Praktyczne Case Study

Sprzątanie po zgonach Berlin. Czy praca w Niemczech jest dla każdego?

Czy wiesz, że dość niezwykle popularnym hasłem w Internecie jest fraza- “sprzątanie po zgonach Berlin”? Dla osób szukających zatrudnienia wyjazd za granice to może być szansa nie tylko, by zacząć od nowa, ale również na godziwe zarobki.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Niemiecki pracodawca może wybierać spośród licznych zgłoszeń do pracy w Niemczech, a na co liczy Polski pracownik? Praca w firmie sprzątającej mieszkania po zmarłych osobach w Berlinie ma swoje plusy i minusy, a każdy musi sobie odpowiedzieć sam, czy to jest zatrudnienie, którego szuka.

Praca w Niemczech przy dezynfekcji

Mycie i dezynfekcja mieszkania w Niemczech, na tego typu usługi jest zawsze zapotrzebowanie.

Plusy pracy w specjalistycznej firmie sprzątającej w Niemczech:

 • wysokie wynagrodzenie, minimum 20 € za godzinę pracy;
 • legalna umowa o pracę;
 • dobre warunki zatrudnienia, które zawierają świadczenia socjalne;
 • bonus za prawo jazdy kategorii B i nadgodziny;
 • bezpłatne ubranie robocze;
 • możliwość zakwaterowania w mieszkaniu służbowym u pracodawcy.
Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Czytaj także: Sprzątanie po zgonach Szczecin

Minusy pracy przy sprzątaniu miejsc zgonów:

 • ciągła dyspozycyjność;
 • nienormowane godziny pracy;
 • znajomość niemieckiego na poziomie komunikatywnym;
 • narażenie na stres w pracy związany z ciągłym widokiem krwi;
 • wielogodzinna praca w kombinezonie ochronnym;
 • cotygodniowe testy na COVID-19;
 • praca na terenie całego kraju.

Sprawdź rekomendowaną usługę firmy Kastelnik: sprzątanie po zgonach Kalisz

Sprzątanie po zgonach praca w Niemczech 2022

Praca w firmie sprzątającej po osobach zmarłych wymaga noszenia stroju ochronnego. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Na co może liczyć osoba zatrudniona w firmie sprzątającej po zgonach w Niemczech?

Ogłoszenia typu – dam pracę w Berlinie, jeśli chodzi o czyszczenie miejsc po zgonach, cieszą się dużą popularnością. Część pracodawców nie wymaga nawet znajomości języka, a proponowane miesięczne zarobki są na poziomie 3500 € – 4500 €. Czy tego typu ogłoszenia są prawdziwe? Sprawdziliśmy to osobiście. W każdej branży obowiązują jakieś zasady. Oferta pracy z zakwaterowaniem dla czyściciela zwłok, często zawiera dopisek np. mile widziane doświadczenie w rzeźni lub sprzątanie po zgonach w Niemczech, szkolenie zbędne. Tego typu pracodawców lepiej sobie z góry darować, gdyż ta praca naprawdę nie jest dla każdego. Oferty pracy ze strony pracodawców powinny wyglądać wiarygodnie.

Najczęściej wybierana usługa w wojewódzwie dolnośląskim: Sprzątanie po zmarłych Wrocław

Oferty pracy za granicą, praca w Berlinie.

Oferta pracy sprzątanie po zgonach w Berlinie – zgłoś się już teraz!

Pracownicy do czyszczenia linii na produkcji nie muszą spełniać tylu formalności co pracownicy sprzątający mieszkanie po śmierci. Oferty pracy od zaraz, na terenie Berlina są w większości przypadków do firm sprzątających, które nie zajmują się usuwanie śladów krwi, dezynfekcją płynów ustrojowych, czy też usuwaniem nieprzyjemnego zapachu. Większości kandydatów, którym prezentuje się drastyczne zdjęcia z przyszłej pracy, nie odstrasza widok podłogi w płynach ustrojowych i krwi. Zakwaterowanie i wysokie zarobki w czasach szalejącej na świecie inflacji, przyciągają jak magnes.

Sprzątanie po śmierci nie jest nową koncepcją. Jest ono praktykowane przez kilkadziesiąt lat, ale w ostatnim czasie ilość zleceń na usługi specjalistycznego sprzątania wzrosła. Ma to wyraźny związek ze zwiększeniem się średniej długości życia oraz z problemem samotności w coraz szybciej starzejącym się społeczeństwie.

Kto najczęściej decyduje się na pracę u zachodnich sąsiadów?

Do pracy w Niemczech jadą najczęściej mieszkańcy przygranicznych miejscowości, ale są też oferty dla ludzi młodych z innych regionów kraju. Proces sprzątania po śmierci może być emocjonalnie bardzo trudnym zadaniem, nie każdy poradzi sobie z czyszczeniem szczątków rozkładającego się ciała człowieka. Dla części kandydatów pomocne może być specjalistyczne szkolenie za granicą z zakresu dezynfekcji miejsca zgonu, ale powiedzmy sobie szczerze, to nie będzie praca dla każdego.

Na początek, koszty życia w Niemczech są stosunkowo wysokie. Zwłaszcza Berlin jest jednym z najdroższych miast na świecie. Podczas gdy zarobki są wyższe niż w wielu innych krajach, to warto wspomnieć, że to samo dotyczy kosztów jedzenia, mieszkania i innych codziennych wydatków. Co to oznacza? Może to utrudnić oszczędzanie, nawet jeśli jesteś zatrudniony na pełny etat.

Agencja pracy Niemcy

Agencja pracy tymczasowej troszczy się o pracownika tylko w Polsce na etapie rekrutacji.

Gdzie znajdę agencję, która zatrudnienia do pracy w Niemczech?

Praca dla firmy, która sprząta mieszkania po zgonach, może mieć swoje zalety. Po pierwsze, nigdy nie będziesz musiał się martwić o znalezienie zakwaterowania, gdyż propozycja etatu dla osoby poszukującej pracy w Niemczech często obejmuje kwaterę, co legalizuje miejsce pobytu i ułatwia meldunek.

Proces rekrutacji do firmy sprzątającej miejsca zgonu obejmuje większe miasta na terenie całego kraju, a w szczególności osoby poszukujące pracy u naszych zachodnich sąsiadów mogą aplikować agencji pośrednictwa pracy z miast tj. Poznań, Szczecin, Wrocław, Katowice i oczywiście Warszawa.

Wymagania i kwalifikacje zawodowe dla osób szukających pracy na terenie Niemiec

Propozycja pracy przy dezynfekcji miejsc po zgonach czeka na ludzi odważnych, którzy mają silną psychikę i są dość stabilni emocjonalnie.  Osoby, która chce pracować w takim miejscu, muszą charakteryzować się wyjątkową odpornością na stres oraz umiejętnością wytrzymania widoku krwi i znać się na środkach biobójczych.

Wniosek o pracę

Podanie o pracę do firmy sprzątającej, często wymaga załączenia świadectwa ukończenia szkoły zawodowej.

Wymienione cechy są niezwykle ważne, ponieważ podczas pracy będziesz musiał zmagać się ze zmęczeniem, presją czasu i nieprzyjemnym zapachem w trakcie całej pracy. Sprzątanie po zmarłych to nie jest praca dla pierwszej lepszej osoby z ulicy. Aby Twój wniosek został rozpatrzony, musisz spełnić pewne wymagania formalne. Należą do nich przede wszystkim: bycie pełnoletnim (18 lat), brak lęku przed krwią, robactwem i płynami ustrojowymi człowieka. Jeśli uważasz, że masz to, czego potrzeba do pracy w tej branży, nie wahaj się aplikować.

Musisz mieć ukończone 18 lat i wyrobić zaświadczenie o niekaralności

Przede wszystkim musisz mieć ważny paszport lub inny dokument tożsamości i mieć ukończone 18 lat. Należy również posiadać zaświadczenie o niekaralności, ponieważ większość firm w Niemczech wymaga sprawdzenia przeszłości w ramach procesu zatrudniania.

Ponadto do pracy w Niemczech konieczne jest posiadanie kwalifikacji zawodowych, adekwatnych do stanowiska o jakie się ubiegasz. Dla pracowników firm sprzątających, świadectwo ukończenia szkoły zawodowej będzie w większości przypadków wystarczającym dokumentem. Oczywiście dyplom ukończenia szkoły, warto przetłumaczyć na język niemiecki.

Z czym wiąże się podjęcia zatrudnienia w czasach kryzysu?

Do pracy w Niemczech, wiele firm wymaga od swoich pracowników również podstawowej znajomości języka niemieckiego, więc jeśli nie jesteś jeszcze biegły, warto ukończyć podstawowy kurs języka niemieckiego lub wziąć kilka prywatnych lekcji przed ubieganiem się o zatrudnienie. Oczywiście na rynku pracy jest dużo ofert, które dotyczą pracy w Niemczech:

 • w zakładach przemysłowych;
 • na liniach produkcyjnych i to często bez znajomości języka i doświadczenia zawodowego.

Co to oznacza? Osoby bez doświadczenia, które nie znają języka niemieckiego, nie mogą liczyć na godziwe wynagrodzenie. Najprostsza praca przy czyszczeniu podłóg na terenie zakładów produkcyjnych jest objęta wynagrodzeniem dla pracownika w wysokości 10 EURO za godzinę pracy.

Praca w trudnych warunkach

Często praca osoby sprzątającej po trupach wymaga dodatkowych kwalifikacji zawodowych.

Sprzątanie po zgonach – na czym polega ta praca?

Sprzątanie po czyjejś śmierci nie jest łatwym zadaniem. Wymaga nie tylko nerwów ze stali, ale i gotowości do wstawania wcześnie rano i pracy w ubraniu ochronnym i masce na twarzy. Proces sprzątania może być bardzo trudny, zarówno emocjonalnie (widok krwi), jak i fizycznie (noszenie ciężkich mebli po zmarłej osobie).

Pierwszym krokiem jest usunięcie wszystkich zagrożeń bakteriologicznych, czyli wykonanie wstępnej dezynfekcji mieszkania. Usunięcie trupiego jadu oraz płynów ustrojowych jest bardzo ważne. Rozkładające się ciało uwalnia kilkanaście trujących związków chemicznych i są to toksyczne substancje do natychmiastowego usunięcia. Kolejnym krokiem będzie opróżnienie lokalu ze starych mebli oraz usunięcie nieprzyjemnego zapachu. Te elementy to tak naprawdę najważniejsze etapy sprzątania, z którymi musi liczyć się osoba ubiegająca się o pracę w specjalistycznej firmie sprzątającej w Berlinie.

Ile zarabia osoba sprzątająca po zgonach w Berlinie?

Sprzątanie po śmierci nie jest łatwą pracą, ale może być bardzo satysfakcjonujące, jeśli chodzi o zarobki, gdyż osoba ze znajomością języka niemieckiego w Berlinie może liczyć na minimalne wynagrodzenie 20 EURO za godzinę pracy.

3200 EURO, wynagrodzenie pracownika

Wypłata w EURO działa na Polaków jak magnes.

Jak łatwo policzyć, pracownik firmy sprzątającej mieszkania po zmarłych na terenie wschodnich landów, przy minimalnych zarobkach może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 3200 EURO miesięcznie.

Do tego dochodzą dodatki za posiadane prawo jazdy, nadgodziny oraz pracę w dniu ustawowo wolne. To są mocne argumenty dla każdego przyszłego pracownika.

Jak wygląda sprzątanie miejsc po zwłokach w Niemczech?

W sprzątaniu domów po zmarłych osobach liczą się silne ręce. Często do wyniesienia są wszystkie meble oraz nagromadzone przez lata, całe wyposażenie mieszkania i sprzęty RTV i AGD. Takich specjalistów do sprzątania miejsc po zwłokach szukają agencje pracy z największych Polskich miast. Oczywiście ogłoszenia otagowane – praca przy sprzątaniu miejsc po zgonach cieszą się dużą popularnością w naszym kraju.

Co zwiększa szanse na zdobycie pracy?

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy w Niemczech, warto rozważyć udział w kursie językowym lub praktykach zawodowych w tym kraju. Dzięki temu nie tylko lepiej zrozumiesz język i kulturę niemiecką, ale także zyskasz szansę na wyższe wynagrodzenie oraz uznanie pracodawcy i współpracowników.

Znajomość języka niemieckiego jest wymagana, czy nie?

Duże miasta przy zachodniej granicy kraju, zdecydowanie wiodą prym w zatrudnianiu pracowników fizycznych do Niemiec, a najważniejsze cechy rekruta to:

 • dyspozycyjność i gotowość do pracy na terenie wschodnich landów;
 • prawo jazdy kategorii B;
 • dobra znajomość języka niemieckiego to mocny atut w negocjacjach o pracę, ale nie jest wymaga przez wszystkich pracodawców;
 • podstawowa znajomość języka angielskiego;
 • doświadczenie w pracy w firmie sprzątającej po zmarłych w Polsce;
 • brak przeciwwskazań zdrowotnych przeciw zaszczepieniu się i zgoda na cotygodniowe testy.
Praca w Niemczech z językiem

Pracownicy znający język niemiecki mają dużo większe możliwości na rynku usług sprzątania miejsc po zwłokach.

Powiedzmy to sobie jasno, znajomości języka niemieckiego nic nie zastąpi!

Osoba, która zna język niemiecki i ma duże doświadczeniem w branży sprzątania po zgonach może liczyć na długoterminową umowę o pracę, bezpłatne zakwaterowanie oraz wysokie zarobki, które sięgają nawet kilku tysięcy EURO miesięcznie. Pracownik fizyczny, który nie będzie brzydził się zabezpieczenia materiałów skażonych biologicznie i wytrwa w kombinezonie ochronnym 8 godzin pracy, może liczyć na stałą pracę w jednej z najlepszych firm sprzątających po zgonach w Berlinie.

 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%