Praktyczne Case Study

Utylizacja rzeczy po zgonie

Oprócz żałoby rodzina często ma na głowie mnóstwo rzeczy, a jedną z nich jest utylizacja rzeczy po zgonie w mieszkaniu. Okazuje się, że może to być trudne zadanie, jeśli nie wiesz, od czego zacząć. Zatrudnienie firmy, która specjalizuje się w dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych osobach, jest najlepszym sposobem na szybkie rozwiązanie problemu.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Firma Kastelnik oferuje nie tylko sprzątanie po zmarłych, ale i bezpieczną utylizację przedmiotów osobistych denata.

Po zgonie całe wyposażenie mieszkania musi być zdezynfekowane, a stare meble z rzeczami zmarłego, oddane do utylizacji. Profesjonalnym sprzątaniem zajmują się wyspecjalizowane firmy, które poza sprzętem do odkażania mają pasy do transportu gabarytów. Czy jest sens wykonywać samodzielnie tego typu prace? Zadaj pytanie miejscowemu specjaliście, a prawdopodobnie w ten sam dzień otrzymasz szybką wycenę na wyniesienie przedmiotów po osobach zmarłych.

Utylizacja mebli po zgonie

Mebli z mieszkania po zgonie lepiej nie wyrzucać na ulicę.

Dlaczego nie warto utylizować mebli po zmarłych samodzielnie?

Po pierwsze, rozkładające się ciało człowieka generuje wiele niebezpiecznych związków chemicznych i rzeczy osobistych oraz mebli osób zmarłych, nie wolno wyrzucać do osiedlowych wiat śmietnikowych. Te przedmioty są skażone bakteriologicznie.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Bliscy zmarłego rzadko wiedzą, gdzie oddać dywan pełen śladów krwi lub sofę w płynach ustrojowych. Profesjonalny sprzęt do dezynfekcji w rękach czyściciela miejsc po zwłokach to dopiero połowa sukcesu. Niezbędna jest umowa z zakładem zajmującym się termiczną utylizacją mebli skażonych krwią, a mało osób prywatnych ma tego typu porozumienie.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co robić, kiedy dojdzie do zgonu w domu?

Po drugie, bardzo trudno jest znaleźć wysypisko, które przyjmuje tego typu skażone odpady od rodziny denata, a po trzecie, trzeba będzie poświęcić dużo czasu na demontaż mebli i znoszenie ciężkich gabarytów, które były gromadzone przez wiele lat. Najlepszym sposobem jest więc kontakt z firmą, która świadczy takie usługi. Większość z nich ma też w ofercie transport mebli i dezynfekcję rzeczy, które znajdowały się w mieszkaniu zmarłego.

Mieszkanie zmarłej osoby i rzeczy do utylizacji

Transport mebli po śmierci – rzeczy osobiste denata i wersalka do utylizacji.

Sprzątanie na własną rękę generuje dużo problemów. Pomoc firmy sprzątającej mieszkania po zmarłych to duże ułatwienie. Dzięki temu nie musisz się martwić o to, jak wszystko legalnie zutylizować.

Co robić w mieszkaniu po zmarłym, krok po kroku?

Najpierw należy wykonać wstępną dezynfekcję, a ozonowanie powietrza lub zamgławianie za pomocą suchej mgły z nadtlenkiem wodoru sprawdzi się najlepiej. W kolejnym kroku należy usunąć z mieszkania wszystkie rzeczy zmarłego, które zostały skażone krwią lub płynem ustrojowym. Następnie musisz dokładnie wyczyścić podłogi i zdezynfekować każde pomieszczenie w mieszkaniu. Na koniec pozbędziesz się niebezpiecznych związków chemicznych, trujących toksyn i patogenów. To nie są rzeczy to wykonania na własną rękę.

dezynfekcja mieszkania po zgonie

Dezynfekcja krwi w łazience mieszkania po osobie zmarłej w wypadku.

Sprzątanie mieszkania po zgonie we własnym zakresie — czy to możliwe?

Zastanawiasz się jak przeprowadzić sprzątanie po zgonach we własnym zakresie? Powinieneś zakupić odpowiednie środki do dezynfekcji trupich jadów i być może dwa generatory ozonu o średniej mocy. Ozonowanie pomieszczeń po zmarłych to sprawdzony wielokrotnie pomysł, ponieważ oczyści powietrze i wyeliminuje nieprzyjemne zapachy. Należy jednak uważać, aby nie wdychać ozonu, ponieważ gaz ten jest szkodliwy dla płuc człowieka.

Jeśli chcesz na własną rękę oczyścić dom po zmarłym, potrzebujesz:

 • odzieży ochronnej — rękawice, kombinezon, maska;
 • środków do dezynfekcji mieszkania;
 • pasów do transportu mebli z wysokiego piętra;
 • samochodu do transportu mebli.

Umiejętności to nie wszystko postaw na bezpieczeństwo

Jeśli chcesz poradzić sobie samodzielnie, postaw na bezpieczeństwo. W trakcie ozonowania kontroluj stężenie ozonu, musisz wiedzieć, ile ppm zneutralizuje niebezpieczne mikroorganizmy, które znajdują się w powietrzu mieszkania. Przede wszystkim należy zrozumieć, że po śmierci ciało emituje jady trupie i ściąga owady jak lep muchy, dlatego pod żadnym pozorem nie wolno otwierać okien i drzwi.

Gdzie utylizować rzeczy po zmarłej osobie?

Gdzie utylizować rzeczy osobiste po zgonie?

Dlaczego powinieneś zatrudnić profesjonalną firmę zajmującą się utylizacją mebli po zmarłym? Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zatrudnić rzetelną ekipę, od opróżniania mieszkań po zmarłych osobach. Rzeczy osobiste po zgonie należy utylizować na wyspecjalizowanych wysypiskach oraz w spalarniach termicznych.

O czym warto pamiętać podczas usuwania skażonych krwią mebli?

Przede wszystkim ważne jest, aby mieć odpowiednie procedury, nie tylko na usuwanie śladów krwi z podłogi, ale i na usuwanie skażonych krwią mebli, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwych drobnoustrojów. Jeśli nie jesteś ostrożny, bakterie i inne patogeny mogą szybko rozprzestrzeniać się po całej klatce schodowej, narażając na ryzyko nie tylko rodzinę, ale i sąsiadów.

Dezynfekcja mieszkania, co mówią przepisy prawa

Generalne sprzątanie mieszkania po osobie zmarłej musi być przeprowadzone zgodnie z regulaminem spółdzielni mieszkaniowej i przepisami prawa. Po zakończeniu dezynfekcji firma powinna wystawić zaświadczenie o sposobie dezynfekcji, certyfikat, który rodzina powinna przedstawić zarządcy nieruchomości, jeżeli o taki dokument poprosi.

Utylizacja mebli po zgonach, na co zwrócić uwagę?

Oprócz zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób, wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się dezynfekcją pomieszczeń i utylizacją mebli pomoże Ci również uniknąć problemów z nielegalną utylizacją. 

Wysprzątanie domu po śmierci jest czasochłonnym i emocjonalnie drenującym zadaniem. Zatrudniając firmę, która specjalizuje się w tego typu pracach, możesz skupić się na spędzaniu czasu z rodziną, zamiast martwić się co zrobić z kanapą we krwi.

łóżko w krwi

Jak usunąć krew z materaca? Odpad skażony biologicznie należy oddać do utylizacji.

Wreszcie, praca z renomowaną firmą, która oferuje kompleksową utylizację pomieszczeń, opróżnianie zaniedbanych mieszkań i usługi wynoszenia mebli, zapewni Ci pełną teczkę dokumentów tj. faktura VAT, certyfikat dekontaminacji, co może być przydatne w przypadku jakichkolwiek problemów w przyszłości np. z sanepidem lub spółdzielnią mieszkaniową.

Utylizacja mebli po zmarłych

Gdzie zamówić usługi transportu mebli po zmarłych?

Jeśli jesteś odpowiedzialny za dezynfekcję domu kogoś, kto zmarł, ważne jest, aby zatrudnić profesjonalną firmę zajmującą się odkażaniem pomieszczeń. Tego typu usługi można zamówić nie tylko w firmie sprzątającej, ale również u osób, które oferują transport i przeprowadzki. Kastelnik oferuje całodobowe usługi nie tylko dezynfekcji pomieszczeń, ale i znoszenia mebli z czwartego piętra na pierwsze piętro bez użycia windy.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%