Mycie kostki brukowej Katowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Mycie kostki brukowej w Katowicach. Co stosować przy usuwaniu plam oleju z kostki brukowej?

Specjalistyczne prace porządkowo po zimie, mające na celu usunięcie mchu i ciężkich zabrudzeń z powierzchni bruku, to część oferty firmy sprzątającej Kastelnik.

Profesjonalne mycie kostki brukowej Katowice od dziś można zamawiać przez całą dobę. Wystarczy jeden telefon, a przyjedziemy do Ciebie z maszyną do zmywania plam oleju z kostki brukowej i zrobimy bezpłatny test usługi, Profesjonalny ekwipunek to dziś standard każdej ekipy i jest również częścią wyposażenia naszego pojazdu do mycia betonowych chodników, czy elewacji budynku. Warto dodać, że do najlepszych środków do mycia należą:

 • bezpieczne preparaty do usuwania trawy z betonu;
 • skuteczne środki do impregnacji kostki;
 • biodegradowalna chemia do likwidowania plam oleju;
 • łagodne środki do mycia ogólnego np. delikatnych zabrudzeń po zimie.
Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wyczyścić kostkę brukową?

Podczas czyszczenia elewacji z głębokich zabrudzeń istotne jest, aby działać za pomocą bezpiecznych dla jej struktury środków chemicznych. Stosuje się także wówczas myjki wysokociśnieniowe z wodą o temp. stu stopni Celsjusza. Myce kostki przedsiębiorstwo Kastelnik świadczy w takich miejscach Katowic jak np.: Nikiszowiec, Załęże, Muchowiec i Bogucice.

Mycie kostki z zanieczyszczeń

Zdjęcie: kostka brukowa na terenie prywatnej firmy © 2023 Kastelnik

Czyszczenie kostki brukowej Katowice – jaka jest cena?

Gdy chcemy zadbać o wygląd swojego podwórka, stawiamy przede wszystkim na usunięcie wszelkich zabrudzeń. Ile kosztuje czyszczenie kostki brukowej? Przy zamówieniu realizacji czysmycie  kostki brukowej w Katowicach bierzemy pod uwagę, taki aspekt, jakim jest jej cena. W jej skład wchodzi przede wszystkim wielkość obszaru, który jest do czyszczenia, czy rodzaj użytych narzędzi. Wycena najczęściej wykonywana jest indywidualnie dla każdego zleceniodawcy. Jednak określić można ogólne ramy kosztowe, które wynoszą między 12 zł/m2, a 14 zł m2. 

Mycie kostki brukowej Katowice

Jak usunąć olej z powierzchni kostki brukowej?

Mycie kostki brukowej w Katowicach najczęściej wykonują profesjonalne firmy sprzątające. Do takowej należy również firma Kastelnik, która skutecznie usuwa olej silnikowy z kostki brukowej. Wysokociśnieniowe myjki są najczęstszą formą czyszczenia bruku, jednak do ciężkich plam stosuje się atestowane i biodegradowalne środki chemiczne. Zapewniają one nie tylko niezwykłą skuteczność, ale i także pewność, że nie naruszymy struktury kostki, czy betonu. W tej kwestii najlepiej zaufać profesjonalistom i zamówić świadczenie czyszczenia bruku od firmy sprzątającej.

Chodnik z bruku

Jak czyścić bruk?

Usługa mycia kostki brukowej – woj. śląskie

Skuteczne mycie kostki brukowej w województwie śląskim można zamówić sprawnie, dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta przedsiębiorstwa Kastelnik. Zlecenie to polega na myciu wysokociśnieniowym profesjonalną myjką. Woda stosowana do zabiegu czyszczenia kostki opiewa na temperaturę 100 stopni Celsjusza. Wydawać by się mogło, że samo mycie pozwoli nam cieszyć się czystością na długo, jednakże nic mylnego. Po czyszczeniu kostki brukowej warto podjąć kolejny krok. Długotrwały efekt utrzymać się może dzięki odpowiedniej ochronie tj. impregnacji. Koszt takiego zlecenia rozpoczyna się już od 10 zł/m2. 

Usługi firmy Kastelnik na usuwanie zabrudzeń atmosferycznych:

 • czyszczenie kostki brukowej Katowice;
 • gruntowne mycie kostki;
 • prace porządkowe wokół domu;
 • pozbywanie się mchu ze szczelin bruku za pomocą skrobaków;
 • czyszczenie fasady budynku z glonów;
 • usuwanie plam oleju z przydomowego bruku;
 • impregnacja kostki brukowej;
 • czyszczenie szyb na wysokości;
 • utylizacja zbędnych mebli z garażu;
 • grabienie liści na działce;
 • czyszczenie altany w ogródku działkowym;
 • mycie powierzchni użytkowych dla firm, osób prywatnych i instytucji.

Czyszczenie płyt chodnikowych

Zaufaj specjalistom i zamów czyszczenie elewacji w Katowicach!

Zachęcamy do skorzystania z oferty firmy Kastelnik i zamówienia usługi na czyszczenie elewacji budynków różnego rodzaju. Jest ona realizowana w ramach prac czyszczenia kostki brukowej w Katowicach dla domów prywatnych, budynków firm, czy też budowli instytucji państwowych lub bloków socjalnych. Świadczenie specjalistycznego czyszczenia fasad można zlecić, dzwoniąc na infolinię czynną od poniedziałku do soboty, aż do godziny 21. Zadzwoń już teraz!

Katowicka firma sprzątająca ogrody

Mycie kostki bez środków chemicznych to realny wpływ na środowisko.

 

O co często jesteśmy pytani?

Sprawy organizacyjne to często jedne z najczęściej zadawanych pytań, jeśli chodzi o czyszczenie chodników w Katowicach. Aby wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zebraliśmy poniżej listę odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań. Jednym z często zadawanych pytań jest to, czy impregnacja kostki brukowej jest uwzględniona w procesie czyszczenia. Odpowiedź brzmi: tak – impregnacja jest częścią naszej standardowej usługi mycia bruku w Katowicach. Pomaga to chronić kostkę brukową przed zaplamieniem i wpływami atmosferycznymi, a także ułatwia jej czyszczenie w przyszłości. Ten zabieg należy jednak powtarzać, co jakiś czas. Warto o tym pamiętać.

 

FAQ woj.śląskie

Jak uzyskać efekt mokrej kostki?

Impregnacja kostki brukowej to proces, w którym na powierzchnię kostki nakładana jest warstwa ochronna środka na bazie silikonu. W ten sposób uzyskuje się efekt nasyconego koloru (mokrej kostki). Impregnaty te nakłada się zazwyczaj metodą natryskową i mogą one zapewnić długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Czy plamy z oleju silnikowego da się zmyć?

Tłuste plamy z oleju silnikowego da się zmyć, ale są one ciężkie do usunięcia bez odpowiednich maszyn, domowe sposoby zazwyczaj są nieskuteczne. Dobrą decyzją jest zamówienie mycia bruku u fachowca, który zmyje olej silnikowy gorącą wodą w połączeniu ze specjalistycznym środkiem chemicznym.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%