg, przewodów kominowych i wentylacyjnych. Gruntowne sprzątanie po pożarach to także czyszczenie wyposażenia i innych zabrudzeń powstałych w wyniku incydentu pożarowego.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Grupa Kastelnik usuwając skutki pożaru, w tym wszystkie niebezpieczne dla zdrowia i życia toksyny, stoi na straży Twojego bezpieczeństwa. Nadto firma wykorzystuje nowoczesną technologię, włączając w to czyszczenie po pożarze suchym lodem. Ekologiczne środki są bowiem szybsze, skuteczniejsze i zapewniają całkowite pozbycie się zapachu spalenizny i usuwanie sadzy.

Uporczywe zabrudzenia powierzchni po pożarze. Jak najskuteczniej pozbyć się sadzy ze ścian?

Oczyszczenie powierzchni w nieruchomości, w której szalał pożar, jest możliwe dzięki środkom chemicznym bądź też za pomocą innowacyjnych metod. Z pewnością do tych drugich należy czyszczenie domów jednorodzinnych i mieszkań za pomocą suchego lodu.

Środki chemiczne są agresywne, konieczne jest poświęcenie większej ilości czasu na usunięcie szkód, a i tak nie daje to gwarancji, że środki te poradzą sobie z sadzą czy tłustymi plamami. Inaczej wygląda czyszczenie po pożarze suchym lodem. Ta metoda jest ekologiczna, ekonomiczna i przede wszystkim skuteczna. Nie wykorzystuje ani środków chemicznych, ani też rozpuszczalników.

Usuwanie sadzy suchym lodem

Jedną ze skuteczniejszych form usuwanie sadzy ze ścian jest czyszczenie suchym lodem.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Suchy lód będący tlenkiem węgla (IV) w jego stałej formie, ma następujące właściwości chemiczne: nie ma zapachu, jest bezbarwny, niepalny i tworzy odczyn kwaśny. Stały CO2 (-78°C) w sposób naturalny sublimuje do zimnego gazu, co pozwala na ochronę temperatury produktów schłodzonych i zamrożonych. Suchy lód jest autonomicznym źródłem zimna i nie pozostawia śladu po sublimacji, a usługa czyszczenia wykonana za jego pomocą w mieszkaniach o domach jednorodzinnych- skuteczna i trwała.

Czyszczenie po pożarze suchym lodem — dlaczego metoda jest tak niezwykle skuteczna?

Usługa czyszczenia i usuwania zanieczyszczeń suchym lodem znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, ale również odbywa się na zlecanie osób prywatnych. Nasi technicy przybywający na miejsce zdarzenia gwarantują wysoką jakość sprzątania po pożarze z użyciem suchego lodu. Warto też znać zalety tej metody usuwania zabrudzeń i uszkodzeń ze ścian i sufitów.

Atuty użycia metody sprzątania suchym lodem budynku objętego pożarem:

 • nieabrazyjna, bakteriostatyczna metoda,
 • brak odpadów wtórnych,
 • zabezpieczenie czyszczonej powierzchni,
 • wyparcie tradycyjnych metod czyszczenia,
 • żywotność urządzeń czyszczących,
 • minimalizacja kosztów, związanych z przestojami produkcyjnymi,
 • dobre właściwości suchego lodu np. nieprzewodzenie prądu elektrycznego,
 • nietoksyczność metody przyjazne środowisku.

Wiedzieć należy także, że suchy lód usuwa 99,9% zarodników pleśni, wirusy i bakterie pokrywające powierzchnie budynku i wyposażenie. Dzięki temu skutki powstałe po pożarach nie będą dawały o sobie znać w przyszłości.

Firma Kastelnik — fachowcy pod ręką i jakość potwierdzona certyfikatem

Wielu z nas nie liczy się w ogóle z możliwością powstania pożarów, a tym bardziej stania się ich ofiarą, jeśli jednak dotknie Cię ten bezwzględny żywioł i potrzebujesz pomocy- nie czekaj. Nasi specjaliści działający na terenie całego kraju pozostają do Twojej dyspozycji, chcąc stać na straży Twojego bezpieczeństwa.

Dekontaminacja ścian

Ponadto Firma Kastelnik wystawia każdemu właścicielowi nieruchomości, który skorzystał z naszych usług w obszarze czyszczenia po pożarze- stosowny certyfikat dekontaminacji pomieszczeń. Jest to gwarancja usunięcia z powierzchni trujących związków chemicznych z mieszkania, budynku czy domu.

Samodzielne sprzątanie po pożarze, w Bogatyni i innych miastach Polski, nie jest dobrą decyzją. W powietrzu unoszą się nieprzyjazne drogom oddechowym związki. Pracownicy firm sprzątających wykonują usługi w odpowiednim zabezpieczeniu. Mają ochronne ubrania, maski zabezpieczające przed rozwojem chorób dróg oddechowych w przyszłości, czy ewentualnym zatruciem tlenkiem węgla.

Usuwanie szkód po pożarach w województwie dolnośląskim – 24/7

Grupa Kastelnik przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dzięki temu można szybko przystąpić do sprzątania, które przywróci, dawny wygląd nieruchomości. Nasi konsultanci stoją na straży Twojego bezpieczeństwa, przyjmując telefony przez cały rok! Już dzięki telefonicznemu przedstawieniu swojej sytuacji, jesteśmy w stanie ocenić jak Ci pomóc i przybliżyć ewentualne koszty.

Sprzątanie po pożarach realizujemy w całym woj. dolnośląskim:

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Całodobowe sprzątanie po ogniu

Wystawiamy certyfikat po dekontaminacji!

FAQ – to interesuje naszych Klientów

Czas po pożarze budzi wiele pytań. Gdzie zadzwonić, kogo prosić o pomoc? Jak zabrać się za sprzątanie po pożarze? Warto znać odpowiedzi na podstawowe pytania i wątpliwości, bo dzięki temu można działać. 

Sprzątanie Bogatynia

Czy warto zamówić usługę ozonowania?

Ozonowanie to podstawa, jeśli chodzi o usuwanie skutków pożaru. Jego celem jest całkowite usunięcie nieprzyjemnych zapachów z nieruchomości.

Jak załatwić formalności z ubezpieczycielem?

Jeśli nieruchomość była ubezpieczona, poinformuj o tym firmę Kastelnik. W zakresie usług znajduje się nie tylko kompleksowe sprzątanie po pożarze w Bogatyni, ale również załatwianie dokumentacji dla firm ubezpieczeniowych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%