Praktyczne Case Study

Usuwanie śladów krwi

Plamy z krwi to problem dość powszechny, który może dotyczyć każdego z nas. Zaschnięte plamy z krwi na materacu, pościeli czy kanapie są trudne do usunięcia, jednak istnieją skuteczne sposoby czyszczenia tego rodzaju zabrudzeń.

Największym wyzwaniem może okazać się usuwanie śladów krwi po zgonie, ponieważ wtedy materiał biologiczny może znajdować się w różnych zakamarkach mieszkania. Domowe sposoby usuwania krwi z wyposażenia lokalu czy wsparcie specjalistycznej firmy sprzątającej, co wybrać? Wyjaśniamy, na czym polega usuwanie plam z krwi i jakie sposoby są najskuteczniejsze.

Rozmazana krew na podłodze łazienkowej - jak usunąć? Usuwanie śladów krwi wymaga odpowiedniego przygotowania.

Usuwanie śladów krwi na płytkach podłogowych wymaga dużej ostrożności.

Usuwanie materiału biologicznego. Fakty i mity

Okazuje się, że plamy z krwi to jedne z najczęściej występujących plam w domowych warunkach. Niezależnie od tego, czy to krew ludzka ze skaleczenia, czy ślady biologiczne po śmierci, usunięcie płynów ustrojowych to niezwykle istotna kwestia. Niektórzy sądzą, że wystarczy rozpuścić plamę w wodzie i kiedy się rozjaśni, problem znika. Jednak bakterie i drobnoustroje pozostają, nawet kiedy są niewidoczne gołym okiem.

Jak usunąć świeżą plamę z krwi menstruacyjnej? Uznaje się, że na nowo powstałe ślady krwi najlepiej sprawdza się użycie zimnej wody. Nie polewaj krwistej plamy ciepłą wodą, ponieważ to może skutkować jedynie utrwaleniem plamy z krwi, a nie jej usunięciem. W przypadku świeżej plamy z krwi tkaninę najlepiej namoczyć w zimnej wodzie i opcjonalnie użyć szarego mydła do prania wstępnego, a następnie włożyć do pralki na dłuższy tryb prania.

Wiele osób uważa, że plamy z krwi po zgonie wystarczy namoczyć w roztworze wody utlenionej, to jednak jest mit. Ślady ustrojowe po śmierci należy usuwać przy pomocy specjalistycznych preparatów z odpowiednim stężeniem substancji biobójczych. Ponieważ w trakcie rozkładu zwłok dochodzi do powstania mnóstwa patogenów, bakterii i trupiego jadu, takie plamy z krwi nie są “zwykłymi” plamami.

Usuwanie śladów krwi

Domowe sposoby na zaschnięte plamy z krwi

Domowe metody eliminacji czerwonych śladów z tkanin i ubrań cieszą się sporym zainteresowaniem. W domowych warunkach z łatwością usuniesz zarówno świeże plamy z krwi, jak i te zaschnięte. Sprawdzą się one, kiedy masz do czynienia z krwią menstruacyjną, czy zwyczajnie zaciąłeś się podczas golenia, a kilka kropel spadło na ulubiony T-shirt. Pamiętaj jednak, że zastanawiając się nad tym, czym sprać krew z kanapy po śmierci bliskiej osoby, nie korzystaj z domowych metod, a sięgnij po wsparcie specjalistów w zakresie dezynfekcji po zwłokach.

Roztwór z sody oczyszczonej na stare plamy

Jednym ze skuteczniejszych domowych technik eliminacji plam jest soda oczyszczona, która sprawdzi się na świeże plamy, jak i stare ślady. Część osób do usuwania starych plam z krwi używa sody oczyszczonej albo wody utlenionej. W pierwszym przypadku na ślad krwi należy nasypać sody i pozostawić na jakieś 30 minut, a w drugim należy zalać plamy wodą utlenioną. Następnie przy użyciu mokrej ściereczki albo wacika należy czyścić zabrudzone miejsce do chwili, kiedy nie będzie już widać plamy.

Krew do usunięcia z mieszkania

Kałuża krwi do usunięcia stanowi problem dla zwykłego mieszkańca.

Eliminacja plam płynem do mycia naczyń

Okazuje się, że plamy z krwi można skutecznie usuwać przy pomocy płynu do mycia naczyń. Taki sposób sprawdza się też dla delikatnych tkanin oraz białych tkanin pod warunkiem, że sam płyn nie ma intensywnego koloru. Następnie warto przepłukać tkaninę ciepłą, a następnie zimną wodą.

Czy woda utleniona usuwa ślady płynów ustrojowych?

Do usuwania zaschniętej plamy z krwi innym sposobem jest użycie wody utlenionej. Plamę z krwi skrapiamy wodą utlenioną, odczekujemy chwilę, pocieramy, a potem zmywamy zimną wodą, czekając, aż woda utleniona uda się spłukać. Można także przepłukać w roztworze wody utlenionej – na 1 litr wody wlewamy ok. 200 ml wody utlenionej, a następnie ubranie na koniec spłukujemy zimną wodą.

Sól kuchenna na stare plamy z krwi na materacu

Zastanawiasz się, jak usunąć plamy z krwi z materaca? Spośród domowych metod do zaschniętych plam z krwi najlepiej sprawdza się mieszanka z sodą oczyszczoną. Aby sprać plamy można też użyć wody utlenionej. Zaschniętą plamę należy posypać solą albo sodą oczyszczoną i poczekać aż mieszanka wyschnie.

Usuwanie plam z krwi sokiem z cytryny

Przemywanie ubrań w zimnej wodzie z dodatkiem soku z cytryny może okazać się dobrym sposobem na niewielkie plamy z krwi. Cytryna ma właściwości wybielające, dlatego doskonale rozjaśnia i ma działanie antybakteryjne. Później przepłukuj ubrania w zimnej wodzie i pozostaw do wyschnięcia.

Czym usunąć zaschnięte plamy krwi?

Jak usunąć utrwalone plamy z krwi? Profesjonalne metody

Materiał biologiczny to wszelkie ślady pochodzenia ludzkiego. Mogą to być włosy, ale też krew ludzka. Takie warunki często panują w mieszkaniu po zgonie. Całe pomieszczenie jest skażone i wówczas domowe sposoby i płukanie zimną wodą ubrań to za mało. Warto do tego zadania wybrać ekipę sprzątania techników po śmierci, którzy specjalizują się w usuwaniu plam z krwi i materiału biologicznego.

Wykorzystywane metody i środki na plamy z krwi to preparaty zawierające czwartorzędowe związki amoniowe, chlor i alkohol etylowy. Taka mieszanka to prawdziwa bomba biobójcza. Plama krwi po śmierci to prawdziwe skupisko bakterii, wirusów i patogenów. Dotykanie takich wydzielin może być niebezpieczne, dlatego takie czyszczenie po zwłokach najlepiej powierzyć specjalistom.

Specjalistyczne środki do neutralizacji śladów krwi

Aby usunąć plamy z krwi po zgonie w mieszkaniu, należy zastosować specjalistyczne preparaty biobójcze. Doskonale sprawdza się także ozonowanie po zgonie, które pozwala wyeliminować wszelkie bakterie i patogeny. Jednym z często używanych zabiegów jest także zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Dzięki niezwykle małych rozmiarom cząsteczek od 50 do 50 mikronów trafiają one w każdy zakamarek w pomieszczeniu, neutralizując plamy z krwi i zagrożenie związane z materiałem biologicznym w lokalu mieszkalnym.

Jak widać plamy krwi w mieszkaniu to problem każdego z nas. Istnieje sporo sposobów na eliminację tego typu uporczywych zabrudzeń. Niektóre z nich można z łatwością wykonać w domowych warunkach. Soda oczyszczona, płyn do mycia naczyń czy woda utleniona to skuteczne sposoby na niewielkie plamy. Warto jednak pamiętać, że mając do czynienia z krwią po zwłokach, należy sięgnąć po profesjonalne usuwanie śladów krwi z wyposażenia całego mieszkania.

Śmiertelna rana

Śmiertelna rana spowodowała zabrudzenie umywalki krwią.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 6 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%