Czyszczenie bunkra i dezynfekcja schronu z nieczystości

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie bunkra z gruzu i usuwanie szczurów ze schronu. Czym wydezynfekować pomieszczenia w bunkrze?

Możesz u nas zamówić czyszczenie bunkra, a także profesjonalne sprzątanie schronów oraz usługi tj. dezynfekcja pomieszczeń po szczurach i nieczystościach.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

Usuwanie zagrożeń bakteriologicznych to poważna sprawa, której nie można zaniedbać w obecnych trudnych czasach. Jak pokazuje doświadczenie ze wschodniej granicy, społeczeństwo powinno być przygotowane do ewakuacji i bezpiecznego schronienia pod ziemią na wypadek wybuchu wojny lub innego zagrożenia.

Czyszczenie bunkra po zalaniu

Woda zalegająca w pomieszczeniu.

Obecnie w kraju jest duże zainteresowanie powstaniem licznych jednostek obrony terytorialnej, a społeczeństwo jest szkolone jak postępować na wypadek wybuchu wojny. Oferujemy sprzątanie w bunkrach i różnego rodzaju podziemnych schronach, gdzie przez wiele lat mai miejsce składowanie różnego rodzaju gratów.

Dziś pomieszczenia te wymagają gruntownego czyszczenia, wyniesienia porzuconych rzeczy i wydezynfekowania powietrza. Na koniec, kiedy bunkier jest już wysprzątany, odpowiednie służby przechodzą do naprawienia instalacji elektrycznej oraz sprawdzenia wentylacji.  To pierwszy etap sprzątania bunkra.

dezynfekcja pomieszczeń schronu

Dezynfekcja pomieszczeń schronu z wszelkiego rodzaju plugastwa

Gruntowna dezynfekcja pomieszczeń schronu ze zdechłych szczurów i innych gryzoni to dziś najbardziej poszukiwany rodzaj sprzątania. W pomieszczeniach pod ziemią znajdują się tony śmieci różnego rodzaju – od szklanych i plastikowych butelek, po szmaty, papiery i zużyte sprzęty RTV. Oprócz tego również resztki jedzenia i foliowe worki.

Osuszanie ścian i dezynfekcja pomieszczeń bunkra

Osuszanie ścian i dezynfekcja pomieszczeń bunkra często musi być poprzedzona odpompowaniem wody.

W takich miejscach często pomieszkują bezdomni, a zdarza się również, że ludzie wyrzucają tam swoje odpadki. To tłumaczy ogromne ilości szczurów, myszy i innych gryzoni bytujących w schronach. Zajmujemy się wszystkim, co dotyczy oczyszczania powietrza w budowlach obronnych.

Aby móc w razie potrzeby skorzystać z takiego schronu, konieczne staje się jego zdezynfekowanie. Dlatego pierwszym krokiem po wyniesieniu śmieci i gruzu, powinna być solidna dezynfekcja pomieszczeń schronu z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Ilość bakterii i drobnoustrojów w schronie może być przytłaczająca, więc w celu skutecznego odkażenia, wykonujemy dezynfekcję ozonem pomieszczeń bunkra. Jeśli schron jest mocno zaniedbany, sięgamy także po suchy lód i odpowiednio dobrane specjalistyczne środki chemiczne. Czyszczenie bunkra to usługa, która jest potrzebna w obecnych czasach.

Czy wiesz, co robić na wypadek wojny? Najszybsze drogi ewakuacji do posprzątanego schronu!

Jak postępować na wypadek wybuchu wojny?

W sytuacji wybuchu wojny, bez względu na to, czy używana jest broń konwencjonalna, czy broń masowego rażenia, należy pamiętać o właściwym sposobie postępowania. Przede wszystkim należy zachować spokój i nie panikować. Konieczne jest podporządkowanie się poleceniom służb mundurowych i współpraca z nimi.

Mimo iż w przypadku działań wojennych, ludność cywilna zostaje objęta ochroną, nie wyklucza to ogromnego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. Jeśli przebywasz na terenie otwartym, najprędzej schowaj się do wyznaczonych w tym celu miejsc.

Kluczowym elementem postępowania jest więc udanie się do schronu lub bunkra. Jeśli schron jest odpowiednio przygotowany, można w nim pozostać przez dłuższy czas. Ogólną zasadą jest, że im lepiej taki schron jest wyposażony, tym dłużej można w nim żyć. Dlatego tak ważną kwestią pozostaje czyszczenie bunkra i sprzątanie go z wszelkich nieczystości i zalegających tam śmieci, a także solidna dezynfekcja pomieszczeń bunkra. Dopiero wówczas można go wyposażyć w niezbędne przedmioty potrzebne do życia, przygotowywać zapasy pożywienia i picia, miejsca do spania.

Usuwanie gruzu z bunkra

Gruz i błoto na podłodze.

Czyszczenie bunkra z pluskwy — opryskiwanie pomieszczenia

Gruntowane czyszczenie bunkra z wszelkiej maści robactwa (pluskwa, karaluch) to usługa, o którą proszą niemal wszyscy zarządcy podziemnych budowli. Zaniedbany, nieużywany przez lata schron wymaga gruntownego czyszczenia. Problemem są tutaj nie tylko bytujące gryzonie i tony śmieci, ale również uporczywy zapach i bytujące w powietrzu mikroorganizmy.

Popularny artykuł na blogu: Na czym polega likwidacja pluskiew?

Często w takich opuszczonych miejscach bytują pluskwy, dla których stare tapczany, materace, szmaty, elementy garderoby, stanowią idealne środowisko do życia. Pomimo tego, że te niewielkie owady z reguły nie przenoszą żadnych chorób, są one pasożytami, dlatego gryzą ludzi, a ich ukąszenie przypomina ślad po ukąszeniu komara. Czy takie insekty mogą być szkodliwe?

Warto wspomnieć, iż dodatkowo żerują one głównie w nocy, dlatego świadomość przebywania pluskiew może powodować przewlekły stres i bezsenność. W takiej sytuacji oferujemy Państwu usługę związaną z opryskiwaniem pomieszczeń schronu specjalistycznym środkiem biobójczym, który unicestwia pluskwy szybko i skutecznie.

W tym celu, technicy z firmy Kastelnik sięgają po specjalne opryskiwacze, którymi spryskują każdy zakamarek schronu, eliminując insekty. Opryskiwacze te są specjalnie skonstruowane tak, by wypuszczać niewielkie kropelki środka biobójczego w ogromnych ilościach, co gwarantuje, że płyn trafia w każdą najmniejszą szczelinę. Niezależnie od tego, czy jest to ozonowanie, czy zamgławianie – obie metody są skuteczne.

urządzenie do czyszczenia suchym lodem

Wynoszenie gruzu ze schronu i usuwanie nieczystości

Dokładne wysprzątanie schronu jest kluczowym elementem jego funkcjonalności. Nie sposób zamieszkać w bunkrze pośród śmieci, resztek jedzenia i bytujących tam gryzoni, oraz insektów.

Takie postępowanie samo w sobie mogłoby stanowić zagrożenie dla zdrowia przebywających tam osób. Dlatego należy wykonać wynoszenie gruzu ze schronu i usuwanie nieczystości, które oferuje dla Państwa firma Kastelnik. Wykonujemy usuwanie gruzu ze schronu z zachowaniem zasad BHP, wyrzucając go w przeznaczone do tego miejsce. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Zastosować można tutaj zamgławianie na sucho albo odkażanie techniką ULV. Są to metody innowacyjne i w pełni ekologiczne, które dzięki użyciu nadtlenku wodoru, usuwają zagrażające zdrowiu mikroorganizmy, a także eliminują nieprzyjemny fetor.

Wynoszenie gruzu cena z załadunkiem

Wynoszenie gruzu to usługa, której cena ustalana jest indywidualnie z klientem. Kalkulacja kosztów utylizacji gruzu zależy od kilku czynników m.in. od jego ilości, a także odległości, jaką należy pokonać do kontenera na śmieci budowlane. Najczęściej cena za wyniesienie odpadów poremontowych z załadunkiem wynosi od 500 zł za m3.

sprzątanie bunkra z gruzu i usuwanie nieczystości

Sprzątanie bunkrów i schronów wraz z dezynfekcją

Profesjonalne sprzątanie bunkrów to proces wieloetapowy, który wymaga odpowiedniego przygotowania, oraz wyposażenia w niezbędne do tego środki i maszyny. Dogłębne czyszczenie bunkra będzie opierać się o poszczególne etapy, w zależności od stopnia zanieczyszczenia i jego rodzaju. Firma Kastelnik oferuje Państwu nie tylko sprzątanie publicznych, ogólnodostępnych bunkrów, ale również schronów przydomowych, w których także może zalegać mnóstwo gruzu, w którym bytują gryzonie i insekty.

tępienie karaluchów

Sprzątanie bunkra w każdym przypadku będzie obejmować etapy

 • usuwanie fekaliów z podłogi;
 • termiczne utylizacja martwych gryzoni bytujących w bunkrze;
 • usuwanie gruzu i śmieci zalegających w schronie;
 • mycie i dezynfekcja przy użyciu specjalistycznych środków chemicznych, suchego lodu i ozonowania;
 • osuszanie oraz odgrzybianie schronu;
 • ozonowanie w celu eliminacji uciążliwego fetoru;
 • dezynfekcja środkiem biobójczym, który likwiduje insekty;
 • kompleksowe przygotowanie schronu do bezpiecznego użytkowania.

Oferta firmy Kastelnik obejmuje usługę kompleksowego sprzątania bunkra przy użyciu odpowiednio dopasowanych metod i środków. Do każdego zlecenia pochodzimy indywidualnie, gwarantując naszym klientom bezpłatną wycenę sprzątania schronu. W zależności od stopnia zanieczyszczenia schronu wykonujemy mycie i czyszczenie, stosujemy specjalistyczne środki chemiczne i dokładnie dezynfekujemy pomieszczenie, likwidując uporczywy zapach.

usuwanie zapachu stęchlizny

Zdjęcie: urządzenie do likwidacji nieprzyjemnych zapachów © 2023 Kastelnik

Jak usunąć nieświeży zapach w bunkrze?

Aby schron mógł właściwie pełnić swoją funkcję, konieczne jest jego przygotowanie odpowiednio wcześniej. W sytuacji zagrożenia życia, jaką jest wojna, dodatkowe zamartwianie się sprzątaniem schronu mogłoby być dodatkowo ogromnym obciążeniem psychicznym. Dlatego usuwanie nieświeżego zapachu w bunkrze pozostaw specjalistom z firmy Kastelnik, którzy od blisko 10 lat zajmują się sprzątaniem opuszczonych miejsc i neutralizacją nieprzyjemnych zapachów. Aby wyeliminować uciążliwy odór, stosujemy ozonowanie pomieszczeń schronu, które szybko i skutecznie likwiduje nieprzyjemny fetor. Jest to metoda bezpieczna i ekologiczna. Schron nieużywany przez lata może być źródłem wielu nieprzyjemnych zapachów, które zlikwiduje właśnie ozonowanie.

Oferta firmy sprzątającej Kastelnik

 • sprzątanie bunkra z nieczystości;
 • dekontaminacja pomieszczeń
 • utylizacja termiczna martwych zwierząt;
 • usuwanie trujących związków chemicznych;
 • oczyszczenie powietrza za pomocą ozonu;
 • usuwanie zapachu fekaliów;
 • eliminowanie insektów i robactwa za pomocą specjalistycznych środków biobójczych;
 • usuwanie gruzu i śmieci zalegających w schronie;
 • osuszanie pomieszczeń schronu z nadmiaru wilgoci;
 • mycie ścian, sufitów i podłóg z zanieczyszczeń przy pomocy suchego lodu;
 • odgrzybianie zawilgoconego bunkra;
 • kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń skażonych biologicznie przy użyciu ozonu lub suchej mgły.

Dlaczego warto wykonać czyszczenie schronu?

Zamieszkanie w schronie, który przez lata był nieużywany, a pomieszkiwali w nim jedynie bezdomni, może być niebezpieczne dla zdrowia. Najlepiej zadbać o schron już teraz, a wiosna to świetny czas na gruntowne porządki. Warto zapewnić sobie pewność i spokój psychiczny, iż w razie wybuchu wojny, mamy się gdzie podziać, a miejsce do tego przeznaczone jest czyste i nie bytują w nim żadne gryzonie i insekty.

Opróżnianie schronów i bunkrów z gratów

Opróżnianie pomieszczeń pod ziemią np. schronu na wypadek wybuchu atomu lub bunkra to zadanie, które realizowane jest na zlecenie spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości. Ogólnopolska firma sprzątająca Kastelnik realizuje wiele różnych prac związanych z usuwaniem zagrożeń bakteriologicznych oraz usuwaniem rzeczy skażonych biologicznie. Czyszczenie gruzu z bunkra oraz jego utylizacja to usługa realizowana w wielu miastach kraju wiosną 2022 roku.

 

osuszanie mokrych ścian w piwnicy

Zdjęcie: certyfikat w zakresie osuszania nieruchomości po zalaniu © 2023 Kastelnik

 

 

FAQ — najczęściej zadawane pytania 

W naszej ofercie na sprzątanie zagraconych piwnic znajdziecie Państwo wszystko, co jest konieczne do przywrócenia pomieszczenia do możliwości użytkowania. Oferujemy usuwanie gruzu i śmieci, likwidowanie gryzoni i insektów, a także skuteczną dezynfekcję i likwidowanie uciążliwego zapachu. Warto dowiedzieć się, co oznaczają te pojęcia i poznać ich szczegóły.

faq, czyszczenie schronu

Ile kosztuje czyszczenie pomieszczeń bunkra?

Cena na czyszczenie zagraconego bunkra  ustalana jest za każdym razem indywidualnie i zależy od ilości porzuconych przedmiotów, jakiej się znajdują pod ziemią. Cena dezynfekcji zaczyna się od 1000 zł.

Jak wydezynfekować pomieszczenie skażone biologicznie?

Dezynfekcja schronu to usługa, która jest realizowana przy użyciu ozonu lub suchej mgły. Dezynfekcja ozonem jest wykonywana za pomocą przemysłowych generatorów do ozonu o mocy minimum 40 g/h.

Specjalistyczne sprzątanie i usuwanie gruzu z piwnicy - Kastelnik

W naszej ofercie Kastelnik znajdą Państwo również usługę specjalistycznego sprzątania i usuwania gruzu z piwnicy. W pomieszczeniu, które nie było eksploatowane przez lata, często można znaleźć mnóstwo gruzu, w którym bytują szczuty i inne gryzonie. Aby przywrócić jej funkcjonalność, należy wykonać gruntowne czyszczenie piwnicy. Oferujemy Państwu taką usługę. Nasi specjaliści sprzątają i usuwają gruz z piwnicy, następnie dokładnie ją czyszczą i dezynfekują całą powierzchnię.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%