Czyszczenie kostki brukowej Gliwice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie kostki brukowej w Gliwicach. Jak domowym sposobem wyczyścić kostkę brukową?

Brudna kostka na podjeździe samochodowym, nieestetyczne porosty i wszechobecny, śliski mech- to tylko część problemów, z jakimi zmagają się posiadacze domów i posesji! Chcąc zapobiec wymienionym kłopotom część właścicieli domów oraz właściciele firm i przedsiębiorstw- zastanawiają się jak samodzielnie wyczyścić kostkę brukową.

Wśród najpopularniejszych domowych sposobów na czyszczenie kostki brukowej wyróżnić można zastosowanie:

 • roztworu wody z sodą oczyszczoną,
 • wody zmieszanej z octem w proporcji 2:1,
 • płynu do naczyń do walki z tłustymi plamami,
 • napojów gazowanych typu: Coca-Coli do usunięcia plam z rdzy;
 • sklepowych środków do domowego usuwania zabrudzeń z granitu i bruku.
Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wyczyścić kostkę brukową?

Samodzielne próby usunięcia zabrudzeń widocznych na kostce brukowej są skuteczne w przypadku lekkich oraz nowopowstałych zanieczyszczeń. W przypadku silniejszych lub bardziej wymagających plam m.in. z rdzy czy oleju silnikowego niezbędna jest interwencja specjalistycznej ekipy sprzątającej. Technicy firmy Kastelnik świadczący czyszczenie kostki brukowej Gliwice woj. śląskie od ponad 10 lat profesjonalnie wykonają usługę.

Czyszczenie kostki brukowej w gliwicach

Zdjęcie: Wjazd do domu po wykonanym piaskowaniu szczelin między kostką podczas realizacji mycia kostki brukowej w Gliwicach ©2023 Kastelnik

Czyszczenie kostki brukowej Gliwice – zaufaj profesjonalistom!

Specjalistyczne firmy zajmujące się usuwaniem różnego rodzaju zabrudzeń m.in takich jak: plama oleju, zacieki z rdzy, zanieczyszczenia atmosferyczne, chwasty i mech pokrywające kostkę brukową- posiadają fachowy sprzęt, wyszkoloną kadrę oraz niezbędne doświadczenie, by móc oferować profesjonalne czyszczenie kostki brukowej. Wszystkie te komponenty posiada spółka Kastelnik- lider na rynku usług specjalistycznego sprzątania, nie tylko na terenie Gliwic- ale całym Śląsku!

Zalety profesjonalnego czyszczenia kostki brukowej:

 • zawodowe czyszczenie wycieków oleju silnikowego i innych tłustych plam;
 • usunięcie mchu z betonu oraz porostów i chwastów z powierzchni kostki brukowej;
 • impregnacja kostki brukowej po wykonanym jej czyszczeniu dla zainteresowanych;
 • piaskowanie szczelin między kostką brukową;
 • zwalczanie innych nietypowych zabrudzeń z brukowej powierzchni np.: ślady cementu, kawałki asfaltu i inne.

Firma Kastelnik składająca się z grupy profesjonalnych techników usługi czyszczenia kostki brukowej wykonuje w ścisłym centrum Gliwic, ale także w takich jego rejonach m.in. Wilcze Gardło, Sośnica czy Przyszówka.

Mycie kostki brukowej Gliwice

Czym najlepiej wyczyścić bruk?

Do specjalistycznego czyszczenia kostki brukowej lub granitowej należy użyć specjalnego, dedykowanego do tego rodzaju czynności- sprzętu profesjonalnego.

Mieszko Kastelnik- właściciel firmy, do tego rodzaju czyszczenia zaleca użycie maszyny do mycia kostki brukowej np. myjki wysokociśnieniowej Kärcher z przystawką ochronną, która nie tylko zabezpiecza, ale również służy do aplikacji detergentów bezpośrednio na zabrudzoną powierzchnię. Wysokim ciśnieniem generowanym przez maszynę można z powodzeniem usunąć różnego rodzaju zabrudzenia. Można też użyć sztywnej szczotki i preparatu TENZI rozcieńczonego z gorącą wodą. Po doczyszczeniu nieczystości całą powierzchnię należy zmyć zimną wodą.

Użycie specjalistycznego sprzętu zapewnia nie tylko estetykę powierzchni brukowej, ale całościowo wpływa na estetyczny wygląd naszego domostwa, firmy czy placu. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi i fachowej obsłudze nasi Klienci są usatysfakcjonowani, a ich pozytywne opinie motywują nas do pracy.

Jak skutecznie usunąć mech i porosty z kostki brukowej?

Występowanie mchu i porostów na powierzchni kostki brukowej to normalne i naturalne zjawisko. Szczególnie w zacienionych i wilgotnych częściach ogrodu roślinność może być gęstsza. Mech i porosty w lesie wyglądają pięknie, jednakże ich występowanie na kostce brukowej naszego obejścia psuje wrażenia wizualne. Co więcej, mech często bywa śliski, przez co wpływa na bezpieczeństwo nas samych i naszych gości przechadzających się po ogrodowych chodnikach.

Skuteczne metody pozbycia się zabrudzeń organicznych (mech, porosty) z kostki brukowej i elewacji to m.in:

 • Ręczne usunięcie mchu i porostów przy użyciu skrobaczek ręcznych i innych narzędzi ogrodowych;
 • Mechaniczne czyszczenie i eliminacja porostów i mchu za pomocą za pomocą myjki wysokociśnieniowej;
 • Chemiczne pozbycie się mchu i porostów przy zastosowaniu specjalistycznych preparatów.

Czyszczenia kostki brukowej to skomplikowany, wieloetapowy proces, na który składa się nie tylko mycie kostki brukowej z zanieczyszczeń w Gliwicach, ale także jej przygotowanie i impregnacja.

Usługi związane z kostką brukową oferowane przez firmę Kastelnik:

 • czyszczenie kostki brukowej w gliwicach;
 • mycie elewacji z naturalnego kamienia;
 • usuwanie tłustych plam po olejach samochodowych;
 • zeskrobywanie mchu z kostki;
 • skuteczne czyszczenie bruku z materiałów budowlanych;
 • impregnacja bruku;
 • mycie różnych powierzchni środkami od sprawdzonych producentów;
 • utylizacja starych mebli z działki;
 • piaskowanie szczelin bruku;
 • sprzątanie parkingów i obszarów przy stacjach benzynowych;
 • doczyszczanie chodników z ptasich odchodów;
 • grabienie liści na ogródkach działkowych;
 • mycie okien na wysokościach.
Kostka brukowa wokół posesji- zanieczyszczona powierzchnia bruku. Zdjęcie sprzed wykonaniem usługi czyszczenie kostki brukowej.

Zdjęcie: Kostka brukowa o rożnym kształcie i fakturze na placu przydomowym. Gliwice ©2023 Kastelnik

Zadbana kostka brukowa na dłużej? Impregnacja kostki brukowej w Gliwicach

Po wykonaniu zabiegu czyszczenie kostki brukowej w Gliwicach warto zainteresować się jej ochroną, czyli impregnacją. Zabieg impregnacji polega na naniesieniu na czystą kostkę brukową specjalnego preparatu. Dzięki niemu powierzchnia zostaje pokryta powłoczką ochronną, dzięki której zanieczyszczenia atmosferyczne, plamy oleju i inne zabrudzenia nie przedostają się w głąb materiału. Impregnacja kostki brukowej zwiększa także jej odporność na nieczystości takie jak kurz i pył. Zabieg ochronny sprawia, że kostka będzie dłużej czysta i zadbana, a jej kolor nienaruszony. Zabieg zabezpieczenia kostki brukowej powinno robić się regularnie- cyklicznie co ok. 2 lata. Tylko wtedy można mieć pewność, że kostka nie straci naniesionej warstwy ochronnej. Środek do impregnacji wysycha w zaledwie 2 godziny, dzięki czemu szybko można wrócić do normalnego użytkowania zabrukowanej powierzchni.

Usuwanie chwastów z kostki brukowej i chodników- całodobowa infolinia

Zamów mycie kostki brukowej w naszej firmie! Nie zwlekaj!

Mycie kostki brukowej to na pozór nieskomplikowane zajęcie, które nie wymaga żadnych specjalnych kwalifikacji. Nic bardziej mylnego! Profesjonalne czyszczenie kostki to wieloetapowe zadanie, które warto zlecić firmie Kastelnik! Nasi technicy szybko i sprawnie poradzą sobie ze wszelkimi zabrudzeniami: zanieczyszczeniami atmosferycznymi, plamami z oleju, mchem i porostami, a wykonana praca będzie skuteczna oraz nie zakłóci spokoju mieszkańców.

Konsultanci Grupy Kastelnik oczekują na telefony codziennie w godzinach 08:00-21:00. Dzięki naszej infolinii można umówić termin realizacji, dowiedzieć się więcej o metodach i sposobach czyszczenia bruku, a nawet otrzymać bezpłatną wycenę!

Kontakt telefoniczny- usługi mycia kostki brukowej w gliwicach Śląsk. Skontaktuj się z nami.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Specjaliści z najlepszych firm sprzątających używają do czyszczenia wysokociśnieniowego profesjonalne myjki. Są one idealne przy myciu kostki brukowej, doczyszczeniu zabrudzeń atmosferycznych, usuwaniu z powierzchni bruku oleistych plam czy usuwaniu zacieków z rdzy pokrywających nawierzchnię. Co prócz myjki jest również stosowane? Tego można się dowiedzieć z naszego krótkiego poradnika.

FAQ powiat gliwicki, profesjonalne czyszczenie kostki brukowej gliwice

Jak umyć kostkę brukową bez Kärchera?

Gruntowne umycie kostki bez użycia Kärchera to bardzo rudne i wymagające zadanie. Przy jego wykonaniu warto wyposażyć się z odpowiednie, sklepowe środki chemiczne i płyny do czyszczenia kostki brukowej, szczotkę do szorowania w twardym włosiem, skrobaczki i inne potrzebne narzędzia ogrodowe.

Czy ocet niszczy kostkę brukową?

Użycie wody z octem to jeden z domowych sposobów na czyszczenie kostki brukowej i chwasty. Należy jednak przestrzegać ściśle proporcji płynów wody i octu: 2:1. Wyższe stężenie roztworu może negatywnie wpłynąć na kondycję bruku i go zniszczyć.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%