Praktyczne Case Study

Usuwanie robaków po zgonie

Masz robaki w mieszkaniu na podłodze po zgonie? Szkodnik, muchy i martwe gryzonie to ogromny problem dla mieszkańców, z którym często trudno poradzić sobie samodzielnie. Często właściciele nieruchomości mają problem z mrówkami koło domu, a co dopiero, jak szkodniki wejdą do środka domu. Sklepowe preparaty biobójcze najczęściej dają mizerny efekt.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Bardzo często insekty i powracają po pierwszej próbie dezynsekcji. Co robić ze szkodnikami w domu? Skuteczne jest ich likwidowanie, a nawet zwalczanie gryzoni i innych niechcianych gości z wykorzystaniem profesjonalnych metod, ale czasami sprawdzają się również środki na owady, insekty domowej roboty. Kompleksowe usuwanie robaków po zgonie to zdecydowanie robota dla zawodowców z firmy DDD, ale zwykłe odrobaczanie można spróbować wykonać samodzielnie.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co robić, kiedy dojdzie do zgonu w domu?

W tego typu usługach sprawdza się najlepiej gazowanie pomieszczeń, czyli fumigacja. Jest to uniwersalny sposób na pozbycie się niechcianych szkodników z każdego zakamarka mieszkania. Stosuje się ją do eliminacji niechcianych organizmów żyjących w elementach drewnianych, jak i tych żyjących w szczelinach piwnic, drewnianych meblach, czy też w tekstylnych materacach w mieszkaniach.

urządzenie do dezynfekcji suchym lodem

Usuwanie szkodników. Jak wygląda gazowanie domu pełnego niechcianych organizmów?

Gazowanie domu rozpoczyna się od przygotowania wnętrza w odpowiedni sposób. W zależności od tego, gdzie żyją szkodniki i z jakim gatunkiem mamy do czynienia zostaną przygotowane odpowiednie środki chemiczne. Specjaliści z firmy sprzątającej dokonują oceny uszczelnienia całego domu, co jest istotnym krokiem przy fumigacji insektów.

Popularny wpis na blogu Kastelnik: Jak wytępić pluskwy domowe?

Dom zostaje także zabezpieczony specjalną gazoszczelną folią, tak, by gaz nie wydostawał się na zewnątrz. Następnie wykonywane jest właściwe gazowane, czyli aplikacja gazu w miejscach, w których żyją szkodniki. Ten etap przeprowadzany jest z najwyższą starannością, specjaliści gazują każdą najmniejszą szczelinę. Urządzenia, które sprawdzają się przy tego typu zleceniach to:

 • Generatory ozonu;
 • Zamgławiacze suchej mgły.

firma sprzątająca Kastelnik

W tak przeprowadzonej specjalistycznej usłudze nie ma możliwości, by jakiś szkodnik przetrwał i rozmnożył się na nowo. Po przeprowadzonej fumigacji domu pełnego niechcianych organizmów następuje okres karencji, w którym dom jest wyłączony z użytkowania, dla dobra jego mieszkańców. Po upływie tego czasu dokładnie wietrzymy cały dom i wykonujemy pomiar gazu, a także ozonowanie pomieszczeń.

dezynsekcja po zgonach

Jakiego rodzaju robaki możemy spotkać w domu?

W każdym domu mogą pojawić się robaki, bez względu na pogodę, porę roku czy częstotliwość wykonywanych porządków. Często wystarczy, by w nieruchomości pojawił się jeden z insektów i złożył jaja, co skutkuje późniejszym wykluciem się larw, o czym właściciele domu mogą nawet nie wiedzieć.

Robaki, jakie najczęściej możemy spotkać w domu to:

 • Karaluchy;
 • Pchły i pluskwy;
 • Karaczany;
 • Mrówki;
 • Rybiki;
 • Prusaki;
 • Muszki;
 • Roztocza;
 • Wszy;
 • Mole;
 • Szerszenie.

Czytaj również: Zwalczanie rybików

Chemiczne zwalczanie szkodników i gryzoni – krok po kroku

Aby skutecznie usunąć niechciane robactwo z domu, dobrą metodą jest również chemiczne zwalczanie szkodników i gryzoni bytujących w naszej nieruchomości. Do tego procesu warto się odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem powinno być zlokalizowanie gniazd lub skupisk szkodników i przekazanie tej informacji specjalistom wykonującym usuwanie szkodników.

W kolejnym kroku należy bezwzględnie uniemożliwić insektom dalsze rozprzestrzenianie się do innych pomieszczeń, zabezpieczyć kuchnię poprzez usunięcie żywności, a także odłączyć od prądu wszystkie urządzenia elektryczne.

W tak przygotowanym domu pojawiają się specjaliści z firmy Kastelnik, którzy wykonują kompleksową dezynsekcję, stosując najskuteczniejsze atestowane środki chemiczne i biobójcze. Preparaty są rozprowadzane tak, by dotarły do każdej szczeliny i najmniejszego zakamarka. W takich właśnie miejscach najczęściej bytują szkodniki.

usuwanie szkodników

Dezynsekcja za pomocą ozonu – nowoczesne generatory ozonu 

Dezynsekcja za pomocą ozonu to alternatywa na usuwanie szkodników z mieszkania, która skutecznie likwiduje wszelkie drobnoustroje, bakterie i wirusy. Nowoczesne generatory ozonu bez problemu generują stężenie na poziomie 40 ppm.

Ozon w trakcie rozkładu uwalnia cząsteczki tlenu, które oddziałują na niebezpieczne związki i wirusy. Następuje wówczas ich utlenienie i rozkład na drobniejsze cząsteczki. Wykorzystanie ozonowania w dezynsekcji domu pozwala na trwałe wyeliminowanie większości szkodników żyjących w pomieszczeniach, w tym również gryzoni.

Może być więc stosowane w domu, którym bytują szkodniki, ale również jako forma uzupełnienia gazowania domu lub chemicznej dezynfekcji, która odświeży pomieszczenia i zlikwiduje nieprzyjemny zapach. Taki zapach może się pojawiać w miejscach, w których żyją pluskwy domowe, albo skupiska gryzoni.

zwalczanie robali

Fumigacja domu za pomocą suchej mgły – dezynfekcja pomieszczeń

Fumigacja pomieszczeń w domu za pomocą suchej mgły to jedna ze skutecznych metod walki ze szkodnikami. Zamgławianie pomieszczeń polega na rozprowadzaniu pomieszanego środka biobójczego z wodą za pomocą specjalnego dyfuzora. Rodzaj sprzętu i stosowanego środka chemicznego dostosowujemy na podstawie analizy problemu klienta.

Sucha mgła aplikowana generatorem posiada wielkość od 0,5 do 50 mikronów. To z kolei sprawia, że preparat jest w stanie dotrzeć do każdego najmniejszego zakamarka, a takich miejscach najczęściej zalęgają się robaki. Ta cecha sprawia, że dezynsekcja pomieszczeń w domu za pomocą suchej mgły jest niezwykle skuteczną metodą eliminowania niechcianych organizmów.

Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych osobach często wykonywana jest właśnie za pomocą suchej mgły z dodatkiem nadtlenku wodoru. Warto dobrać odpowiednio wysokie stężenie środka biobójczego, by uzyskać zadowalający efekt.

dezynfekcja pomieszczeń po robakach

Zwalczanie szkodników i likwidacja owadów, odpluskwianie i odkomarzanie

Zwalczanie szkodników i likwidowanie owadów to usługa, którą oferuje dla Ciebie firma Kastelnik. Sprzątanie po zmarłych to usługa, która zawiera w sobie zwalczanie szkodników. Wiemy, jak trudne może być wytępienie szkodników, które są oporne na sklepowe środki biobójcze. Ponadto często powracają, ponieważ słabe środki chemiczne nie eliminują ich kolonii w całości albo w ciasnych szczelinach wciąż pozostają ich larwy.

To sprawia, że zwalczanie szkodników domowymi sposobami stanowi niekończący się proces, który pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy. Jest na to sposób – usuwanie szkodników, które wykonają dla Ciebie specjaliści z firmy Kastelnik. Masz już dość niechcianych organizmów żyjących w Twoim domu? Nie czekaj, zadzwoń do nas już dziś, a my pomożemy Ci trwale wyeliminować je z Twojego domostwa.

Często zadawane pytania - FAQ

Usuwanie szkodników z mieszkania to żmudny proces, który najlepiej powierzyć firmie sprzątającej, która specjalizuje się w branży DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja). Metody dobierane są na podstawie potrzeb biobójczych, wielkości skupisk szkodników i ich rodzaju. Do tego procesu należy się odpowiednio przygotować, dlatego warto wiedzieć więcej na ten temat.

firma zwalczająca szkodniki

Ile kosztuje usunięcie prusaka z domu?

Koszt usuwania prusaków z domu uzależniony jest w dużej mierze od wielkości skupisk szkodników oraz ilości pomieszczeń, w których bytują. Cena podstawowej dezynsekcji zaczyna się od 700 zł i może wynieść nawet 2000 zł w przypadku większych skupisk.

Na czym polega usuwanie szkodników w mieszkaniu?

Usuwanie szkodników w mieszkaniu polega na zastosowaniu skutecznych środków do dezynsekcji chemicznej. Może to być np. gazowanie pomieszczeń np. ozonem lub suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru, lub aplikowanie środków chemicznych do zwalczania szkodników. Likwidowanie insektów polega na aplikowaniu specjalistycznego preparatu biobójczego, który dociera w każde miejsce, w którym bytują szkodniki i ich larwy.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%