Czyszczenie po pożarze
Białystok

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie skutków pożaru w Białymstoku. Innowacyjne metody usuwania sadzy i zniszczeń po pożarze

Firma Kastelnik to zespół doświadczonych techników, od lat specjalizujących się w usuwaniu szkód pożarowych, oferujący czyszczenie po pożarze w Białymstoku. Od 2013 roku specjalizujemy się w tym, aby pomóc osobom poszkodowanym w pożarze, co dotyczy tak samo osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Pomagamy właścicielom spalonych nieruchomości, jak i zarządcom zakładów produkcyjnych, pomieszczeń magazynowych i innych wielkopowierzchniowych obiektów przemysłowych. Oferujemy również całodobowe usuwanie szkód po pożarze suchym lodem w powiecie białostockim, w miastach: Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Michałowo, Supraśl, Suraż, Tykocin, Wasilków, Zabłudów.

Sprzątanie domu po pożarze Białystok

W domach, w których doszło do pożaru, konieczne jest sprzątanie przez specjalistyczną firmę sprzątającą. W tym celu skontaktuj się z firmą Kastelnik.

Zakres usług firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik w Białymstoku woj. podlaskie zmierza do całkowitej likwidacji szkody powstałej w wyniku pożaru, osuszania budynków i szeregu innych specjalistycznych czynności czyszczących. Naszą ofertę kierujemy tak samo do mieszkańców wschodniej i środkowej części Polski. Wiele lat doświadczeń i determinacja, aby stać się przodującą w swoim fachu firmą usuwającą skutki pożarów, spowodowała, iż możemy oferować czyszczenie w pomieszczeniach zdewastowanych ogniem, z zastosowaniem najskuteczniejszej na świecie metody tj. czyszczenie granulatem suchego lodu.

Wysoka skuteczność i najnowsze technologie w firmie Kastelnik

Od lat operujemy wypracowanymi metodami działań podczas likwidacji skutków zniszczeń po pożarach, czas i skuteczność usuwania szkód w spalonych pomieszczeniach mieszkalnych, jest dla naszych klientów priorytetem. Dlatego właśnie tak chętnie sięgnęliśmy po technologię czyszczenie suchym lodem w ramach restytucji mienia zniszczonego przez ogień.

Straty spowodowane przez ogień zawsze należą do rozległych. Nie dziwi nas fakt, że poszkodowani nie wiedzą co i jak z nimi zrobić. Do tego są potrzebni fachowcy, specjalistyczny sprzęt i fachowa wiedza. Firma Kastelnik działa w odpowiedniej kolejności przy usuwaniu szkód po pożarach, starannie planując prace likwidujące zniszczenia wskutek ognia. Pierwszym etapem, rozpoczynającym oględziny miejsca zniszczonego wskutek wybuchu pożaru jest opracowanie kosztorysu dokładnie zaplanowanie zakresu prac.

Sprzątanie pomieszczeń doszczętnie spalonych przez ogień, nie należy do czynności prostych. Bez względu na to, czy likwidujemy szkody po pożarze w piwnicy, w mieszkaniu czy pomieszczeniach gospodarczych hotelu, zawsze indywidualnie podchodzimy do oceny sytuacji. Zapewniamy wysoki poziom zabezpieczenia zniszczonego ogniem mienia.

W zakładach produkcyjnych i na halach przemysłowych przeprowadzamy dekontaminacje pomieszczeń spalonych, abyś szybko mógł uruchomić ponownie swoją działalność gospodarczą. Nie musisz się obawiać trujących toksyn powstałych w wyniku ognia. Dodatkowo wykonujemy szereg wysokospecjalistycznych usług, jakie przeprowadzić trzeba w pomieszczeniach zdewastowanych w wyniku spalenia.

Czyszczenie ścian po pożarze Białystok

Zakres specjalistycznych usług czyszczenia po pożarze Kastelnik Białystok

Zdajemy sobie sprawę, iż ustalenie przyczyny wybuchu pożaru jest nadrzędne. Tym zajmuje się Policja w porozumieniu z Państwową Strażą Pożarną. Choć o przyczynach po pożarowych wiemy wiele, głównym celem firmy Kastelnik, jest doprowadzenie do szybkiego i skutecznego usunięcia tego, do czego doprowadził ogień. Wchodzimy ‘do akcji’ najszybciej jak to możliwe. Jesteśmy przygotowani na wszystkie możliwe sytuacje, z jakimi potrafimy się zmierzyć.

Przystępując do niezwłocznego działania, oferujemy:

 • Oszacowanie strat usuwania szkód po pożarze w Białymstoku;
 • Sporządzenie kosztorysu czyszczenia skutków po pożarowych;
 • Zabezpieczenie elementów konstrukcyjnych budynku;
 • Czyszczenie ścian suchym lodem;
 • Czyszczenie sufitów i podłóg z substancji smolistych, jakie powstają w trakcie pożaru;
 • Dekontaminacja pomieszczeń usuwająca trujące toksyny ze spalonych powierzchni; • Osuszanie pomieszczeń po zalaniu wodą;
 • Ozonowanie pomieszczeń po pożarze i usuwanie zapachów spalenizny;
 • Zakończenie prac poprzez wystawienie protokołu odbioru i dokumentacji KNR.
 • Wystawienie certyfikatu.

Jesteśmy przygotowani na każdą skalę zniszczenia wskutek wybuchu ognia. Jako fachowcy w swej branży wiemy, że czasem skutki pożaru, okazują się kłopotliwe i przerażające dla niedoświadczonych wcześniej pożarem osób. Czy wiesz, że czyszczenie ścian z sadzy po pożarze, wymaga odpowiedniej metody, by skutecznie usunąć trujące dioksyny?

Spalony drewniany dach. Białystok, woj. podlaskie.

Dach wykonany z drewna szybko spłonął. Czyszczenie takich domów należy zlecić wyspecjalizowanym firmom sprzątającym.

Czyszczenie suchym lodem – najnowocześniejsza technologia

Czyszczenie suchym lodem to inaczej czyszczenie strumieniowe. Czym jest i dlaczego bez niego nie ma mowy o skutecznym usunięciu sadzy, spalenizny i zanieczyszczeń? Mycie spalonych ścian przy użyciu suchego lodu jest innowacyjnym sposobem na usuwanie uciążliwego brudu z powierzchni – z  granulatem suchego lodu. Przy użyciu najnowszej technologii suchego lodu gwarantujemy nieskazitelną czystość!

Zabrudzone powierzchnie w wyniku spalenia, a także maszyny przemysłowe są bardzo trudne do wyczyszczenia po spaleniu tradycyjnymi metodami. Technologia piaskowania po pożarze nie zdaje egzaminu w wielu wypadkach, gdyż pozostawia resztki ścierniwa. Aby czyszczenie ścian po pożarze było skuteczne, stosujemy suchy lód. Zamienia się on w powietrzu z postaci stałej – z granulatu CO2 – na postać gazową. Dzięki temu, po czyszczeniu nie powstają uporczywe ścieki wymagające dalszych prac czyszczących, czy odpady wtórne. Rezultatem jest całkowita czystość, i gotowość to ponownego użytkowania.

Zaletą technologii oczyszczania sadzy po pożarowej suchym lodem, jest brak konieczności demontowania linii produkcyjnej oraz suszenia maszyn po przeprowadzeniu specjalistycznego czyszczenia. To właśnie jest powodem, dlaczego tak wielu przedsiębiorców zaufało tej metodzie, zyskując na szybkim otwarciu działalności gospodarczej.

Pomoc po pożarze, gdzie szukać? Pytanie

Dzięki najnowszej technologii czyszczenia suchym lodem zyskujesz

 • Oszczędność czasu w stosunku do dotychczasowych metod sprzątania i czyszczenia po pożarze środkami chemicznymi;
 • Niższy koszt stosowania technologii czyszczenia za pomocą suchego lodu. Suchy lód jest bardziej wydajny i ekonomiczny;
 • Brak zabrudzeń, jakie mamy podczas mycia ścian po pożarach środkami chemicznymi;
 • Proekologiczną technologię mycia zmrożonym lodem (CO2)
 • Skuteczność w usuwaniu zapachu po pożarze, trudnego do wyeliminowania tradycyjnymi metodami;
 • Najwyższą precyzję czyszczenia: Osmolone powierzchnie po pożarowe, wskutek suchego lodu, są bezpiecznie oczyszczone. Granulki suchego lodu, są bowiem bardzo precyzyjne w swoim działaniu;
 • Brak odpadów wtórnych – zaleta suchego lodu ingerującego w czyszczoną po spaleniu powierzchnię.

Odpowiedzialne usuwanie skutków wybuchu pożaru w Białymstoku

W tym miejscu nieunikniona będzie statystyka zdarzeń z udziałem Państwowej Straży Pożarnej, do jakich dochodziło w minionym roku. Niestety, celowe podpalenia oraz nieszczęśliwe zdarzenia losowe – prowadzące do wybuchu pożaru, to stale zatrważający problem. Statystycznie w ciągu roku, wybucha 12.000 pożarów w naszym kraju.

Przyczyną około połowy z nich, są wady urządzeń elektronicznych i zwarcie w obwodach elektrycznych. Nie tak dawno w Białymstoku doszło do tragicznego pożaru. Wskutek tego nieszczęśliwego zdarzenia spłonął doszczętnie drewniany budynek. Do tego zajścia doszło w grudniu 2020 roku. Według dyżurnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku na miejsce wysłano aż pięć zastępów straży pożarnej. Dzięki sprawnej przeprowadzonej akcji strażaków ogień nie przeniósł się na pobliskie budynki, dom spłonął jednak całkowicie. Choć przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, nieoficjalne mówi się, że w przypadku tego pożaru, jest duże podejrzenie o celowe podpalenie.

Specjaliści firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik, są przygotowani na wszystkie możliwe okoliczności związane z usuwaniem szkód po pożarach w Białymstoku. Jeśli nieszczęśliwie stałeś się ofiarą żywiołu, zadzwoń do nas. Oszacujemy poziom start i przedstawimy bezpłatną wycenę. Usługi sprzątania oferujemy na terenie całego powiatu białostockiego w lokalizacjach tj. Łapy, Choroszcz, Czarna Białostocka, Supraśl, Suraż, Tykocin, Michałowo, Wasilków, Zabłudów.

Znajdziesz nas także w:

Ogólnopolska firma sprzątająca w Białymstoku

FAQ – najczęściej zadawane pytania

FAQ sprzątanie po pożarach Białystok

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Cena sprzątania mieszkania po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie, po wizji lokalnej u klienta. Na całkowity koszt sprzątania domu po pożarze może wpływać np. Ilość ścian do wyczyszczenia, ilość przedmiotów do utylizacji oraz ilość szkód w budynku. Średnio koszt sprzątania waha się od 5000 zł do 50.000 zł.

Czym usunąć zapach spalenizny po pożarze?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to sprawdzony sposób na usuwanie zapachów po pożarze. Likwidacja zapachu spalenizny za pomocą ozonu powinna być wykonana przy stężeniu na poziomie 40 ppm – 60 ppm.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%