Czyszczenie kostki brukowej Tarnów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie kostki brukowej w Tarnowie. Jakiego wyposażenia używa się podczas mycia bruku?

Czy Twoja kostka brukowa potrzebuje impregnacji? W ramach oferowanych usług możesz zamówić gruntowne czyszczenie kostki brukowej Tarnów, które jest realizowane również w innych miastach woj. małopolskie oraz usuwanie plam oleju silnikowego z podjazdu.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Usuwanie zabrudzeń atmosferycznych, porostów oraz mchu to prace, które możesz zlecić profesjonalnej firmie sprzątającej. W serwisach branżowych jest mnóstwo poradników o tym, jak wyczyścić kostkę brukową, łatwo jest więc pogubić się w tym gąszczu informacji. Co przyda się podczas mycia kostki?

 • myjka wysokociśnieniowa o dużej przepustowości wody,
 • profesjonalna myjka parowa do usuwania plam z oleju,
 • talerz do mycia kostki brukowej,
 • środek do czyszczenia kamienia,
 • szczotka drewniana.
mycie kostki brukowej Tarnów

Usługi mycia wysokociśnieniowego kostki brukowej w Tarnowie.

Kim jesteśmy? Ekspert, któremu możesz zaufać!

Kastelnik jest zespołem profesjonalistów z dużym doświadczeniem w doczyszczaniu bruków z kamienia i betonu pod ciśnieniem. W ramach świadczonych usług nasz personel oferuje na terenie województwa małopolskiego, następujące specjalistyczne prace sprzątające:

 • mycie kamienia na podjeździe;
 • czyszczenie kostki brukowej w Małopolsce;
 • usuwanie farby z graffiti i mycie pomników;
 • czyszczenie niskociśnieniowe elewacji;
 • impregnacja z efektem — mokra kostka;
 • mycie suchym lodem obiektów zabytkowych.

Impregnacja kostki brukowej w Tarnowie

Do mycia kostki brukowej używamy najczęściej myjek wysokociśnieniowych od 300 do 500 bar. Impregnacja kostki brukowej w Tarnowie to usługa realizowana na sam koniec, przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych do zabezpieczania powierzchni z bruku i betonu. Duże ciśnienie pozwala na usuwanie zabrudzeń substancjami bitumicznymi, plam olejowych oraz wszelkich innych zanieczyszczeń.

mycie kostki brukowej po zimie

Proces czyszczenia kostki brukowej zależny jest od rodzaju zabrudzenia. Większość brudu da się usunąć za pomocą gorącej wody, bez konieczności stosowania specjalistycznej chemii. Najgorsze do wymycia są plamy z oleju na kostce, która nie była zabezpieczona na zimę- środkiem do impregnacji. Warto więc stosować tego rodzaju zabezpieczenia na podjazdach do garażu przed domem.

Usługi czyszczenia kostki brukowej — zaufaj specjalistom Kastelnik

Cennik czyszczenia kostki brukowej zaczyna się od 12 zł. Ostateczna cena zależy od rodzaju zabrudzeń i stopnia zabrudzenia powierzchni. Często w pracy stosuje się następujące wyposażenie — myjkę z wodą o wysokim ciśnieniu, skrobaki oraz specjalistyczną chemię. Elementy, które są niezbędne do niemal każdej realizacji tej realizacji to m.in.:

 • środki chemiczne do usuwania plam z bruku;
 • impregnaty do kostki;
 • profesjonalne skrobaki do mchu i innych porostów;
 • preparaty do zaschniętych osadów.
impregnacja bruku na podjeździe

Wiele luksusowych posesji posiada podjazdy z kostki brukowej. Zaleca się ich regularne mycie i konserwację.

Piaskowanie — lśniąca kostka brukowa

W ramach prac stosowane jest także piaskowanie bruku z użyciem piasku. Profesjonalny zakład Kastelnik sprzątający podwórka po sezonie zimowym, podczas mycia kostki w Tarnowie działa w takich dzielnicach np. Osiedle Westerplatte, Chyszów, Mościce, Rzędzin i Grabówka. Uzupełnianie szczelin po myciu to piaskowanie.

Ile kosztuje czyszczenie kostki brukowej?

Koszt usługi czyszczenie kostki brukowej w Tarnowie zależy od wielkości obszaru do mycia i rodzaj zabrudzeń. Więcej pracy trzeba włożyć do usuwania tłustych plam, niż do zlecenia, gdzie jest zwykły brud po sezonie zimowym. Natomiast w większości firm sprzątających, cena mycia bruku rozpoczyna się od 12 zł/m2, a kończą na 14 zł/m2. Po wymyciu bruku warto także wziąć pod uwagę zabieg zabezpieczenia kostki, którego cena wynosi od 10 zł/m2.

Mycie kostki brukowej w Tarnowie w woj. małopolskim

Wysokociśnieniowe mycie kostki brukowej w mieście Tarnów można próbować zrobić samodzielnie lub zlecić solidnej firmie sprzątającej. Usuwanie plam olejowych to najbardziej popularna usług na ekskluzywnych osiedlach mieszkaniowych. Mało kto, chce to dziś robić samodzielnie. Skuteczne usuwanie śladów po oponach samochodowych oraz czyszczenie dachów to usługi często dodatkowo zamawiane do czyszczenia kostki przy domu. Warto więc może zastanowić się, nad kompleksowym zamówieniem.

Do gruntownego mycia kostki brukowej stosuje się najczęściej myjki wysokociśnieniowe Kärcher o dużej przepustowości wody na godzinę. Urządzenia takie wykorzystują wodę o temperaturze minimum 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu radzą sobie doskonale ze wszystkimi zabrudzeniami.

Jak odnowić kostkę brukową?

Jedynym wyjątkiem mogą okazać się tłuste plamy. Gdy użytkujemy na co dzień podjazd, istnieje możliwość, iż z naszego samochodu, wydobędzie się olej silnikowy.  Do tego typu plam stworzone zostały dedykowane preparaty chemiczne. Są one skuteczne, a zarazem na tyle łagodne, by nie naruszyć struktury bruku. Podkreślić należy także ich aspekt ekologiczny, ponieważ nie są one szkodliwe dla otoczenia. W usunięciu wszelkich zanieczyszczeń np. mchów i porostów pomagają specjalistyczne sprzęty.

Dlaczego warto zlecić mycie kostki brukowej?

Wiele osób wie, że czyszczenie chodnika wokół naszego domostwa to zajęcie trudne i czasochłonne. Co więcej, okazuje się że czasem zabrudzenia są tak silne, że nie można ich samodzielnie usunąć- nie każdy ma urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher w garażu. Powinieneś unikać tej brudnej pracy, a zaoszczędzony czas spędzić z rodziną. Często tania myjka ciśnieniowa z marketu nie daje odpowiednio dużego ciśnienia roboczego, a jest ono niezbędne do usunięcia zanieczyszczeń organicznych. Jak więc umyć kostkę z betonu? Zaczynamy od mechanicznego usunięcia chwastów i porostów. Proces mycia opiera się na przygotowaniu powierzchni do czyszczenia i spłukiwaniu zabrudzeń za pomocą dyszy rotacyjnej.

park maszynowy Kastelnik

Cecha charakterystyczna najlepszych firm to dobrej jakości sprzęt do pracy.

Impregnacja bruku od 10 zł/m2

Jeśli chcemy, by efekt pięknie wyglądającej kostki utrzymał się na dłużej, powinniśmy pomyśleć o impregnacji bruku. Zespół firmy Kastelnik oferuje ten zabieg już od 10 lat, dlatego wiedzą, że jest on niezwykle skuteczny. Impregnat do kostki brukowej może być stworzony na bazie siloksanów, co zabezpiecza ją przed działaniem wody. Jest to ważne, w szczególności podczas wiosny, czy lata, gdzie opady deszczu mogą być bardzo intensywne.

Wiele osób zamawia również efekt mokrej kostki, co nadaje świeżości na dłuższy okres, na całej powierzchni bruku.

Konserwacja kostki brukowej — usługi Kastelnik

 • czyszczenie kostki brukowej z mchu i porostów;
 • mycie asfaltu na parkingu;
 • mycie bruku preparatami chemicznymi;
 • zmywanie tłustych plam z kostki granitowej;
 • zamiatanie liści z podjazdu;
 • mycie elewacji i usuwanie zabrudzeń organicznych;
 • czyszczenie chodników z kostki brukowej;
 • usuwanie trawy u mchu z bruku;
 • impregnacja kostki dedykowanymi środkami;
 • doczyszczanie fasad budynków;
 • ochrona kostki przed promieniami UV;
 • uzupełnianie ubytków między kostką za pomocą piasku;
 • usuwanie wykwitów solnych po zimie.
firma sprzątająca z Tarnowa

Usługi na czyszczenie kostki brukowej w Tarnowie. Jakość firmy Kastelnik od 2013 r.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Zniszczenia, jakie potrafią pozostać na bruku po zimie, wymagają profesjonalnych działań. Zmywanie tłustych plam, czy piaskowanie to jedne z najczęściej wykonywanych prac przy domu.

FAQ powiat tarnowski

Jak wygląda mycie kostki brukowej?

Mycie kostki brukowej polega na dogłębnym pozbywaniu się wszelakich zabrudzeń. Wykonywane to jest za pomocą myjki z wysokim ciśnieniem wody. Jej temperatura powinna wskazywać 100 stopni Celsjusza. Wówczas czyszczenie jest najefektywniejsze.

Kiedy najlepiej wykonać czyszczenie bruku?

Najlepszym czasem na czyszczenie bruku są ciepłe miesiące roku, gdy temperatura jest dodatnia i kostka po wymyciu jest w stanie szybko wyschnąć. Najlepszy czas na czyszczenie bruku to koniec kwietnia i maj. Po sezonie zimowym warto zadbać o to, by nasza kostka brukowa została wyczyszczona z zabrudzeń i odpowiednio przygotowana do nowego sezonu.

 

Kastelnik – czas na sprzątanie w Tarnowie.

Usuwanie glonów i mchu z kostki brukowej - zadzwoń do nas!

Marzy ci się atrakcyjny wygląd bruku przy domu? Wyzwaniem dla wielu osób jest umycie zabrudzonej fasady domu, dlatego firma Kastelnik oferuje czyszczenie kostki brukowej w Tarnowie i usługę mycia niskociśnieniowego elewacji. Zabieg ten nie tylko usuwa wszelki brud, ale również chroni przed powstaniem glonów, czy mchu. Zapraszamy do zamówienia powyższych świadczeń, dzwoniąc na infolinię firmy Kastelnik. Czekamy na Twój telefon!

 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%