Czyszczenie po pożarze
w Aleksandrowie Łódzkim

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Kompleksowe czyszczenie po pożarze w Aleksandrowie Łódzkim oraz gruntowne usuwanie skutków pożarów, mycie spalonych ścian w województwie łódzkim

Oferta firmy Kastelnik, na usługę czyszczenia po pożarze w Aleksandrowie Łódzkim oraz likwidację szkód pożarowych w województwie łódzkim.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zagrożenie pożarowe może pojawić się w życiu każdego człowieka. Wystarczy chwila nieuwagi i pojedyncza iskra może wzniecić ogromny pożar, trudny do opanowania, który może zniszczyć dobytek całego życia.

Po tego typu tragediach trudno jest wrócić do normalnego życia, a przede wszystkim trudno jest myśleć o ponownym powrocie do domu, w którym zdarzyła się największa tragedia. Z czasem trzeba będzie jednak odbudować dom i wrócić na stare śmieci. Warto pomyśleć o specjalistycznym sprzątaniu po pożarze, dzięki któremu z pomieszczeń zostaną usunięte niebezpieczne związki i zabrudzenia, a także zniszczone przez pożar przedmioty.

czyszczenie ścian po pożarze Aleksandrów Łódzki

Pracownik naszej firmy w trakcie usuwania sadzy ze ścian po pożarze.

Czyszczenie ścian po pożarze

Sprzątanie po pożarze, choć wydaje się najpilniejszym zadaniem, musi zostać odłożone w czasie aż do oceny, czy budynek nie grozi zawaleniem. Decyzję tę wydaje straż. Ponadto rzeczoznawca musi ocenić skalę zniszczeń, aby wystawić opinię dla firmy ubezpieczeniowej, u której będziesz ubiegać się o odszkodowanie. Ważne jest więc, aby nie posprzątać wszystkiego, zanim miejsce pożaru zobaczy rzeczoznawca oraz przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Zyskają dzięki temu pełny obraz sytuacji, a ty na pewno na tym skorzystasz, ponieważ otrzymasz wyższe odszkodowanie za poniesione straty. Do oficjalnego sprzątania można więc przystąpić, gdy zostaną zakończone wszystkie czynności formalne. Trzeba mieć świadomość, że czyszczenie po pożarze na terenie miasta Aleksandrów Łódzki nie jest łatwym zadaniem, dlatego należy wynająć do tego specjalistyczną firmę.

pożar infolinia aleksandrów łódzki

Sprzątanie po pożarach – pomoc w likwidacji szkód od ognia

Skorzystaj ze specjalistycznej pomocy, jeżeli chcesz szybko i bezpiecznie uporać się ze skutkami pożaru. Firma sprzątająca po pożarze w Aleksandrowie Łódzkim zadba o wykonanie wszystkich zadań we właściwy sposób, przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Planując sprzątanie po pożarze, warto ustalić konkretny zakres obowiązków.

Do podstawowych etapów sprzątania po pożarze należą:

 • wywóz i utylizacja odpadów;
 • zabezpieczanie mienia przed dalszymi szkodami;
 • usuwanie zadymienia po pożarze;
 • czyszczenie i dezynfekcja przewodów wentylacyjnych;
 • usuwanie sadzy i zanieczyszczeń z wszystkich zgromadzonych wewnątrz przedmiotów oraz wszystkich, nawet trudno dostępnych powierzchni;
 • czyszczenie i sprawdzenie sprzętu elektronicznego i urządzeń elektrycznych;
 • oczyszczanie powietrza za pomocą filtrów HEPA;
 • neutralizacja zapachów i dezynfekcja pomieszczenia poprzez ozonowanie;
Usuwanie szkód pożarowych

Sadza po pożarze osiada dosłownie wszędzie. Proces usuwania sadzy z rur i instalacji.

Usuwanie zapachu spalenizny po pożarze

Usunięcie przykrego zapachu z pomieszczenia, w którym doszło do pożaru, jest podstawowym zadaniem firmy sprzątającej. Bardzo ważne jest, aby zadanie zostało wykonane starannie, przy użyciu specjalistycznych narzędzi oraz preparatów. Przed przystąpieniem do prac, należy dokładnie oczyścić wszystkie powierzchnie, które zostały strawione przez pożar. Trzeba dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, tak aby usunąć z nich przykry zapach. Należy obejrzeć ściany warstwowe, kominy, kratki wentylacyjne, zabudowy szachów.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Ważne jest, aby wszystkie ściany zostały bardzo dokładnie wyczyszczone. Kolejnym etapem prac jest ozonowanie pomieszczenia. Ważne jest, aby stosować odpowiednią ilość gazu i na wybrane powierzchnie. Dzięki temu zadanie zostanie wykonane solidnie, a jednocześnie nie będzie żadnych problemów z tym, aby ponownie zamieszkać w takim pomieszczeniu.

Pożar jako zdarzenie losowe

Pożar jest niewątpliwie zdarzeniem traumatycznym, które wiąże się z wieloma przykrymi konsekwencjami. Traci się zwykle w nim dobytek całego życia. Jest wiele przyczyn pożaru, ale najważniejsze jest to, że możesz otrzymać pomoc w uprzątnięciu miejsca, w którym do niego doszło.

Sprzątanie pogorzeliska, jeżeli odbędzie się z udziałem profesjonalnej firmy, przebiegnie bardzo sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Usunięcie skutków pożaru dla specjalistycznej firmy nie stanowi większego problemu i przebiega w sposób kompleksowy i co najważniejsze bardzo sprawny. Budynek jest dzięki temu bezpieczny i można do niego bez żadnych problemów wrócić.

pożar w domu

Kontakt do firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik

Pożar pozostawia wiele szkodliwych substancji w obiekcie, w którym do niego doszło. W powietrzu unoszą się szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne, a to wpływa negatywnie na samopoczucie, jak i ogólny stan zdrowia mieszkańców. Z tego powodu czyszczenie po pożarze jest niezbędne, aby ponownie można było w takim mieszkaniu zamieszkać. Jest to jedno z najważniejszych zadań, jakie jest do wykonania, dlatego warto powierzyć je profesjonalnej firmie sprzątającej, która posiada wiedzę i doświadczenie z tego zakresu.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Pomoże uprzątnąć pomieszczenie po tym przykrym incydencie. Sporym ułatwieniem jest to, że można skorzystać z pomocy fachowej firmy, która posiada sprzęt, dzięki któremu usuwanie skutków pożaru jest jak najbardziej możliwe. Mieszkanie będzie dzięki temu całkowicie bezpieczne, gdy już do niego wrócisz. Kastelnik oferuje całodobowy kontakt, gdzie można uzyskać informacje na temat pomocy przy likwidowaniu szkód pożarowych – dotyczy spalonych ścian w mieszkaniach i zakładach przemysłowych.

Czyszczenie po pożarze dostępne jest w takich miastach jak:

firma sprzątająca aleksandrów łódzki

Certyfikat dekontaminacji po pożarze. Dorota Kastelnik.

Potrzebujesz pomocy związanej z myciem ścian po pożarze w Aleksandrowie Łódzkim? Kastelnik – oferujemy usługi sprzątania po pożarach i usuwanie szkód pożarowych dla osób indywidualnych oraz zakładów produkcyjnych Pracujemy przez 365 dni w roku, nasza infolinia czynna jest przez całą dobę 7/24 h. Jeśli dotknął Cię pożar – zadzwoń do nas!

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Pożar domu? Nie sprzątaj na własną rękę, a zleć profesjonalne czyszczenie po pożarze w Aleksandrowie Łódzkim. Technicy usuną dokładnie sadzę suchym lodem i przeprowadzą zabieg dekontaminacji toksyn. Możesz liczyć także na restytucję mienia zniszczonego w wyniku wybuchu ognia. Sprawdź najczęściej zadawane pytania mieszkańców Aleksandrowa Łódzkiego.

FAQ aleksandrów łódzki

Jak usunąć szkody po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze w domu to kilka etapów. Zaliczyć do nich można uprzątnięcie pogorzeliska, czyszczenie ścian po pożarze oraz usuwanie zapachu spalenizny. Na koniec wykonywana jest dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących związków chemicznych.

Jakie są sposoby na mycie ścian po pożarze?

Na rynku dostępne są dwie metody mycia ścian po pożarze. Jedną z nich jest usuwanie zabrudzeń za pomocą środków chemicznych, a kolejną jest czyszczenie ścian przy użyciu suchego lodu. Obie metody są zalecane, jako pierwszy etap usuwania skutków pożaru i konieczne należy go wykonać, przed przystąpieniem do malowania ścian.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,7
  Rated 4,7 out of 5
  4,7 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent67%
  Very good33%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%