Czyszczenie kostki brukowej Rybnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Mycie kostki brukowej w Rybniku. Jak wyczyścić kostkę brukową po zimie?

Czyszczenie kostki brukowej Rybnik woj. śląskie to usługa proponowana przez firmę Kastelnik w odpowiedzi na potrzeby osób zmagających się z brudną, zaniedbaną kostką brukową lub granitową oraz nieuporządkowaną przestrzenią wokół domu, lub firmy.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Lżejsze zabrudzenia kostki brukowej można próbować usunąć samodzielnie, stosując domowe sposób oraz środki czyszczące. Do bardziej wymagających zanieczyszczeń warto skorzystać z pomocy specjalistów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości branży specjalistycznego sprzątania pracownicy Grupy Kastelnik wiedza jak efektywnie wymyć kostkę brukową- nie tylko z zabrudzeń atmosferycznych, ale także trudniejszych do usunięcia plam np. rdzy czy oleju.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wygląda czyszczenie kostki brukowej domowym sposobem?

Gwarantem skutecznego wyczyszczenia niemalże każdego rodzaju nawierzchni jest przeszkolona, fachowa kadra oraz specjalistyczny sprzęt i środki tj.:

 • myjka hydrodynamiczna,
 • specjalistyczne środki chemiczne i detergenty,
 • narzędzia m.in.: zmiotka, skrobaczka,
 • pojemnik potrzebny do magazynowania rzeczy do utylizacji.

Usługę mycia kostki brukowej można zamówić nie tylko w samym sercu Rybnika, ale także takich jego dzielnicach jak Rzedówka, Boguszowice czy Piastki, jak również na terenie całego powiatu rybnickiego.

Mycie kostki brukowej w Rybniku

Mycie kostki w Rybniku to nie tylko usuwanie plan i odbarwień, ale także impregnacja.

Efektywne czyszczenie kostki brukowej. Kiedy najlepiej zamówić naszą usługę?

O estetyczny wygląd naszego domostwa warto zadbać nie tylko po okresie zimowym, ale również z okazji ważnych wydarzeń. Jakie to sytuacje? Ślub dziecka, święta wielkanocne, otwarcie sezonu grillowego czy przyjazd bliskich gości i rodziny- to tylko niektóre okazje, które sprawiają, byśmy chcieli, aby nasz podjazd i plac okalający dom wyglądał pięknie. Zanieczyszczenia kostki brukowej lub granitowej, plamy oleju, wszechobecny mech i porosty w szczelinach- to wszystko może skutecznie pozbawić nas dobrego humoru przy ważnych okolicznościach. Aby tego uniknąć- nie warto czekać, najlepiej od razu zaplanować czyszczenie kostki brukowej i zadbać o wygląd kostki wokół naszego domu.

Usługę mycia kostki brukowej najlepiej zamówić tuż zakończeniu okresu zimowego. Możliwość efektywnego skorzystania z usługi zależy od temperatury powietrza. Najlepiej, by termometr pokazywał minimum 12 stopni Celsjusza. Najczęściej czynność mycia kostki brukowej wykonywana jest wiosną i latem: od kwietnia aż do września.

Mycie kostki brukowej Rybnik

Jaką metodą profesjonalnie wymyć kostkę brukową?

Kostkę brukową można myć, używając wielu metod. Wśród fachowych firm sprzątających wykonujących swoje usługi w mieście Rybnik i okolicach- prym wiedzie metoda wysokociśnieniowa. Konieczne jest posiadanie specjalistycznej myjki wysokociśnieniowej. Dzięki wytwarzanemu przez urządzenie wysokiemu ciśnieniu wody- brud, kurz i inne silne zanieczyszczenia są skutecznie eliminowane z powierzchni. Urządzenia stosowane przez podmioty zajmujące się zawodowym czyszczeniem bruku potrafią wygenerować gorącą wodę, zwiększając swoją skuteczność.

W przypadku uporczywych nieczystości takich jak:

 • plamy z oleju silnikowego,
 • zacieki z rdzy,
 • plamy z farby,
 • poprzyklejane gumy do żucia,
 • resztki asfaltu i wiele innych;

Najlepiej sięgnąć po dedykowaną do tego rodzaju zabrudzeń detergentów i środków chemicznych. Wykorzystywany preparat musi być bezpieczny i proekologiczny dla środowiska.

Grupa Kastelnik dysponuje nie tylko niezbędnym sprzętem, chemią specjalistyczną, ale również wykwalifikowaną kadrą. Nasza bogata oferta zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów! Nie czekaj! Skorzystaj!

Katalog usług dla Klientów indywidualnych i właścicieli firm. Zapoznaj się z ofertą firmy Kastelnik

Dbałość o otoczenie domu, dążenie do perfekcyjnego wyglądu to przymiot należący nie tylko do osób prywatnych chcących poszczycić się zadbanym i schludnym obejściem. Właściciele firm i różnego rodzaju podmioty gospodarcze także dokładają wszelkich starań, by zadbać o kondycje i żywotność kostki brukowej przedsiębiorstwa czy placu magazynowego.

Unikalna oferta firmy Kastelnik

Wśród najważniejszych usług firmy Kastelnik związanych z czyszczeniem kostki brukowej lub bezpośrednio z nimi związanymi, wyróżnić można:

Usługi mycia kostki brukowej obejmują:

 • czyszczenie kostki brukowej w Rybniku;
 • profesjonalne czyszczenie kostki granitowej;
 • impregnacja i zabezpieczanie czyszczonej powierzchni;
 • piaskowanie bruku;
 • mycie podjazdów z kurzu i brudu;
 • usuwani trawy ze szczelin powierzchni brukowej;
 • wymywanie zabrudzeń atmosferycznych na kostce brukowej;
 • usuwanie porostów, mchu i innych wykwitów z kamiennych ścieżek;
 • mycie ogrodzeń;
 • mycie elewacji domów jednorodzinnych i wiele więcej!

Jak obrazuje powyższy katalog, świadczonych przez nas usług na terenie Rybika i okolic- czyszczenie kostki brukowej to nie tylko dbałość o samą kostkę brukową, ale również o ogrodzenie czy elewacje. Kostką brukową zajmujemy się kompleksowo! Daj się o tym przekonać- zachęcamy do kontaktu telefonicznego!

Piękny dom to zadbana kostka, ale także czysta elewacja!

Na wizerunek naszego domu składa się nie tylko estetycznie wyglądająca, lśniąca kostka granitowa czy brukowa na podjeździe i wokół domu! Warto również pójść o krok dalej i zatroszczyć się o nieskazitelny wygląd elewacji budynku.

W przeciwieństwie do sposobu czyszczenia kostki brukowej- mycie elewacji odbywa się najczęściej metodą niskociśnieniową. Technicy wodą z niskim ciśnieniem, która jest generowana przez specjalistyczną myjkę sprzątającą- wymywają wszelkie nieczystości znajdujące się na elewacji budynku. Metoda ta zapobiega uszkodzeniu fasad i powierzchni wierzchnich posesji.

Mycie elewacji na terenie Rybnika wykonujemy jako usługę samodzielną, bez wcześniejszego zlecenia mycia kostki brukowej. Choć jak wiadomo- najlepiej skorzystać z naszych usług całościowo. Odświeżona kostka w połączeniu z czystą elewacją sprawi, że Twój dom będzie wyglądał jak nowy, a jego otoczenie zyska blask!

Ścieżki pokryte kostka brukową

Usunięte zabrudzenia atmosferyczne ze ścieżki okalającej domostwo podczas realizacji w Rybiku © 2022 Kastelnik

Jak odnowić kostkę brukową koło domu

Kompleksowe usługi sprzątania- dlaczego warto nam zaufać?

Kastelnik to lider wśród podmiotów prowadzących usługi z zakresu sprzątania specjalistycznego, nie tylko w Rybniku, ale także na terenie całej Polski. Mycie kostki brukowej to jedna ze sztandarowych usług, którą firma świadczy już od dziesięciu lat!

Dekada obecności na polskim rynku to czas zdobycia cennego doświadczenia, wyszkolenia profesjonalnej kadry i sumiennego rozeznania rynku. Te wszystkie atuty w połączeniu z profesjonalnym sprzętem czyszczącym to gwarancja satysfakcji, nawet najbardziej wymagających Klientów. Mycie kostki brukowej to nasza specjalność!

Grupa Kastelnik

Usługi sprzątania kostki brukowej na Śląsku – telefon kontaktowy do firmy Kastelnik.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Kostka brukowa zabrudzona plamami z oleju silnikowego, bezpieczeństwo środków chemicznych używanych przy czyszczeniu kostki czy chodnik porośnięty gęstym mchem to najczęstsze ogrodowe problemy posiadaczy domów i posesji. W naszym krótkim poradniku- postaramy się w zwięzły sposób odpowiedzieć na nurtujące Klientów problemy.

FAQ- najczęściej zadawane zapytania mieszkańców powiatu rybnickiego.

Jak usunąć plamy z oleju z kostki brukowej?

Przy tłustych zabrudzeniach nawierzchni niezbędne jest użycie gorącej wody, odpowiedniego detergentu oraz wysokiego ciśnienia. Tylko takie połączenie może doprowadzić do usunięcia niechcianych plam. Samodzielna likwidacja zabrudzeń może okazać się nieskuteczna- najlepiej zwrócić się o pomoc do fachowych firm sprzątających.

Jak pozbyć się porostów z kostki brukowej?

Porosty oraz obecność mchów na kostce brukowej to uciążliwy problem sprawiający, że nasza kostka brzydko wygląda oraz jest niebezpiecznie śliska. Tego typu uciążliwości należy eliminować. Porostów i mchu można pozbyć się fizycznie za pomocą skrobaczek lub mechanicznie używając myjki generująca wodę pod wysokim ciśnieniem.

Czy do czyszczenia bruku można używać środków chemicznych?

W realizacji czyszczenia kostki brukowej i zwalczaniu uporczywych zabrudzeń chodników brukowych pomocne są dedykowane do tego celu środki chemiczne. Dzięki nim w szybszy i bardziej sprawny sposób można pozbyć się zanieczyszczeń. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy środki te są atestowane i bezpieczne dla środowiska.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%