Czyszczenie hal produkcyjnych suchym lodem

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie hal przemysłowych

Oferujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie utrzymania czystości. Działamy w oparciu o własne doświadczenie dostarczając kompleksowe usługi sprzątające.

Polerowanie posadzek

Renowacja posadzek przemysłowych polegająca na szlifowaniu, polerowaniu i impregnacji przy użyciu wyspecjalizowanych technologii.

Odkurzanie konstrukcji

Odkurzanie bram, ramp, oświetlenia, doczyszczanie maszyn i urządzeń. Prace wykonywane "z ziemi" wysięgnikiem teleskopowym do 11m.

Mycie ścian i sufitów

Czyszczenie powierzchni malowanych, znajdujących się w silnie zabrudzonym środowisku. Odkurzanie i impregnacja.

Sprzątanie hal przemysłowych

Usługi specjalistyczne

Odśnieżanie dachów i rynien, mycie powierzchni szklanych w obiektach przemysłowych, halach, magazynach.

Garaże podziemnie

Gruntowne doczyszczanie dużych powierzchni garaży podziemnych oraz parkingów. Specjalistyczny sprzęt gwarancją wysokiej jakości świadczonej usługi.

Czyszczenie elewacji

Czyszczenie elewacji budynków metodą wysokociśnieniową. Usuwanie trudnych zabrudzeń z tynków, cegieł, kamienia.

Sprzątanie hal przemysłowych suchym lodem. Kilka cennych wskazówek od eksperta z firmy Kastelnik

Sprzątanie hal przemysłowych i utrzymanie linii produkcyjnych branży spożywczej w czystości to w dzisiejszych czasach nie tylko konieczność wynikająca z potrzeb estetycznych i wymogów sanepidu, ale jak mawiają kierownicy ds. utrzymania ruchu, również realne usprawnienie procesów produkcyjnych.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Tylko czyste maszyny i urządzenia produkcyjne oraz dobrze zorganizowane powierzchnie magazynowe gwarantują zachowanie odpowiednich standardów produkcyjnych. Czyszczenie suchym lodem to nowa technologia, która pomaga utrzymać czystość w obszarach produkcyjnych narażonych na zanieczyszczenia smarami, tłuszczami i innymi zabrudzeniami, które trudno za pomocą tradycyjnych środków czyszczących.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

System ten wykorzystuje stały CO2 (suchy lód) jako środek do wydmuchiwania czyściwa. Zaletą tej metody w porównaniu z innymi systemami jest to, że nie tworzy ona żadnych odpadów ani wtórnych zanieczyszczeń, a główną zaletą jest fakt, że metoda ta, nie jest ona szkodliwa dla środowiska. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że po katastrofie ekologicznej związanej z zatruciem rzeki Odra w 2022 roku, to niezwykle mocny argument,

Rosnące wymagania branży przemysłowej w zakresie specjalistycznego sprzątania

Branża przemysłowa coraz częściej poszukuje alternatywnych metod na sprzątanie hal produkcyjnych. Okazuje się bowiem, iż tradycyjne sprzątanie hal produkcyjnych, ich mycie i usuwanie zabrudzeń przy zastosowaniu dotychczasowych metod i środków chemicznych do zmywania smaru, czy substancji smolistych było niewystarczające, a przede wszystkim czasochłonne.

Suchy lód metodą czyszczenia hal produkcyjnych

Wydmuchiwanie suchego lodu to nowa technologia stosowana do czyszczenia obszarów produkcyjnych zabrudzonych tłuszczami, smarami i innymi zanieczyszczeniami, które są trudne do usunięcia przy użyciu tradycyjnych środków czyszczących. Wykorzystuje ona suchy lód – zamrożony CO2 – jako rodzaj alternatywnego środka czyszczącego.

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Do zalet tej metody należy:

 • nie powoduje powstawania odpadów i wtórnych zanieczyszczeń,
 • nie jest szkodliwy dla środowiska,
 • mycie suchym lodem jest szybsze od innych środków.

Warto wspomnieć w tym miejscu również o właściwościach suchego lodu, który jest bezwonny, nietrujący, niepalny i bez smaku. Dzięki temu może mieć kontakt z artykułami spożywczymi i być stosowany w przemyśle gastronomicznym, spożywczym i innych gałęziach biznesu.

Czyszczenie zabrudzeń produkcyjnych

Okazuje się, że coraz częściej mycie hal przemysłowych odbywa się za pomocą suchego lodu. Jak informuje kierownictwo odpowiedzialne za utrzymanie ruchu, sprzątanie hal magazynowych i produkcyjnych suchym lodem to nietoksyczna metoda, która znacznie przyspiesza procesy produkcji i zmniejsza przestoje. Coraz częściej wiele osób, decyduje się na usługę tj. dezynfekcja magazynów po chorobach zakaźnych personelu.

Usługi czyszczenia suchym lodem prowadzone są przez wyspecjalizowane w tym obszarze firmy sprzątające. Użycie fachowej maszyny np. marki Cold Jet lub Karcher, granulatu suchego lodu oraz kompresora wymaga wiedzy i przeszkolenia. Tylko posiadanie wykwalifikowanej kadry i specjalistycznych maszyn daje gwarancję usunięcia różnego rodzaju zanieczyszczeń. Szkolenia zawodowe są ważne, ponieważ niewłaściwe zastosowanie urządzenia do mycia suchym lodem, może spowodować uszkodzenie czyszczonych powierzchni. Duże ciśnienie ma ogromną siłę rażenia i może spowodować wżery lub nawet pęknięcia na linii produkcyjnej.

Jeśli myślisz o czyszczeniu hal przemysłowych suchym lodem, warto skorzystać z usług firmy Kastelnik, która zagwarantuje Ci nie tylko bezpieczeństwo sprzętu, ale również idealną czystość.

Czyszczenie maszyn na halach produkcyjnych bez wstrzymywania produkcji

Z powodzeniem czyszczenie suchym lodem może być stosowane także do utrzymania w czystości maszyn znajdujących się w zakładach produkcyjnych nie tylko w województwie śląskim, gdzie fabryk jest najwięcej, ale i w innych regionach na terenie całego kraju.

Sprzątanie dla przemysłu

Zamrożone, stałe granulki dwutlenku węgla tzw. suchy lód dzięki specjalnemu urządzeniu, pod wysokim ciśnieniem są wydmuchiwane z ponaddźwiękową prędkością, a sublimując przy zderzeniu powierzchni, wykruszają cząsteczki brudu, bez względu na jego przyczepność do maszyny. Metoda ta gwarantuje doczyszczanie silnych zabrudzeń lub innego rodzaju zanieczyszczenia maszyn przemysłowych i hal produkcyjnych i mycie innych urządzeń znajdujących się w zakładzie.

Profesjonalne czyszczenie suchym lodem- zaufaj specjalistom!

Kompleksowe czyszczenie hal produkcyjnych i magazynowych suchym lodem to jedna ze sztandarowych usług proponowanych przez firmę Kastelnik, już od ładnych kilku lat. Warto dodać, że czyszczenie suchym lodem jest specjalistyczną metodą czyszczenia z uwagi na wykorzystanie specjalnego sprzętu oraz materiału, jakim jest zestalony dwutlenek węgla w niskiej temperaturze. Dzięki temu technicy Grupy Kastelnik mogą działać szybko i sprawnie zapewniając skuteczne czyszczenie powierzchni pokrytej sadzą lub innymi zabrudzeniami.

Maszyna przemysłowa do mycia

Sprzątanie hal produkcyjnych – Kastelnik, cennik 2023

Czyszczenie hali przy użyciu suchego lodu to wydatek rzędu 800 zł za roboczogodzinę –  mówi Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej, która obsługuje polski przemysł. Zważywszy na fakt, iż jest to wysoce skuteczna metoda, to koszt ten wydaje się być dobrą inwestycją dla większości fabrykantów. Pod koniec roku 2023, kiedy galopująca inflacja zwiększa ceny wszystkich produktów i usług o kilkanaście procent, stawianie na oszczędną technologię wydaje się być całkowicie uzasadnione.

Czyszczenie suchym lodem to zadowolenie klienta i czysta maszyna

Czyszczenie suchym lodem to nie tylko zadowoleni klienci, usatysfakcjonowani przedsiębiorcy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo produkcji i czyste maszyny produkcyjne. Wszystkie te atuty sprawiają, że mając wybór pomiędzy tradycyjnym sposobem sprzątania a czyszczeniem suchym lodem- częściej wybierana jest ta druga metoda sprzątania hal przemysłowych.

Dowiedz się więcej o sprzątaniu hal przemysłowych

Chcąc uzyskać bardziej szczegółowe informacje oraz otrzymać szczegółową wycenę warto zwrócić się bezpośrednio do naszych konsultantów telefonicznych, którzy chętnie pomogą i doradzą czy czyszczenie suchym lodem sprawdzi się w Państwa firmie. Warto zadzwonić do firmy Kastelnik i zamówić czyszczenie testowe, gdyż sprzątanie hal przemysłowych to nasza specjalność!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%