Czyszczenie maszyn przemysłowych na halach produkcyjnych

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie maszyn przemysłowych

Suchy lód to zestalony dwutlenek węgla, nie przewodzi prądu i może być bezpiecznie używany w czyszczeniu maszyn urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Sprawdza się przy dezynfekcji w zakładach przemysłowych, gdzie szybkość i efektywność procesu czyszczenia ma kluczowe znaczenie.

Czyszczenie maszyn drukarskich

Czyszczenie suchym lodem maszyn drukarskich to brak konieczności ich demontażu oraz skrócony czas przestoju do minimum. Usuwamy smary, oleje, nagromadzoną farbę drukarską, więcej ...

Czyszczenie form wtryskowych

Suchym lodem czyścimy np. formy do elementów gumowo-metalowych, formy opon, prasy uchylne oraz podnoszone, z wszelkich naleciałości oraz zwulkanizowanych materiałów.

Czyszczenie krat pomostowych

Kompleksowe mycie oraz czyszczenia krat pomostowych np. z komory lakierniczej. Usuwamy wszystkiego rodzaju zabrudzenia oraz zawiesia lakiernicze. Zlecenia nietypowe!

maszyna cold jet

Suchy lód - zalety

Czyszczenie suchym lodem nie powoduje powstawania wtórnych strumieni odpadów, wszelkich pozostałości i wilgoci. Suchy lód jest miękkim medium, które nie uszkadza podłoża. Doskonale sprawdza się przy czyszczeniu podzespołów części maszyn konstrukcyjnych w przemyśle metalurgicznym, przemyśle tworzyw sztucznych oraz w przemyśle papierniczym.

Produkcja bez przestojów technicznych

Dla przemysłu spożywczego oferujemy doczyszczanie taśm produkcyjnych bez przestojów technicznych. Gwarantujemy szybkie usunięcie wszelakich tłuszczów oraz resztek produktów w maksymalnie krótkim czasie. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

Jak to działa ?

Czyszczenie suchym lodem to mało inwazyjna, strumieniowa metoda czyszczenia. Pracując pod wysokim ciśnienieniem granulki suchego lodu, przy temperaturze - 79,5 °C, uderzają z ogromną prędkością w zanieczyszczoną warstwę, niszcząc jej strukturę. W wyniku tego działania zanieczyszczenia spadają na podłoże a czyściwo zamienia się w stan gazowy. Jednym słowem sublimacja.

Czyszczenie suchym lodem

Świadczymy innowacyjne usługi czyszczenia suchym lodemw Katowicach, Krakowie i na terenie całej Polski. Dzięki naszej technologii, wszelkie urządzenia przemysłowe, linie produkcyjne, turbiny czy silniki, pracujące w Twojej firmie będą utrzymane w idealnej czystości – bez żadnych przestojów!

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Co czyścimy za pomocą suchego lodu?

Nasza firma wykorzystuje nowoczesną technologię czyszczenia za pomocą urządzenia Cold Jet Aero 40FP. Z jego pomocą, oczyszczamy m.in.:

taśmy przemysłowe – usuwamy z nich wszelkie zabrudzenia, powstałe podczas procesu produkcyjnego; nasze metody bez trudu poradzą sobie nawet z wyjątkowo trudnymi w czyszczeniu zanieczyszczeniami, typowymi dla przemysłu spożywczego – usuwamy wszelkie pozostałości karmelu, stopionego cukru czy gumy arabskiej, formy odlewnicze – suchy lód umożliwia usunięcie z nich samarów, tłuszczy, olejów oraz pozostałości półproduktów, taśmy transportowe – stosowana przez nas metoda nie wymaga zatrzymywania biegu taśmy i wstrzymywania produkcji.

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód powstaje poprzez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla w bardzo krótkim czasie – podczas rozprężania, temperatura CO2 gwałtownie spada, dzięki czemu zamarza on w temperaturze -79°C. Granulki suchego lodu, podawane pod wysokim ciśnieniem na zanieczyszczoną warstwę, ze znaczną prędkością (ponad 150 m/s) uderzają w brud, niszcząc jego strukturę. Powłoka zanieczyszczenia traci elastyczność i pęka. Kolejne dawki suchego lodu wdzierają się w pęknięcia, w których następnie sublimują, czyli przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy, co prowadzi do odspajania brudu. Suchy lód nie niszczy czyszczonej powierzchni, podczas czyszczenia nie wydziela się z niego wilgoć, jest więc on również idealnym materiałem do oczyszczania wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję i kontakt z wodą.

Zalety czyszczenia za pomocą suchego lodu

Za pomocą suchego lodu czyszczenie można wykonywać wszędzie tam, gdzie niedozwolone jest stosowanie wody, środków chemicznych czy piaskowania. Metoda ta nie wymaga demontażu maszyn, taśm produkcyjnych czy form wtryskowych – suchy lód bez trudu dociera we wszystkie zakamarki urządzeń. Brak demontażu to również brak przestojów na linii produkcyjnej – sumaryczny koszt czyszczenia jest więc znacznie niższy, w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Suchy lód doskonale sprawdza się w przypadku oczyszczania delikatnych powierzchni i elementów – jest on niekorozyjny oraz erozyjny w minimalnym stopniu.

Co równie istotne, czyszczenie suchym lodem jest w pełni bezpieczne dla środowiska. W tej metodzie nie stosuje się żadnych środków chemicznych ani rozpuszczalników. Podczas pracy, nie powstają więc toksyczne opary, zagrażające obsłudze urządzenia. Ponadto, po czyszczeniu suchym lodem nie pozostają żadne ścieki ani odpady wtórne, które należałoby zutylizować, gdyż lód przechodzi bezpośrednio do powietrza, jako gazowe CO2 – jedyne, co należy uprzątnąć po oczyszczaniu, to resztki odspojonego brudu, które opadły na podłogę.

Gdzie wykorzystuje się czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód doskonale sprawdza się w czyszczeniu maszyn i urządzeń, stosowanych w różnorodnych gałęziach przemysłu. Oczyszczanie tą metodą sprawdza się m.in. w:

 • przemyśle spożywczym,
 • przemyśle kosmetycznym,
 • przemyśle farmaceutycznym,
 • drukarniach,
 • przemyśle drzewnym,
 • przemyśle elektrycznym,
 • przemyśle metalurgicznym i maszynowym,
 • przemyśle tworzyw sztucznych i opakowań,
 • przemyśle motoryzacyjnym,
 • produkcji form wtryskowych i w odlewniach,
 • przemyśle papierniczym,
 • obiektach użyteczności publicznej i komunalnych (usuwanie graffiti, gum do żucia itd.)
 • i wielu innych

Firma Kastelnik oferuje również czyszczenie hal produkcyjnych i magazynów. Zapraszamy!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 4 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%