Czyszczenie kostki brukowej Katowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne mycie kostki brukowej Katowice, woj. śląskie

Oferujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie mycia powierzchni kostki oraz gruntowanego czyszczenia kostki brukowej metodą wysokociśnieniową na terenie Katowic. Gwarantujemy 100% jakości naszych usług. Wielu właścicieli nieruchomości zastanawia się, czym wyczyścić kostkę brukową np. po zimie? Szlifowanie kostki brukowej impregnowanej można wykonać, kiedy elementy środka do ochrony bruku są uszkodzone. Myjki ciśnieniowe sprawdzą się do tego zadania idealnie.

Mycie kostki brukowej na gorąco

Skutecznie czyścimy zabrudzenia atmosferyczne z kostki brukowej. Metoda na ciepło lub na zimno jest wybierana na miejscu u klienta w zależności od stopnia zabrudzenia. Po zakończeniu pracy można zastosować preparaty impregnująca, które wystarczą nawet na kilka lat. Usuwanie mchu z kostki brukowej często zamawiane jest po zimie, kiedy na naszym podjeździe jest mnóstwo porostów i innych zanieczyszczeń. Wiele osób decyduje się również przy okazji mycia bruków na czyszczenie elewacji przy domu.

Usuwanie plam z kostki brukowej

Chemiczne usuwanie plam oleju z kostki brukowej wykonamy dla Ciebie myjką ciśnieniową Karcher. Oferujemy doczyszczanie plamy z oleju z cegły, bruku i innych powierzchni. Na koniec impregnacja jako zabezpieczenie bruku. Silny strumień wody gorącej działa nie tylko szybko, ale i skutecznie. Technika zmywania zabrudzeń z tłuszczu jest nam znana z domowej kuchni. Nikt nie zmywa patelni zimną wodą. Najlepiej tłuszcz schodzi pod gorąca wodą ze środkiem do mycia naczyń lub innym specjalistycznym detergentem.

Doczyszczanie granitu i posadzek

Za pomocą myjki ciśnieniowej oferujemy mycie granitu i kostki brukowej z cementu. Bruk fabrycznie impregnowany posiada niezłe właściwości ochronne, ale tłuste zabrudzenia z oleju samochodowego wymagają profesjonalnych urządzeń. Specjalistyczne doczyszczanie zabrudzeń na terenie hal i magazynów wymaga czyszczenia szczelin. Preparaty impregnujące i hydrofobizacja fasad pionowych podatnych na działanie wody to usługi profesjonalnej firmy sprzątającej Kastelnik. Jesteśmy na rynku od 2013!

Zarząd firmy Kastelnik

Czyszczenie kostki brukowej w Katowicach od 14 zł/m2

Oferujemy czyszczenie kostki brukowej w Katowicach oraz w innych miastach woj. śląskiego. Zastanawiasz się, ile kosztuje czyszczenie kostki brukowej latem 2023? Mycie bruku gorącą wodą to koszt od 14 do 16 zł netto /m², oczyszczanie kostki granitowej z zabrudzeń atmosferycznych to koszt 18 zł netto metr kwadrat. Powyżej 1000 m² zapraszamy do kontaktu, w celu indywidualnej wyceny. Przy stałej współpracy rabaty lojalnościowe. Możesz spróbować piaskowania lub zlecić tę usługę dla firmy Kastelnik. Oferujemy również usuwanie plam oleju silnym strumieniem wody i farby rozlanej na kostce brukowej w przedziale cenowym 25 zł - 35 zł za metr kwadrat. Dla firm proponujemy mycie elewacji szklanych w obiektach komercyjnych przy użyciu karbonowych tyczek o dł. 12m oraz wody zdemineralizowanej. Nasza myjka ciśnieniowa likwiduje nie tylko plamy z oleju, ale również jest dobra w usuwaniu mchu z zabrudzeń organicznych. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy Kastelnik ma wiele zalet.

Maszynowe mycie podłóg - usuwanie plamy z oleju silnikowego

Gruntowne maszynowe doczyszczani powierzchni na halach przemysłowych nie tylko czystą wodą, ale również za pomocą myjki talerzowej. W trakcie usuwania uciążliwych zabrudzeń z podłogi w garażu podziemnym stosujemy silne środki do niwelowania plam z oleju silnikowego. Czyszczenie parkingu i obiektu komercyjnego realizowane jest tą samą metodą.


Specjalistyczny sprzęt np. szorowarka oscylacyjna ORBOT jest gwarancją wysokiej jakości świadczonej usługi. Maszynowe mycie podłóg to działanie o szerokim spektrum działania i jest dużo lepsze niż znane domowe sposoby na mycie posadzki mopem.


Dodatkowo oferujemy usługi doczyszczania i konserwacji różnych powierzchni w zakładach przemysłowych i fabrykach. Środki z dodatkiem odtłuszczającego detergentu, które mamy do dyspozycji są dużo lepszej jakości, niż te dostępne w marketach budowlanych.

Czyszczenie elewacji na budynku

Czyszczenie elewacji budynków metodą wysokociśnieniową lepiej zlecić firmie z uprawnieniami do pracy na wysokości. Czyszczenie kostki brukowej można podejmowąć się samodzielnie, ale elewacje to już prace na wysokości. Domowe sposoby pracy na drabinie w kapciach są niezgodne z przepisami BHP- należy na to uważać.

Usuwanie trudnych zabrudzeń z elewacji, tynku, cegły, kamienia jest możliwe do wykonania za pomocą suchego lodu, hydropiaskowania lub specjalistycznej chemii. Dobór najlepszej metody następuje po wykonaniu bezpłatnego testu. Stosowane przez nas środki do impregnacji cieszą się maksymalną wytrzymałością i są również doskonałym preparatem czyszczącym. Mniejsze ciśnienie (soft wash) sprawdzi się przy myciu delikatnych tynków akrylowych.

Czyszczenie kostki brukowej z mchu i zanieczyszczeń atmosferycznych

Chcesz przywrócić blask kostce brukowej na podjeździe, tarasie, chodniku? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami – szybko i profesjonalnie oczyścimy kostkę brukową z zanieczyszczeń atmosferycznych, trawy, mchu, a także z plam oleju, resztek farb i innych zabrudzeń.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Usunięcie mchu środkiem z dodatkiem detergentu na glony zajmie niw więcej niż 8 godzin a efekt będzie więcej niż zadowalający. Brukarstwo Katowice to popularny biznes na Śląsku. Układanie kostki brukowej to usługa, która w ostatnich latach zyskała na popularności, a to ze względu na bardzo duży ruch w deweloperce. Wynika to z faktu, że ilość nowo budowanych domów stale rosła w latach 2015 – 2022, choć szalejąca inflacja wyhamowała rozwoju tej branży.

Dużo się budowało, więc jest co teraz czyścić. Czyszczenie kostki brukowej cennik Katowice można pobrać na stronie firmy Kastelnik. Impregnacja kostki brukowej, cena 14 – 16 zł za mkw. Profesjonalne usługi czyszczenia najlepiej wykonać Karcherem na ciepłą wodę.

Mycie kostki brukowej w Katowicach

Czyszczenie kostki brukowej w Katowicach na osiedlu Tysiąclecia.

Mycie kostki brukowej – śląskie

Typowe zabrudzenia atmosferyczne kostka brukowa chłonie bardzo szybko, ale kurz, błoto, piasek czy osady wapienne z bruku bez trudu usunąć można z pomocą profesjonalnej myjki ciśnieniowej. Metoda ta ma szereg zalet:

 • jest szybka i skuteczna,
 • nie wymaga stosowania środków chemicznych – ciśnieniowe mycie kostki brukowej jest więc bezpieczne i ekologiczne,
 • umożliwia dokładne doczyszczenie szczelin pomiędzy kostkami.

Ciśnieniowe czyszczenie bruku wymaga jednak wprawy – nieuważne mycie może doprowadzić do wymycia piasku ze szczelin dylatacyjnych. Beton ma maksymalną wytrzymałość na początku, a z wiekiem osłabia się jego struktura. Jeśli szukasz profesjonalistów, którzy zadbają o dokładne i bezpieczne umycie Twojego brukowanego podjazdu czy tarasu, skontaktuj się z nami – wykonujemy ciśnieniowe czyszczenie kostki brukowej w Katowicach i na całym Śląsku.

Indywidualnie dobieramy metodę mycia do stopnia zabrudzenia, działamy szybko i skutecznie. W ofercie także czyszczenie kostki brukowej Mikołów. Nasze myjki talerzowe są doskonałe do usuwania resztek farb elewacyjnych i nie jest potrzebny płyn do mycia naczyń, by nie zepsuć wyglądu kostki. Skuteczny preparat do czyszczenia kostki brukowej ma wartość pH w koncentracie około 7. Świetnie usuwa nie tylko mech i zielone glony, ale również uporczywe zabrudzenia po remoncie, a nawet błoto. Za pomocą substancji czynnych zwilża wszystkie nieczystości i potem wystarczy je spłukać, by uzyskać pożądany efekt.

Usługi brukarskie Katowice w dobie szalejącej inflacji nie należą do najtańszych i są to opinie naszych licznych klientów. Warto dodać, że brukowanie Katowice nie ma nic wspólnego z utrzymaniem porządku na podjeździe. Układanie kostek z bruku to jedno, a mycie i dbanie z sezonu na sezon, to już zupełnie odrębna usługa.

Czyszczenie kostki brukowej w Katowicach w godzinach nocnych.

Prace w godzinach nocnych firma Kastelnik oferuje na terenie Katowic i w okolicy.

Usuwanie tłustych plam oleju z bruku

Tłuste plamy, resztki cementu czy farby, które szpecą kostką brukową- bez warstwy ochronnej, wymagają kompleksowego działania. Samo mycie ciśnieniowe może być niewystarczające – jedynie specjalne preparaty skutecznie usuną plamy benzyny, olejów i smarów.

Zmywanie tłustych plam oleju z bruku najlepiej wykonać zasadowym środkiem do odtłuszczania powierzchni kostki brukowej na bazie substancji czynnych w koncentracie.

Środki do czyszczenia kostki brukowej należy dobrać do rodzaju zabrudzeń, a także materiału, z którego jest wykonana kostka. Przykładowo, bruk granitowy wymaga innych preparatów, niż kostka betonowa. Zasada stosowania jest niemal identyczna w przypadku każdej nawierzchni z bruku.

 • Nasypać piasek lub materiał typu sorbent na plamę z oleju;
 • Poczekać, aż materiał absorpcyjny wchłonie zanieczyszczenie;
 • Zebrać nieczystości z kostki brukowej;
 • Rozprowadzić środek czyszczący na plamy z oleju;
 • Odczekać czas wskazany w instrukcji;
 • Spłukać miejsce wycieku gorącą wodą pod dużym ciśnieniem;
 • Wykonać impregnację.

Jeśli chcesz, by kostka na Twojej posesji była oczyszczona dokładnie, a zarazem bezpiecznie i bez ryzyka uszkodzeń, skontaktuj się z nami. Precyzyjnie dopasujemy metody czyszczenia kostki do stopnia i rodzaju zabrudzeń, a także materiału, z którego powstała.

urządzenie do mycia kostki pod wysokim ciśnieniem

Bruk po wymyciu.

Piaskowanie i uzupełnianie powstałych szczelin

Podczas czyszczenia kostki brukowej metodą wysokociśnieniową, używany jest urządzenie KARCHER HDS 1000 DE o dużej wydajności tłoczenia wody, wynoszącej nawet 900l/h z system Easy Force. Wszelkie powstałe szczeliny, po zakończonym czyszczeniu, są uzupełniane piaskiem.

Środki czyszczące o właściwościach bakteriobójczych lub biobójczych mogą być zastosowane opcjonalnie, zgodnie z życzeniem klienta. Pomogą one spenetrować szczeliny i usunąć z nich korzenie chwastów. Twarda szczotka okaże się przydatna do piaskowania szczelin w kostce granitowej, które powstały po użyciu myjki ciśnieniowej. Czyszczenie kostki granitowej często wymaga dopłaty, ze względu na nieregularny kształt kamienia i wielkość spoin.

Impregnacja kostki brukowej na miejscu u klienta

Ostatnim etapem czyszczenia bruku jest jego odpowiednie zabezpieczenie przed zabrudzeniami czy ponownym wzrostem trawy i mchu. Solidna ochrona podjazdu przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych jest w ofercie większości firm sprzątających. Umożliwiają to specjalistyczne preparaty do impregnacji, które dodatkowo zabezpieczają strukturę bruku przed działaniem wody i zwiększają jego trwałość.

maszyna do mycia kostki z granitu

Ile kosztuje profesjonalne mycie kostki brukowej?

W firmie Kastelnik czyścimy kostkę brukową od 2013 roku. W tym czasie dużo nauczyliśmy się na temat przebarwień kamienia struktury kostki oraz które preparaty nie zmieniają wyglądu kostki brukowej. Nie każdy klient oczekuje efektu mokrej kostki brukowej. Ceny czyszczenia kostki brukowej kształtują się następująco:

 • przygotowanie podjazdu do mycia bruku — wycena indywidualna;
 • podstawowe czyszczenie kostki brukowej — cena od 14 zł netto/m2;
 • czyszczenie kostki brukowej z zabrudzeń atmosferycznych — cena od 15 zł netto/m2;
 • kompleksowa usługa mycia kostki brukowej z granitu — cena od 18 zł netto/m2;
 • piaskowanie szczelin w kostce brukowej — cena od 8 do 10 zł netto/m2;
 • impregnacja kostki brukowej — cena od 14 do 16 zł netto/m2;
 • usuwanie plam z oleju silnikowego — cena od 25 zł netto/m2.

Oferujemy profesjonalne czyszczenie kostki brukowej na Śląsku, połączone z jej impregnacją – kompleksowo oczyścimy Twój bruk oraz zabezpieczymy go przed uszkodzeniami z farb i zabrudzeniami atmosferycznymi. Oczywiście do usuwania mchu można zastosować nożyk ręczny, ale lepiej sprawdzi się środek biobójczy do czyszczenia kostki i gorąca woda. Myjki ciśnieniowe mają nawet opcję pary wodnej o temperaturze 160 stopni Celsjusza. W takich warunkach chwasty nie mają szans na przeżycie.

Profesjonalne myjki ciśnieniowe. Czym pracujemy?

W naszym magazynie mamy nie tylko profesjonalne impregnaty w cenie od 30 zł do 50 zł/l. Na stałe w parku maszyn posiadamy niezawodne maszyny z serii Professional KARCHER HDS 1000 De oraz KARCHER 6/14-4c oraz spalinowe myjki gorącowodne COMET Niezależne wysokociśnieniowe urządzenia, zasilane spalinowo, umożliwiają czyszczenie kostki brukowej na dużych powierzchniach, bez dostępu do wody czy prądu.

Jak przeprowadzić czyszczenie kostki brukowej?

Nie musisz się o nic martwić – jesteśmy niezależni! Gruntowne czyszczenie kostki brukowej to nasza praca. Potrafimy pracować z” własnym zasilaniem” i wodą dostarczaną bezpośrednio z auta. Zlecenia tzw. trudne np. usuwanie graffiti, możemy realizować przy użyciu maszyn do czyszczenia suchym lodem tj. Cold Jet Aero 40FP oraz KARCHER IB 7/40 ADV lub metody hydropiaskowania.

Szukasz sprawdzonych sposobów jak wyczyścić kostkę brukową? Zapraszamy do lektury artykułu na naszym blogu. Impregnacja kostki brukowej to bardzo ważne zagadnienie, któremu śmiało, można by poświęcić nie jeden rozdział książki.

Wyróżniamy się na tle konkurencji. Sprawdź nas!

FAQ – najczęściej zadawane pytania

faq impregnacja kostki brukowej cena

Ile kosztuje czyszczenie kostki brukowej?

Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej z mchu i innych zabrudzeń atmosferycznych kosztuje od 14 do 16 zł za każdy metr kwadratowy wyczyszczonej powierzchni. Usuwanie plamy z oleju silnikowego zaczyna się od 25 zł/m2, ale wycena tego typu zleceń realizowana jest indywidualnie. Ilość i rodzaj plam rozlanych na podjeździe ma duże znaczenie.

Ile kosztuje impregnat do kostki brukowej?

Ceny impregnatów do kostki brukowej kształtują się od 25 do 60 zł za 1 litr. Najtańszy jest środek do impregnacji kostki brukowej, dając efekt matowej powierzchni, a najdrożej musimy zapłacić za impregnaty koloryzujące. Impregnat na mchy i porosty kosztuje w okolicy 45 zł za 1 litr. Usługa impregnacji kostki brukowej to koszt od 15 zł za każdy metr kwadratowy.

Jak długo ma leżeć piasek na kostce brukowej?

Piasek na wymytej kostce brukowej powinien leżeć kilka dni, tak by wszystkie szczeliny zostały nim dokładnie wypełnione. Szczotka do czyszczenia kostki brukowej będzie tu potrzebna. Każdego dnia najlepiej jest wykonać zamiatanie bruku i równo rozprowadzać piasek w szczelinach. Żadna maszyna do czyszczenia kostki brukowej nie wykona tej pracy za człowieka.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,8
  Rated 4.8 out of 5
  4.8 out of 5 stars (based on 12 reviews)
  Excellent84%
  Very good8%
  Average8%
  Poor0%
  Terrible0%