Czyszczenie kostki brukowej Kraków

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie kostki brukowej Kraków. Czym zajmuje się firma sprzątająca podczas mycia bruku?

Zabrudzenia na granitowej kostce brukowej? Nie martw się tym. Impregnacja i czyszczenie kostki brukowej Kraków woj. małopolskie praktykowane jest przez przedsiębiorstwo Kastelnik od prawie dekady, a to oznacza, że jesteśmy w stanie Ci pomóc w usuwaniu różnego rodzaju zabrudzenia, plam oleju, śladów po oponach samochodowych, czy też w sprawie czyszczenia dachu z glonów.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Usługi czyszczenia kostki brukowej to prace wymagające doświadczenia w branży porządkowej. Czynności, które składają się na proces czyszczenia kostki brukowej to, zlecenia, którymi zajmujemy się każdego dnia i obejmują one m.in.:

 • likwidowanie tłustym plam z kostki;
 • usuwanie zabrudzeń substancjami bitumicznymi;
 • czyszczenie kostki brukowej w Krakowie i okolicy;
 • mycie bruku z zabrudzeń;
 • usuwanie plam olejowych;
 • czyszczenie fasad z zanieczyszczeń atmosferycznych;
 • zeskrobywanie mchu z chodników.

Mycie kostki brukowej w Krakowie

Cennik czyszczenia kostki brukowej w Krakowie zależy od wielkości zlecenia oraz rodzaju zabrudzeń. Gruntowne mycie bruku najlepiej wykonać za pomocą wysokociśnieniowych myjek do oczyszczania zabrudzeń w każdego rodzaju powierzchni kostki brukowej. Wówczas wykorzystywana jest wysoka temperatura 160 stopni Celsjusza, para i dysza rotacyjna. Istotne podczas działań usuwających glony z elewacji budynków, czy trawę z chodników jest działanie zgodnie z zasadami BHP.

W usunięciu wszelkich zanieczyszczeń z różnych powierzchni koło domu pomaga również duża przepustowość maszyny czyszczącej. Urządzenia, które w czasie godziny są w stanie przepuścić, ponad 1000 litrów wody są powszechnie uznawane za profesjonalne. Na terenie Krakowa stosuje się także atestowane preparaty chemiczne, które dają atrakcyjny wygląd bruku po wymyciu.

Impregnacja kostki brukowej

Zabezpieczenie różnego rodzaju bruków i impregnacja kostki brukowej na zimę to usługi warte swojej ceny. Koszt tej usługi zaczyna się od 10 zł i zabezpiecza podjazd na lata. Sprawna ekipa sprzątająca z firmy Kastelnik pracuje w takich miejscach Krakowa, jak m.in.: Zabłocie, Prądnik Biały, Kleparz, Kurdwanów, czy Azory i Nowa Huta. Na specjalne życzenie jest możliwość w tych lokalizacjach nie tylko na usuwanie mchów i zabrudzeń atmosferycznych, ale również często realizowane jest usuwanie gum do żucia z podjazdów prywatnych i parkingów publicznych. Zmywanie takich zanieczyszczeń z kostki brukowej kosztuje stosunkowo niewiele, a zdecydowanie poprawia jej wygląd.

Mycie kostki brukowej bezpieczną chemią

Jak wygląda mycie kostki brukowej bezpieczną chemią?

Czyszczenie kostki brukowej Kraków Stare Miasto – dla kogo?

Osoby chcące zadbać o swoją kostkę brukową po zimie zamawiają realizacje tj. czyszczenie kostki brukowej w Krakowie. Usługa ta ma na celu m.in. usuwanie ciężkich plam, zeskrobywanie różnego rodzaju porostów z podłoży betonowych, piaskowanie przestrzeni pomiędzy kostką, czy też mycie wysokociśnieniowe fasad budynków. Nie ma dla nas powierzchni, której nie bylibyśmy w stanie doczyścić po zimie lub solidnej imprezie masowej. Mycie bruku dedykowane jest dla osób, które posiadają swój dom lub kostkę pod budynkiem firmowym, bądź są zarządcami instytucji, wkoło których jest bruk. Realizację czyszczenia kostki u firmy Kastelnik można zamówić, dzwoniąc na infolinię.

Mycie kostki brukowej Kraków

Czym wyczyścić kostkę brukową?

Kostkę brukową można czyścić różnymi metodami. Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie silnych zabrudzeń po sezonie zimowym jest dogłębne mycie za pomocą wysokiej klasy myjek pod wysokim ciśnieniem 500 bar w połączeniu z dobrze dobranym środkiem chemicznym. Technicy firmy sprzątającej Kastelnik wodą o temperaturze stu stopni Celsjusza zmywają nie tylko wykwity solne, ale także brud atmosferyczny z elewacji budynków. Tutaj należy podkreślić, iż prace na wysokościach powinny być wykonywane przez osoby doświadczone o odpowiednich uprawnieniach do prac na wysokości. Biodegradowalne środki chemiczne są również wykorzystywane podczas większości zleceń mycia kostki brukowej w Krakowie. Ważne, by posiadały one atesty i były używane zgodnie z kartą charakterystyki producenta. Wówczas zapewnia to bezpieczeństwo pracy.

Usuwanie wykwitów solnych z betonu, czy też kamienia to proces, który należy wykonać za pomocą specjalistycznych środków chemicznych do odsalania siarczanów i chlorków w szczelinach. Zabrudzenia tęgo typu pojawiają się często nie tylko na bruku, ale też w środku budynku na starej nawierzchni. Do usunięcia wykwitów solnych mamy najnowocześniejszy sprzęt do natrysku o małym ciśnieniu. Soft wash to technika na profesjonalne usuwanie mchów pod niskim ciśnieniem, ale przy pomocy specjalnej chemii. Większość firm oferuje dojazd do klienta gratis na wycenę i realizację zlecenia. Wystarczy wypisać poniższy formularz kontaktowy lub zadzwonić i umówić wizytę.

Kostka do piaskowania

Jak wygląda bruk do piaskowania?

Jak usunąć olej z kostki?

Sprawdzonym sposobem na usunięcie oleju z kostki jest stosowanie dedykowanej chemii. Uwagę jednak należy zwrócić na instrukcje jej użytkowania, ponieważ użytkowana nieodpowiednio może zniszczyć jej strukturę. Specjaliści z firmy sprzątającej Kastelnik używają wyłącznie sprawdzone preparaty, które dodatkowo są bezpieczne dla środowiska. Na wylaną plamę oleju najpierw należy nanieść sorbent, czyli środek absorbujący tłuste oleje. Po jego zebraniu należy włączyć tryb mycia kostki gorącą wodą. Do maszyny czyszczącej należy dolać środek do usuwania oleju z bruki i za pomocą dyszy rotacyjnej należy myć kostkę brukową, aż do usunięcia zabrudzeń. Po usunięciu brudu dodatkowo należy wykonać impregnację kostki, by chronić ją przed ponownym zanieczyszczeniem.

Usługi zmywania brudu z kostki proponowane przez firmę Kastelnik

 • czyszczenie kostki brukowej w Krakowie i okolicy np. Zielonki;
 • gruntowne mycie podjazdu po zimie i usuwanie plam;
 • zmywanie zanieczyszczeń atmosferycznych z elewacji;
 • skuteczna impregnacja kostki brukowej i grabienie liści na działce po sezonie;
 • utylizacja niepotrzebnych przedmiotów z ogrodu, garażu;
 • piaskowanie przestrzeni między kostką;
 • profesjonalne mycie szyb na wysokości;
 • czyszczenie podjazdu z bruku;
 • mycie kostki z granitu na terenie całego kraju, nie tylko Małopolska;
 • wysokociśnieniowe czyszczenie dachów z zanieczyszczeń organicznych;
 • zeskrobywanie mchu i glonów z chodników i dachów;
 • usuwanie parafiny z kamienia;
 • mycie fasad budynków prywatnych i hal przemysłowych.

Usuwanie chwastów z kostki brukowej

Mycie elewacji budynków w woj. małopolskim – firma Kastelnik

Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej w Krakowie świadczone jest często w połączeniu z myciem elewacji budynków. Wszystko to by zachować estetyczny wygląd całego placu wokół domu, czy budynku firmy. Przedsiębiorstwo Kastelnik do pracy używa sprawdzony sprzęt oraz środki chemiczne. Dlatego prace związane z czyszczeniem fasad budynków są wykonywane tak, by nie zniszczyć ich struktury. Usługę tę można zamówić, dzwoniąc na infolinię czynną od poniedziałku do soboty, do godziny 21. Zapraszamy do współpracy firmy i osoby indywidualne.

Sprzątanie bruków Małopolskie

Jak wygląda czyszczenie bruków w woj. małopolskim?

 

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Impregnowanie kostki, czy mycie elewacji budynków realizowane jest w ramach czyszczenia bruku. Wiele osób pyta również o czyszczenie suchym lodem graffiti na elewacji. W naszej firmie nie ma brudu, który był by dla nas tajemnicą. Oto najczęściej pojawiające się pytania.

FAQ powiat krakowski

Jaki jest koszt czyszczenia kostki brukowej?

Koszt czyszczenia kostki brukowej uzależniony jest od rodzaju zabrudzeń i wielkości obszaru, który jest do mycia. Cena to 12-14 zł/m2. Ostateczny koszt podawany jest podczas indywidualnej wyceny zlecenia mycia bruku już w 20 minut!

Kiedy najlepiej zlecić mycie bruku?

Kostka brukowa najczęściej wymaga mycia po zimie. Najlepiej zlecić jej czyszczenie po stopieniu zimowego śniegu z całej powierzchni brukowej. Mycie silnych zabrudzeń można zlecić firmie sprzątającej, która wie co robić z plamami oleistymi ciężkimi do zmycia bez specjalistycznego sprzętu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%