Czyszczenie po pożarze Bielawa

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Bielawa. Czym wymyć ściany po pożarze w domu?

Spalona nieruchomość, magazyn czy też hala produkcyjna – wszystkie te miejsca wymagają skutecznego usuwania skutków pożaru, jeśli doszło w nich do wybuchu ognia po zwarciu instalacji elektrycznej. Czyszczenie po pożarze Bielawa woj. dolnośląskie to oferta na usuwanie szkód pożarowych w spalonych budynkach mieszkalnych, garażach i piwnicach.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Specjalistyczny serwis sprzątający tego typu miejsca najczęściej oferuje:

-segregację spalonych przedmiotów,
czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem,
-usuwanie szkodliwych toksyn,
-mycie sufitów z sadzy,
-dekontaminację i dezynfekcję pomieszczeń.

Czyszczenie ścian po pożarze Bielawa

Zdjęcie: prace na wysokości po wybuchu ognia © 2023 Kastelnik

Kiedy można rozpocząć sprzątanie po pożarze?

W każdej sytuacji po pożarze budynku czas reakcji jest niezwykle ważny. Każda godzina zwłoki sprawia, że coraz ciężej będzie doprowadzić spalone ściany w budynku do wcześniejszego stanu. Właśnie dlatego powinieneś zdecydować się na kompleksowe sprzątanie po pożarze w Bielawie zaraz po wizycie rzeczoznawcy ds. likwidacji zniszczeń pożarowych. Działanie na własną rękę może spowodować stres i niepokój, a nawet lęk o własne zdrowie. Pogorzelisko to miejsce, które wymaga odpowiedniego podejścia – właśnie takiego, jakie otrzymać możesz od profesjonalnej firmy oferującej czyszczenie po wybuchu ognia na terenie woj. dolnośląskiego. Jakie działania skutkują przywróceniu nieruchomości dawnego blasku?

Usuwanie szkód po pożarze

Sprzątanie nieruchomości po pożarze – procedura czyszczenia

Sprzątanie nieruchomości po pożarze to wymagający proces, który polega z jednej strony na usuwaniu sadzy ze ścian, a z drugiej strony na dekontaminacji. Należy wiedzieć, w jaki sposób robić to właściwie, aby nikomu nie stała się krzywda, a budynek został dokładnie wyczyszczony. Jak przebiega czyszczenie po pożarze?

Sprzątanie po pożarze firma

Zdjęcie: samochód do sprzątania © 2023 Kastelnik

Pracownicy wchodzą do budynku, kiedy rzeczoznawca stwierdzi, że nie grozi on zawaleniem. Osuszają oni powierzchnie, wynoszą meble i przedmioty codziennego użytku, aby następnie poddać je utylizacji w miejscu do tego celu wyznaczonym. W kolejnych etapach odbywa się sprzątanie przy pomocy suchego lodu lub specjalistycznej chemii, ozonowanie mające na celu usunięcie nieprzyjemnego zapachu oraz dekontaminacja pomieszczeń. Wszystkie działania są niezbędne i nie wolno ich pominąć. Dezynfekcję pomieszczeń po pożarze najlepiej wykonać za pomocą:

-urządzeń do ozonowania przy stężeniu powyżej 40 ppm,
-termicznej maszyny do zamgławiania powietrza.

Dekontaminacja budynku po pożarze – na czym polega?

Czy wiesz, że budynek, w którym doszło do wybuchu ognia to skupisko niebezpiecznych związków chemicznych? Powstają one na skutek spalania przedmiotów codziennego użytku – szczególnie tych, które stworzone zostały z gumy czy innego tworzywa sztucznego. Toksyny po pożarze mogą być dla Ciebie niebezpieczne.

Niezwykle łatwo się nimi zatruć, dlatego jednym z etapów usług tj. czyszczenie po pożarze w Bielawie jest profesjonalna dekontaminacja pomieszczeń. Polega ona na skutecznej dezaktywacji związków chemicznych, które negatywnie mogą wpłynąć na organizm. Jednym ze sposobów dekontaminacji jest użycie suchego lodu. Mycie ścian po pożarze suchym lodem to świetny sposób na usunięcie czarnych osadów pożarowych i sadzy ze spalonych powierzchni.

Ozonowanie budynku po pożarach

Ozonowanie, czyli skuteczna dezynfekcja pomieszczeń

Ozon używany jest w branży specjalistycznego sprzątania od wielu lat – wszystko, dzięki jego skuteczności. Ozonowanie po pożarze pomieszczeń, w których pojawił się ogień, ma na celu usunięcie przeszkadzającego, często duszącego zapachu spalenizny. Jeśli chcesz być pewien, że budynek będzie pachniał świeżo, to powinieneś zainteresować się ofertą specjalistycznej firmy sprzątającej po pożarze. To oczywiście nie wszystkie zalety ozonu. Gaz ten walczy również skutecznie z groźnymi toksynami i patogenami. Wystarczy kilka godzin, abyś na nowo mógł cieszyć się normalnością, a trujące dioksyny znikną na zawsze. Jeśli szukasz pomocy, zadzwoń do firmy sprzątającej i zapytaj o usuwanie szkód po pożarze w Twojej nieruchomości.

Kastelnik – czas na sprzątanie mieszkania po pożarze w Bielawie oraz

Kastelnik rodzinna firma sprzątająca

Rodzinne przedsiębiorstwo Kastelnik sprzątające po pożarach

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Najlepszym sposobem, aby poznać kwotę, jaką zapłacić będzie trzeba za sprzątanie po pożarze w Bielawie, jest umówienie się na niezobowiązujące, darmowe oględziny w budynku. Pracownicy specjalistycznej firmy omówią z Tobą koszta, sposoby czyszczenia ścian oraz najlepsze możliwości dezynfekcji powietrza. O co pytają najczęściej osoby poszkodowane w pożarze?

Serwis sprzątający

Czym zmyć sadzę ze ściany?

Mycie sadzy ze ściany najlepiej wykonać za pomocą suchego lodu. Urządzenie do czyszczenia spalonych ścian pracuje pod ciśnieniem, a dzięki dużej energii kinetycznej czarny osad odrywa się z każdej powierzchni. Czas mycia zależy od struktury ściany.

Jaki jest koszt ozonowania po pożarze?

Ozonowanie po pożarze wynosi od 700 złotych za pomieszczenie, jednak warto je poprzedzić gruntowanym sprzątaniem. Usuwanie skutków pożaru należy rozpocząć od wyniesienia spalonych przedmiotów i wymycia ścian. Na końcu warto oczyścić powietrze i wykonać usługę ozonowania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%